Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jen by mě zajímalo - K čemu samotný Tim Langdell slovíčko "edge" využil, že má (teď už doufejme měl) k němu copyright? Nikdy jsem o něm neslyšel (herní bulvár jsem objevil až nyní *3*)...
    • Dobrá, starý dobrý Googel (jeden z mnoha účinných informátorů CIA *2*) mi pomohl. Ačkoliv už žaloby pana Langdella a jeho společnosti Edge games naprosto chápu - Myslíte, že by se EA líbilo, kdyby se nějaká nová hra od jiné spol. jmenovala např. Electronic Artwork?? Určitě ne...
      • sleepless
        On je ovsem rozdil mezi tim narokovat si tak bezne slovo jako edge, ktere ma svuj jasny vyznam a mezi slovnim spojenim Electroni Arts, ktere je umele vytvorene a jen velmi tezko se da pouzit jako soucast nejakeho nazvu natoz v bezne reci..treba. To je na tom prave to nejslozitejsi, rozlisit, co lze a co uz nelze povazovat za ochrannou znamku, take v zavislosti na kontextu uziti, historii uziti a podobne.
        • hlavne ze microsoft si kludne premenovava softy co obsahuju slovo "okno/a" (windows)
          tu je jasne vidiet ze (ako sa hovori) "Vacsi pes je*e".... pardon za vyraz.. ale myslim si ze by sa mal pouzivat jeden meter na vsetkych.. neberte to tak ze suhlasim s patentovanim si blbosti.. prave naopak..
        • To je ovšem naprostá pravda, děkuji. Společností s úplně normálním slovíčkem v názvu je spousta, ale (ne)jen tento pán si za svým copyrightem stál s takovou tvrdošijností, která už překročila hranice normálního uvažování.. Opravdu děkuji za napravení mého názoru pane šéfredaktore.
  • Smutne na tom je ze system se nemeni a velke korporace si porad stejne ptakoviny mohou patentovat jen s tim rozdilem ze jejich pravnici se nedaji tak jednoduse zastrasit jak jeden jednotlivec...
  • Uvedomuju si, ze autor clanku je v tomto oboru velkym laikem (neomlouva, i kdyby to takto bylo i ve zdroji, ze ktereho cerpal), ale zde se jedna o ochranou znamku, ne o patent - takze uz nadpis je zavadejici ... aaa uz vidim, ze aspon nekdo pod xxx jen slepe necte....
    • SkillJam
      No, jestli Petrovi Poláčkovi říkáš laik v oboru, tak to já jsem asi britská královna *12*
      • No podle toho jakým stylem je článek napsaný je z mého pohledu stoprocentní, že v oboru duševního vlastnictví (nebo průmyslového) je autor laik - a snad o tom článek je, nebo ne? Je snad Petr Poláček patentový zástupce nebo má povědomí o problematice ? Mě se nezdá... stejně jako že by si ty byl "asi britská královna". Z pohledu "herního" ale úkol splnil, proti tomu nic nemám....
  • Hrozný kokot, to je jako kdybych v ČR měl pivovar, a zakázal bych podle tohoto principu konkurenční pivo nazývat pivo. Ten chlap je fakt .....
  • Zdravím, dobře mu tak. A btw taky Vám na té fotce připadá strašně podobný na rytíře z Die by the sword? *3*
  • Pravo neni spravedlivost, je to zvrhla defka, vymyslena a vynucovana zvrhlimi aristokraty a jinou havedi. *1*
  • Tady si někdo (a není to Langdell) těžce plete pojmy patent, copyright a obchodní známka... Pak není divu, že ten blábol nedává moc smysl.
    • sleepless
      Opraveno, diky
  • Konečně alespoň jeden s vychcánků, co chtějí vydělat na ničem, v nesmyslných soudních žalobách, ostrouhal. *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit