Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lubos.brejcha

    Je absurdní označovat CDPR jako zloděje, ale neoznačit stát jako útočníka, který násilím prosazuje "duševní vlastnictví". Elvis Stanić zneužívá stát pro prosazení svojí vůle. CDPR nemohli nic ukrást, protože nesouhlasili se zákony, které jsou na ně uplatňovány, podobně jako když na někoho namířím zbraň a řeknu, že odteď mi bude platit peníze, které mu určím a on to nedodrží, nebude se jednat o krádež. CDPR v žádném ohledu nic neukradli.

  • Jack1947

    Objevila nebo ji ted někdo objevil a  chce se naplknout ?

  • LOL, vždyť ten text je úplně totožnej (zvláště v závěru písně). Leda by to opravdu byla přezpívaná lidovka, ale to by to asi CD Projekt nezačal stahovat... docela šok, že i "svatý" CD Projekt může něco ukrást. :-/

    • risa2000

      To, že to CDPR stáhl nemusí nutně znamenat, že má máslo na hlavě. V těchhle situacích je první, co firma udělá, že se zeptá právníka na různé právní důsledky, a ten jim třeba řekl, že než se situace vyjasní (kdo je autorem, jestli to Percival "ukradl" nebo je to fakt lidovka), bude lepší to stáhnout, aby se minimalizovalo riziko další škody.

      To, co nám laikům může připadat zřejmé, nemusí být ve skutečnosti vůbec jednoduché určit, zvláště, když je v sázce mezinárodní autorské právo a když nevíme, v jakém právním vztahu (a závazků) je CDPR a Percival, a co třeba (interně) Percival k tomu CDPR řekl, a může tak vyžadovat netriviální množství času a úsilí.

      Netvrdím, že CDPR je z obliga, nebo že to ukradl, jen, že v korporátní kultuře se prostě už musí hrát podle jiných pravidel, než jen na dobré slovo, a že CDPR to takhle nejspíš taky hraje.

  • Počkej ale Percival tu písničku taky nazpíval. https://www.youtube.com/watch?v=Gz3P4tN-Wvw

  • Nevím konzervatoř nemám, ale i přesto, že jsem byl na podobnost písní upozorněn, mi to tedy vůbec podobné nepřipadne. Zaklínače 3 jsem hrál 3x a tenhle hudební motiv si ani nepamatuji, ani nedokážu zařadit k nějakému místu, akci, questu. CDPR už peníze ze třetího zaklínače m oc netečou, ale ruce kupodivu nastavuje kde kdo. Zajímalo by mě zda by Elvis "Hrabitch" Stanič vyvíjel takovou aktivitu, kdyby jeho píseň byla použita třeba v indie RPG hrách GirlLife English nebo Violated Heroine. :)

    • Anon-ym

      Já si zas na tuhle skladbu vzpomněl hned, když jsem to slyšel (jméno té Witcher verze bych samozřejmě z hlavy nevytáhl, ale pamatuju si, že to byla jedna z těch bojových "znělek").


      A samozřejmě, že vyvíjí aktivitu, když se jeho tvorba použije v mega úspěšném produktu. Zjevně i CDPR si uvědomuje, že má máslo na hlavě, když to hned stáhli odevšaď.

    • Derp_1337

      Girl Life - English a Violated Heroine
      XAXAXA, hezký příklad typických indie her 😎

  • měli prostě říct, že je to na bázi nějaké lidovky a je to. teda záleží, nakolik je ten text podobný. insipirovat se, i takto silně, nemusí být problém. ono ani tak nevadí, že třeba zapomenou nebo to risknout bez těch práv. navíc u tak neznámého songu se člověk nediví, že se na to vydlábli. ale když se na to přijde, tak se k tomu mají postavit čelem a nějak se vyrovnat.

    • jindra.veliky

      vsak to je bazi lidovky, koukni na videacesky.cz prekladali tam ted videa o Zaklinaci a zrovna audio tam probirali

  • malachi

    kapitán danko to vyrieši...🙂

  • CDP nepřekvapil. Nejprve oberou chudáka starého Sapkáče o práva, a pak nějakému chudému písničkáři ukradnou jeho hudbu. Celý Z3 je vlastně kradený produkt.

    • Obralu chudáka Sapkáče? Vždy´t mu zaplatili, tak jak chtěl. A to že nedostal zaplaceno je jeho problém, protože mu to nabízeli a on to odmítl.

    • Obrali sabkovskeho? Však pan Sabkovsky si nechal účtovat peníze za to že používají námět a pana Geralta z Rivie.

    • PCMR

      Kradený? A není to spíš vaporware?😂

    • Veskoslav

      Chudák Sapkowky...Bože, co ty jsi za *něco*, *něco*.

      • twicer

        jak ses mohl chytit na takovou levnou návnadu :D

      • drasta

        Trolled...

  • Derp_1337

    "Moje písnička Naranča byla ilegálně přejmenována na Widow-Maker a podepsána Mikolaiem Stroinskim a Marcinem Przybyłowiczem".


    Nevím, jestli je ta žaloba směrována na správný cíl. Podle všeho by měl žalovat ty 2 poláky, co se pod tu píseň podepsali a označili ji za svou vlastní tvorbu (M.Stroinski a M.Przybylowiczem). Že by to bylo tím, že z těch 2 osob nikdy nevytříská tolik peněz jako z CDP?

    • Marquis

      Spíš to bude o tom, že legálně je výsledná skladba použitá v Zaklínači majetkem ne skladatelů, ale CDP. Skladatelé vytvořili hudbu na nějakou formu smlouvy přímo pro hru a proto je není legálně jejich.

      Stejně jako modely/kresby od grafiků nejsou "jejich produkt", ale vlastněny společností pro kterou pracují nebo dělají zakázku. 

      • Derp_1337

        Ačkoliv konečná práva možná vlastní CDP, tak ten námět ukradli ti dva skladatelé. Bude to na žalobci, aby prokázal, že CDP věděla o tom, že námět písně byl ukradnutý. Celé bych to nakonec viděl na nějaké mimosoudní vyrovnání, v což určitě ten chorvatský skladatel doufá (přece jenom jeho písničky všude na netu "blokuje" a jenom CDP zažaloval).

        • Marquis

          CDP ale nadále skladbu distribuuje, fakt, že CDP nevědělo o krádeži mateirálu je nezbavuje odpovědnosti. Je na zaměstnavateli aby si kontroloval, že práce jeho zaměstanců (nebo smluvně vázaných živnostníků) neporušuje zákon.


          A ano, samozřejmě autor doufám v mimosoudní vyrovnání. A samozřejmě si volí cíl, ze kterého vytříská nejvíc. Což je ale jen fér.


          Stejně tak když nějaká televize bez svolení použije něčí hudbení stopu jako znělku. Autor dané hudby bude žalovat televizi jako právnickou osobu a ne nějakého bezejmeného zvukaře, který to tam plácnul protože se mu to líbilo.

  • iSpirit

    To se mně nezdá, CDP jsou hodní kluci, ti by se rozdali. 

    • wenceslaus

      Proč ta jedovatá slina?

    • Veskoslav

      A fanatický iSpiritek, který přiklusá pokaždé, aby si mohl do Zaklínače nebo CD Projektu kopnout. Jdi raději zpátky do DS světa a proje´ď si po 158x 1. díl, aby jsi pak mohl ostatními pohrdat, jak to, že to projeli jenom dvakrát.


      A že sis nešel kopnout do Sony, jak zbabrala zase změnu ID...

      • Když má pravdu. Ignorovat maily a nenápadně stáhnout píseň, jakoby se nic nestalo není zrovna dospělé. Někdo to v CDPR nezvládl.

      • iSpirit

        Pročtak zhurta? Já mám CDP rád, ti kluci vždy před soudem cuknou. Poprvé s píráty, pak se Sapkowskim, teď se to stane zase.


        Do Sony kopu pravidelně za jejich západní tvorbu. Viz má kritika God of War, Horizon. Nějaké  ID je mi celkem u zádele. 

        • Odstěhouj se do Japonska, tam tě ta hrozná západní tvorba snad tak moc obtěžovat nebude.

          • iSpirit

            bohužel už i tam herní scéna začiná být ovlivněna západními manýry viz poslední DMC5, který obsahuje miktronsakce, velice jednoduchou základní obtížnost. Si nevybereš, proto je potřeba podporovat každé studio, které sere na zjednodušovaní her, což samozřejmě není případ CDP, který už bohužel jen míří na casualní mainstream.

      • A fanatický Veckoslav, který přiklusá pokaždé, aby si mohl vzít slovo v diskuzi a všem cpát jak je Zaklínač božské RPG a CD Projekt božský tým vývojářů :BORED:


        Oboje je ptákovina hošani.... ti největší badass mastass jedou na Solitaire 

        • Veskoslav

          Miny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit