Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PCMR

    Představ si, že by auta vyrábělo několik vyrobců a každé auto by mohlo jezdit jen na omezené trase. V čem bys jezdil? Líbily by se ti ty auta a jejich omezení? Nemyslím.

    A teď si představ, že přijde nějaký jantar a bude ti tvrdit, že by to tak bylo strašně super, protože bez toho by jezdili všichni všude což by znamenalo nekvalitní silnice. ;}

  • PCMR

    Mít 2 PC možná není nic neobvyklého, ale kupovat si Mac (přeloženo předražené PC) kvůli jedné aplikaci, která má spoustu kvalitních alternativ, mi teda jako obvyklé moc nepřijde. Ale tak, spousta lidí nerozumně vyhazuje peníze. Holt exkluzivita něco stojí a je jasné, že bez Applu a jeho exkluzivního softwaru asi dobrou muziku neuděláš. ;}}}

    Jinak co se týče NB, tak ten si snad kupuješ kvůli mobilitě a ne kvůli jinému softwaru.

  • Gam0

    Používá tady někdo Xbox aplikaci na PC? Kvůli game passu?

    Přijde mi, že je to nějaké nestabilní. A Plague Tale spadne při načítání prvního levelu, Minecraft Dungeons mi padaly po spuštění, po přeinstalování už to ani nic nedělá, jen jede proces. Takže mi vlastně zatím jede jen Forza Horizon 4 a Tetris.

  • Příměr na auta je docela dobrý. Nicméně to co máš je teď je několik málo výrobců, kteří mají pouze jeden lepší a jeden horší model svého auta, bez modifikací ze stávající generace vozidel a to je vše. Pokud se rozhodnete pro jednoho výrobce, tak od něj musíte poté kupovat vše, od doplňků po licence za provoz. Navíc auto jezdí pouze po některých silnicích, pak existuje pár silnic, kam lze vjet jen autem jednoho výrobce a ještě si kolikrát musíte hlídat i správnou generaci vozidla, není samozřejmostí, že vozidlo nové generace zváldne i cestu, kudy jste jezdili s předchozím vozem. Nicméně vedle toho existuje ještě hromada dalších výrobců, kteří umožňují poskládat si auto dle vlastních potřeb a finančních možností, lze ho i nadále modifikovat. Dokáže jezdit po většině silnic, až na pár výjimek a dokonce umí komunikovat s ostatními vozidly bez nutnosti platit další poplatky výrobci. Je pravda, že některé speciální silnice, rezerované je pro určitého výrobce jsou standardně nesjízdné, ale někdy stačí počkat, případně se tvářit, že jsem jiné auto a občas to zabere.

  • Všude kde je konkurence je to jen dobře, Intel vs AMD, nVidia vs AMD, Playstation vs X-Box - všude jeden tábor absolutně nechápe jak někdo může koupit to druhý. Ale kdyby všichni vystupovali jako Spencer, bylo by to prostředí hned přátelštější. Nicméně z obou stran co se konzolí týče jsem za poslední rok nezaznamenal nic podobnýho co předvádí Intel u procesorů - jak Sony, tak Microsoft se chovají rozumně. A ultras holt byli, jsou a budou.  Já sám jsem měl PS, PS2 i PS3 a v tý době se mi zdál Xbox divnej, hlavně i jeho ovladač, ale už mám doma Xbox a sedí mi nakonec víc.

  • dds72czech

    Pro mene chapave, predstav si ze by auta vyrabel jen jedinny vyrobce. V cem bys jezdil ?? Libilo by se ti to auto a jeho vybaveni ? Nemyslim 

  • 0011

    Mít aspoň 2 různé pc není nic neobvyklého znám pár muzikantů co mají Mac kvůli garageband, což je jeden z nejpoužívanějších softwarů v téhle branži a je exkluzivní pro Apple a pc mají proto, že na něm stříhají videa ve vegas případně hrají + notebook - většinou mac kvůli práci když cestují.

  • 0011

    Exkluzivity už z názvu nemají žádné náklady na vývoj na více
    platformách  a i když si to nevyslovil tak pc není jednotná platforma a
    naopak mi příjde jako zbytečný náklad dělat několik verzí
    textur/škálovat modely atd. Indie hry mám taky rád, obzvlášť
    metroidvanie, ale AAA exluzivity nic nenahradí. Je jenom pár studií co
    dělají multiplatformní hry co se blíží úrovni exkluzivit a doufám že
    takový bude i CP 2077, ale pro většinu velkých studií je naopak velký
    risk nalít peníze do kvalitní originální hry když mají jistotu, že víc
    vydělají na zavedené značce.

  • PCMR

    Představa, že mám doma 3 PC, abych mohl dělat ve 3 softwarech, je skutečně exkluzivní.

  • Nintendo je zrovna dost specifická společnost.

  • Zajímavé je, že Nintendo ještě nezkrachovalo, když exklusivity nikoho nezajímají a všichni hrajou jen indie. Sony jakbysmet.

  • Spíš by odpadly náklady na vývoj na více platformách a byl by větší jednotný trh. Nevidím, že by exkluzivky byly něco až tak převratného a jinak by nevznikly. Dneska stejně originalitu a nápady ženou kupředu indie studia, která si mohou dovolit riskovat a až druhotně to co má úspěch pronikne i do AAA světa.

  • Mmm, krásné sluníčko svítí, kvítky voní, kéž by nebylo zlého a ošklivého, co by rozdělovalo společnost...

    Co to je pořád? Odkdy je špatné si na něco zanadávat? Raději flamewary, než zelený palouček "všichni máme společný a jediný správný názor". Stejnak je 95% všech diskuzí jen provokace a zábava a úplně věřím, jak to korporát s milionama pod zadkem kompletně pročítá a má z toho chudák špatný pocit.

  • 0011

    Každý markeťák z herní branže ti řekne že nejvíc vydělávají F2P, mobilní hry, mikrotransakce a fastfoodové multiplatformní frančízy typu CoD a FIFA. I když si teď myslíš jak by to bylo ideální, věř mi, nechceš aby stačilo jedno zařízení a skončily exkluzivity. Ví to i Spencer, který má jak Nintendo Switch, tak PS4 a vůbec bych se nedivil kdyby už měl i PS 5 a není to jenom proto, že na to má finančně.

  • dds72czech

    A nebyt ruznych platforem tak jsme v ri.i. Protoze by nebyl tlak na vyrobce udelat neco exkluzivniho pro jeho zakazniky. Zamysli se

  • a nebýt exkluzivit, tak ti stačí jedno zařízení

  • No tehdy v MS šéfoval Ballmer což byl slušně řečeno pěknej ko*ot Tak možná to má nějakou spojitost.

  • dds72czech

    Hezky to rekl, nesnasim boj mezi fanousky konzoli. Boze kolik komentaru uz ja dostal od tzv "druhe" strany. Hrajeme hry protoze nas to bavi, proc nadavat druhym co maj jinou platformu ? Mimochodem mam tri.

  • Ja se vždycky sám sebe ptám, jestli to náhodou není tím, že tahají za (výrazně) kratší konec provazu.

    Vzpomeňte si na arogantní MS při  uvedení Xboxu One (always online, žádný bazar, Kinect nebo nic). To byli na koni. Teď hrají slušňáky.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit