Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Aleš 9 z 10

    :D
    • Aleš by tomu dal 10 aj keby mal stupnicu len do 5.
  • Vyhrávám a AI mě pošl do zad armádu která tam neměla být? CO to je!!
    Já bych dal stěží 7/10 *10* *10*
    • jamar28
      To je intervenční armáda. Slouží k tomu, aby se všechny frakce nemusely s vlastní armádou táhnout přes celou mapu tam, kde probíhá rituál, což by koneckonců ani za těch 10 kol armáda nestihla. Je to dobrá věc, jen musíš být připravený. Tip pro tebe - když klikneš na zahájení rituálu, vždycky vidíš, jaká 3 města se do něj zapojí. Než tedy rituál spustíš, opevni je a pošli tam svoje armády.
      • Pro tebe intervencni armada, pro jine spawn na zaklade skriptu. Tohle obecne nema v strategiich co delat.
        • jamar28
          A jak bys to jinak ve TWW2 vyřešil? Jinak ten systém intervencí opravdu není vychytaný, ato ze dvou důvodů - 1) Nadržuje ostatním, protože když spawneš int. armádu ty, nemůže ještě nic udělat a když odklikneš tah, nepřátelé na ni mohou promptně zareagovat, zatímco když ji spawne AI k tobě, tak ta int. armáda může okamžitě chodit a útočit. A 2) tvoje int. armáda je ti na houby proti skavenům, protože i když víš, že tam jsou, jejich města se tváří jako ruiny, což znamená, že je nemůžeš pro svou int. armádu nastavit jako cíl. To nevychytali. V základu je to ale dobrá fíčura a neumím si představit, jak jinak to mohli udělat. Takže ano, má to tam své místo.
    • species
      "ja to neumim je to shit" ftfy
  • jdou v tom hrát i rasy z jedničky, nebo se čeká na patch?
    • jamar28
      Nejde. Počkej týden dva a půjde to (pokud vlastníš jedničku).
      • to asi budu muset, žádná z těch ras za které tam jde hrát mi není moc sympatická
        • species
          Skaveni jsou parada!!! :D Nicmene chapu, tez me chybi imperium :p
  • Chidlink
    S recenzí nemohu souhlasit. 9/10 je absolutní výsměch, nový total war je čistě průměrná hra 5/10. Bitvy jsou krátké a nezáživné a k tomu úplně tupá AI se kterou absolvujete pořád ty samé bitvy dokola. Poslední total war který mě bavil byl rome II tohle to je vyhypovaná zjednodušená břečka. Když si vzpomenu co jsem všechno mohl dělat na mapě světa v rome II a kolik tam bylo budov ke stavění, člověk vážne musel přemýšlet, co kde postavý. A jinak souhlasím grafika je čím dál horší, nevím co tam s tim dělaj. Navíc mě chybí námořní bitvy, už aby byl nějaký historický total war
    • premýšlím že bych si koupil rome 2 nebo attilu. Attila se ti nelíbil?
    • jamar28
      Co jsi mohl dělat v Rome II na mapě světa a není to ve Warhammeru II? Poznámku k budovám nechápu, ani tady nemůžeš zdaleka postavit úplně všechny budovy a musíš si rozmyslet, na co tu kterou provincii zaměříš.
    • I kdybych s tebou souhlasil, za to postavý ti musim dát mínus.
  • Škoda, že u Morathi se ohledně vzhledu nedrželi moc lore. Díky rituálu by naopak měla vypadat stále mladě, plus je považována za jednu z nejkrásnějších žen. Víc jí odpovídá čarodějka z intra, před kterou Malekitha varuje. Rovněž CDPR si s předlohou příliš nelámal hlavu u Margarity Laux-Antille. Jinak doufám v budoucí přidání Lahmií - snad nepodřazené pod ostatní krvesaje vzhledem k nenávisti, kterou k nim chovají. Ano, mám slabost pro silné, zvrácené atd. ženské charaktery. :D
  • Mne to nejak nechytlo (první díl). Pritom remeslne dobre odvedená práce. Napr. se mi nelíbilo jak tam lehce nastackujete armádu (že máte proste hned 20/20 jednotek) a souper to má taky tak. Pak jsou bitvy zbytečne zdlouhavé a težke. Navíc když máte ješte v každem meste zadarmo posádku. To je pak težke soupere dobýt když ma zdarma posádku a ješte vlastní armádu kolem a jen jedno mesto.

    Treba v medievalu jsem mel za anglii 5 mest a mohl jsem se rozhodnout s kým vytvorím alianci (francii, HRE, portugalce, španely), koho napadnu a jak (ktere mesto). Tady ma každa frakce jedno mesto a navíc jsou i prislušníci vlastní frakce proti vám, co mne jaksi nebaví zabíjet vlastní orky když jsem sám ork.

    At zvedne ruku koho baví delat bitvy manuálne i po padesáte. jasne že nikoho. A na stretegicke mape proste není co delat v porovnání s jinými grand strategiemi.
    • Ty bys v první řadě neměl vůbec nic říkat. Bitvy, alespoň ve vanille, nejsou ani zdlouhavé a už vůbec nejsou těžké, ledaže jsi naprostý jelito. A.i se dá rozmetat, i když má přesilu (stejnou rasu) 2:1 a hraješ na legendary. Navíc můžeš mít v klidu dvě plný armády taky a poslat je, aby se doplňovali. Jinak velký a zajímavý bitvy si klidně dám manuálně i po padesáté, přičemž ty asi na easy nezažiješ.

      Za temný elfy ve dvojce není problém mít slušný diplomatický svazky s okolníma soudruhama, který v drtivé většině případů končí konfederací. Za high elfy platí to samé. Skaveny ani Lizardmeny vyzkoušené zatím nemám.

      Záporem je cena, která mi vzhledem k obsahu nepřijde nijak oprávněná. A.i nechutně ekonomicky cheatuje na vyšších obtížnostech a v bitvách není nijak zázračná. MP je dobrej, najít soupeře není problém. Grafika takovej průměr, ale hra zase běhá slušně. Na 9/10 to určitě není. A hlavně netahej srovnání s Mount and Blade, Bobíku... *1*
    • jamar28
      Nejsi ty ten, co hrál první díl asi 20 minut?
      • ne hrál jsem to dýl ale je pravda že dlouho jsem u toho nevydržel.
        • jamar28
          A jak dlouho?
          • 25 *1*
    • v medievalu si uzavřel si uzavíral aliance? vždyť tam to AI fungovalo tak že ti ihned všichni sousedi vyhlásili válku
      • tak jsi mel uzavrít alianci s nekým kdo nebyl tvuj soused
  • Lukass
    Me prijde za grafika tehle serie se od urcite doby jenom zhorsuje.
    Jinak vubec uz nemam chut to hrat, prijde me to jako tezkej recyklat.
    Nad znamkou se jen pousmivam, pri pohledu na jmeno autora bych ale cekal desitku :D
    • species
      No jo a kazda chujovina od blizzardu by dostala od homoly 19/10 pokud by mohla, booo hooo....
    • Paulcz
      Stále nechápu proč vyměnili jednoduchou a přehlednou 2D mapu světa (naposledy v Medieval 1) za takový hnus, který navíc zdržuje při nahrávání.
      • Nejspíš to bude tím že je rok 2017, ale mužu se mejlit
        • Paulcz
          Lidé ztrácející soudnost tu jsou už od úsvitu dějin bobku :)
          • species
            Lidi neztraceji soudnost, to jen ty starnes. V dobe medieval 1 takovi jako ty nadavali proc je to na PC pac na hlinenych destickach to byla vetsi fun.
    • PreidaQ
      To já jsem už při rozkliku článku měl jasno, že Smutný a nový Total War bude určitě devítka. Nemýlil jsem se.
      • Lukass
        Jj nove standard na games, misto osmicky uz devitka :D
        • PreidaQ
          Warhammer 2 - 9/10
          Warhammer 1 - 9/10
          Rome II - 9/10
          Shogun II - 9/10
          A starší věci bez Smutného:
          Napoleon - ? (ale slovny prý stejný jako Empire)
          Empire - 9/10
          Medieval II - 9/10
          Rome I - 9/10
          Takže ono pak vyjadřovat číselně progres či úpadek série Total War je poměrně obtížné.
  • Ten Total War vychazí teď jednou ročně? To dojí úplně maximálně. Jinak Smutný a Total War= 9/10. Hrál jsem Medieval a ten byl boží, ale už mě to připadá jenom pořád to samé dokola.
  • jamar28
    Je to jako kdyby vzali jedničku a vylepšili ji ve všech směrech. Kromě nových ras, které jsou ještě různorodější než v jedničce (btw za temné elfy je pecka bojovat už jen proto, jak krásně řvou DRUUCHIII!!!!, když se šikují *1* ) se vylepšení dočkaly i naprosté detaily. Třeba události - vždycky mě na Total Warech štvalo, jak v pozdějších fázích hry na člověka vyskočí 30 oken s tím, kdo komu vyhlásil válku, kde je nájezd, kde hrozí vzpoura atd. Teď si ty zprávy můžu číst už během čekání, až budu na tahu, což zvyšuje tempo hry a ještě mě to zabaví během otravného čekání, až budu na řadě.

    Jediné, co bych vytkl, jsou bitvy. Dívá se na ně samozřejmě hezky (hlavně na stádo dinosaurů, co se žene na nepřátele, jak se přiblíží, kamera se začne třást, vznešení elfové nevznešeně plachtí vzduchem, no prostě radost pohledět), ale nějaký posun k lepšímu jsem nezaregistroval. Animace pořád horší než v Rome II nebo Shogunu II a umělá inteligence mi přijde snad dokonce i horší než v jedničce. Dva příklady: Útočí na mě elfské vojsko, mnohem silnější, s draky a artilerií, zatímco já mám armádu složenou hlavně ze základních lizardmeních jednotek. Zkrátka rychlý proces, který jsem chtěl osobně vybojovat jen proto, abych elfákům způsobil co největší ztráty. No a nakonec z toho bylo slavné vítězství, protože elfové stáli jak sochy a poslali na mě - POSTUPNĚ! - 3 draky, které jsem samozřejmě během chvilky zmasakroval. Pak zaútočili se zbytkem armády - ovšem bez jízdy (!!!), která do boje zasáhla ve chvíli, kdy byla většina elfů rozprášená. Artilerie spolu s lukostřelci sice střílela celou dobu, ale vzhledem k tomu, že celá bitva proběhla v lese, nemělo to valný význam. To se mi ale naštěstí stalo jen párkrát, většinou se AI snaží nějak taktizovat, obcházet, útočit do týla, skrývat se atp. tohle byl nějaký úlet (podobný, jako když jsem s 1500 lizardmeny porazil 3 skavení armády, dohromady 6000 krysáků).
    Horší už je to s dobývacími bitvami. To je druhý příklad otřesné AI. Ona totiž vůbec neumí dobývat. Pokud chcete snadno vyhrát kampaň okolo Víru, stačí všude nasázet hradby na maximální úrovni. Spawnuté armády Chaosu málokdy jdou přímo na město, kde probíhá rituál. Místo toho dobývají bezvýznamné vesnice. Jenže když je máte opevněné, AI má naprosto šílené ztráty, takže jednu vesnici vám třebas dobyjí, ale jejich počty tím tak zredukujete, že u dalších si už ani neškrtnou. Díky tomu mi během celé kampaně na vysokou obtížnost AI vyplenila pouhá tři bezvýznamná města. A to se vám na území spawne třeba 8 armád.
    Co dělá AI při dobývání špatně? No - asi úplně všechno. Tak například si na dobývání postaví beranidlo, což je sice fajn, ale to beranidlo nechá tlačit sice elitní, ale nechráněné a neobrněné jednotky bez štítů, ač je v armádě má (místo toho je pošle se žebříky na hradby). A aby toho nebylo málo, tak beranidlo nejede k bráně nejkratší cestou, ale občas si to střihne šikmo, takže moje věže na něj mohou střílet dvakrát tak déle. Ai i při dobývání naprosto chorobně rozmělňuje svoje síly - má letecké jednotky? No tak hrrr s nimi do útoku na hradby, půlka padne než doletí, podlomený zbytek rozmlátí pěšáci na hradbách s minimálními ztrátami. A takhle AI prosím vrhne do boje klidně vlastního generála na drakovi. Další jednotky pošle AI všude možně po celé délce hradeb, včetně jízdy, která často prostě dojede k hradbám a nechá do sebe střílet. S některými jednotkami sice útočí s žebříky a věžemi, ale ne se všemi. Mohli by klidně provést jeden masivní úder proti mým hradbám a obsadit je, ale oni zaútočí jen na pár místech a zbytek armády si jen tak pendluje sem a tam, nebo jde dát žebřík na nejvzdálenější kout hradeb, abych na ně mohl déle střílet. Když pak podlomené a zredukované jednotky náhodou prorazí bránu, stačí tu mít jízdu a ta je jediným úderem zažene na útěk. Pak jsou z toho bitvy, kde máte třeba 1200 nasazených vojáků, ztráty 30 a nepřítel nasazených 2500 a ztráty 2300. Takže to nakonec není ani moc zábava, nicméně protože automaticky by to hra rozhodla ve váš neprospěch, stejně si to musíte vybojovat sami. Na tomhle by fakt měli už zamakat. Ale normální bitvy jsou většinou ok a hru si báječně užívám. Dal bych tak 8/10.
    • XorxoxTalarius
      No nevim, mne se uz kolikrat stalo ze mi Chaoska armada znicila plne opevnene mesto kde probihal ritual a vlastne jednali pri dobyvani velmi chytre
      • jamar28
        To se mi stalo jen jednou. Především proto, že šlo o malé sídlo a měla elitní jednotky. I tak je to stálo 2/3 armády (a to já měl hlavně základní jednotky). Ale určitě netvrdím, že AI je tupá VŽDYCKY. Ale z mé zkušenosti většinou bohužel ano. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit