Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jestli to zapnu a pojede to mi to 60FPS a pak někde to pojede 30FPS, tak tu krabici i s tou figurkou rozkopu. Protože pro plynulost je nutná stabilita. Nelze mít takové skoky od plynule hry k neplynulé hře.

    Doufám, že tohle otestují PC recenzenti a náležitě to začlení do hodnocení. Častu na to borci ve WH měli dost. Vydat hru ve stavu, za který dají ruku do ohně.
    • Si nehrál AC? Tam jak přijdeš do města, tak fps klesne na polovinu. A spoustu jinych her, kde je velky rozdil v detailech apod. podle lokace. A 30 fps je ještě dobry. Predstav si ze konzolisti maji pouze 30 fps.
      • Tilwaen
        Poukazování na to, že nějaká hra má technické problémy, přeci není žádná omluva pro to, aby to jakákoliv jiná hra měla stejně, Kingdom Come nevyjímaje.
    • Aby ti to jelo 60 FPS musíš do mikrofonu utrousit pár modliteb za pana Vávru.
  • No z různých letsplayů usuzuji, že dialogy jsou dobře napsané a postavy působí přirozeně, kostra příběhu bude trochu klišé o pomstě za smrt rodičů, ale ta vata okolo a důraz na vývoj Henryho psychiky z toho bude dělat dobrý a lidský příběh. Cutscény jsou boží s dostatečně dobrou mimikou obličejů, oproti tomu mimika v ingame rozhovorech je asi nejslabsi casti hry - bohužel, ale snad to průběžně opatchuji. Questy vypadají dobře a originálně. Svět je prazdnejsi, ale NPC ziji vlastnim životem a reaguji na hracovo reputaci, spinavost i zakrvacenost. Grafika na PS4 je ok, až na ty doskakujici textury. Bugy jsou takové klasicky Skyrimovske - NPC chodící pozadu, zasekavani NPC, občas se zblazni AI, jako nic co by se nedalo opatchovat. Oblasti mimo vesnice jsou prazdnejsi, coz by mohlo nekomu vadit. Před rozhovory probiha kratky loading, což může dost prudit.
    Podle reakcí, to opravdu nebude hra pro mainstream hráče očekávající nonstop akci a vodění za ručičku.
    • MickeyMutant
      Když jsem ty NPC uviděl chodit pozpátku, hned jsem si vzpomněl na Skyrim a musel se smát*4*Ale předpokládám, že zrovna tohle půjde asi celkem lehce opravit.
      • Když si vzpomenu v jakém stavu vyšli Gothic 3, Vampire The masqurades Bloodlines nebo hry od Obsidianu, tak KC je prakticky v tip top stavu. Prakticky každé velké RPG má při vydání buggy.
        Ale podle reakcí je vidět, jak jsou dnešní hráči zhyckani a jak vidí NPC chodit pozadu nebo se nějak nepřirozeně hýbat , tak hned vykrikuji jake je to zklamání atd. Tihle hráči asi nezažili Baldurs Gate, Fallout nebo Daggerfall.
        • Jenze tvurci G3 a dalsich nevykrikovali vsude po netu, ze vsichni ostatni to delaj nahouno ...
          • A mysliš, že kromě Čechů ho někdo slyšel?? Polovina ani nerekne z pameti co udelal za hry.
  • MickeyMutant
    Tak jsem se neudržel a podíval na pár dnešních gameplayů a v první řadě musím pochválit povedený anglický dabing hlavní postavy, který mi k Jindřichovi sedne. Je mnohem lepší, než jsme z videoher zvyklí. Naopak mě třeba zarazila určitá vyblitost některých textur. Taky docela ruší několikeré doskakování detailů na objektech při procházkách po městě a krajinou. Doskakuje i oblečení a čepice na postavách, které se k vám blíží, a když se někdo objevuje třeba zpoza rohu, tak je na zlomek vteřiny vidět, jak je panák jakoby vhozen do zorného pole hráče. Totéž při začátku některých cutscén - postavám nepatrný okamžik trvá, než se ze svých nepřirozeně strnulých pozic rozhýbou. Splněné questy, konec dialogů apod. nepřechází často plynule, ale objevují se několikavteřinové černé obrazovky.

    Tohle je jenom pár postřehů zřejmě z neopatchovaných verzí a většinou z PS4, takže lze předpokládat, že zítra (pozítří) může být všechno zase trochu jinak.
    • nezapomente že všechno co je vidět na netu je preview verze která je asi 3 měsíce stará..... Tipuji že vetšina těhlech drobností bude už hned při oficiálním vydání opravená.
      • ucho
        a na Ježíška taky ještě věříš?
    • Dost pochybuju, ze by te PSko nechalo hrat bez nainstalovanyho patche ... leda ze bys to odpojil od site. Takze bych spis predpokladal, ze to je prave uz s patchem.
      • MickeyMutant
        Jo, je to možné, píšu "zřejmě". Asi to v různých videích bylo tak i tak.
    • Já se z toho snad po...u, Všichni se těší na českou hru z českého prostředí a jsou nadšeni z anglického dabingu. To se mi snad jenom zdá, Hru budu hrát taky, ale z anglicky hovořícího českého středověku nadšený fakt nejsem a hrubě to tomuto hernímu počinu vyčítám. Přeci jenom chór " Kdož sú boží bojovníci ...", si nějak nedovedu představit v angličtině. Komu by se to snad líbilo, měl by dostat palcátem to lebeni *16*
      • Si pleteš letopočet. "Kdož sú boží bojovníci" zazní až ve třetím díle, circa za 8 let.
        A ve hře jsou české písničky, tak buď rád aspoň za to.
        • Tak jo. Jsi mě uklidnil, že za 8 let přešli, asi díky Janu Husovi naši předci z angličtiny na češtinu (pro hnidopichy na staročeštinu). Ano budu vděčný alespoň za tyto písničky (pokud tam tedy budou) *8* . No nic - je to tak jak to je a asi to se.e jenom mě.
          • Zvlíáštní, že když mluvil v Mafii Don Salieri česky, tak si nikdo nestěžoval, že je to nerealistický.
          • Jsou tam. https://youtu.be/mwmQjl6-xXQ
            Jako čeština by byla super. Ale protože jsem zvyklý na Britské historické filmy s Brianem Blessedem. Tak když Henry říká "Lady Stephanie" nebo "Lord Robard", tak mi to víc evokuje středověk, než když bych slyšel "Paní Štěpánko", Pane Bořku". Mimo to je Anglický dabing velmi kvalitní a procítěný.
            Tohle je pravý středověk. https://youtu.be/dhRUe-gz690
      • MickeyMutant
        Mluvím čistě o kvalitě toho hereckého výkonu. Ten dabing je prostě mimořádně dobrý, ale chápu, že angličtina někomu může vadit.
    • Hlavně je tohle rozsahem 1000x víc než co tu kdy bylo, takže čekat že to bude bez chyb je trochu naivní.
      • MickeyMutant
        Pokud mluvíme o hrách s otevřeným světem, tak není.
        • Mám na mysli celkový záběr hry, její hloubku, detaily, propracovanost atd., ne jen velikost herní plochy. Něco takového tu ješte nebylo.
          • MickeyMutant
            Ne, ani to si nemyslím. Poslední GTA, Skyrim, čtvrtý Fallout, třetí Zaklínač i další za sebou měly neporovnatelný lidský a finanční potenciál, který se musel projevit. KC bude zřejmě velmi dobře propracované, ale v menším měřítku.
            • MickeyMutant
              Za trollení bych spíš považoval, kdyby někdo napsal třeba "tohle je rozsahem 1000x víc, než co tu kdy bylo". Ať už si pod tím "rozsahem" představuje cokoliv.
            • Ahah. Prosím netrol.
    • ucho
      no někteří PS4 hráči zdá se patch mají: https://forum.kingdomcomerpg.com/uploads/default/original/3X/3/a/3a58eb4c2a31d96e1df229252e5117c23cd41685.PNG
  • Mart9
    Už je na cestě *5*

    "Hezký den, začněte se těšit, vaše zboží je na cestě za vámi a mělo by dorazit do následujícího pracovního dne!"
    - Hra PS4 - Kingdom Come: Deliverance
    • Stejně je smutné, že si se zařadil mezi ovečky, co předobjednávají hry a nečekají na slevičky. *11*
      • Mart9
        Je to smutné no.... Ale své fanoušky jsem na to připravoval několik měsíců dopředu, kdy jsem psal, že se mezi ovečky u téhle hry rád zařadím.
    • Kolegovi to na PS4 došlo dnes ráno. Holt ne každému prodejci se chce dodržovat datum vydání *1*
      • Still
        Samotní vyojáři to rozesílali už v pátek, tak ti to moc nevyšlo :D *1*
      • Mart9
        Prosím, jestli by si mi zjistil, co to bylo za obchod, díky.
    • Magister_Peditum
      No pokud mě Česká "dnes podáte, zítra dodáme" pošta nezklame, tak to zítra taky už prubnu. A co, i kdyby to bylo naprd, tak se alespoň podívám, jak vypadala místa, kudy jezdím na kole do Kácova, v patnáctém století... *5*
      • Mart9
        Jedině PPL
    • Krescz
      Soon :D já už tahám ze steamu
      • Mart9
        Gratuluju, já chci ale krabicovou verzi tohoto skvostu.
        • Krescz
          já chci taky, ale váhal jsem dlouho a všude je to vyprodaný a do 24 to nevydržím :D
          btw lidi nezapomeňte se pak přidat do fb skupin, budem si tam radit jako když vyšel Zaklínač....best feeling ever :D
          • Mart9
            Tak to si pěkně zaváhal, já jsem přitom objednával ještě v pátek odpoledne *2* Ale na PS4
    • Tak pak napiš, jestli jsi místo toho nedostal PC verzi.
      • Mart9
        Slavnostně oznamuji, že mi dorazila požadovaná PS4 verze. Ale objednával jsem v eshopu.
  • No, po odehrání cca. 10 a více hodin mohu říci, že ten bojovej systém mě prostě se*e. Je to divný, nemá to takovej ten pocit síly úderu a prostě mě to nebaví (a ano, z části za to může, že mi to prostě tolik nejde) navíc ty hromadný boje, kdy proti tobě jde víc lidí, tak to je prostě v řiti. Přitom třeba první ukázka soubojáku v živém streamu před čtyřmi lety působila o dost líp.

    A nejhorší je, že mě prostě zbytek hry baví - řešení úkolů, pobíhání po mapě. Je to dobře napsaný, postavy se mi z toho, co mám odehraný, líbí. Vedeljší úkoly zajímavý.

    Akorát ten pos*anej souboják - kdyby šly souboje přeskočit, tak si klidně pak po mapě budu pobíhat alších 80 hodin. Takhle jsem akorát nas*anej na hru,protože to je prostě takový kostrbatý.
    • Jack1947
      Tak to je zklamání ale já když jsem po těch velkých řečech o tíze zbraní a velikost/ hmotnosti jak to /bude/nebude ovlivnovat boj a pak viděl videa kde nebyla snad ani pořádně fyzika zásahu postav ani nic víc neočekával takže klamání už bylo předem... zrovna u středověké hry která je zaměřená na souboje by člověk čekal trochu více než mácháním mečem bez života jak párátkem nebo dřevěnou tyčí vzduchem :(

      Na druhou stranu zase se to dá chápat že prostě na takovéhle "detaily" už nezbývá síla a ani místo. Na úkor jinejch podstanějších věcí.
    • Jestli to není taková středověká Arma - hra co nesedla každému. Zábavu s naprostou realitou je velmi obtížné skloubit. Např. když jsem v Armě běžel dlouhý čas k nějakému cíli a po půl hodině jsem ji koupil odnikud, tak jsem rázem zapomněl na krásné provedení hry. Na druhou stranu se našlo spoustu nadšenců, kteří byli naprosto spokojeni *13*
      • Jn, BI tam tyhle veci ma ovsem taky odjakziva ... strilis sniperkou ze 2km, sotva vidis cil, ale on te trefuje pistoli primo na kokos ... ve skutecnosti by na tu vzdalenost sotva slysel vystrel. Kdyz se teda rozhodnes ze vesnici obejdes, tak klidne muzes napochodovat az do ni, a enemaci stojej a cumej, protoze si obesel nejakej ten trigger.
      • To se ti může stát i v KC. To jsem takhle v Betě utíkal před bandou vojáků(asi jim vadilo, že jsem jim postřílel pár kolegů), vzal jsem to přes pole a po chvilce běhu se ohlídnu a bum dostal jsem šípem do hrudi, což vedlo k pádu na zem, tak jsem se zvedl a utíkal dál a po chvilce jsem vykrvácel.
        V KC musíš jist a spát, což je víc hardcore než Arma. V Armě se ti nestane, že při souboji usneš vyčerpáním a následně umreš hlady ještě předtím než vykrvacíš kvůli ráně od meče.
    • To je bohužel fakt a pravda, že to nemusí každému padnout. Mají to reálnější než jinéh hry. A tedy když už máš proti sobě víc jak 1 nepřítele musíš se ohánet a stahovat, nebo vzít luk a šip. Je to o tom zvyknout jsi na to a naučit se. Samozřejmě musíš mít i nějaký skill. Není to přece geralt, který už všechno uměl. Sám jsem to zkoušel v betě a než jsem se to naučil tak to dost dlouho trvalo a to jsem zkoušel jen 2-3 zbraně a proti mě jen 1. Škoda že tam není obtížnost.
    • Mě ten soubojový systém (v běte) bavil a docela jsem si to užíval, zvládl jsem i souboj, kdy jsem stál samotný proti 4 Kumánům.... Pokud ti to nejde s mečem, tak bych zkusil luk (pokud se trefíš do nechráněného obličeje, tak soupeře zabiješ na jednu ránu) a pokud by ti nešel ani luk, tak bych to hrál buď pomocí stealth killů nebo nezabíjel vůbec (prej to tak jde dohrát a je tam na to i achievement)
  • Tak, snad jsem si nekoupil za svých poctivě vydělaných xxxx Kč bleší, anglicky hovořící cirkus ze středověké české kotliny *11* . Některé příspěvky mě docela děsí. Ale co , nakonec i blamáž je součást života *1*
    • Jack1947
      To stačí bejt chytrej a ne blbej a trochu se zajímat, zvlášt když ti to celou dobu podsouvaly.
  • Vypadá to, že PCčkáři si to zahrají až 14.2. *7*
    • To tě to obhajování nějak rychle přešlo :)
    • Jo asi těžko. Je to chyba na steamu. Už to říkaly i vývojaři. Zase nějaké info vycucané z prstu. Fakt ty média umí dneska všechno. Navíc nebude ani 20GB patch, protože mi co to máme digitálně, tak už máme nejnovější verzi a možná bude jenom malej patch. Ten velký patch je jen pro fyzické kopie, kde je starší verze. Radši bych nic neříkal, když nemám informace ověřené.
      • Hele, nemusíš mě hned kamenovat. Já jen reaguji na to, že mi Steam ukazuje, že se mi hra zpřístupní za 26 hodin...
        • Tak to je ale chyba, kterou musíš 1 ověřit a pak pustit ven. Pak to tu máme jenom samej blábol. Až hra zítra výjde pak se uvidí jaká bude hra jestli bude mít bugy atd. protože hra ještě nevyšla, ale záběry už děláme. Ještě když je to stará verze hry bez oprav. Já bych klidně i nějaký měsíc počkal na toho psího společníka a aby šlo něco kovat. Jenže další odklad by už nikdo nevydržel. Člověk jsi nevybere. Bud to vydá a dostane od lidí hate kvůli bugům nebo to odloží a dostane taky hate, že zase budou muset čekat. Takže asi tak.
  • Zítra se ukáže, ostatně, velkou výhodou Steamu je možnost hru refundovat, kdyby to bylo opravdu špatné, ale zatím jsem optimista
    • POkud se nemýím, je to ale za předpokladu, pokud jsi koupil hru přímo na steamu - podporovatelé mají smůlu.
  • Je docela sranda sledovat, jak vlastně nikoho nezajímá, jestli je ta hra dobrá, zábavná nebo dobře napsaná a pořád dokola se tu řeší to, že nějaký backer nedostal to, co si zaplatil a nebo to, že ve hře, která vlastně ještě ani nemá fungovat (páč výjde až zítra) jsou nějaké bugy... Ani ti podvedení backeři ten svůj problém neřeší tak aktivně, jako pár zapálených jedinců tady *1* Jako chápu, že někoho Vávra svými názory a vystupováním naštval, ale na té hře pracovalo dalších 100 lidí, kteří nejsou takoví jako on a když kopete do KCD, tak nekopete jen do Vávry, ale i do těch ostatních lidí jako Bocan, Klíma apod. a ti si to podle mě nezaslouží. Počkejte si, až si to opravdu zahrajete a nenechte si kazit úsudek sledováním nějakých pochybných streamů, kde to hrají totální lamy, které hru nepochopili
    • Jj, upalujte si koupit kravinu ktera bez dalsich 150GB patchu nejspis nepujde ani dohrat ...
      • A proč ne? Děláme to tak u každýho RPG s otevřenym světem.
    • ucho
      a víš, proč se to neřeší? protože to většina lidí bude moct začít hrát až zítra...
    • MickeyMutant
      Naopak, všechny zajímá, jestli je hra dobrá, zábavná a dobře napsaná. Jenže o tom zatím nikdo nemůže kvalifikovaně diskutovat, protože ještě nevyšla. Takže se řeší věci, které předcházejí vydání, jako velikost záplat a zmatky při rozesílání edicí backerům. Co je na tom špatného? Je nesmysl to automaticky považovat za nějaké "kopání" a všechny kritiky podezírat z nenávisti k Vávrovi.
      • Magister_Peditum
        Co si budeme povídat, většina lidí, co tu "fundovaně kritizuje", to kritizovala už od ohlášení vývoje, takže tak... *15*
        • MickeyMutant
          Neřeším, co kdy kdo kritizoval, ale jestli je kritika smysluplná.
    • Magister_Peditum
      Děláš, jako kdybys zdejší diskusi viděl poprvé. Tohle už je tu tak nějak kolorit. *3*
  • Magister_Peditum
    No, alespoň už tu v každém druhém troll příspěvku nečtu, že tam nejsou děti... po těch měsících docela příjemná změna. *15*
    • Máš nějakou zvláštní definici trollování. Trollovací příspěvek u KCD si představuju nějak tak, že ve hře nejsou vesmírné lodě nebo že mravenci ve hře unesou větší břemeno, než by unesli ve skutečnosti. To, že ve hře, která má věrně zobrazit život ve středověku, nejsou žádné děti, není trollování, ale úplně legitimní kritika. Nemůžeš Tetrisu vyčítat, že v něm nejde dát headshot (leda s ním...), protože v nemá nemá jít dá headshot. Pokud ale hra inzeruje, že zobrazí věrně středověk, nemůže tak obrovskou součást středověkého světa jako byly děti prostě vyříznout a dělat, že se nic nestalo.

      Ovšem tuto diskusi už jsme tuším vedli před lety a může si ji každý dohledat někde v archivu. A samotná kvalita hry mě momentálně ani tak netrápí, jako nekalé praktiky při nedodržování slibů na Kickstarteru.
      • Magister_Peditum
        Dworkin a chybějící děti v KC:D, legenda pokračuje.... *1*
        • Loni jsem třeba shodou okolností četl Le Goffovu Encyklopedii středověku a je prostě škoda, že o děti přijdeme. Dalo by se toho hodně odvyprávět, ukázat... Škoda.
          • Jack1947
            Možná v DLC *3* i když neříkal Vávra že nechce žádné rozšiřování za peníze ? tak spíš neplacenej update jestli tedy kdy a vůbec.
          • Jo a to by byl další čas tak 6-12 měsíců a to by zase bylo proč to odložily.
        • Gothic 3 nebyl sex, děti ani ženská hratelná postava a komu to vadilo? Další kecy.
          Ještě černochy ne? Myslím, že opravdový rasisti jsou ti co je do té hry chtějí jen z jednoho důvodu.
      • ucho
        nepřítomnost dětí tuším vysvětlili tím, že by to hráčům nic nepřineslo. prostě zbytečná práce. museli by nadabovat víc dialogů, nasnímat další postavy. jako jo, asi by šel vymyslet nějaký quest s dítětem, ale bylo by to asi hodně peněz za málo muziky. to rozhodnutí nemít tam děti tedy celkem chápu. ze stejného důvodu tam nejsou staří lidé.
        • Tak graficke ztvarneni hry taky hracum nic neprinese, staci prosty text, a hraci si to predstavi ...

          Vubec nejde o nejaky qst s ditetem, jde o dojem a uveritelnost. Ve Falloutu byl dokonce perk zabijak deti ... katastrofa co?
        • Mně by se to třeba líbilo, protože mě zajímá, jak děti ve středověku fungovaly jako součást společnosti. Teda hlavně jak dřely do úmoru, no. Myslím si, že by to tam zkrátka mělo bejt. A jestli to tam není, tak je podle mě OK na to upozornit. Nalepit na takovou kritiku nálepku "trollování" je v podstatě jen nekalá finta, jak se té kritice elegantně vyhnout. Což je podle mě blbě.
          • ucho
            jako jo, zvedla by se realističnost. ale vývoj by se o další rok protáhl, což už by nebylo přístupné. holt nejde vyvíjet hru donekonečna. to se ekonomicky nevyplatí. a jestli chtějí jako studio fungovat dál, musí myslet trochu ekonomicky. tedy aby teď vydělali dost peněz na zaplacení případných dluhů a mohli se o hru dál starat plus pracovat na pokračování. další Kickstarter už by jim neklapl, takže prostě potřebují fungovat normálně.
            • ucho
              ne, backeři žádné pokračování zadarmo nedostanou, to se ví už teď.
              edit: zadarmo by měli mít DLC.
            • Nj. Zajímalo by mě jestli - pokud skutečně dojde na pokračování - tak jestli ho backeři skutečně dostanou zadarmo. Když už zrušili to rozdělení na akty. Moc bych na to nevsázel, osobně. Ale rád za pár let přiznám omyl.
          • Magister_Peditum
            Ano, stejně jako bude ve hře chybět třeba problém té doby numero uno tedy spor nominalistů a realistů, který přímo vedl k Husově roztržce s církví nebo bude podstatně zjednodušen problém Václava IV. vs Zikmunda a jeho dalších příbuzných...a to jsou přitom věci, které s dějem hry souvisí mnohem víc než nějaké absentující děti...
            • Tak nominalismus a realismus tam snad nějak pojednán bude, aspoň okrajově. To by byla škoda to tam nemít a co jinýho by měli řešit mniši v klášteře! :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit