Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím. Rád bych vás tady požádal o radu. Chci koupit pro vnuka volant + pedály k PS4. Je mu devět let a nemá s tím zkušenosti.  Já už vůbec ne. Cena asi do 8000Kč. Poraďte. Děkuji

    • Frolda1

      Pro navratrad

      https://www.alza.cz/gaming/thrustmaster-t150-pro-d4744750.htm

      https://www.alza.cz/gaming/thrustmaster-t300-rs-d2259531.htm

      Nešlo mi to přidat do té první odpovědi

    • Frolda1

      Thrustmaster T150 PRO cca 5 739,-

      https://www.youtube.com/watch?v=dTC18FxDjLM&list=PLuUoAZEo1Fr7knZc7XYnUbHsgjveveDL_&index=4

      Thrustmaster T300 RS cca 7 869,- a časem pak výměna za trojpedál

  • Jarisko84

    Cely ten dizajn toho volantu je ako z kolotocov... neviem co je toto za recenziu ale ked si pozriete ludi co sa tomunozaj rozumeju na yotube tak kazdy povie ze za tu cenu urcite nie ale radsej starsi t300.....

  • No o koupi tohoto volantu ani nepřemýšlejte. To radši T300, která jede v kovu, FFB též perfektní a jako bonus si můžete vyměnit věnec.

    • solomon.short

      a jde pripojit i k xboxu? Momentalne hledam volant co by sel idealne pripojit k XSS/X i PS5, mel tri pedaly a radicku. Cena nijak nerozhoduje

      • Frolda1

        No nevím, co sem se díval tak většinou jsou PC+PS4a5 a nebo xbox+PC ale aby šel volant PS a Xbox to sem nenašel a řadičku a trojpedál měl jen Logitech ale už ji taky myslím prodává zvlášť a u Thrustmasteru je to to samé

    • Frolda1


      To je pravda, sice vyjde t300 o něco dráž ale vyplatí se to a pokud by si někdo kupoval volant pro občasné poježdění tak může zvolit Thrustmaster T150 PRO za cca 5700,-

      T248 má hybridní pohon ozubené kola a řemen a T300 jen řemen

  • Hanzales

    No ten stíbrný plast vypadá lacině, to Fanatec GT2 vypadal volantověji :)

    Jinak mi přijde, že je celá recenze vystavená na síle Force Feedbacku. Síla volantu by měla odpovídat autu, se kterým se jede. Většina posilovač má a řidič se ve skutečnosti s volantem určitě nepere. Zabrat dají jen ve vozítkách jako Radical R6 atp.

    Pokud je výhoda síly FFB, tak v tom, že dokáže vše interpretovat velmi rychle, hbitě a přesně v celém rozsahu síly. Asi jako když si pustíte hudbu potichu na PC repráčcích a na Hi-Fi soustavě. Nejen při hlasité úrovni hrají pořádné bendy lépe.

    Třešnička je doporučení si třeba po chvíli sílu FFB snížit? Základní pravidlo je naopak nastavit si něco co mi vyhovuje (jo někdo rád silnější, někdo slabší) a toho se kvůli konzistenci a svalového paměťového efektu držet. Určitě vám ale volant nemá trhat ruce, kdy aby si šel člověk po 30 minutách orazit :)

    • Frolda1

      Síla Force Feedbacku není vše,jde o to,jak dokáže vykreslit detaily.

      Měl sem T500 kde byl force feedback hodně silný ale bez detailů prodal sem ho a koupil T300(hlaně kvůli Thrustmaster formule Ferrari SF 1000),kde force feedback není až tak silný ale dokáže lépe vykreslit detaily než T500. Příklad v ETS2 před mýtnými bránami na silnici je takové kostkové šrafování(nastříkané barvou) kde T500 nic a T300 mírně vibruje po přejetí jakože nerovnost,nastavení volantu stejné.Ale jak říkám záleží na každém,jak se finančně cítí.Ten věnec by se mi líbil jako samostatný add-on na mou T300vku.

  • No, mozna by to neco na prichazeji GT 7 chtelo. Uvidim, jak se mi bude libit hrani s DualSensem a kdyztak presedlam.

  • Ewil

    Ta tuhá brzda bude určitě jen ze začátku. Měl jsem stejný problém s novým T300RS - brzda byla tak tuhá, že ji skoro nešlo sešlapnout až dolů a to nemám zrovna slabé nohy. Po pár hodinách to změklo a pak to změklo dokonce natolik, že jsem ještě dokupoval odpor, protože jsem měl pocit, že šlapu do bláta :D

    • Frolda1

      To asi jo sice jsou tam 2 pružiny ale myslím že to nebude nic moc na pedálech TLCM je to jiná liga. Akorát teda nechápu proč u těch pedálů kde je možnost si nastavit tuhost brzdového pedálu není možnost úpravi tuhosti i na spojkovém pedálu.

  • honcka

    Zajímalo by mě srovnání se starším t300, který stojí podobný peníze.

    • Frolda1

      No záleží na co se hráč finančně cítí.

      Thrustmaster T300 Servo Base cca 6790,- bez add-onu (u verze rs dvojpedál nic moc plastové cosi)

      Thrustmaster T-LCM PEDALS cca 4919,- a nebo Thrustmaster T3PM cca 3499,-

      Tenhle volant je nad t-150 ale mírně pod t-300 a mě by teda odradilo nemožnost výměny add-onu jinak asi špatný nebude.

      https://www.youtube.com/watch?v=Nd3Q_09qnew

    • palcov

      No podle obrázků minimálně tlačítka jsou intuitivněji rozložená a je jich více než u T300. 

      • Frolda1

        Jo to je pravda ale tady není možnost vyměnit add-on tak asi proto je tam těch tlačítek tolik. Mě by se ten věnec líbil samostatně jako add-on na T300stovku. No a u teho nadpisu ( špičkového volantu) bych byl opatrnější, dodal bych tam aspoň v cenové relaci

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit