Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednička byla podle mě boží. Grafika sice ryzí anime, ale souboje pěkně tuhé, takže určitě nic pro dětičky, k tomu opravdu krásný příběh (Japonci tohle umí). Takže ačkoli JRPG snesu maximálně jedno za rok, na Ni No Kuni 2 se těším. Snad se podaří vysokou laťku udržet.
  • z toho by jeden vyrostl.. teda.. vlastne zdetinstel :D dejte mi JRPG pro dospělé prosím :)
    • Xenogears, Chronotrigger, Xenoblade Chronicles, Earthbound, Secret of Mana, Phantasy Star....
      Já bych jrpg nepodceňoval, za často infantilním vzhledem (dětské postavičky) a většinou linearitou se často skrývá velká hloubka příběhu. Jen v poslední době už se moc dobrých jrpg nedělá, výjimkou je snad jen ten xenoblade
      • del0
        Problém u JRPG je ten, že ten příběh (a vůbec celý svět a jeho uvěřitelnost / vážnost) degraduje vizuální styl. Alespoň pro mě. Pak jsou tu další věci, jako třeba to, že ve spoustě JRPG už je předem daná hlavní postava, linearita dialogů a questů (vše je silně podřízeno příběhu a "filmově" vyprávěno, je potlačen roleplaying), nebo že díky vizuálu mám problém se prostě do hry dostat a s postavou se sžít. Přece jenom, ať už ve fantasy nebo sci-fi RPGčku - chci se stát někým, kdo působí alespoň trochu reálně/uvěřitelně a ne jako TO, co je často v JRPG. *1* Prostě tohle mi nejde přes žaludek. Možná kdybych byl fanda japonských komixů a pohádek...
    • jrpg pro dospělé *1* tak to jsi zabil *3*
      • proc zabil ? staci se podivat na vndb.org kolik je tam jrpg 18+ :P
        • MikeR
          A dělá obsah 18+ automaticky hru dospělou? Ne, jenom je tam něco, k čemu nemaj mít přístup nezletilý, ale jinak to klidně může být infantilní ptákovina.
  • První díl se mi líbil, ale přišel mi příliš dětský, takže jsem po čase odpadnul. Dvojku rozhodně zkusím.
  • první díl mám, ale neprojel jsem. Hra mě hodně zaujala, i když nijak anime nesleduju, tak ta atmosféra, ten grafický styl a vše kolem bylo super. Bohužel ten soubojový systém mi vůbec nesedl. Nelíbí se mi ten přehnaně real-time akční systém, kterým se teď většina dříve tahových RPG ubírá. Viz Final Fantasy. Mít to nějaký tradiční tahový systém, tak mě to bude asi bavit královsky.
    Pořád si říkám, že tomu dám ještě jednu šanci někdy, ale nevím nevím...
  • První dil byl nadherne udelanej, ale bohužel na muj vkus (a to jrpg hraju uz hodne dlouho) to bylo az prilis detinske. odpadnul jsme zhruba v době kdy me v jednom dungeonu premenily na zabu a ja tam hopsal a kunkal, to uz bylo proste prilis. Ale mozna tomu ještě dam sanci, preci jen systém hry a celkova hratelnost byli fajn. Uvidíme co ta dvojka, jrpg není nikdy dost:)
  • A kdo zkusi zvratit tristni pokryti jrpg zde na games??? :) (Zestria je podle vseho pase, snad se tu bjevi recka na Xblade X!!!
  • Já měl za to že krom Japonska a weeaboo fanatiků o JRPG nikdo nestojí.
    • však nestojí ale těch animefilů je tady strašně moc, hlavně tady na games
      • snorgrind
        no myslim si ze hejtru jrpg a vesmes cehokoli z asie je tady vic *4*
        • Tak v tom případě je svět ještě v pořádku.
  • Vogon
    První díl byla neskutečná pecka, jedna z těch her co vás zahřeje u srdce. Ale doufám, že napraví chyby které napáchali v prvním díle, jako třeba natahovaný příběh, který měl skončit asi tak o 10 hodin dříve, nedostatečně promyšlený systém magie, zbytečný crafting a neúměrné množství grindu. Jinak mě mrzí, že už s nimi nebude spolupracovat Studio Ghibli, kvůli kterému jsem si koupil první díl.
  • Tyto JRPG jsou fascinující uchylárny.
    • Zahraj si Sakura Clicker
    • těm co mi dali mínus: ještě jednou se podívejte na obrázek k článku a jestli tohle není fatyšysmusm jako pre tak už nevim co.
      • fatyšismus ? to je nějaká nemoc kterou dostneš když sleduješ toho krypla a hrdě se hlásíš do jeho "fatyarmy" ? .....ne prostě na tom nevidím nic úchylného. Jen mají japonci prostě jinej styl a je to jen dobře protože jedny z nejlepších her pocházejí právě od nich. PS. Reagovat na to že ti dal někdo mínus je nejtrapnější věc co tu můžeš udělat. To ti na tom tak záleží nebo co že tě vymínusuje banda anonimních lidí který ani neznáš ? :D
      • Musis byt otevreny vsemu a pak teprve budes skutecne stastny.
      • Achhh jo ty si ale případ :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit