Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ma cenu si kvuli tomu kupovat nintendo? ne.
    • madPav3L
      Nemá, to už je lepší počkat na emulátor...
      • flash789
        Jo takhle jsem cekal na valkyrie profile 2..az pobezi na emu korektne..asi 8 let...a stejne to porad bezi na vyliz si prdelku:)
        • madPav3L
          Teď je jiná doba, kdy modifikace her jsou lepší jak originály... věřím, že do roka a možná i dřív to bude hratelné.
        • VP2 je bezva, jednicku jsem hral pozdeji a ta mne velmi zklamala.
          • flash789
            To ja ji hral taky az po VP2,ale me teda nezklamala..podle me je lepsi nez dvojka..
    • Femto
      Ano, WiiU, rovnou si kup k tomu Xenoblade Chronicles X, Bayonettu 2 atd...
      • flash789
        Jo, Xeno X jsem hral cca 400 hodin, takze zrejme vic nez kdyz bych jinde koupil tech pet titulu v ,,hledacku,,
    • zadna konzole se nevyplati koupit kvuli jedne hry. pockej az jich budes mit v hledacku tak aspon 5
      • Nesuhlasim :D Bol som ochotny kupit PS4 len kvoli Last of Us *1*
        • Takze si proste fanboj ako vysity
          • A já si PS4 koupil kvůli Bloodborne a po téhle recenzi vážně zvǎzuji, že odložím koupi Nioh a koupím Switch se Zeldou.
  • K tomu jak se tu lidé baví o něčem co nehráli, ale pevně ví jak to je... Za sebe mohu říci, že po té co jsem si koupil PS4 Pro kvůli Horizon a odehrál asi tak 8 hodin jsem byl příjemně nadšený. Pak jsem si šel pro sběratelku Zeldy (je jen na Switch, osobně jsme ho chtěl kupovat tak nejdříve v létě, ale nakonec jsem se rozhodl jinak, jelikož mě vnitřně něco hlodalo). No a jak to popadlo? Jen jsem si chtěl Zeldu zkusit, pak jí hrál 5 hodin v kuse a od té doby Horizon pustil jen 1, když jsem ho ukazoval kamarádovi. Zelda pro mě zadupává Horizon a to jednoduše proto, že mě mnohem více baví hrát, toť vše...
    • Tak to máš dobré když si můžeš mýrnix týrnix kvůli jedné hře koupit konzoli za desítku. Jako respekt.
      Jenže - je to Nintendo a Nintendo je Nintendo. Budou na to vycházet jen hry od Nintenda a ty jsi - inu - pro Japonce a Nintenďáky.
      • Vždyť je to jenom deset tisíc. Kuřák je vyhodí, ani nemrkne, alkoholik jakbysmet, ani kola k autu za to nepořídíte, ba ani blbý zrcátko, dítě je za chvíli prokadí, a tady se z toho dělá kdo ví jaká částka.
    • Tak on Horizon herne stoji za starou backoru, takze neni divu ze te zelda bavi vic.
    • 0011
      No já si užívám i obyč verzi, sběratelka pro evropu je dost ochuzená, ale bral bych tu s tím pouzdrem co vypadá jak sheikah slate a mapou, mám pár sběratelek od nintenda, ale příjde mi, že ty americké mají lepší, praktičtější věci, jako třeba u téhle právě to pouzdro.
      • To máš pravdu, pro JP a US dělají mnohem zajímavější sběratelky a rád bych si za ní připlatil... Ale co samotná EU sběratelka není o tolik dražší je použit polystone (takže menší soška váží daleko více, než soška k zmíněnému Horizonu), co je na ní však hnusné, tak to je tak plastová kytička... :-)
        • 0011
          No tak japonský sběratelky jsou úplně jiná liga, ty mi připadají jako vztyčený prostředníček ukazující směrem k západu
  • Tak já teda nevím. Když už se tu mnozí ohánějí metacritic, tak se podívejme například na takový Half-Life, což je nepochybně jedna ze zlomových her v herní historii. To nemůže nikdo popřít, bez ohledu na to, jestli ho ta hra baví nebo ne.
    No a první HL má na MC 96%. Tato hra prakticky redefinovala fps žánr a mnoho prvků z něj přebraly i jiné žánry a mnoho herních mechanik z této hry vychází dodnes.
    A pak tu máme novou Zeldu. Tato hra rozhodně nevyniká technickým zpracováním, animacemi či třeba hudebním podkresem či jeho zakomponování do gameplaye. Nepřináší žádné inovátorské, natož revoluční prvky a když se mnozí zcela upřímně ptají, čím že tato hra tak vyniká, že si zaslouží tak vysoké hodnocení, tak se jim dostává zpravidla odpvěď typu "musíš si to zahrát".
    Ok, proti tomu asi nelze nic moc říct a hrát se to v konečném důsledku může opravdu dobře. Ale 98% a výkřiky o nejlepší hře vůbec???
    98% by měla mít opravdu ale opravdu vyjímečná hra a to po všech stránkách. Měla by přinést něco nového, ne-li zlomového. A to nová Zelda určitě není.
    Hra to může být dobrá (byť gameplay mě nechal naprosto chladným) a velmi zábavná, ale myslím si, že aby tato hra byla lépe hodnocená, než třeba zmiňovaný HL a mnoho dalších zlomových her, tak toho spousty postrádá.
    Toť moje trocha na téma Zelda - nejlepší hra všech dob dle score na MC..
    • Já to upřímně taky moc nechápu, je to asi něčim, co nejde vidět z venku a pořádně to popsat. Nebo je ta série jako celek přeceňovaná, jedno z toho. Každopádně jsem nikdy neviděl nikoho vypíchnout nějakej konkrétní bod, proč je Zelda tak geniální. Vždycky akorát slyšim, že je to strašně zábavný. Což je v pořádku, o tom jde u her tak nějak předevšim. Ale to nic nemění na faktu, že hry, který jsou "jenom" zábavný většinou dostávaj tak 7-8/10. Takže v tom musí bejt něco víc, protože existujou hry, který jsou skvělá zábava a zároveň originální, případně přímo revoluční.
      • Tak já celkem i veřím, že to může být zábavná hra, byť já asi nikdy nebudu cílovka. Ale nejlepe hodnocená hra všech dob? Čím si to zasloužila?
        Od hry s takovým hodnocením by jsem čekal něco zcela inovativního, nebo spíše rovnou zlomového, co ovlivní herní průmysl na roky dopředu. Prostě nadčasovou hru, vymazlenou po všech stránkách.
        Zelda může být zábavná jak chce, ale tohle proště objektivně nesplňuje.
        Mnohem větší legendy, které skutečně ovlivnily herní průmysl, mají výrazně nižší hodnocení.
        To je to, co mě u této hry a toho hypu kolem zaráží. Jinak proti té hře nic nemám.
    • Kdyz uz pc master race nevi kudy kam tak se vytasi s half lifem. Je to trapny protoze se jedna o jeste vic precenovanou serii nez je zelda
      • Jestli je nebo není přeceňovaná je možná subjektivní, ale to, že je to jedna z nejrevolučnějších FPS her, hra, která redefinovala žánr, je fakt, který bohužel svým brekotem nezměníš...
      • Ja k žádné PC master race nepatřím, Doma mám PC, PS4 i xbone. K te druhé části se ani vyjadřovat nebudu. Můžeš si o HL myslet co chceš, ale upřít mu jeho zásluhy a ovlivnění herního průmyslu nemůžeš.
    • Tvoje prvni veta perfektne shrnuje celou tuhke tvoji trosku xD
      • Děkuji ti za velice přínosný příspěvek do debaty. Doufám, že nás budeš svým důvtipem i nadále obšťastňovat, ty troško. *3*
    • Hnisavec
      vieš čo je problém? že vacsina čo teraz hráme Zeldu, tak sme Half Life hrali aj následne failepizódy, tak vieme, že v reále išlo o stupídnu koridor fps bez zmyslu, bez konca s totálne dementným príbehom, na ktorom žial stála. Hluchonemý Sheldonko tam behá s krompáčom či páčidlom a štuchá do facehugerov alebo jazdí vo vláčiku. Zatial čo ty si svoj názor na Zeldu cucáš z prde3 *15*
      • spytam sa - kedy si hral HL? v 98? lebo ti neverim ze by si vtedy napisal to co pises teraz...
        ked vysiel HL bola to daleko vacsia revolucia nez Zelda dnes (a tym nechcem zhadzovat Zeldu - verim ze je to paradna hra)...
      • Předně, stejně hloupým způsobem lze shrnout náplň Zeldy i každé jiné hry. Za druhé, to že tě HL nebavil, je v pořádku. Stejně tak je irelevantní, jestli jsem Zeldu hrál, vzhledem k tomu o čem jsem psal. Můj původní post byl o něčem uplně jiném. Ty jsi to ale zjevně nepochopil. Což mě ale vzhledem k úrovni většiny tvých zdejších žbleptů, ani moc nepřekvapuje. *3*
        Navíc tak nějak pochybuju, že si HL vůbec hrál déle než pár minut.
      • A kdeze su zrazu tie kecy jedneho nemenovaneho zabrzdenca o tom, ako Nintendo len donekonecna doji ich detske znacky?
      • nightborne
        Bez konce, protože Gaben. Ale snad někdy...

        Ale pozor, můžu mít zároveň rád Halfa, a zároveň si zásadně chtít zahrát novou Zeldu. Dokonce tak, že mi v hlavě už dva dny běží úvahy, jestli koupit, nebo nekoupit. Včetně konzole. A včetně televize, hergot. Drahá sranda.
    • Trolík Obecný : čím že tato hra tak vyniká ??
      tím že je to jedna s dvou her na Nintendo která se dá hrát, vyjít to na pc tak má hodnocení 1/10
      • Ale ne. Vyjít to na PC, tak si to každej tady rád zahraje. Po týdnu odloží, řekne si ok hra a jde dál. Nintendo klaka z toho ale udělá hru století. Mě už jsou tyhle diskuze celkem ukradený a jen se směju. Hry hraju skoro 3 dekády a za svůj život sem si už několikrát ověřil, že konzolový hry jsou overrated. Ať už to byla Zelda, Mario nebo třeba MGS. Vždycky byl kolem hroznej humbuk, stejně jako u populární hudby. Když k tomu připočteme, že se kolem těch her pohybuje slušný zástup vydřených fanatiků popírajích realitu (pár jich samozřejmě a nevyhnutelně smrdí i na zdejších diskuzích), tak jsme doma.
    • Dark Souls,Bloodborne,Final Fantasy 7 ,Half Life 1,2, toto su najzasadnejsie hry v mojom živote a bezvyhradne ich rešpektujem... ale Zelda je proste ešte lepšia,uprimne si myslim že to je najlepšia hra aka bola doteraz vytvorena
      • Nejlepší hra neexistuje, stejně jako nejlepší zpěvák, film nebo kniha. Časem možná k tomuhle logickému závěru taky dospěješ...
  • Iggy
    "Když otevřete mapu, není poseta bambilionem otazníčků, jejichž „objevování“ nemá s objevováním vlastně nic společného a jde spíše jen o odškrtávání nákupního seznamu."

    D Ě K U J I ! *14* *14* *14*
    • Tak niekto, kto nevie objavit v menu tlacitko na vypnutie otaznikov nezvladne objavit aj tak nic.
  • Vysoké hodnocení patří k Nintendovským hrám asi jako známka "tradiční kvalita" na české klobáse bez masa...
    • milos.bohonek
      Vysoké hodnocení u Nintenda není pravidlem, jak se brzy přesvědčíš u recenze 1-2-Switch. ;)
      • Možná i dřív - až bude na Meta víc jak 5 recenzí, ale nevěřím, je to přece Zelda.
        • milos.bohonek
          Recenzí na Metacritic je už 78. Aktuálně průměrují 98/100. http://www.metacritic.com/game/switch/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild
          • No vida, tak jsme doma. Akorát trošku nepoměr s user score. Placená sabotáž? *1*
            • Sice jsou to jen recenze, co jsou vidět na hlavní stránce, ale jediná uživatelská, která nedala 10, dala 0 a začíná: "I'd like to start out by saying that I have a genius level IQ (200+)" *1* Ani bych se nedivil, kdyby to psal někdo z Nintenda jako vtipnou negativní reklamu.
    • Tak co se týče nintendo konzolí, je to to nejlepší co můžeš dostat. Kdyby to bylo na ostatní konzole nebo PC. Tak by to mělo hodnocení spíš kolem 8-9.
      Konzole může být dobrá jak chce, ale bez launch titulů neuspěje, a tohle je jediná věc co tu konzoli aktuálně zachraňuje.
      • Jasne, ale to ze to je nejlepsi hra na konzoli, pro kterou existuje asi 4 a pul hry neopravnuje uplne k udeleni hodnoceni 10/10. To by mely mit absolutni herni skvosty, ktere jsou necim zcela vyjimecne. Cim je vyjimecne toto? Ani z recenze jsem to nejak nepochytil. Jen snad ze tam nejsou otaznicky na mape, coz je mozna na dnesni dobu neobvykle, ale nedela to dobrou hru dobrou hrou. A z gameplaye me prijde, ze pribeh je velmi chaby, grafika tragicka (dano zastraralou konzoli), nepratele se neustale opakuji v ruznych reskinech a hadanky jsou take stale stejne. No proste absolutne nechapu hype kolem teto hry. Ale mozna me neco unika, nikdy jsem sam zadnou Zeldu nehral, pac nemam jaksi na cem. Nechci v zadnem pripade zacinat nejaky flame. Spice by me opravdu zajimalo, cim jsou Zelda hry tak skvele, ze maji od recenzentu vzdy tak vysoka hodnoceni.
        • Bredy11
          Grafika, technikálie, rozlišení, FPS, nedělají dobrou hru, ani realistické vyzobrazení mrtvol a krve. To co dělá hru je hratelnost. Jen jsem se díval, co hraje muj syn. Hra má na games.cz také takové hodnocení a je to jen bezduché běhání a střílení a neustále se opakující úkoly typu zajmi vlajku, doruč předmět, pohlídej předmět.

          Nic to nemění na tom, že nová Zelda je rozhodně velice zábavná. Pokud není pohádkový otevřený svět vaše gusto, žádný dišputát, ale pak zkuste jinou kategorii.

          Kritizovat množství nestvůr nepovažuju za relevantní argument. Je to věc z technického hlediska jen prostoru na médiu, z bysnysového hlediska počet člověkodní nutných na vymodelování všech nepřátel a jejich rozpohybování. Asi to musí mít limit, aby se to zaplatilo.
          • Vizuál = immersion, jedna z nejdůležitějších věcí (která se navíc s hratelností nevylučuje). Kdyby tomu tak nebylo, tak pořád hrajeme hry v grafice Wolfensteina...
            • flash789
              Vyborne, a proto co rikas potrebujes zobrazeni,a tvrdit cim je horsi tim lepsi mi zavani kocourkovem.
              navic lzes, fantazie nejvic pracuje prave u knih, musis si predstavit uplne vse.
            • ne, flashi, knihy nejsou interaktivní. Nic v nich nehraješ, nevytváříš své vlastní dobrodružství, nemáš v nich ani tu iluzi svobody, jsou zcela lineární.
            • flash789
              Ale na to jsou nejlepsi knihy mily drizzte a ne hry..to jsi si trochu popletl.
            • já zastávám názor, že minimalistická grafika může znamenat větší immersion, protože víc pracuje fantasie. Potvrdí se mi to vždy, když si zahraju nějaké retro RPG.
          • flash789
            Uz zase? Uvedomujes si ze je mozne udelat hru s dobrou hratelnosti se vsema vecma o kterych tvrdis ze nejsou dulezite? Proc je kazdy intelektualne utesen az kdyz ma hratelnou hru ktera je hnusna? ja to nechapu. Zelda mohla byt hezci, mohla bezet 60 fps , mit vysoke rozliseni a vsechny technikalie a byt uplne stejna hratelna jako je ted. No nesralo by to jednoho?
            • flash789
              Ale asi nebyl, jen by to chtelo vykonejsi konzoli..
            • Bredy11
              No to je právě otázka. Ten zážitek by byl o pár procent ale vývoj by byl asi 2x dražší. Otázkou je, zda by to vůbec vyšlo. Pokud bych opravdu chtěl větší zážitek, tak maximálně ve VR. Ale to už je jinej level.
            • flash789
              Ja jsem te jen chtel upozornit abys mel vetsi naroky, a nespokojil se s necim co evidentne muze byt lepsi a bude to jen ku prospechu veci.
            • Bredy11
              Možné je všechno. Ale vždycky tam je nějaký limit, kdy je třeba volit. Zpravidla ti z toho vyjde buď technicky nedokonalá ale absolutně hratelná pecka, nebo technicky vymazlená blbost, kde pozlátka jsou jen kvůli tomu, aby z lidí dostali prachy.

              Dneska to už o tom není. Stačí vytáhnout pořádný rozpočet a mám všechno co sis vyjmenoval. Takové ty AAA tituly nadupané grafikou často nepotřebují ani programátora. Je to jako s filmovým průmyslem. Nejskvělejší filmy jsou ty, kde jsou nulové triky, levné kulisy, běžné interiéry, ovšem jeden až dva skvělí herci.
  • maros.goc
    "Chtě nechtě vás tak občas čekají dlouhé přeběhy velikánskou, avšak místy poněkud prázdnou krajinou, při nichž si budete říkat, že to autoři s těmi kilometry čtverečními přepískli. "

    uplne s tym suhlasim a som rad ze autor sa nebal toto povedat na plnu hubu....toto je asi najvacsi minus s ktorym bojujem nakolko ked sa este k tomu prida absencia hudby, tak sa z BotW v tej chvili nestava ta najpritazlivejsia a najzabavnejsia hra ever. .....keby do toho hrala genialita ako Vista Point z Gothic 3, to by bol zazitok hned iny :)
  • Zajimave, ze hodnoceni neni na prekazku mizerne technicke provedeni, kdy hra pada na 20 fps, coz nutne degraduje hratelnost. Neprijde mi to objektivni.
    • Bredy11
      Hratelnost to nijak nedegraduje, alespon v mem pripade. Ale chapu, ze jsou naspeedovani jedinci, kterym to muze vadit, stejne tak jako ze hra nejede ve 4k, a tak dale. Nekdo, jako ja, neonanuje nad technickou dokonalosti, nejsem pak z toho nervozni
      • Veskoslav
        Aby v roce 2017 nedokázala hra jet na nejnovější konzoli od NIntenda stabilně aspoň 1080p a 30 fps je ostuda. Nic víc, nic míň.
        • Nestabilnich 30 fps zamrzi, snad to opatchujou, ale jinak Zelda vzhledem ke grafickemu ztvarneni nepotrebuje zadnych 1080p, kdybys ji hral, tak pochopis. Vypada naprosto paradne jak v handheld modu tak i na TV v 900p. Vzhledem k tomu jak je zarizeni male, to je paradni.
    • To se týká pouze Switch docked verze, pokud se nemýlím. Wii U a Switch handheld mají stabilních 30 fps.
      • Veskoslav
        Při 720p rozlišení, ne? To není žádná sláva.
  • flash789
    http://www.thejimquisition.com/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-review/
    hmm..7/10..mirny propad na metacritics burze:)
    Web nic netusiciho recenzenta Sterlinga zahy pote popadl DDoS utok fanatiku zeldy, pekne to ukazuje ze s tou hrou nebude uplne vse v poradku.
    https://www.vg247.com/2017/03/13/jim-sterlings-site-under-attack-after-giving-the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-a-710/
    • Smutný. Nboys byly vždycky toxický.
  • Viděl jsem půl hodiny gameplay a absolutně nechápu ten hype a proč jsou z toho všichni tak vysraný..
    • milos.bohonek
      Zelda je ten typ hry, který ti video prostě není schopno prodat (teda snad s výjimkou tohodle ;) https://www.youtube.com/watch?v=9EvbqxBUG_c). Upřímně řečeno, já jsem byl zkraje trochu rozpačitý a trvalo mi to ne půl hodiny, ale rovnou několik hodin, než jsem konečně začal objevovat kouzlo BOTW. Načež to se mnou šlo z kopce... Je to geniální hra, jenže to člověk ocení až v momentě, kdy ji, inu, hraje. Zeldu vážně nestačí nakoukat na YouTube, tam vůbec neoceníš ty nesčetné momenty, kdy rozlouskneš dungeon, kdy objevíš novou herní mechaniku nebo kdy konečně porazíš toho bosse, kterému jsi se hodiny vyhýbal a připravoval se na něj.
      • Samozřejmě je pravda, že nejlepší je si to zahrát a nevyjít to na Switch (kterej nechci) možná bych to i udělal. Ale takhle mi nezbývá nic jinýho než zkouknout videa a posoudit jestli se mi to líbí nebo ne, věnoval jsem tomu půl hodiny života (nebo spíš i víc) a to, že mě to nedokázalo za tu dobu zaujmout je holt smůla pro Zeldu. Řídim se hlavně vlastnim dojmem, ne neobjektivníma recenzema. A rozhodně nebudu hrát hru, která mě bude 5 hodin nudit, aby mě šestou možná začla bavit. Není čas ztrácet čas..a peníze.
      • maros.goc
        ja som sa do tej hry fakt tiez dostaval a wow moment prisiel az po cca 10 hodinach, teraz mam na hru uplne pozitivnejsi nazor nez po takych 2 hodinach ....ale nemozem sa fakt zbavit toho pocitu, ze ten svet mohol byt plnší, su tam podla mojho nazoru hluche miesta, ktore by mozno ani neboli hluche, keby hra vysla na silnejsiu konzolu ktora mi umoznila tvorcom bohatsie vyplnit priestor, ....a absencia hudby tomu mojmu pocitu z toho vobec nepomaha :(
        • Není tam hudba, 10/10. *15*
          • maros.goc
            hudba tam je, len podla mojho nazoru jej kvalita dost kolisa a pri prechode v prirode je ta hudba skutocne minimalisticka alebo ziadna, co podla mna hre dost uskodilo
      • Tak to je pecka. To se mi nikdy v žádné hře nestalo - že bych se musel připravovat na bosse.
    • Protože je to Nintendo a těžkej kašuál. Tyhle hry byly vždycky nejvíc overrated...
    • flash789
      7.6 Metacritics od hracu, tak nevim, mozna nejsme jediny v kom drime nejistota:) I kdyz tam taky clovek nevi co tam pise za lidi..
      No a herni weby musej dat vysoko, pac kdo by hodnotil zeldu nizko ztratil by prestiz a byl by za pitomce, i kdyz ny treba mel pravdu..
      zelda je problem, clovek nidky nevi jak to s ni je dokud to nezkusi..
      • Neříkam že to je úplně špatný, může to bejt v pohodě odpočinkova hra na dejme tomu 6-7 z 10, ale mě na tom fakt vůbec nic neuchvátilo a rozhodně bych si kvůli tomu tu konzoli nekoupil. Takže nechápu to hromadný (asi povinný) nadšení ve všech recenzích. Jsou lepší a zajimavější hry, který schytaly podstatně horší hodnocení.
  • Pro hráče, kteří používají pouze platformu Windows a k této recenzi evidentně omylem zabloudili, můžete se realizovat v diskuzi o Splasher nebo Memoranda.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit