Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Row

    Koncert Mafia 1 a 2 zni fakt dobre, ovsem tady bych rad varoval predem: v orchestralnim podani bych na hudbu do fora Karlin uz v zivote nesel! Jednou stacilo a mam z toho trauma minimalne do doby nez ohluchnu (filmova hudba Alien series nejakej rok zpet). Nevim jestli onen mistr prznic zvuku (zvukar) je soucasti inventare fora nebo si ho dodal sam orchestr, ale riskovat to znovu proste nehodlam.

    Stage je pro orchestr priliz mala, takze doplnkove akusticke panely, ktere se maji starat o nazvuceni hlediste bez repraku (a to jeste za predpokladu osazeni jen polovicni kapacity salu) musi ustoupit orchestru. Nasledne je pak tedy orchestr obestaven mikrofony a reproduktory. A pak to cele stoji a pada zejmena na zvukari, ktereho jsem po prvnich 10 minutach chtel uskrtit, vlamat do kola, polit vroucim olejem, zapalit a rozctvrtit konma. Vyvazeni hlasitosti tragicke, dislokace zvuku oproti umisteni jednotlivych casti orchestru na podiu mi zpusbovala zavrate a o prepaleni vysek skoda mluvit (kuprikladu zvuk trianglu mi do dnes spousti PTSD - nevim kde triangl byl, zato vim, ze se mi nekolikrat pokusil utrelit hlavu zatim co smycce jsem sotva slysel). O prirozenem zvuku neslo ani snit, opravdu jsem si ten koncert protrpel namisto abych si ho uzil. To radeji kvalitne mastrovanou nahravku doma, takto totiz nejdete na zivou hudbu orchestru ale na hudbu z reproduktoru a pak to klidne muze byt playback a na podiu herci.

    Akusticky koncert tam, asi jedine na komorni zalezitosti jako smyccove kvarteto male Jazzove uskupeni atp., kdy bude sal opravdu "prepnuty" do sve akusticke konfigurace (ale nezkousel jsem, nemohu soudit), na orchestr se forum Karlin radeji vyhnete obloukem. Neda se svitit, na akustickou hudbu to chce poradny sal a tak doporucim spis koncerty filmove ci herni hudby co se cas od casu odehravaji v Rudolfinu nebo Obecnim dome (z jinych vlastni zkusenost nemam, ale verim ze kazda slusna koncertni sin bude stat za to).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit