Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem zarytý PCčkář a o další hru s klišovitým příběhem nemám zájem. Ale zajistě si své publikum najde. 🙂

    • MalyZeli

      Ma to vybornej pribeh.

    • TheGGG

      jak můžeš vědět, jaký je příběh, když o tom víš úplné prd?

      • Textový přepis děje? 😀

        • TheGGG

          tak určitě ti nějaký odstavec na wiki prozradí, jak dobrý nebo špatný příběh je... nice try kiddo

          • Ty sám jsi mnohokrát hodnotil hru na základě YT gameplaye, aniž by jsi ji hrál. Sám jsi to psal.. A teď vyčítáš to samé ostatním? 

            • TheGGG

              ano, vizual, ne příběh, to je trochu rozdíl, ale chápat tento rozdíl vyžaduje schopnost používat mozek...

              • Reakce na příspěvek:

                Aha, takže video z YT ti řekne vše o grafice (vizuálu - chceš-li) a nic o příběhu? 

                Tedy, podle tvé logiky, ti psaný text nemůže sdělit žádné informace o grafice a jen obrázek/video ti ukáže grafiku a nikdy nic o příběhu a jeho podání?? 😬

                Říká ti něco pojem abstraktní myšlení/vnímání? - jak znám tebe a tvoje černobílé vnímání světa, tak asi moc ne.. 

                Každopádně věz, že psaný text může mít tu nejlepší grafiku, která kdy vznikne, pokud si to dokážeš představit - což evidentně ty neumíš..

                Prostě hodnotit nějaký aspekt hry na základě výtahu z textu z Wiki je stejně omezené, jako jiný aspekt hry z videa z YT. 

                • TheGGG

                  Reakce na příspěvek:

                  bla bla bla, samozřejmě, že video na YT ti poví hodně o grafice a stylizaci hry, ale příběh hry, která je na 40 hodin ti asi dobře nepodá (pokud tedy dotyčný nesledoval celý gameplay na YT od začátku do konce, což nesledoval).

                  Si myslíš, že nějaké video, kde je příběh zhrnut v 5 minutách, má nějakou vypovídací hodnotu? Prober se, tvé názory budou mít nějakou váhu, až tu hru budeš hrát a dohraješ ji, zatím je to je prázdné tlachání. Oproti tomu, komentovat odpudivý visuál blizzardích omalovánek, mohu dost dobře i z YT videí, to je totiž něco docela jiného.

          • Představ si, že jo. A dokonce existují odstavce textu, které ti prozradí i kvalitu hry. Říka se jim recenze! 😱

            • TheGGG

              ty recenze, co příběh hodnotí pozitivně? Protože těch je na horizon těžká většina, doporučuji ti si je přečíst, místo nějakého mikro odstavce na wiki. Ale pochybuji, že tvé "znalosti" příběhu, pochází z nějaké recenze...

    • Corvus

      Najde ;-)

  • Lukass

    Pro me nejslabsi exluzivita a jedina co sem nedohral. 

    Po skvelym uvodu hra ztrati tempo,  pribeh se tahne,  ve svete neni moc co delat a prisel me pustej.  Nekde kolem 3/4 hry sem to vzdal a uz me ani nenapadlo hru dohravat. 

  • dworkin

    Horizon je jedna z nejlepších her, které jsem kdy hrál. Je super, že si ji budou moct zahrát všichni.

    • MalyZeli

      100%... PS4 sem koupil kvuli exkluzivitam, a Horizon byla prvni hra kterou sem si k tomu koupil, a dohral sem to tak 10x.

    • Corvus

      Díky za normální názor! Velice jsi mě potěšil. Tomu říkám fér přístup. +1

      • dworkin

        Je to zážitek a PC hráči se mají na co těšit. Vzal jsm si na to dovolenou. :)

      • MidnighT91

        Upřímně díky, těžkej souhlas. Sám Nemám ps4 ale kamarád ho donesl a měl jsem možnost odehrát celé intro plus asi hoďku hry a musím se přiznat že mi u intra za malou Aloy utekla slza. Už se nemůžu dočkat...

  • Murlock

    Nechci, dejte Bloodborne.

    • Zaho

      Za Bloodborne na PC bych byl šťastný a samozřejmě ho už mám na ps4....

    • MidnighT91

      Chci ale stejně mi ***** dejte Bloodborne. Ale víš co, upřímě bych nejvíc ocenil nějakej masivní dodatek na Sekiro.

  • BTW kdo že to vlastně říkal, že něco takového se nikdy nestane? Veskoslav? 😂

  • clovicekO

    Zkusil jsem krátce na PS, nechytlo mě to. Přijde mi, že svět je jen potěmkinova vesnice bez života. Takové nudné plastické nic.

  • sugyn

    To si ujit na PC necham. Vali se mi to na PS a po peti hodinach jsem to vzdal. Je to jako Phantom Pain super prolog ale zbytek nudi. 

    • Jak po pěti hodinách hraní víš, jaký je zbytek hry? :-D

      • sugyn

        Meni se zasadnim zpusobem gameplay v dalsich hodinach hry?  Ne, zbytek jsem hry jsem proste dokoukal v praci jako let's play, bezelo mi to jako kulisa. 

  • triptich

    skvelá správa. zoznam "chcem hrať" je síce dlhý ako týždeň pred výplatou, ale HZD sa tam ešte vojde. Nakoniec možno nebudem musieť na konci cyklu kupovať PS4 a aj tak si užijem to najlepšie, čo na nej je.

    • dworkin

      Já jsem si Horizon koupil jen tak na blind krátce poté, co jsem si pořídil PS 4 Pro, a to protože byl ve velké slevě a někde jsem měl zasunutou informaci, že na téhle konzoli opravdu skvěle vypadá. Tak jsem si řekl, že tomu dám šanci a přinejhorším to budu mít jako tech demo pro sebe a pro návštěvy. Lovit robotické dinosaury lukem a šípy mi tehdy přišlo ujeté a měl jsem představu, že to bude něco jako Turok.

      Velký omyl, ale stejně velké příjemné překvapení. Ta hra samozřejmě úžasně vypadá (mimochodem jedna z nejlepších implementací HDR) a zní (jednak super soundtrack, jednak skvělá práce s basovými frekvencemi), ale kromě toho má super příběh a parádně se hraje.

      Mimochodem je taky skvělá v tom, jak dokáže příběh vyprávět prostředím. Najdu ve stráni rozšlápnutý zrezivělý tank, tak se podívám, jakým směrem mířil, co bránil, pak si ještě otevřu mapu, spojím si to s tím, co bylo odvyprávěno explicitně... Funguje to tady pro mě líp než třeba ve Falloutu.

      Čili HZD rozhodně ano. Z dalších exkluzivit je super God of War a samozřejmě The Last of Us, ale ta vyšla i na minulou generaci.

      Naopak Uncharted (a teď myslím celou sérii) je přeceňovaná, jako oddychovka dobrý, ale nemá to žádnej přesah.

      • triptich

        vždy poteší, keď si kvalitnú a dobrú hru môžem zahrať na mnou preferovanej platforme. HZD verím od začiatku, hra to bude určite skvelá.

        vďaka za zhodnotenie a utvrdenie v mojom názore :)

  • Bez cestiny si to stejne muzou nechat

    • MidnighT91

      Poslal bych tě do míst kam slunce nesvítí, za to že žiješ v roce 2020 a ještě ses nebyl schopnej naučit jazyk pro blbce ale nechci dostat ban. Sakra anglicky se člověk učí někdy od třetí třídy. Jako sorry ale to znamená, že jsi buď úplně bl*** a v tom případě ta hra není pro tebe a nebo je ti 8 let a v tom případě ta hra taky není pro tebe. Omlouvám se ale na tohle jsem alergickej.  I kdyby jsi neuměl anglicky mluvit tak rozumět je v dnešní době povinnost protože se s tím dorozumíš v naprosté většině světa...

      • exoslav

        Další internetový moralista. Já běžně v práci mluvím anglicky, ale abych si hru naplno užil, prostě ten český překlad potřebuji. Teď jsme hrál battle brothers, jednoduchá hra s nulovým dějem. Ale stejně na tebe vyskakují dialogy, kde se řeší nějaké ptákoviny. A těch slovíček, co neznám, je kupa. Jsou to slovíčka, se kterými se prostě běžně nesetkáš. A fakt mě nebaví skákat pořád do slovníku a vyhledávat si význam... Navíc ne všichni mají talent na jazyky, ne každý potřebuje znát cizí jazyk ke své práci. V zahraničí běžně potkáš lidi, kteří anglicky ani nekváknou, ale chceš nás tady poučovat. Podle sebe soudíš ostatní, nechápu jak jsi mohl dostat tolik plusů. Za ten tvůj příspěvek bych spíš poslal tebe tam, kde slunce nesvítí, troubo.

      • triptich

        a možno je len "pohodlný" ako ja. hry hrám primárne v češtine/slovenčine. proste a v skratke si ich viac užijem. a keďže hrám primárne pre oddych a zážitok...

        a kým ti stúpne tlak, moja angličtina je podľa posledných testov v práci (január 2020) niekde medzi B2 / C1, takže asi nebudem úplne bl***. občas sa skús 2x nadýchnuť a zamyslieť sa, že nie každý má v živote tvoje priority ;)

        EDIT: ešte ma napadol jeden dôvod - zložitejšie príbehové hry sú pre "bežného" znalca angličtiny naozaj obtiažne. viem to, pred pár rokmi som k nim patril. je veľký rozdiel hrať CoD, kde je príbeh o dvoch vetách a hrať také divinity, alebo disco elysium. zážitok z hry rapídne klesá, keď sa musíš krvopotne prehrýzať textom, ktorému síce rozumieš ako celku, ale unikajú ti detaily.


      • cumpi3

        Ne, ze bys nemel pravdu, ale chapu, ze to spouste lidem vadi a odrazuje je to. Kdyby v kinech bylo treba jenom originalni zneni s anglickymi titulky, byly by o dost proridlejsi. Nemusis se tu chovat jako buran a pouzivat vulgarismy.

        • MidnighT91

          Promiň ale jako buran se nechovám úmyslně jsem to napsal bez vulgarismů (slovo blbej nepovažuju za vulagarismus)  a jako člověk abych zas nedostal ban.


          Každopádně jedinej můj cíl byl rozpoutat tuhle diskuzi, protože jsem byl zvědavej  co na to lidi napíšou a naprosto chápu že každý se narodil do jiné situace. Já osobně například Rusky neumím ani slovo a Německy jen trochu... 

          • uher

            Vulgární to sice není, ale urážka je to slušná 🙂

      • ještě mu může být 60+, táta vládne rusky a německy, ale anglicky jen základy nebo přes translátor, takže hru nenáročnou na text dá, ale něco příběhového by asi taky nedal.

        • LessPh

          Tak at si tu videohru prepne do Nemciny nebo Rustiny, ne? Tyhle jazyky jsou normalne podporovany u 99% videoher a kdyz je nikdo starsi rocnik, tak mel bud RU nebo nasledne DE. Tohle uz by spis smerovalo k IT negramotnosti (prepnout si jazyk v menu), nez jazykove neznalosti.

          • tak ne každá hra má možnost přepnout si jazyk

            • LessPh

              To 1% lokalnich videoher, ktere nemaji moznost zmenit jazyk, je uplne zanedbatelne. Zbytek produkce ma samozrejme vsechny hlavni jazyky dostupne... a DE a RU je naprostym standardem.

        • MidnighT91

          V tom případě je to pochopitelné a omlouvám se. Dřív se učila jen Ruština popřípadě Němčina a v takovém věku se naučit novej jazyk je nemožná zbytečnost. A pokud je to pravda tak si u mě tak jako tak zaslouží respekt za to že do takového věku zůstal gamerem.

          Sám jsem zvědavej co bude za 30 let až mi bude 60 a jsem si jistej že nebudu rozumět většině věcí co se ve světě děje.

          • On už taky moc nových věcí nehraje. Teď se mi ho podařilo dostat do Plane Mechanic Simulatoru, ale byl to ze začátku boj, hlavně s ovládáním - poslední hru z první osoby co hrál (a dohrál) byl ještě doom(1/2). Jinak hrál spíš strategie a i tam čím byl starší, tím hůř a s většími problémy a nechutí se učil nové hry, ale zase pak vždy vytrval až do konce, s tím mám zase problém já, protože už od mala jsem měl hodně her a tak jsem je střídal dřív než jsem je dohrál a i teď když se snažím, tak je těžké se překonat a něco dojet až  do konce. Teď 99% času stráví v online mmo Stronghold kingdoms, je v důchodu, takže velmi nebezpečný soupeř, který u toho může být prakitcky kdykoliv, ale nejsem z toho moc nadšený. Původně mi hlídal účet ještě když jsem byl na škole a jel jsem někam do zahraničí, ale já už se do toho po pár týdnech pryč nedostal a on vytrval už skoro 10 let.

            Já hraju prakticky od školky (začátek 90), kdy jsem vyrůstal na transport tycoonu. Jak člověk zažil překotný vývoj konce 90 a 2000 - 2010 tak teď mám velký problém zejména s AAA, kdy mne velká část produkce prakticky vůbec nezajímá a jsem čím dál víc radši za indie studia, kde vidím alespoň nějakou originalitu a případně i zajímavě skloubené mechaniky, ale zároveň mám často problém s grafikou. Dříve prostě nic lepšího nebylo, ale stejně je to koukatelné i dnes, ale dnešní pokusy o retro grafiku jsou často nekoukatelný hnus.

          • Pixie

            Nás starších ročníků co hraje je hodně. Já začal hrát už na Atari a ZX spectru kolem roku 1990 a hraji dodnes. Je mi 43 a přestat hrát nehodlám, i když už není na to tolik času jako za mlada. Bohužel pro nás co jsme se na škole učili jen rusky, jsou překlady do češtiny dost dobrá věc. Trochu anglicky umím, jako samouk a co jsem tak za ty roky sám u her pochytil, ale moc si to neužiju jako někdo kdo se učí anglicky odmala a jazyku dobře rozumí. Pokud hraju ukecané RPG , je to peklo :)

  • malachi

    ..nevadí že vyjde..ale pre mna nemusí...😎..ja som spokojný so zaklínačom a spol.😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit