Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 24 tisíc a je to. Tedy aspoň do příštího roku, až se objeví HTC Vive 2. Na zlepšování je toho totiž dle zahraničních recenzí hodně, i přes vcelku pozitivní reakce.
    • Vive 2 pristi rok? Tady se nekdo zblaznil.
    • 24 tisic je mala castka v porovnani s PC,ktery na to potrebujes, s doporucenou GTX 970 na to rovnou zapomen,GTX 980Ti je dobra ale jako zacatek na Htc Vive 2 .
      V podstate vysledan cena je 900+1800 e.
      • Vyvojari VR ted nejvic optimalizuji pro GTX 970, jako mainstreem platforumu, byl by nesmysl stavet hru pro silnejsi karty a pripravit se tak o zakazniky. Tudiz, to co tu pises jsou blaboly.
        • To neni blaboleni , mrkni na pozadavky her , diskuzi na steamu.
          http://store.steampowered.com/app/451520/

          Ani minimalni pozadavky nesplnuje GTX 970.
          A je to u spousty her.
          • ringmancz
            z diskuze: "i have a i5 3570 and gtx 970 and it works fine for me. no problems at all."
          • ano u Blu jsou naroky vyssi, ale kde mas ty ostatni hry?
            • To záleží na co to máš kromě hraní, já mám 4790k, navíc u těch elite dangerous píšou "doporučené", spousta her s vive na 970 doslova frčí, jasně že elite je o dost náročnějčí než portal 2, který na ní s vive jede 120-130 FPS, ale věřím tomu, že bych si i s vive zahrál slušně. Na ty ostatní věci co dělám kromě paření bych využil spíš quadro, ale já i pařím, tak jsem zvolil kompromis a procesor aspoň využiju na renderování, není to o tom co kupuješ, ale na co to používáš a 4790k je furt bomba, obzvlášť když používáš sw, kterej to opravdu využije
            • 11 :
              Kupoval jsem si Xeon 1213v3,kdybych nerozumel hardwaru , tak koupim drazis i7,ale nevim proc bych to delal.Za xeon jsem dal mene jak za konkurencni i5.
              Hardware: Xeon 1231v3,EVGA 980Ti,16gb Ram
            • 11 :
              Ja ji nekupoval ted,mam ji od vydani.
              Netvrdil jsem ze jsem si ji koupil kvuli vr ted,kupoval jsem ji hlavne kvuli witcherovi 3.
              Tak blbej nejsem kupovat ted takovou kartu.
              http://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-980-ti-acx-2-0/172951/produkt?gclid=CjwKEAjw55K4BRC53L6x9pyDzl4SJAD_21V1bO0RpIoyU1apyHv3UD8eafp3VbrT9ud9ZA5Bk0ZvCRoCNnnw_wcB

              Tuhle mam, tehdy stala 20 000.
              Hardwaru rozumim,tahle byla lepsi jak ostatni drazsi,sel zmenit bios a dat oc 1/3 , o dost lepsi ASIC jak u drazsich.
            • Tes: 970 je skvělá karta, dneska jsou lepší karty ale ve své době byla nejlepší v poměru cena výkon a nemůžu si jí na "obyčejný" hraní vynachválit a dokud hraju "jenom" v 1080p tak ještě tak minimálně 2 roky novou potřebovat nebudu, ale to, že sis koupil 980ti před vydáním pascalů, obzvlášť když včera nvidia oficiálně publikovala specifikace GP100, gp104 a každou chvíli se očekává gtx1080, tak nevím, asi si nevážíš peněz nebo nerozumíš hardwaru, bez urážky, obzvlášť jestli to máš na VR a jestli to fakt vyjde v příštích 3 měsících, jak se spekuluje, ale žijeme v demokracii kde si každý se svými penězi může dělat (skoro)co chce a někdo ten vyvoj platit musí *1* díky
            • https://www.elitedangerous.com/en/made-for-vr/
              GTX 980 a yvs je potreba pro Htc Vive.
              Ale kdyz chces zdravotni problemy proc ne GTX 970,nei to monitor!!!!!
              A navic uz mit tesne pred ocima 2 cocky nei zadana sranda,navic s propady,to budes mit "tiky v mozku".
            • tak nevim, jestli je Ikea pro tebe hra....budiz, ale porad jsi mi neukazal dalsi hru, ktera ma min. pozadavky gtx 980.
            • Treba toto :
              http://store.steampowered.com/app/447270/?snr=1_7_7_230_150_2 *1* *1* *1*

              A jsou jine jeste nenapsane na steamu a maji v minimalnich pozadavcich GTX 980 !!!.
              GTX 970 ta je v doporucenych pozadavcich vr zarizeni jen ,kvuli marketingu maji jich spousty na sklade.

              Mam GTX 980Ti,htc preodbjednane a ta grafika je dobra , ale pro zacatek budpou potreba lepsi,teda pokud ti nebudou vadit zdravotni problemy vznikle s nedostatecnym vykonem GTX 970 je potreba mit 90fps ¨STABILNE!!!!Budes mit par propadu a bude ti z toho hned blbe , neni to jako u monitoru,kde se to da prekousnout nebo to nemusis ani poznat.
  • Mohl jsem vyzkoušet HTC Vive Pre a má to obrovský potenciál nejen na hry. Je ještě co zlepšovat (komfort, rozlišení), ale už nyní je to velmi dobře použitelné.
  • Kdyby to byla reklama od Microsoftu, všechny reakce lidí ve videu by byly hrané a kýčovité. Myslím, že tahle reklama přesvědčí dost lidí.
  • Magister_Peditum
    Jak se tam vlastně řeší pohyb? To bude "hráč" stát na místě?
    • Vogon
      V některých hrách pro vive můžeš chodit, ale hodně jich vyžaduje abys seděl, stejně jako Oculus, a vážně (ne)doporučuji pohyb ze židle...
      https://www.youtube.com/watch?v=QiDunrR2JlE&feature=youtu.be&t=6m55s
    • jakubc
      Jak kde, na klasické hry ten pohyb po prostoru v reálu moc není, ale ty hry se dělají speciálně pro VR a Vive, takže tam jsou třeba malé prostory, nebo automatický pohyb, nebo pohyb skrze teleportaci (podle videí to docela funguje, ale je jasné, že se to hodí max do pár her). Běžné velké hry se budou dále hrát buď bez VR, nebo v sedě.
      • Muzes hrat spoustu klasickych her vr , ale nebude to ono,kdyz ty hry nejsou delane pro vr.
        http://www.vorpx.com/
        • jakubc
          O tom mluvím, že tam to bude holt bez toho pohybu.
  • doufam ze na to budou herny i v CR, aby se to dalo alespon vyzkouset
    • Herny budou.
      V Praze se 1 dela.
    • to je prakticky nevyhnutelný, příliš drahý pro většinu hráčů a zároveň velká popularita :)
  • Tak pokud generace pred nami stydi za nas jak sedime u PC, tak ja se definitivne stydim za tohle. Nastava vek plnej pitomecku co neumi napsat spravne ani 3 po sobe jdouci slova (viz twitch chat u ceskych "streameru"), ale hlavne ze budou mit krabicku na hlave.
    • jen takovej postřeh, ale zrovna tobě tam přesně na třetím místě jedno slovo chybí *15*
    • Styď se :)
    • Ja myslim, ze v tvym pripade ti bude vzajemne ;-)
      • No, presne o tomto mluvim.
        • FattyPillowFan
          tywoe khémo co to melesh, ses prashtil do hlawy ne? *16*
  • Hrobař s povzdechem uchopil lopatu a vydal se kopat hrob hned vedle Kinectu a Move.
  • Tak s poštovným je to dokonce 26 tisíc.
  • co si myslíte o rozdílu oculus vs vive?
    na zážitek z virtuální reality se těšim od dob co jsem viděl trávníkáře, už pár let hraju s 3d brýlema všechno co dobře funguje s 3dvison, ale VR jsem zatím nikdy neměl příoežitost ozkoušet.

    z toho mála co jsem si přečet to na mě působilo že VIVE má plus víceméně jen v tom že to je stavěný na použití v místnosti se spec ovladačema, zatímco oculus míří spíš na sezení u pc
    • Jack1947
      V ceně hlavně? má to bejt víc vyfučírovaný v něčems...
  • tohle a devil daggers.. *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit