Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím, pro doplnění článku pár informací pro zájemce..

    Existuje pár nedobře utajených sdružení podobného typu, dokonce se propagují, kde to jde, ale edularp je ve své podstatě určený pro menší počet účastníků, proto je jeho dopad a tím pádem propagace spíše cílená na školy a zájmové skupiny.

    Od roku 2010 funguje v Ostravě v Oblasti Dolní Vítkovice (U6) v rámci Světa techniky několik edularpových projektů se zaměřením na přírodní vědy, kterými už prošlo přes 2000 žáků z celého kraje v posledních dvou letech. Pracujeme na základě akreditované metodiky, edularpům se v minulosti věnovaly projeky Centra dopravního výzkumu v Brně nebo Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. V tuto chvíli je začínají podporovat i některé firmy působící v Moravskoslezském kraji.

    V České republice funguje řada sdružení, které edularpy realizují a propagují, např. v minulosti Court of Moravia v Brně nebo pražský spolek Rolling, který má vývoj edukačních rolových her přímo v náplni své činnosti a ročně uvádějí řadu larpů se vzdělávacím dopadem...
    • davidBray
      " ... Existuje pár nedobře utajených sdružení podobného typu, dokonce se propagují, kde to jde ..." eH ??
      • Reaguju na článek, kde autor píše "Pokud neexistuje jiné dobře utajené domácí sdružení, EDU_RP je jedním z prvních českých projektů tohoto ranku" :)
        • Díky za doplnění! Mohl jsem se, pravda, věnovat víc i pátrání po dalším podobných projektech. Snad námět na další článek.
          • Klukům a holkám z Edu_RP držíme palce a je super, že na games vyšel článek o edularpech. Kdybyste chtěl napsat něco podobného o jiných projektech podobného zaměření (larpy i jiné edukační nepočítačové / hybridní hry), tak rádi pomůžeme, napište, kam se máme ozvat :)
            • Kdyžtak pošlete prosím kontakt na LoukotaLada@gmail.com a uvidíme. :-)
    • Ještě mě napadá, že dánská škola Osterskov Efterskole (se kterou mimo jiné DOV Ostrava spolupracuje) je velmi specifická a skvělá instituce, která nicméně učí žáky klasickou frontální výukou. Edularp tvoří doplněk a rozvoj soft-skills žáků, ale základní metody vzdělávání jsou podobné jako u nás.

      Seekers Unlimited v čele s Aaronem Vankem sice uspěly na Kickstarteru, ale v průběhu roku oznámily konec své činnosti a tato společnost už v tuto chvíli neexistuje.
      • Děkujeme za pěkné shrnutí dalších kolegů v oboru. Myslím, že bychom se měli vrátit ke snaze o propojení lidí zabývajících se touto tématikou a dát dohromady nějakou konferenci :-).
  • Jack1947
    Náhodou, já jim úspěch přeju nenásilnou formou naučit všechny hlavně mladší hráče o historii. Proč ne. Celkem inovativní pokus.
  • Skvely clanek a ta lepsi tvar GAMES. Jen houst ☻
  • Magister_Peditum
    Takže vlastně takové válečné hry, co se už drahně let hrají při generálních štábech mnoha států. Akorát je to místo přítomnosti/blízké budoucnosti zasazené do minulosti. Mohli by výsledky "her" někde shrnout a vytvořit alternativní časovou linii.
    • Jedním z výstupů projektu děti jsou právě memoary průběhu. Na požádání určitě můžeme něco poskytnout :-).
      • Magister_Peditum
        Mně přímo to posílat nemusíte, ale různé (pokud možno věrohodnější) alternativní dějiny mám docela v oblibě.
  • Pustte si to ve clanku zminovane video z te britske "megagame". Je to naprosto uzasne!

    http://www.shutupandsitdown.com/blog/post/susd-play-goddamn-megagame/
  • KrPa
    Když LARP tak sem http://cdr.cz/clanek/v-polsku-otevreli-skutecnou-skolu-zaklinacu-kde-muze-studovat-kazdy
  • Proč to nedaji jako Free Onlinovku.
    Pokud to dávají k dispozici jenom skolám a jenom v fyzické podobě tak s tím toho moc nenadělají
    • Já tu otázku tak trochu položil taky, ale řešit to celé v php kódu a/nebo skrze iOS/Android aplikaci by byla další obludná úroveň k vývoji. Není to komerční projekt, naopak. Ten živý přednes má navíc své výhody ve flexibilitě. Nicméně nějaké sesumírování pravidel a možná i přeložení do programu je, jak se v článku píše, výhledově jednou z možností.
  • Zdroje: Vlastní *1* *1* mam doma ve sklepe knihovnu knih, ktere jsem napsal a proto je zdroj VLASTNI *1* *1*
    • Tak u toho rozhovoru jsem byl osobně přítomen a můžu potvrdit, že skutečně proběhl ;-).
    • Tilwaen
      U Ládi Loukoty celkem věřím tomu, že článek odnikud neobšlehl, slovo od slova ho nepřeložil a celkově si dal tu práci ho sám z vlastních zdrojů sestrojit; ať už jimi byly rozhovory nebo něco jiného. Co bys tam chtěl za zdroje? Tohle není akademická práce, u které bys musel citovat každý odstavec.
  • z té úvodní fotky se mi zdvihá kufr
    • Magister_Peditum
      Z jednání Rady bezpečnosti v OSN?
      • Coffin.Corner
        Pohled na vzrušenou debatu nad leteckými snímky s odpalovacími rampami raket SS-4 asi každému neudělá dobře... *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit