Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prosim nech to nepokazia, lebo nejakemu americkemu nerdovi prepne a zastreli rezisera
    • A teď si polož otázku, jestli by ho byla škoda, kdyby pokazil takový film, zároveň si polož otázku, jestli není schopen ani ze SW vytřískat peníze, našlo by se pro něj ve společnosti jiné uplatnění? Třeba jako čistič WC? Myslím, že odpověď oba známe.
  • No pravda je, že o ději nevyzradili moc, ale stejně to podle mě trochu chytli za špatný konec. Stejně to nakonec vypadá na klasiku dobro x zlo. Jako v mnoha moderních filmech nabídnou na první pohled velice zajímavého záporáka, s motivy které stojí k zamyšlení, ale nerozvinou to do podoby která by tomu slušela. Star Wars nabízí docela zajímavá témata. Třeba už tady bylo zmíněno to dilema šedý/ temný jedi nebo kdyby trochu zamíchali se správností těch rebelů a zlým impériem. Dát tam zkrátka něco, díky čemu by i všední divák mohl zcela oprávněně fandit osobám v řadách Impéria. Soustředit se více na postavy, jejichž pohnůtky by závisely na jejich osobnosti více než na které straně konfliktu stojí. Ale uvidíme, třeba překvapí, já tu jen spekuluju nad 2 minutami záběrů vytržených z kontextu...
    • tak SW jsou vzdy jen dobro VS zlo, jsou tam i nejake presahy ale je to takovy scifi fantasy western, ja bych urcite nechtel nejake trendy moderni pojeti
    • Veskoslav
      Star Wars vždy byla pohádka dobro vs zlo v oklečtěné podobě. To, že Temní Jedi byli vyvražděni Sithy, to je jedna věc, ale klasické Star Wars (epizody 1-6) a když nebereš Starou republiku. Je klasické zlo vs dobro. Jenom na konci si Vader uvědomí chybu, kterou udělal:) Navíc i zde nemáš "klasické" zlo zastoupeno, protože zde není Sith jako přímý zástupce toho zla, co je ve světě SW. Zatím bych to až tak bledě neviděl.
      • Máš samozřejmě pravdu, ale proč to trochu neposunout do šeda, přijít s něčím neotřelým, i tom jsou SW podle mě. Kdyby se inspirovali právě těmi postavami které teď už do oficiálního kánonu SW nepatří bylo by to mnohem zajímavější. Bylo by to taky smířlivé pokývnutí směrem k věrným fanouškům, kterým surově smazali 99% SW světa který doposud brali jako hotovou věc a lidi které SW jako takové vůbec nezajímá by aspoň rozpoznali ten rozdíl mezi tímto a desítkami jiných sci-fi filmů, které teď vychází. Takhle vyjdou z kina a za měsíc si ani pořádně nevzpomenou jak se film jmenoval, jednoduše se jim ztratí mezi Star Trekem, Star Gate, Strážci Galaxie, Avengers a jinými, které jsou sice podle mého názoru perfektně řemeslně zvládnuté, ale jádro je v podstatě úplně stejné. Toho se nejvíce bojím, že SW zapadnou téhle škatulky - skvělé, ale ničím inovativní. Když vycházelá původní trilogie a koneckonců i ty prequely, každý ji bezpečně rozpoznal od konkurence.
        • Například ta ústřední dvojice, kdyby nechali toho černocha v řadách impéria po celý film, protože by upřímně věřil v jeho ideály, do toho by přišla ta děvčina, která je naopak z druhé válečné strany, teď by byli nuceni z nějakého důvodu donuceni spolupracovat (třeba proto že obě strany chtějí najít ztraceného Luka), zamilovali by se do sebe, ale zároveň by je rozdělovalo jejich přesvědčení (tenhle motiv vyhrotit, co já vím, musel by ten borec zastřelit jěakou její kámošku, protože on je z impéria a ona z rebelské. Člověk by zůstal v napětí jak to dopadne ve finiále až dosáhnou cíle, zabije jeden druhého nebo ne? Budou spolu nebo ne? Ukončí válku mezi oběma stranami nebo se kvůli nim obě strany ještě více začnou vraždit. Nechci z toho dělat telenovelu, možná to z toho jak to píšu tak vyznívá, ani psychologické drama jen uvadím příklad který by tomu dodal nějaké koření, nějaké napětí. Z toho co jsem zatím viděl to ale vypadá dost průměrně - on se přidá hned ze začátku k dobrákům, budou spolu mít románek jak z pohádky, zlo bude nevyhnutelně zničeno ať už v tomhle díle nebo v posledním celé této chystané trilogie. Jedinou otázkou zůstavá zda přežijí oba nebo ne. Ale opět ddodávám, třeba se mílím.
          • *mýlím *16* *10* Sorry za ostatní chyby, nečetl jsem to po sobě.
            • Zrzzek
              Podle mě to vidíš moc komplikovaně... Původní trilogie stála hlavně na efektech a atmosféře... Očekávat od Star Wars nějaké psychologické drama asi nemůžeš... Nicméně jsem zvědavý, jaký bude scénář. Jestli to bude klasika dobro proti zlu, nebo něco TROCHU hlubšího...
  • marosho
    Jak už tady padlo, já si také myslím, že Ren je synem Luka a Ray je jeho sestra. Do toho se připlete ten černoch co objevuje sílu. Zároveň si ale nemyslím, že Luke bude mrtvý. Už vidím ten konec filmu, když na poslední chvíli skočí do souboje mezi Renem a Mazem.
    • marosho
      sk : no Jediové mají ty meče v podstatě jen na obranu a nejsou trénovaní na souboje meč vs. meč. Sithové takto trénovaní jsou...ale to bylo kdysi, tady už to asi platit nebude,
      • marosho
        Darth Maul musel být docela šok, když se po těch letech objevil no :-)). Po těch letech klidu, se najednou objeví někdo takový.
      • Veskoslav
        Ono záleží na období. V době I a III. dílu republika nebyla X desítek let v žádné válce, takže ani její strážci nebyli. Takže nebyl důvod. Války s Maldalorií byly minulostí, Sithové se neukázali pomalu stovky let. Tak zlenivíš, nudíš se atd. Navíc Jedi nezabíjí primárně svého nepřítele pokud nemusí, Sith naopak pokud nemusí, zabíjí vždy.
    • Veskoslav
      Vždyť Luke je v ukázkách s R2-D2:) Tam je myslím ta narážka s protézou (stejně useknutá ruka jako jeho otec) daná:)
      • marosho
        To mohl být nějaký flashback. Já si ale prostě nemyslím, že by Luka nechali umřít. Zase na druhé straně jej musí nějak vyřadit ze hry, protože by Rena hravě porazil.
        • Luke mel v te dobe spoustu prace ... imperium porad zlobilo na kazde druhe planete, vsemozne dalsi nepratelske rasy casto se schopnostmi vyuzivani sily a ne zrovna pratelskymi umysly atd...proste nestihal byt vsude. A mrtvy v te dobe urcite nebyl.
        • Veskoslav
          Hravě? Je to více jak 30 let od událostí od VI. dílu. Takže mu bude okolo 60. A to moc Jedi ani za Staré republiky nebylo. Navíc má robotickou ruku, takže je slabší v obraně proti síle (blesky atd.).
          • luke mel umrit az nekdy za dalsich 100 let
          • marosho
            Jenže Luke je poctivý Jedi,Reno nebude poctivej sith. Pochybuju, že bude nějaké blesky vypouštět. Yoda měl kolik? Přes 800 let a silnej byl dost..až v 900 mu síly došly :-). Nicméně, musí to udělat nějak zajímavé, takže asi máš pravdu a utkají se ve vyrovnaném souboji, jen to nebude dávat smysl.
            EDIT: leda že by Luke Rena cvičil.
            • no neni to tak jednoduche...oni ty ,,stare knizky,, presunuli do SW legends ...takze jsou to legendy, ktere teoreticky se mohly stat a asi by nemohly vzniknout, kdyby se skutecny dej odehraval uplne jinak...napr. ze by se z luka stal sith ktery by povrazdil pulku galaxie
            • Magister_Peditum
              btw: To ovšem bylo v Expanded universe a na ten Lucasfilm a Disney hází bobek. Z toho bych vůbec nečerpal, protože dle nových vlastníků je kanon jen film, seriály a knížky, co vydají teď.
            • Reno by měl být nejmladší syn Sola a Leii, a měl by ho cvičit Luke stejně jako jeho starší sourozence a Leju. Lukuvů syn by to neměl být, ten nikdy nezačne používat sílu.

              Tohle je možná potencionální spoiler:
              Četl jsem to v nějaké knížce (nevím jestli je v oficiálním kánonu).
              Po tom co Vader shodí Sidiuse do reaktoru na Hvězdě smrti nezemře, ztratí jen svoje fyzické tělo, ale jeho duch žije dál (vlastně jeho nejsilnější část). On si pak najde Sitha jako hostitele, kterého úplně ovládne a tím se vlastně znovuzrodí. Takže je možný, že Reno se k Sidiusovi v té jeho formě nějak dostane a mohl by to být Luke vs starej dobrej Sidius.
              Ale jak říkám už je to dýl co jsme to četl a nejsem si jistej správností, ale myslím, že takhle by to bylo zajímavý *3*
            • marosho
              Fakt je, že oni si vždycky nějak odůvodní proč tenhle porazil toho a tamten a neporazil jiného...Jo ten strach v očích mluví za sebe :D. No o tom by se dalo spekulovat hodiny :D
            • Veskoslav
              Sithové mají také svou sranda meditaci viz. Darth Tyranus například. Co se týče síly záleželo na Jedim i Sithovi. Silové (guardians) Jedi byli vždycky tak trochu krutí než obyčejní například. Ale to vychází ještě ze starého canónu, který už není uznaný.
            • rekl bych, ze sithove ve volnych chvilich trenovali rubani s mecem, zatim co jediove meditaci...pak to tak dopadalo, ze museli na kazdeho sitha minimalne ve 2 :)
            • Veskoslav
              No podle ukázky a strachu v jeho očích předpokládám, že tam bude muset něco zasáhnout nebo to bude mít podobný vývoj jako Luke vs Vader v V. díle:-D

              Navíc vem si takového Qui-Gon Jinna. Mistr Jedi, dokonce měl zasednou v radě Jedi, ale díky neshodám se nestalo, jeden z nejlepších mistrů Staré republiky a přesto ho sundal Sith učedník:-D Náhoda je svi*ě a kdo ví, jak to na nás autoři uhrajou. A co se týče 2. souboje Luke v Vader, tak podle mě Lukovi pomohlo to, že na chvíli se přiblížil temné straně, což zlost a nenávist udělají svoje. Jinak Vader byl defacto chodící robot a i díky absenci obou končetin ho mohl Imperátor tam zmastit.
            • marosho
              Došlo vlákno tak budu reagovat na sebe :-)..Ano máš pravdu, že Luke se hodně učil sám, ale porazil Vadera, takže se z něj stal velmi silný jedi. Nicméně, jak už tu padlo..pokud je Reno vážně rodinný příbuzný, tak by mohl být stejně silný jako Luke. Každopádně na souboj Ren vs Maz jsem zvědavej. Neumím si představit, jak s ním Maz udrží krok :D
            • Veskoslav
              Luke také není poctivý Jedi. Začal až někde v 25 pomalu a to Jedi už byl většinou rytíř, on je také samouk viz. výcvik u Yodi, kdy mu musel jeho otec fiknout ruku, aby mu došlo, že trénink nebyl ukončen. Takže ani Luke není poctivý Jedi, Reno navíc není ani Sith, on je něco mezi tím. Dle spekulací navíc syn buď Luka nebo Leii, což bude ještě větší rozpor, když se dal do směru svého dědečka.
      • Velmi správně + jsem četl že podepsal smlouvu i na 8 díl, takže nevím nevím s tím umrtím
  • A Kyle Ren je podle me Jar Jar Binks *12*
  • Veskoslav
    A jinak Revan je příkladem toho, že Jedi může najít rovnováhu mezi temnou a světlou stranou. Mnohdy jsou takto označování tzv. Šedí rytíři Jedi. Takže klidně toto může být Luke. Ale Kyle Ren není ani Sith, ani Jedi. Je to takový samouk, co se přiklonil k temné straně. Přirovnal bych jej k Inkvizitorům, co lovili Jedi v meziválečném období. Také to nebyli Sithové.
    • Zrzzek
      O tom Kylovi Renovi se už něco napsalo? Nebo je to jen tvá spekulace? Já jsem totiž žádné knížky ze Star Wars universa nečetl.
    • jojo, já sem viděl jeho rovnováhu v posledním DLC pro SWTOR *15*
      • Veskoslav
        To, že vyvražďoval jako Sith i jako Jedi? Ono se to nevylučuje;) Parchant to být může:)
        • to že jeho světlá stránka ducha prchla do jeskyně a zůstala v něm jenom temná. Co o to, je to sprasené, bohužel už je to v lore...
          • Nastastie TOR patri este do toho stareho 'Legends' lore. To, ktore Disney viacmenej zrusil potom ako kupil prava. Inak tie Marvel komiksy z noveho lore su pecka, akurat vsetky sa odohravaju okolo filmov, dufam ze v buducnosti spravia aj nejake dalsie serie z casov okolo KOTOR :)
  • VergiliusGrey
    Dost se tešim, ale obávám se, že to bude velkej průšvih. Nový jedi se mi moc nelíbí a ten herec co hraje Kylo Rena taky ne.
    • Zrzzek
      Vždyť měl masku a nic nepromluvil, jak se ti už může nelíbít? *1*
      • VergiliusGrey
        Jednoduše. Na netu jsou fotky, kde je bez masky *3*
  • A nemoze byt Kyle Ren Luke? :)
    • Veskoslav
      Spíš je/bude synem Luke nebo Leii a Sola. Protože se narodil až 5 let po bitvě o Endor. Navíc ta holka bude nejspíš jeho sestra. Nemyslím si, že by monolog Skywalkera z ukázek byl jenom prázdná fráze. Navíc kde jinde by mohl sehnat helmu Darth Vadera, když místo pohřbu věděl jenom Skywalker a jeho sestra. Nebyl to veřejný pohřeb:)
  • Keyz
    To tam zase v USA dohodili černocha a další aby to splnilo normu korektnosti pro vysílání filmu, nehledě na to, zda se tam hodí a jak hrají? ten černoch je opravdu nesympatický.

    Trapné, že takto vznikají filmy. Pak to automaticky není tak, jak by to chtěl ten, kdo to vymyslel. Upraví to podle regulí a často z toho je nějaká zábava která neurazí a není to moc o ničem. Navíc poté člověk vidí vždy ten stejný model nějaké party: běloch, černoch, asiat atd. Když to je furt dokola všude. Je to trapné. To prostě nejde udělat černoch parta tam kde se to hodí apod? *15*

    Ten borec s tím mečem do tvaru je obráceného T je nejlepší....
    No, mrknu na to. Prachy do toho nacpali. Očekávám ale klasickou velkou rodinou zábavu kde bude řada generických prvků. Jako třeba věta borce "nemám za co bojovat"...Staré díly budou asi stále lepší s výraznějším podpisem autora plus méně zásahy všech ko*otů okolo do filmu.
    • aha, takze on vlastne nemuze vzniknout zadny film s cernochy, protoze tam budou "dohozeni pro splneni korektnosti"

      boze boze boze *7* sam jsi regule, blbecku
    • Magister_Peditum
      Hele podobně jsem nadával, když se objevily první zprávy o obsazení Heimdalla Idrisem Elbou v Thorovi. Jak může severského boha hrát černoch, říkal jsem si. A nakonec to zahrál perfektně. I když je pravda, že Elba je asi nejlepším černým hercem současnosti, takže to bude spíš výjimka. Ale já bych počkal se soudy až po shlédnutí filmu, třeba to nakonec bude sympaťák. *3*
    • Hele, já bych to řekl asi takto. Tebe a ty tvoje místní trapný hlody taky musíme prostě tolerovat už řadu let. Být to na mé úpravě, tak ti zalepím hubu a zahrabu hodně hluboko, protože se mi taky zdáš trapně bytečnej. Ale znáš to, korektnost, svoboda slova i pro takový ucha jako ty a podobný tolerující blbinky. Je to prostě taky trapné a nespravedlivé, ale člověče, co s tím chceš dělat. Musíme to trpět.
    • Morraw
      Ve starém Levelu jsem kdysi četl pravidlo: "V každém správném americkém filmu musí být aspoň jeden černoch"
      • Inquisitor
        Ale vždycky umřel jako první :)
        • Lando přežil ;)

          Mimochodem ve staré trilogii je i jedna další žena krom princezny princezny Leiy a Mon Mothmy, v Empire Srikes Back tam projde po chodbě ke konci když jsou na Bespinu, jen nevim, jestli jí tam Lucas nepřidal až v nějaký pozdější edici, nebo to nebyl tranďák *1*
          • a tetičky Beru, nechť její popel odpočívá v pokoji *7*
      • Veskoslav
        Což mimochodem splňovaly už staré dílu Star Wars:)
        • Akorat, ze Lando i Windu tam tak nejak sedeli a pusobilo to prirozene, coz u tohodle borce rozhodne neplati, a navic je vylozene nesympaticky, coz nebyl pripad zminovanych. *7*
          • Stejne jako byl nesympaticky hnusak Anakin v E II a III, vyber nesympatickeho herce ty filmy dost pokazil, mam strach, ze tady to bude podobne *7*
            • i v E1
    • http://imgur.com/VnyyriV
  • jsem zvědavý, jestli po Star Treku Abrams zprasí i Star Wars
  • Veskoslav
    1. Luke jste mohli vidět už v prvním traileru, kdy dává ruku na R2-D2. To, že není na plakátu neznamená, že tam nebude. Navíc jsou další dva filmy. Já bych počkal až po 17. 12 a pak se můžeme zvesela hádat:-D Propadnutí temné straně nebylo pro Jedi nic překvapivého. A návrat zpět také ne, takže to, že je Luke Sith není úplný nesmysl:)
    2. Kylo Ren se narodil až 5 let po bitvě o Endor. Tolik ke spekulacím, že je to Luke. Navíc není Sith, své znalosti čerpal ze "zápisků" Vadera a Imperátora. Ale oficiálně není Sith. Už vyšel oficiální canon kniha o něm, která je dostupná i u nás:) Ale opět uvidíme 17.12:)
    3. Výhodou temné strany a defacto Sithů je to, že červené krystaly nerostou v jeskyních jako v případě modrách/zelených atd., ale jsou uměle pěstované. Je to surová energie. Takže taky jeden z důvodů, proč není meč Kylo Rena tak pěkný jako měl například Darth Vader. Je dělaný "na koleni" bez znalostí od Sithů a nejspíš i nekvalitní krystal.
    4. Jinak někde už padlo, proč jsou Stormtroopeři taková paka, když kloni nebyli. Stormtroopeři už v původní trilogii nebyly klony. Jediní kloni, kteří byli v aktivní službě v Impériu byla 501. armáda. To je ta armáda, co vedl Anakin Skywalker k vyvraždění chrámu Jedi. Tito veteráni ale zahynuli při zničení Exekutoru v VI. díle:)
    5. Pravidlo dvou bylo zavedeno z jediného důvodu. Sithové byli prakticky vyhlazeni. Nejenom, že vedli tisíce let válek proti republice, ale zabíjeli se mezi sebou. Jiný důvod prakticky nebyl, protože to citelně změnilo váhu sil. A až Anakin "nastolil" rovnováhu během let vraždění Jedi.

    P.S: Raději mám stejně Temné Jedi a Šedé Jedi než klasiku Jedi vs Sith:-D
    • Šedí Jedi,by mohli být vlastně takový padlí Sithi.Protože poznali obě strany síly a tím byli dost silní v boji je mohli využít oboje strany síly.
    • Zdravím,
      nevím, jestli je to taky kánon, ale pravidlo dvou obnovil Darth Bane, který se postaral o praktické vyhlazení Sithů (alespoň co si pamatuji z té trilogie). Ale myslím, že toto pravidlo dvou bylo zavedeno kdysi dříve někým jiným a Bane se k němu pouze vrátil.
      Vycházím z toho, co si pamatuji z trilogie o Darth Baneovi, takže to snad nejsou úplné nesmysly :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit