Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Byla sranda sledovat tu evoluci hejtu na tuto hru. Nejdřív se říkalo, že Vávra dělá na něčem, co neexistuje a co nikdy existovat nebude, pak se říkalo, že Kickstarter bude velký fail a o tu hru nebude žádný zájem a ještě do nedávna tu pár chytrých hlav tvrdilo, že tu hru nikdy nemají šanci dokončit... Jenže najednou je hra tady a je hotová... Co teď? No tak aspoň začneme mlít o tom, že koupí hry podporujem Bakalu a nebo začnem hráče KCD označovat za voliče Zemana... Pánové, opravdu bych Vás, kteří tady kydáte tento hnůj, viděl rád osobně. Mě fakt zajímá, jak asi může vypadat zoufalý člověk, který dokáže klesnout tak strašně hluboko, to si fakt nedokážu představit.
    • MickeyMutant
      Píšeš nesmysly. Hráče KC nikdo v diskuzi za voliče Zemana neoznačoval. Nevím, jak jsi na tohle přišel.
    • Já si zase nedovedu představit zoufalce, který dokáže klesnout tak strašně hluboko, že střídá nicky jako ponožky (ach, Mark Tlemill, ta originalita, ta inteligence, ten třeskutý důvtip... tlesk... tlesk...) a ještě si hned nakliká pluska. Pět plusek - pět osobností v jednom těle? Nebo prostě starej dobrej podvod?
      • Jsem rád, že se potrefená husa ozvala, přesně tak, jak jsem doufal. Stejně tak jsem rád, že s mým názorem tu někdo souhlasí, protože tobě to očividně pořádně hnulo žlučí.
        • Já vím, že jsi doufal. Ty seš prostě ten typ člověka. *4* S tvým názorem jsi souhlasil především ty sám, ale to oba víme. Naklikej si tam ještě dvacet plusek, třicet, padesát, sto...
          • Že ty máš jistě s těmi mnoha nicky a naklikáváním spoustu zkušeností, když mi to tady cpeš pořád dokola. Na druhou stranu to chápu, je jednodušší někoho obviňovat z nějaké kraviny, kterou nejspíš sám praktikuješ dost aktivně, než se smířit s tím, že jsi prostě nula, která píše kraviny, se kterými nikdo nesouhlasí.
            • Současné skóre u posledního příspěvku: 0/3.

              Jen si tak říkám, jak je to možný, když si naklikávám. Nejspíš to bude jedna z velkých záhad 21. století. *4*
            • Dworkine, proč jsi blbej?
            • Nikdy jsem žádný svůj příspěvek nehodnotil. Považoval bych to za vrchol trapnosti a nemám to zapotřebí. Ostatně i tady v diskusi to je vidět celkem jasně, pořád je tu dost příspěvků, kde mám samé mínusy. Budu to tak dělat i nadále a i nadále se tak budu moci vysmívat zoufalcům, kteří si potřebují naklikávat. *4*
            • je vtipný, jak má u každýho postu ten jeden hlas, co si tam naklikl sám a u těch se kterými nesouhlasí jeden mínus *4*
          • hele, ale drží to pěkně, máš v podstatě jedno mínus za minutu.
        • to ze naklikas, neznamena, ze s tebou nekdo souhlasi, ale tak mozna v tve hlave mas vic osobnosti=nicku, tak proto to tak mas :)
          • spíš s ním jen většina souhlasí, při tvých trapných pokusech o trollení se ani moc čemu divit, že ti padaj mínusy *4*
      • zase to tak neprožívej *7*
  • když to tady čtu tak se člověk skoro stydí že je čech. taková snůška závistivců se jen tak nevidí. když se kouknu na youtube na zahraniční videa a komentáře k nim tak tam jsou v drtivé většině unešení ale tady ... škoda slov. češi českou hru a o čechách téměř nenávidí a v zahraničí ji vychvalují do nebes
    • Áno, když někdo kritizuje práci druhého, tak je to závist. Protože jiné vysvětlení není. Takže když reklamuju boty, protože se jim odlepuje podrážka, tak vlastně závidím výrobci, že ty boty umí dělat, a prodejci, že je umí prodávat.

      Bože, bože. *4*
    • Krescz
      sám mám určité pochybnosti, ale přesto jsem hru koupil (má první předobjednávka) navzdory mému postoji k předobjednávkám a to z důvodu, že chci podpořit české vývojáře :) a ten hate okolo ber spíš jako nervozitu před vydáním, myslím, že si každý přeje, aby ta hra byla dobrá
    • většina lidí v zahraničí neví, jaký je Vávra kkt...
      • Příteli, tvorba hry Mafie ti něpříjde jako úspěch? Ta hra nás alespoň v herním průmyslu dost proslavila. Zajímalo by mě, co považuješ za úspěch a čím ty sám si obohatil naši zemi. Prohlásit o někom, kdo toho v životě dokázal mnohem více, než každý druhý mezi námi, že je k*kot. Je smutné. Zkuste raději argumentovat co se Vám nelíbí, než uboze nadávat. To je dost primitivní.
      • v zahranici ho maj za ultrakkt strasne jim vadi ze ve hre nejsou cernosi a nemuzou hrat za ritire zenskou *14* *3*
      • Souhlasím, že je to fakt kkt. Ale je to náš kkt a máme ho rádi. Dělá pro nás fajne hry.
      • Pouč mě. V zahraničí nežiji i přesto opravdu nevím.
    • Mart9
      Úspěch a vlastní názor se v Česku neodpouští. Obojí pan Vávra má.
      • jaký má úspěch? Názor proti SJW má teď každý druhý, takže spíše názor ovce a ego na úrovni Trumpa.
        • Udělal nejlepší českou hru Mafia (jasně že ne sám, ale měl to pod palcem) a má slušný náběh na další, krom toho sjw spíš začli útočit na něj, jakmile prosáklo že v KC nebudou černoši a nepůjde hrát za ženskou *7*
          • a co? Je to jen hra. Nezachranuje životy, nepíše krásnou literatu, netočí oskarové filmy. Za jednu hru(navíc akční) rozhodně nezaslouží absolutně žádný status.
            • já ti nevím, ale opravdu nemám "ambice" být nejlepší v této kategorii, navíc story Mafie je takový guláš všech filmů, co mistr Vávra viděl. Je pravda, že ve své době jsem z toho byl vyplesknutý, jenže to mi bylo deset a neměl jsem nakoukáno a načteno.
            • Jaký a co? Ptal ses co dokázal, dostal jsi odpověď, nemáš zač. Až budeš ty v něčem nejlepší v ČR, i kdyby to mělo být plivání do dálky, tak se ozvi.
            • Za to ty si zasloužíš status dementa a doživotní ban
    • To neni zavist, to je malost
    • Proto komentáře většinou nečtu a nemusim se rozčilovat :)
  • Llour
    Koukám na různá videa a stream a zatím se mi to líbí. Akorát teda ty slepice by v noci měly spát a ne pobíhat venku.
  • Předběžné dojmy německého Gamestaru po 30h hraní: Short summary:
    Performance on PC seems very good - they are surprised (i7, gtx 1070 on ultra = 60fps in rural areas, 35fps in some villages), Few bugs and glitches, nothing game/immersion breaking so far, Good quests and many ways to solve them
    Very authentic and dynamic medieval world reacting to your decisions, mediocre story (after 30 hours so mid game - that´s why the score could be higher than 70-80), starts rather slow and linear, opens up after ~10 hours
    stunning world in terms of graphics but animations in dialogues could be better (cut scenes are awesome), game feels more like a game rather a simulation
    score "just" between 70 - 80 because the tester does not know if the rather slow and complex/realistic gameplay is for everyone or just genre fans. Game is really good as for what it is so he is really hesitating with the score.
    combat is excellent and complex
    each weapon feels differernt
    detailed calculation of collisions
    "no game ever has nailed sword fights like KC:D"
    • No, jestli píší, že optimalizace je dobrá , tak si odporují:

      Předběžné dojmy německého Gamestaru po 30h hraní: Short summary:
      Performance on PC seems very good - they are surprised (i7, gtx 1070 on ultra = 60fps in rural areas, 35fps in some villages)

      Jako dropy ze 60 na 35 není dobrý a je to sakra znát a je to neomluvitelné. Witcher šel tak skvěle, že bylo jedno zda jsem ve městě nebo venku. Stále to bylo kolem hranice na kterou jsem s daným HW dosáhl. Abych měl jako 50 a ve vesnici najedou drop na 30 to je dost špatné a neumí to řešit, když jiné hry to umí.
    • Zapomněl jsi dodat, že to je zatím tak na +- 6/10 *3*
      • Píšou tam že to dostane mezi 70-80% ...jak jsi z toho dostal 6/10 je fakt umění. Ty budeš nějakej umělec. ...A určitě nedoceněnej. *15* *15* *3*
      • try harder! *5*
  • Trapné bezdůvodné úskoky konzolím, aby to bylo "exkluzivní".. tak pak můžou na PC scénu brečet. :) To je asi naposledy co WH dostalo nějaké mé peníze.

    Jinak ještě pěkně vyběhli s některými KS backery a poslali jim edice co stojí polovinu, tj. na KS zaplatili 6000 Kč a v Alze to koupíte za 2700 Kč nebo kolik :)
    • Když lidi nechápu co je Kickstarter a pletou si to předobjednávkama :-D
    • Já si teda ještě velice rád počkám 14 dní na drm-free release a první patche. Přál jsem jim úspěch, ale pořád skepticky sleduju, co z toho vyleze.
    • Mart9
      to zní jako pěkná bakalovina *15* *15*
    • Chtel bych se jenom zeptat, neznam podminky toho KS ci podobnych. Neni to nahodou podvod kdyz tam nedodrzi a nedodaji to co dotycni skutecne backnuli?
      • Na KS není možnost zažádat o vrácení peněz, takže ani způsob jak se dovolat nějaké spravedlnosti. Je to založeno na důvěře. Jsou pak další portály, které už toto nějak řeší.

        Jestli by to šlo reklamovat na základě našeho zákoníku to je otázka.
        • No pekny... me to jen napadlo, ze mi to neprijde fer, ale spis jako hulvatstvi to takhle odrbat a v podstate nedodrzet neco na co jsem poslal penize. Samozrejme bez ohledu na skutecnost, ze se jedna o nasi hru, myslim to obecne pro vsechny takove projekty.

          Nicmene tam na tech forech se i pise, ze by ty predmety mely byt odeslany v prubehu tydne od vydani a tak je asi jeste brzy neco soudit. Kazdopadne pokud by se na lidi skutecne vykaslali tak by meli radne dostat pres prsty a nikdy vic si neskrtnout.
    • Magister_Peditum
      Vždyť to jednu dobu mělo vyjít právě jen na konzole, tak jaké úzkoky?
      • Ale vyšlo to na všechny platformy ne? A ta konzolová verze se dělala naposledy. Tak jaký je důvod to pustit na konzole o 3 dny dříve?
        • Nakonzole se to dostalo dřív, protože někdo porušil lhůtu dodání - tj. odeslal zboží dřív. Hrát to zatím může jen "pár šťastlivců", ke kterým se hra dostala omylem předčasně. PC verze se to netýká, protože na Steamu se hra aktivuje až v úterý.
          • Právě proto nevím proč hodnotí hru a řeší bugy. Já hru ještě nehrál a podle videí vypadá pěkně.
            • Bugy řeší pár lidí a většinou jsou to maličkosti, které sice vypadají blbě, ale hra se kvůli nim nezhroutí. Vesměs jsou ale reakce na hru velmi pozitivní. Nejvíc kritiky podle očekávání směřuje na animace postav a mimiku. Já mám z gameplay videí vesměs dobré pocity
          • Dle reakcí na Reditu atd. si nemyslím, že to je "pár šťastlivců" :)
        • Magister_Peditum
          Ono to nemá vyjít všechno 13.?
          • Možná to mají jenom ti co to podpořily. Prootže všude je xbox,ps4 a pc 13.2. A na ps4/sbox i pc to vypadá luxusně. To že někdo ukáže nějaký obrázek jak je grafika hnusná není pro mě důkaz. Nikdo neví odkud to je, kdo to sem dal, jak je to nastavené atd.
            Hra ještě nevyšla.
            • Embargo bohužel platí pouze pro review verze. To že poslali hru dřív někomu je problem toho obchodu.
            • Je to jak jsem psal níž - několik kusů konzolových verzí se dostalo k zákazníkům dřív než mělo, protože obchod nedodržel datum vydání. Tím pádem se k několika zákazníkům dostala 3 měsíce stará verze hry a teď se diví, že jim tam něco blbne. Navíc ti, kteří šíří videa s bugama nebo gameplaye porušili embargo, které platí do úterý
          • Odkud myslíš, že jsou ty screenshoty v tomhle vlánku?
            • Magister_Peditum
              Já to mám taky předplacené na konzole a dostanu to až 13. Tyhle dříve dodané kusy rozhodně nejsou pravidlem.
      • Na začátku byla dřív ohlášena PC verze.
        • Magister_Peditum
          Jasně, máš pravdu, ale někde jsem četl, že konzolové verze byly prioritní.
    • Může někdo potvrdit, o jaké edice se mělo přesně jednat? Dík.
      • Baron a Soldier jsou ok, ve zbytku něco chybí a nejvíc to odnesl Duke.
        • "From rick5292 on Reddit:
          "Hello,
          we have decided that the “Making of video on DVD” will also include the last moments of the development AND the final release, thus we will release it to the backers later. The printed manual was not produced at the end, so we focused on more useful, interactive in-game help. The metal box was one of the considered options in the beginning, but it was way too expensive, heavy for distribution, and not practical for the inlay."

          No to si fakt dělaj p*del. Tištěnej manuál jsme nakonec neudělali (stálo by to peníze a měli bychom menší zisk), takže jsme ho logicky nemohli backerům poslat (hloupí backeři, dyk to přece dává dokonalej smysl - poslat jde jen to, co existuje, haha!). Kovovou krabičku jsme zvažovali na začátku (když jsme potřebovali vaše peníze), ale pak jsme zjistili, že by stála moc peněz (a měli bychom menší zisk), taky by byla těžší (takže by byla dražší doprava a měli bychom menší zisk) a nebyla by praktická (zato jakási papírová, jejíž poškození při přepravě už lidi na fóru hlásej, je zjevně extrémně praktická, že...).
          • Jasně, že za to můžou backeři, ve Warhose jsou z nich zklamaný https://forum.kingdomcomerpg.com/t/backeri-cr-dodani/36929/98

            :D
            • Výkon by to byl, kdybys to balil v nějakých domácích podmínkách bez něčeho co tiskne štítky :) Jinak na tom vůbec nic není z hlediska logistiky atd.
            • ucho
              jako ten logistický výkon tohle vše pořešit je opravdu úctyhodný, ale u té Duke edice za 6 tisíc je to prostě trapas.
          • vychcaní čehůni, čekal jsi něco jiného?
      • ucho
        Duke
        https://forum.kingdomcomerpg.com/t/backeri-cr-dodani/36929/111
        https://forum.kingdomcomerpg.com/t/backeri-cr-dodani/36929/45
        • Dík.

          No to si dělaj srandu, takhle to odrbat. To bych se podíval do podmínek Kickstarteru, jestli to není žalovatelné. To je fakt, že někomu slíbili meč a nedostane ho, protože bylo moc zájemců? No to bych odžaloval už jen z principu, kdyby to jen trochu šlo. Takovej vo*er si snad nikdo nemůže nechat líbit.
          • ucho
            jako tohle by mě taky solidně nakrklo, když člověk přispěje 6k a má prakticky to samé, co si někdo koupí ani ne za polovic normálně. a jak tam warhorse psali, že měl přeci i přístup do bety, co jiní ne (beta mě osobně třeba vůbec nezajímala, na co je hraní bety u takové hry...), to by mě nadzvedlo ze židle ještě víc...
            tohle hodně nezvládli a měli jim dát prostě něco, i kdyby to byla drobnost. tohle je celkem ojeb.

            já mám baron verzi, takže PS4 verzi za 25 liber, což je dobrej deal.
            • Dwrking: Imho to tam bude stopro. Kickstarter není preorder služba. Pokud by se vývojář pevně zavazoval, že vše opravdu splní, tak to jaksi ztrácí smysl crowdfundingu a mohl by si jít pro úvěr do banky. To že to nedopadne, že produkt nedostaneš a že k tobě dotyčný nemá závazky je riziko které na sebe bereš a právě to je to, co umožňuje tam přijít s riskantními projekty, které by jinak vzniknout nemohly. Je to prostě způsob financování a "investování", který má své výhody, ale i nevýhody. Každý tam ty peníze riskuse dobrovolně. Je pak nesmysl se vztekat. Kdo je riskovat nechce, ať si to předobjedná v obchodě.
            • 2Dworkin: Ks si muze psat co chce, podle zakona je tohle jednoduse podvod. Ale ja se smeju, dobre tak vsem naivum ... posilat nekomu 6k muze leda dbil.
            • Není ale vyloučeno, že v podmínkách Kickstarteru bude něco ve smyslu, že to není právní závazek, ale spíš taková challenge, kterou se podle svých sil pokusí zvládnout. To by pak lidi ostrouhali. Že by to i tak bylo svinstvo, o tom není sporu. :)

              Mimochodem slibovali i linuxovou verzi a až po delší době a po nátlaku uživatelů jen tak mimochodem utrousili, že ji neumějí udělat a prostě nebude. Není tu nějakej člověk, co to zabackoval kvůli linuxový verzi? Zajímalo by mě, jestli těmhle lidem aspoň vrátili peníze...
          • Magister_Peditum
            To s tím mečem řešili už někdy před rokem, že pro všechny zájemce nebude, protože to není jednoduše v silách toho kováře.
            • Joo, taky bych moh zakaznikovi slibit ze budu delat 30 hodin denne ... a pak mu rict, ze si sice plati 30 hodin, ale ze to neni v mych silach.
            • Nešlo ještě ke konci roku ty meče doobjednávat? :)
            • Magister_Peditum
              Jenom říkám, že tohle rozhodně není informace z čista jasna. Že to není košer vůči zákazníkům je věc jiná.
            • Tak to měli ve Warhorse urychleně najít jinýho kováře, ne? V republice jich je dost, jednoho dokonce znám osobně.
          • Ještě údajně vyhrožovali banem na fóru lidem co si stěžují :) Ale nedohledával jsem to.
            • 2Dobermann: Ze si nekdo kdo bym nevybirave ojeban nevybirave stezuje mi prijde celkem vpohode ... nebot by jim taky moh jit slapnout do umevu.
            • Taky jsem ještě neviděl nepřehlednější fórum než to co má KCD.
            • Jde o to, že lidi píšou pořád to stejný dokola do nových threadů a forum je zahlcený.
            • Nevím je to někde v tomhle topicu - https://forum.kingdomcomerpg.com/t/delivery-of-physical-copy/36420
            • Tak bany se nedávají kvůli tomu, že si někdo stěžuje, ale že si někdo stěžuje nevybíravým způsobem... To je docela zásadní rozdíl
  • Mně přišla o víkendu sběratelka pro rank Earl a za 70 liber není špatná. Nemůže se srovnávat se sběratelkami, jako měli Zaklínači nebo z poslední doby třeba Xenoblade, ale za tu cenu je OK. Artbook je povedený, mince je pěkná, tričko je hezké. Asi hlavní slabina je papírová krabice trochu zmuchlaná zevnitř (tj. ne od dopravce), ale nic hrozného.

    Trochu zamrzí, že na xzone šla koupit za podobné peníze sběratelka o dost lepší (cínová figurka, steelbook), ale na ranku Earl to řekněme kompenzuje ta beta, updaty z kickstarteru atd.

    Už z artbooku je zřejmé, že je to hodně pracně a poctivě dělaná hra, takže se velmi těším, až začnu hrát. Podařilo se mi dotáhnout do zdárného konce Elex, takže KCD nic nestojí v cestě.
    • "Parádní artbook, tak to bude jistě parádní hra" - no nevim, jestli mezi tímhle existuje souvislost, ale budiž ti přáno :). Já si počkám na recenze.
      • TURBO: Máš pravdu, ale já ke Kingdom Come přeci jen mám jiný vztah, než kdyby to byla třeba nová hra od Bioware. Dana Vávru si pamatuju od jeho prvního dopisu do Excaliburu někdy v roce 1993 - už tehdy mě zaujal. Čtu jeho sloupky, Fight Cluby, kde se handrkuje s partou z games.cz znám nazpaměť. Zrovna tak jsem prožil dospívání hraním Dračího Doupěte, rád jsem hrával Flashpoint, takže mě i zajímá, jakou hru udělalo duo Klíma + Bocan atd. Prostě Kingdom Come je pro mě svým způsobem zásadní hra, a proto se na ní těším. Jestli bude dobrá - to se uvidí už brzo.
      • ucho
        recenzí bych se nebál. mezi 7-8 by se to mohlo pohybovat. osobně čekám úspěch. na hře odvedli kus práce a bude tam jistě dost zajímavých detailů, které budou stát za prozkoumání. uvidíme jen, jak to bude s bugy, ale to nemusí být překážka.
  • svickovak
    Že to bude dobrá hra, o tom moc nepochybuji, přestože bych se nedivil, když nebude sedět každému. Opravdu se ale bojím toho, že ji potopí zabugovanost. Modlím se, aby to tak nebylo.
  • Je docela sranda sledovat, jak vlastně nikoho nezajímá, jestli je ta hra dobrá, zábavná nebo dobře napsaná a pořád dokola se tu řeší to, že nějaký backer nedostal to, co si zaplatil a nebo to, že ve hře, která vlastně ještě ani nemá fungovat (páč výjde až zítra) jsou nějaké bugy... Ani ti podvedení backeři ten svůj problém neřeší tak aktivně, jako pár zapálených jedinců tady *1* Jako chápu, že někoho Vávra svými názory a vystupováním naštval, ale na té hře pracovalo dalších 100 lidí, kteří nejsou takoví jako on a když kopete do KCD, tak nekopete jen do Vávry, ale i do těch ostatních lidí jako Bocan, Klíma apod. a ti si to podle mě nezaslouží. Počkejte si, až si to opravdu zahrajete a nenechte si kazit úsudek sledováním nějakých pochybných streamů, kde to hrají totální lamy, které hru nepochopili
    • Jj, upalujte si koupit kravinu ktera bez dalsich 150GB patchu nejspis nepujde ani dohrat ...
      • A proč ne? Děláme to tak u každýho RPG s otevřenym světem.
    • ucho
      a víš, proč se to neřeší? protože to většina lidí bude moct začít hrát až zítra...
    • MickeyMutant
      Naopak, všechny zajímá, jestli je hra dobrá, zábavná a dobře napsaná. Jenže o tom zatím nikdo nemůže kvalifikovaně diskutovat, protože ještě nevyšla. Takže se řeší věci, které předcházejí vydání, jako velikost záplat a zmatky při rozesílání edicí backerům. Co je na tom špatného? Je nesmysl to automaticky považovat za nějaké "kopání" a všechny kritiky podezírat z nenávisti k Vávrovi.
      • Magister_Peditum
        Co si budeme povídat, většina lidí, co tu "fundovaně kritizuje", to kritizovala už od ohlášení vývoje, takže tak... *15*
        • MickeyMutant
          Neřeším, co kdy kdo kritizoval, ale jestli je kritika smysluplná.
    • Magister_Peditum
      Děláš, jako kdybys zdejší diskusi viděl poprvé. Tohle už je tu tak nějak kolorit. *3*
  • Krescz
    Zajímalo by mne jaké ohlasy bude mít hra v Americe.....jestli se do nás tamní blbečci budou navážet za absenci černochů.
    • Nejen to. Hodně se na to svezou taky feministky už podle toho že ze začátku hry je v cutsceně závěr na zadek Terezy a flirt což je samozřejmě sexistické. #MeToo
    • Lze si všimnout, že např. poslední teleshopping video nesdílel žádný s velkých zahraničních webů. Tipuju, že jsou domluvení na bojkotu. Recenze budou špatné.
  • Já osobně se nato těšim a už to mam koupený. A jestli tam budou nějaký bugy? Kde nebyly? Určitě tam bude dobrej příběh a krásná grafika a navíc je to sakra z čech tak není co řešit..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit