Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepší hra ze světa Pána prstenů je stejně LOTRO. See you in Middle - Earth.
  • Tikov
    osamělí solitéři... kteří pobíhají v tříčlenné skupině?
    EA RTS série s jezdci na škorpionech, pavoucích a s dalšími nesmysly se vskutku skvěle přibližuje původním knihám.
    Občas mi připadá, že celý herní průmysl postavený kolem PP funguje asi takto- vezmeme to co jsme viděli ve filmu (u kterého jsme dřímali) a namontujeme to na naše stereotypy o fantasy.
    • Core
      Ty jsi u trilogie dřímal?! Huh... no, dobrý *4* Vsadím se, že patříš k těm, co těžce nesly konec 'Návratu krále' *1* Ve smyslu, že jsi natahováním a loučením musel dost trpět. To já osobně bych se loučil snad s každou postavou *1*
      • Tikov
        No naposled se mi u rozšířených Dvou věží vskutku podařilo i usnout *1* Já nosím těžce loučení všeobecně (hlavně proto, že si pak musím hledat novou sérii knih) Na druhou stranu v Návratu krále je mnohem horší scéna, kterou bohužel ve filmu vlastně nezpracovali- když zbytky rohanské jízdy na Pelenoru začnou bojovat za pokřiku "Smrt"- ta marnost, sebezatracení a poslední cíl prostupující celou armádou je prostě elektrizující.
        • kostejnesmrtelny
          To jsi asi viděl špatnej film *1*
          http://www.youtube.com/watch?v=xSoPCpDaHmM
          • Tikov
            Aj to mi uniklo *9* Pamatuji si to bohužel z českého dabingu, kde křičí "Boj".
            I tak je ovšem ta scéna v nevhodnou dobu- v knize jde o reakci na smrt Theodena.
    • paradoxně mám nejraději ze všech her na motivy PP modifikace k sérii Total war. Protože tam, takové šaškárny nemají a dělají to vesměs lidé, kteří mají k předloze nějaký vztah.
  • Škoda, žese každá hra ze středozemě točí kolem trilogie Pána prstenů. Historie světa je veliká a sposuta věcí je tam nedodělaných, tím pádem by i autoři měli volnou ruku v psaní příběhu.
  • Core
    Já bych se osobně vůbec nedržel konceptů z filmové trilogie (ani vizuálem viz skuruti, nazgúl atd. ze screenů), ač se mi HODNĚ líbila... Ale kdybych vyvíjel fantasy s právama na knihy mistra Tolkiena, filmů bych se nedržel. Chápu ale, že když už si je (jistě ne lacino) zakoupili, že toho chtějí využít. Jsem zvědavej, komu připadnou práva a kdo se chopí vývoje po premiéře Hobita v roce 2012 a 2013...
    • Phate27
      Hobbit uz mel videohru myslim ze 2007 smerovanou na trosku jinou sortu lidi nez je na games a nebyla uplne blba,
      • Core
        Aha! Díky za info, zkusím pohledat. Díky. *4*
        • Phate27
          Promin 2003 http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hobbit_(2003_video_game) legalne si to asi nezahrajes jestli nemas ps3, 60gb(rofl puvodne jsem napsal PS360gb xD) nebo ps2 ale emulovat se to da vesmes snadno proto to zkreslene datum ja to jel 2008/9 na pc pres emulator.
  • xixixao
    Autorům Diabla III: takhle vypadá realisticky zpracováné fantasy... :(
    • Reálnost a fantazy? To nejde moc k sobě ;)...
      • viď Zaklinac
    • realisticky fantasy? :D
      • realisticky po grafické stránce
    • "realisticky zpracováné fantasy" - už jen tento výrok je pěkný kočkopes. *1* Když pominu temnější atmosféru (i když zatím známe jen pár lokací z trojky), tak v čem byla dvojka "realističtější"?
    • Core
      Názor zcela mimo mísu... Blizzard se nesnaží udělat realisticky zpracovanou fantasy...
      • xixixao
        Tak s tím samozřejmě 100% souhlasím. A myslím, že je to škoda. Diablo bylo stylově dost odlišný do zbytku Blizz her (SC a WC), 3ka se ovšem se zmíněnými sladila. Neřikám, že to nebude skvělá hra, ale ten vizuál mi k Diablu prostě nesedí.
        Ke zbytku komentářů: psal jsem realisticky zpracovaný, nebo-li důraz je kladen na přiblížení se realitě (co se vzezření týče) a "stylizace" ustupuje do pozadí.
  • Tahle hra může být třeba i dobrá, ale, prosím pěkně, v Pánovi prstenů nemají žádní elfští mágové vrhající firebally co dělat!
    • Jediná věc co se mě na té hře protiví jsou ti mágové ... kazí to svět Pána prstenů ..
      • A co Gandalf a Saruman, to nebyli mágové??
        • Tady jde o to, že magie v PP je hodně specifická a elf vrhající fireball tam opravdu není.
          • Reakce na Abela: Na Silmarillion nejsou práva...
            • A to je dost velká škoda- takový Hurin nebo Beren a Luthien, to by byly scénáře pro krásné RPG ze staré školy:-)
          • A co dalo takovému Elrondovi práce vyléčit Froda v Roklince. Hádám, že tady to spraví jedno máchnutí hůlkou a 20 many k tomu:-D
        • kotty
          Ano, ale magu v cele Stredozemi bylo pouze pet, vsichni byli lidsti (tzn. zadni elfove), i kdyz Tolkien nikdy nepoodhalil, co jsou skutecne zac a odkud pochazeji. Navic si nepamatuju, ze by takovy Gandalf za celou pouzil dobu jediny kouzlo, tak jak je zname z klasickych RPG, vyjma souboje se Sarumanem a souboje ve "skreti" jeskyni v Mlznych horach (kniha Hobit).
          • No třeba v Hobitovi je pasáž, kdy Gandalf vyděsí skřety bleskem. A v knize je toho daleko více.
          • Tak Pět Čarodějů - Istari (Moudří) - nebyli tak docela lidé. Podle všeho to byli vyslanci Valar, kteří na sebe vzali lidskou podobu, aby mohli nenápadně podporovat boj elfů a svobodných lidí proti Sauronovi. I v Pánovi prstenů se pokud vím píše, že Círdan, pán Šedých přístavů, věděl, že přišli přes moře, ze Západu; a Círdan to pak řekl ostatním ze zbytku Rady (Elrondovi atd.); v Sillmarillionu se to pak rozvádí do detailů. Tito čarodějové byli Maiar (zhruba něco jako andělé/démoni) - stejně jako Sauron nebo Balrog! Tomu ostatně odpovídá i to, že Čarodějové nestárli, Gandalfovi nebylo v Morii povoleno zemřít (ještě nesplnil úkol) atd.
            Elfové byli jistě mocní, ale ne ve smyslu fireballů, ale ve smyslu výroby věcí, které pro neelfa působí magicky. Rozhodně žádné barevné efekty, magické hole a jiné cool serepetičky!
            • Tleskám za komentář - konečně někdo, kdo to tu pěkně vypsal. Maiar byli skutečně nižší příbuzní Valar, původně myšlenek Iluvatara:-) Taky by někdo mohl udělat hru podle Silmarillionu, je tam spousta skvělých příběhů.
            • krome prstenu moci ;]
            • MrSanta
              Heh, já z toho měl dojem, že jsou to ufouni. Ale ono od ufouna k démonovi není zas tak daleko *1*
            • kotty
              Vsak taky uvadim, ze byli lidsti, tzn. meli lidskou podobu. Ze byli lide jsem nikde netvrdil. A o jejich puvodu byli vzdy jen spekulace, pokud se pamatuju. i kdyz je pravda, ze uz je to par let co jsem cetl knihy.
          • I elfové uměli kouzlit. V knížce Elrond seslal kouzlo které smetlo nazghuly když přecházeli řeku při pronásledování Froda s Arwen. Ale s těmi kouzly máš pravdu, mělo by se nimy hooodně šetřit.
        • kobzool
          Ne. Těm dalo nadpřirozené schopnosti sledování teletabís.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit