Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KONEČNĚ EU Court of Justice jim snad zatne tipec: Evropský soud rozhodoval právě ve sporu o bazarový prodej licencí. Šlo o spor firmy Oracle (jako vydavatele) a UsedSoft (bazarový prodejce). Zatím nepravomocné rozhodnutí však dopadlo maximálně v neprospěch vydavatele - jinými slovy uživatel může opětovně prodávat i digitální licenci, pod podmínkou, že původní software přestane používat a tedy prodá kompletní licenci. Toto rozhodnutí, pokud získá platnost, může znamenat revoluci. Doposud vydavatelé ve smluvních podmínkách zakazují další prodej, nyní by jej tak museli povolit...
    Vezměte si například model prodejů her. Pokud by soud posvětil digitální bazarový prodej, museli by zkrátka existovat možnosti, jak licenci převést a to zdarma, protože jako zákazník, jste majitelem té licence. *1* *1* *1*
  • Mahcake
    Prachy,prachy a jenom prachy....
  • IWKYN
    Tohle mě už celkem štve, když si koupí člověk hru, tak si jí kur*a koupí! Dal za to svoje těžce vydělaný (nebo vyškemraný...) prachy, tak je jeho a pokud neporuší pravidla online hraní (za předpokladu, že hra má nějaký online komponent), tzn. nehackuje/necheatuje, tak mu do toho firma nemá opakuju NEMÁ co kecat!!!
    To je jako by ste si koupili auto a pučili ho kamarádovi a prodejce by vám za to chtěj udělit sankci...
    Se svym majetkem si můžu dělat co chci, jestli si z toho dvdčka chci udělat zaměřovač na pisoár, to by jim mělo bejt sakra jedno!
    Tohleto "licencování" her mě opravdu vytáčí....
    • Nikdy jste si nekupoval hru, vzdy jste si kupoval licenci. Jen jste to za ty roky nedokazal pochopit. Auto a software nejdou srovnat. Ale mohu porovnat treba software a leceni - oboji je de-facto sluzba. Kdyz doktorovi nezaplati pacient/pojistovna za to, ze nekoho lecil (rekneme, ze nepotreboval leky), tak vlastne skoda nenastala. Tudiz by doktori meli lecit zadarmo, ze? A vlastne ani programatori tech her by nemeli dostat zaplaceno. Poc, ze?
  • podle mě lidi, kteří nakupují ojeté hry v bazarech nějaký multiplayer nebo DLC stejně nezajímá
    • Presne tak. A kdo chce vyuzivat servery, tak si tuto sluzbu musi zaplatit. Cekam, ze jiz za par let bude veskery MP casove zpoplatneny jako jsou MMORPG.
  • „Tohle je velmi důležitý krok, který ....umožní rozmach pirátství na konzolích jak nikdy předtím *1*
    • O tom docela pochybuji. Jen proste decka nebudou hrat tolik MP a v bazarech se protoci vice single player her.
  • Dneska si hru nemůžeš vyzkoušet když není demo a už jí ani nemůžeš prodat...já nevím ale tohle jen nahrává tomu aby si to lidi stahovali a Firmy to stále nechápou asi to pirátění nebude tak závažné jak se všude píše.
    • Hra neni rohlik. Je to pouze licence k pouziti. Prodat muzete krabicku, disk, manual, ale licenci ne. Stahnuti je zakazano, tedy trestne. Bazary, ac jasne porusuji licencni ujednani, zakazane nejsou a proto s nimi bojuji pouze distributori. Ale je chyba i u distributoru. Bezplatna vymena poskozenych medii i po letech, moznost koupit starou hru (castecne supluje GOG) - to dneska neni mozna a proto jsou tu bazary. Ale casem bbude vse na Steamu/GfW, takže se vyřeší problém s licencemi. Nebude se platit za hru/licenci, ale za časově omezený přístup ke hře.
  • Kdyz koupim auto tak ho taky hodlam nekdy prodat pokud prestane vyhovovat..
    • Na druhou stranu pravda je, že kdyby auto bez jediné opravy vydrželo 10 miliónů kilometrů a pořád vypadalo a jezdilo jak v den, kdy sis ho koupil, tak budou automobilky taky proti bazarům prskat *3*
      • Kdyby auta staly vynalozena prace/cena ve stejnem pomeru jak hry tak fabia zacina na 25.000.000.- *1*
      • Až na to, že hry morálně zastarávají ještě mnohem rychleji než auta.
        • no moralne snad ne ;]
          • Irisis
            a kdy jsi naposledy hrál COD 3 ? :) nebo nfs: underground 2 ? nebo miliardy jinejch prefabrikátů, který se od roku 2005 lišej +/- číslem a lepší mediální masáží?
            • to je o necem jinem, ty hry byly na H, uz kdyz vysly ;]
  • Dle mího názoru je to pěkná s.. Když pominu to že když se mi Ps rozbije a budu muset koupit nový tak hry který jsem si koupil možná pak fungovat nebudou, nebo se jim zase pokazej servery a nějakým zázrakem se mi vymaže profil.. tak Mě nejvíce naštvalo to že jsem si kopil originálku MK9 na 1200,- a nakonec v krabičce ten kod nebyl.. takže online hrat nemůž.. Krabička byla řádně zablombovaná a zabalená a stejně tam nebyl. A prodejce mi to nechtěl vrátit..
    • Já mám kod na klasickej reptile oblek a podle všeho vypršel, ačkoliv by měl fungovat ještě x let *7*
  • MrSanta
    No, když si vezmu že bazary na tom nestydatě vydělávají, aniž by se nějak výrazně podílely na vývoji apod, tak se ani nedivím, že to vydavatelům leze krkem.
    Většina věcí běžně prodávaných do bazarů má užíváním sníženou hodnotu. Hra jako taková žádnou hodnotu sníženou nemá. Maximálně oslí uši u manuálu (i když poslední dobou jsou manuály spíš výsměch). A když si někdo koupí bazarovku s poškrábaným nosičem, tak je to, s odpuštěním, id*ot.
    Na druhou stranu si hodně hráčů prodáváním her do bazaru "vydělává" na nákup dalších her. Když žádnou hru do bazaru neprodá, tak si nekoupí tolik nových her. Ale vydavatelé to mají určitě dobře spočítané...
    • Aha... bazary nestydatě vydělávají. Vydavatelé chtějí část zisku. Ale co kdyby bazary prodělávaly, myslíš že by vydavatelé pomáhali se ztrátou? Těžko... Celý tenhle požadavek je totiž nemorální. Ten kdo nenese obchodní riziko, nemá nárok na zisk.
      • MrSanta
        Zkus si přečíst ten článek ještě jednou.
        Nikde se v něm nepíše o zákazu prodeje her do bazaru (i když i takové zhovadilé snahy jsou). SONY zavádí obsah, ke kterému bude mít první majitel přístup zdarma. Majitel hry pořízené z druhé ruky si bude za tento obsah muset připlatit. Když si to bude přát. Hra je hratelná i bez tohoto obsahu. Hra se stále může prodat do bazaru. Případný kupující hry z bazaru, se sám rozhoduje, jestli si tu hru za těchto podmínek koupí, nebo ne.
        • To je právě PR rétorika, kterou chtějí abychom přijali - "první dostane bonus". Divím se, že to nevidíš. Odkdy je hra s veškerými svými funkcemi bonus? Navíc nepochybuj, že v dalším kroku bude znevýhodnění ještě větší, až dojde k zablokování....
    • dufam ze nikdy nekupis a ani nepredas - auto, telkac, monitor, chladnicku, nabytok, obraz, znamky, knihy atd. atd.
      si uplne vytreti :? ked si raz nieco kupim tak je to moje a mozem si s tym robyt co len chcem.
      v amerike ides do kniznice a mozes si pozicat akekolvek DVD za clensky poplatok.. to plati aj pre pocitacove hry. U nas si v kniznici za mesacni poplatok 5ecok mozes citat tak akurat verneovky a este ti chce niekto zakazat predat legalne nadobudnuty majetok !! Tu nejde o par supov ale o princip. Mimochodom aj kvalita hry casom starne. napr uz ti nepojde nainstalovat lebo pouzivas novsi operacny system , grafika uz je zastarala atd. atd. Oni tie firmy ako SONY Xbox . . . . . chcu od teba osobne udaje ale uz sa nestaraju aby ich poriadne ochranili pred nejakymi detskami co otvoje osobne udaje zverejnia na nete...
      • to je porad dokola...ty si nekupujes hru, ty si kupujes jen pravo ji hrat. Tvoje je pouze dvd a krabice a navod atd...ale ne digitalni obsah na tom dvd. A ty nemuzes pravo hrat tu hru prodat dalsi osobe.
        • A to prave NIKDO z hracu ZAKAZNIKU NECHCE! Hrac si chce koupit hru a nakladat s ni jako s kazdym jinym majetkem a krom nenazranosti vydavatele neni duvod aby tomu tak nebylo...
      • MrSanta
        Všechno co jsi vypsal, snad kromě známek, ztrácí užíváním svou hodnotu. Něco méně, něco více.
        Jakékoliv DVD si můžeš v ČR půjčit ve videopůjčovně. Sice ne za členský poplatek, ale zas tolik peněz to nestojí. Jak je to u vás nevím. Špatně zásobená knihovna ve tvém městě je problém zřizovatele knihovny.
        Kvalita hry podle mě nestárne. Když je ta hra dobrá, tak je dobrá i za deset let. To že je problém ji spustit na nových systémech s tím nemá co dělat.
        Článek se zabývá problémem bazarového prodeje. Na to reaguje SONY (a před ní EA či THQ) tím, že první kupující má ke hře určité bonusy, které si kupující hry z barazu musí přikoupit. Pokud je chce. K základnímu hraní potřebné nejsou.
        U Dragon Age: Origins dostal první kupující formou tohoto bonusu jednu postavu do party a s ní spojený quest. Nic víc. Bez této postavy je hra bez problémů hratelná a nijak výrazně jí to neomezuje. Hru můžeš stále do bazaru prodat a ten kdo si jí koupí, jí může hrát a dohrát.
        Já tento postup neschvaluji. Akorát jsem napsal, že tuto snahu ze strany vydavatele chápu. Chápu, ale nesouhlasím s ní.
        Ono by se to celé dalo postavit opačně - ten, kdo si hru koupí jako první majitel (ne z bazaru) dostane od vydavatele odměnu v podobě toho a toho.
        SONY ti nebrání hru prodat do bazaru. Svojí činností akorát snižuje její hodnotu pro případného zájemce o koupi hry z druhé druky.
        • To je právě PR rétorika, kterou chtějí abychom přijali - "první dostane bonus". Divím se, že to nevidíš. Odkdy je hra s veškerými svými funkcemi bonus? Navíc nepochybuj, že v dalším kroku bude znevýhodnění ještě větší, až dojde k zablokování...
          • MrSanta
            Ale já to vidím, nesouhlasím s tím a nelíbí se mi to. Jediné co píšu, je, že chápu snahu vydavatele omezit bazarové prodeje. Toť vše.
    • Bohužel nemají. Tvrdou ralitou je, že vycházejí spíše z dojmů.
      • IWKYN
        A to víš jak?
  • Tak to je fajn. Ceny konzolovych her jsou uz tak premrstene a kdyz odeberou i ten bazar... Asi se snazi konvertovat alespon castecne platici zakazniky na piraty?
    Zlate PC, ME3 mam predobednane za 740,--, coz je na urovni bazarovych cen konzolovych her.
    • Bazar neodeberou, bazarove hry naopak zlevni, to je dobra zprava.
      • Dobra zprava pouze pokud nehrajes online.
        • tak zrovna online je na PS3 zadarmo,na Xku musite zaplatit microsoftu gold ucet coz me prijde horsi zlo nez tohle
          • Pokud skutecne hrajes online, tak ta stovka mesicne se mi zda jako lepsi reseni nez tohle reseni.
            • rekl bych ze online zabere tretinu hrani,fakt nevim ale i kdybych hral kazdy den,nevidim duvod davat nenazranymu microsoftu penize kdyz na pc a ps3 tomu tak neni.priklad,koupim si gears of war 3 za 1400,- a rad bych multak,mam dat dalsich 1200,- ze si obcas strelim,fakt nehraju kazdy den.to je svinarna a ne ze chce nekdo zabranit prodeji bazarovym hram.navic jak jsem psal nize,platinovy edice jsou cca po roce a ja poridil novy god of war 3 za 650,-
        • U 90 % her online nehraju a verám, ze tí tak ma vetsina lidi. Proc platit za neco, co nepouzivam? Hraci i vydavatel na tom vydelaji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit