Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • i586
    Definici jsem necitoval, ale pěkný pokus o inuendo.


    V Magicu nedostaneš protihodnotu vždy. Nesmysl. Ne, pokud si je kupuješ s cílem dostat specifický karty (což dělá spoooouuusta lidí). Pak je to z tvé strany gambling 101, protože cokoliv jiného už pro tebe v určité fázy hry nemá hodnotu. Ta tvoje relativita, kterou se sem snažíš namontovat, už nefunguje.


    EDIT: "Gambling is also a major international commercial activity, with the legal gambling market totaling an estimated $335 billion in 2009. In other forms, gambling can be conducted with materials which have a value, but are not real money. For example, players of marbles games might wager marbles, and likewise games of Pogs or Magic: The Gathering can be played with the collectible game pieces (respectively, small discs and trading cards) as stakes, resulting in a meta-game regarding the value of a player's collection of pieces."

  • Jack1947
    No jo ale mezitím se ostatní přidají... stejně je to blbost lidí co neumí hlídat děti.
  • Derp_1337
    Tohle není moc dobrý příklad, protože takovouhle chybu člověk udělá jednou v životě a pak se poučí.
  • Jack1947
    Přesně tak je to jen gambling a nic jiného Gambling = nejistá výhra a závislost na další nejisté výhře a další... třeba ted něco konečně vyhraju😀
  • Jack1947
    "peníze na útratu" tak to učitě tady spíše je problém že nesvéprávní laxbní rodiče ( hloupí) jim dají kreditní kartu na útratu a pak brečí že děcko neznají hodnotu peněz a přečerpají limit 😛
  • JamesFaith
    Je sice pěkně, že jsi tu odcitoval definici, ale přímo v ní je uvedeno i to, v čem se podle tebe pletu.

    Mluvím o slovíčku "potenciální", tedy že získání nějaké protihodnoty za vložené peníze je pouze MOŽNÉ, ale ne zaručené. V Lootboxu nebo balíčku Magicu však protihodnotu dostaneš VŽDY, jen se její relativní a často čistě subjektivní hodnota liší. Tohle je ten hlavní rozdíl mezi Lootboxem a klasickým gamblingem. 
  • Derp_1337
    Jako gamblery a závisláky bych je neoznačil. Ve většině případů se jedná o děcka (bohatých) rodičů, přičemž rodiče na děcka nemají čas a tak to dětem kompenzují tím, že jim dají peníze na útratu a ať se sami zabaví.
    Bohužel zakázat jim utrácení na PC neřeší jádro problému... v tomhle ohledu zákony nedokážou nic udělat.
    Osobně si myslím, že je lepší, když teenageři utrácejí za digitální zboží než za drogy.
  • i586
    @JamesFaith

    Nemáš pravdu. Gambling je definovaný jako činnost, která zahrnuje riziko, náhodnost a je spojena s potencionální odměnou, která má nějakou hodnotu. I kartičky Magic tudíž patří pod gambling. 

    Zákaz má imo smysl řešit jen v případě negativního dopadu na společnost. Proto je příklad se žvýkačkou a legem celkem nesmyslný.

  • SalemCZ
    v holansku začnou používat VPNky
  • hodně předraženej obarvenej cukr
  • v USA jsou zakázaný už dávno tam se nikdy nesměli prodávat...😀
  • Spades
    No právě proto nechápu, proč to zakazujou.
    Teď nemůžeš mimo lootboxy koupit nic a když v lootboxu dostaneš něco, co už máš, nejde to ani prodat. To je podle mě horší než předtím...
  • SalemCZ
    v Kinder vajíčku je čokoláda? (😈)
  • SalemCZ
    Já vím, ale říkám že vlastně hazard to být nemusí, snačí to co chceš koupit na marketu. 
  • JamesFaith
    Jistě, a proto děcka sbírají a vyměňují figurky, klepou s vajíčky v obchodech, aby odhadly jejich obsah, a jsou otrávené, když tam pak figurka není. 

    Jestli kupuješ Kinder vajíčka hlavně kvůli čokoládě, tak jsi spíš výjimka. 
  • Spades
    Ty si ten článek nečetl? :D
    Právěže v Nizozemsku zrušili komunitní trh pro ingame předměty v CS a DOTA2.
  • JamesFaith
    No, on je docela velký rozdíl nedostat vůbec nic (automat) a dostat plevel nebo již vlastněnou věc z lootboxu. Aby to by skutečný gambling jako na automatech, musely by se prodávat úplně prázdné lootboxy.
     
  • whales co na p2w odpadu utrácí obrovský prachy jsou gambleři a závisláci na stejné úrovni jako maniaci co hrají automaty nebo pachinka (fckkonami).... že si tito maniaci ničí život mě tolik nevadí, ale zároveň taky ničí herní průmysl a to už problém je... osobně jsem pro zákaz p2w, lootboxů a všeho a regulaci ve všech formách...
  • SalemCZ
    tak co ti brání si ty věci koupit rovnou, od toho je komunitní trh.  Což DOTA a CS myslím mají. 
  • Spades
    Tenhle krok naprosto nechápu. Lootboxy jsou zlo, ale možnost PRODAT a KOUPIT věci z lootboxů byla právě ulehčující okolnost, protože jsem je mohl ignorovat a kupovat ty věci rovnou, stejně jako Magicky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit