Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • celoush

    Tady by se dal citovat admirál Ackbar 🙂

    • victor

      Traap?

  • SalemCZ

    To tedy znamená Borderlands co nejdřív na Steamu 😀 😀 Randy říkal že když udělá Valve další HL tak že se pokusí co nejdřív dát Borderlands 3 na Steam

    • Vojtzech

      Randy nemá morální zábrany lhát, ukrást cizí nápad a koukat na péčko s nezletilýma. Nějaký nedodržení slova už pro něj bude jen taková maličkost, kterou zvládne bez mrknutí oka.  :-D

      • SalemCZ

        Tak on řekl že když bude HL3, takže vlastně Alyx není HL3, takže se může bránit. Jako on je křivák nejvyššího kalibru. Když vezmu že vlastně bez Valve by byl nic, viď právě Valve  a jejich HL nastartoval Gearbox.

  • dworkin

    Je těžká ostuda Valve, že nechali lidi zaplatit za cliffhanger epizody 2 a bylo jim zatěžko udělat trojku. Nikdo od nich nečekal novej engine ani revoluční mechaniky, stačilo ve stejném duchu dokončit to, co začali, a především ukončit příběh. Prodávalo by se to jako housky na krámě tehdy a troufám si tvrdit (protože jsem to nedávno hrál celé znova), že by se to dobře prodávalo i teď. Je to jak Martin se Hrou o truny, kterymu jsme vydelali na knizkach majlant, ale teď dělá všechno jinýho, než aby to dopsal. 

    • Zaprvé si dovolím tvrdit, že EP2 není cliffhanger, jedná se naopak o nejlépe uzavřený díl v celé sérii HL. Jediné, co jde proti tomu je fakt, že vyloženě naznačili další vývoj událostí. Ovšem mnohem větší cliffhanger byl určitě první Half-Life, nebo Half-Life 2 na konci v Citadele. Komentáře lidí na internetu úplně nesouhlasí s tím, že nikdo nechtěl nové technologie. Navíc po tom, co jsem četl zamýšlený příběh pro EP3, sám jsem si řikal, že to už by chtělo ten engine vylepšit. Se Source enginem pracuju, takže vim, že některé scény by v jeho tehdejší verzi nebyly úplně reálné a nebo by vypadaly fakt amatersky. A samozřejmě, Valve jde spíš o to, udělat zas nějakou revoluci a někam se posunout. Nejde jim o to, aby se to prodávalo jako housky na krámě...

      • Derp_1337

        Omyl. Kdy nějaké velké herní korporaci nešlo o to, aby se jejich produkt neprodával jako housky na krámě???

        Děláš z Valve nějaké svaté revolucionáře, ale faktem je, že Valve dost zatuchlo a současnému vedení jde především jenom o rýžování peněz.

        • Valve má ale větší ambice než prodeje té hry. Oni chtějí rozjet VR a ideálně být leaderem v oboru (což jim zatim jde). Takže ne, kdyby jim šlo o to, aby se hra prodávala, tak to nevydají. Nemají šanci zaplatit x let vývoje a výzkumu (který byl fakt dost intenzivní a drahý) hry, kterou si pustí ani ne 1% uživatelů. I kdyby si to koupil každý z nich, hra bude silně prodělečná. I když si další 4% lidí koupí VR, tak stále bude prodělečná. Nedělám z Valve svatoušky, ale Valve vidí peníze v budoucnosti. Teď prodělají (a můžou si to dovolit), ale v budoucnu na tom vydělají, pokud jim to vyjde (což věřím, že časem asi i ano). A Valve rýžovalo peníze vždycky, jsou v tom pomalu průkopníci. Třeba i DLC zdarma dělali jen proto, že jim to prostě neslo královské peníze (DLC pro hru jim v dobách Team Fotress 2 naboostovali prodeje i o tisíce % ). A já jsem realista, Valve jsem nikdy neměl za charitu. Každá firma chce (a musí) umět vydělávat peníze. Ale říkat, že tahle hra má generovat nějaké zisky je rozhodně utopie a Valve si to určitě spočítalo, to mi věř ;)

          • Derp_1337

            O ceně vývoje hry bych moc nespekuloval. Kdyby vyvíjeli hru čistě pro PC (a konzole), tak tam se moc výzkumu nemuselo dělat a bylo by to jednodušší.

            Pokud chcou ale vydat hru pro VR, tak tam skutečně budou muset investovat dost navíc. V tomhle případě se jim to vyplatí kdesi v budoucnosti, a to ještě jenom v případě, pokud se jim podaří rozjet trend VR a ideálně ještě boostnout prodeje jejich varianty VR hardware.

            • Nespekuluju, protože tohle vim. Ten výzkum/vývoj prostě udělali a tohle není žádná nízkorozpočtová hra. Je to jen a pouze VR a zkoumali i to, jak budou fungovat banální věci jako dveře (už jsem kdesi zmínil, že jen o dveřích ve VR mluvil okolo hodiny a bylo to mimochodem překvapivě docela zajímavý). Jdou do toho s tím, že hodně investují a nevydělají na tom. Hra jako taková prostě bude prodělečná a nezaplatí se.

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Kecáš. To mě fakt zajímá, jak můžeš "vědět" o výzkumu a vývoji k nové hře od Valve, když doteď platilo informační embargo a teprve teď se lidi dozví první informace.

                Přesné informace ví jenom interní zaměstnanci Valve, ostatní můžou jenom spekulovat.

                • Reakce na příspěvek:

                  Vůbec není pravda. Valve třeba hostovalo mnoho uzavřených konferencí pro studenty a pro vývojáře. Na některé jsem třeba vyslal kolegy z mého projektu a pořídili záznam, s pár lidmi s Valve jsem se třeba i viděl živě. Je pravda, že nemluvili nikdy o konkrétní hře, ale všem nám bylo jasné, že to bude Half-Life. A dále děláme na remaku datadisků, máme s Valve určitý vztah, licenci na engine (kde při kdejakém updatu také Valve "zapomene" něco z jejich rozdělaných her (část toho někdy vytýhne VNN z projektů jako je The Lab, ale my máme kompletní kód k enginu a tam se dá najít ještě trochu víc). Takže asi tak. Kdo Valve sleduje fakt dobře, případně je s nima v nějakém kontaktu a čte mezi řádky, tak mu je i docela jasné, jak další Half-Life zhruba může vypadat...  A třeba i to, že Valve nečeká nějaký výdělek z prvních AAA VR her řekli na plnou hubu a bez obalu.

                  • Derp_1337

                    Reakce na příspěvek:

                    Ok, dík za info.

                    Jinak ten nulový zisky z prodeje VR her jsou jistá věc. V současné době má VR cca 0,8% hráčů Steam, což dost omezuje nákupní sílu.

                    • Reakce na příspěvek:

                      Uvidíme, každopádně bude zajímavý vidět, jak se číslo pohne. Naposledy ještě minulý rok tvrdili, že dělají tři velké hry, jednu na Source enginu a dvě na unity. Tam je I otázka, jestli je Valve nezruší, protože kolem nich je prakticky úplně ticho (a jsou na unity, takže ani zdrojové kódy se nikam moc nedostávají). Já sám nevím, jestli tomu přeju úspěch. Na jednu stranu mě ten hl nahlodava, na stranu druhou za tyhle peníze to asi fakt nechci. 

  • uaxpk

    No, jsem velký fanoušek, ale počkám si co se z toho vyvine. Pevně doufám, že to bude plnohodnotná hra a v tom případě si to VR pořídím. V opačném případě (malá hříčka atd.) na to kašlu.

    • Je to fakt velká VR hra :).

  • Neuvěřitelné se stává skutečností. Po 15 letech je to konečně tu!! 

  • Jen bych upřesnil, že není exkluzivita pro Valve Index, ale půjde to na všem, co podporuje SteamVR. Tedy i Rift a další zařízení jsou zcela ok. A jinak je dost možné, že teď to oznámí a na GA přijde Gabe a řekne, že můžeme jít nakupovat. Ostatně původně Valve avizovalo, že hra vyjde na konci tohoto roku. Tedy buď ji odložili, nebo ji vydají na Game Awards. 

    • SalemCZ

      Spíš čekám že zítra bude teaser a na GA vydají plnohodnotný trailer.

  • Amylee.Anderson

    Jedna facka do xichtu za ten Blizzard mobile Diablo styl a druhá facka, jestli to bude čistě na VR. Way to go Valve, way to go... 

    • Maxianimal

      Á, tady žil někdo v jeskyni...

    • SalemCZ

      Jak by sis HL představoval v dnešní době? Tak HL byla vždycky revoluční hra, teď se revoluce dělá blbě, takže musíš jít do extrému a když vezmeš že ani dělají i Valve Index tak je jasný že to musí nějak prodat.

      • Amylee.Anderson

        Možná bych byla ráda, kdyby se nevysrali na hlavu těm lidem, co na pokračování čekají přes deset let. Furt nevím, jestli jsem z toho šťastná nebo ne...

        • SalemCZ

          Tak snad když se Alyx bude dobře prodávat tak že udělají už konečně HL3

    • Valve už ale roky říká, že přesně tohle dělá, takže jaká facka? Poprvé to potvrdilo už v roce 2017...

      • SalemCZ

        taky si říkám, vid se vědělo že se bude dělat něco jako HL:0 to že to není 0, ale spíš 1,5. Je asi jedno.

  • To opravdu nikdo nechápe proč HL3 nevyšlo a asi nikdy nevyjde ? HL1 byla ve své době naprosto revoluční. HL2 taky. Co by musela přinést HL3, aby to dnes nebyla jen další řadová střílečka ? To je právě ta otázka, protože mě nic opravdu nenapadá. Technologie ve hrách měly v jednu dobu tak šíleně rychlý vývoj, že by mohl nový HL vyjít každý půlrok a byl by zase v něčem "revoluční". Ta doba je ale dávno pryč a jde to vidět na dnešních střílečkách. U ničeho si prostě neřeknete WOW, tohle jsem ještě neviděl.


     Raději žádnou 3, jak další průměrnou srajdu parazitující pouze na jméně...

    • Derp_1337

      Kdy nějaké velké herní korporaci nešlo o to, aby se jejich produkt neprodával jako housky na krámě???

      Děláš z Valve nějaké svaté revolucionáře, ale faktem je, že Valve dost zatuchlo a současnému vedení jde především jenom o rýžování peněz.

      • Bavíme se čistě o Half Life. Peníze jim generuje Steam, na to žádný HL3 nepotřebují. Kdyby jim šlo s HL jenom o peníze, tak tu máme už HL7. Nemyslím si, že by pro ně bylo nějak složité splácat každý rok průměrnou střílečku a naplácnout na ni nálepku HL. Ale očividně to nechtějí. :)  

    • SalemCZ

      Přesně, taky když vezmu tak tohle HL je prostě revoluční tím že je na VR, což prostě mohla být největší revoluce pro Valve, jinak by to byla tuctovka.

    • Dneska to je spíš o indie scéně s nápady, tam je to dost často wow, tohle jsem ještě neviděl, ale bohužel to není zabalené v AAA grafice. Zatímco mainstream se utápí v reskinech kdysi úspěšných her. Během září jsem v rámci volného předplatného zkoušel pár her na Uplay a moc rozdílů tam nebylo krom jiného prostředí. Ono je docela smutné, že došli v reskinech tak daleko, že FC Primal sdílí mapový podklad z jiného FC.

  • JakubKotyza

    yesss, o důvod víc konečně koupit Index :)

  • cumpi3

    To je paráda. Člověk přes 12 let čeká alespoň na třetí episodu, ne-li regulérní trojku...a dostane nějakou VR píčičinku, kterou si většina fanoušků ani nezapne, protože většina VR nemá a ani nechce...

    • Foxtrot_cz

      A teď přesunu tvůj komentář  15 let do minulosti:

      "To je paráda. Člověk přes 6 let čeká alespoň na druhou epizodu, ne-li regulérní dvojku...a dostane nějakou Steam píčičinku, kterou si většina fanoušků ani nezapne, protože většina Steam nemá a ani nechce..."

      • Butters

        Lžeš! Zapnul sis ho i bez steamu. HL2 se prodávalo normálně na DVD (dokonce i snad CD), steam si nepotřeboval.

        • Foxtrot_cz

          Spíš lžeš ty, nebo o tom nic nevíš :)"

          Q. Will the boxed versions of HL2 require any sort of Steam installations?

          Doug Lombardi: During installation the user will be prompted to authenticate the copy and create a Steam account. After that is complete, the single-player and LAN games do not require an Internet connection.

          http://pc.gamespy.com/pc/half-life-2/558931p1.html

          • Butters

            ovšem vytvoření účtu neznamenalo nutnost instalace Steam aplikace

      • Jojo, přesně. I když ruku na srdce, VR asi nebude mít tak lehký rozjezd. Za tu investici mi ani ten HL (ať bude sebelepší) stát nebude a to nemluvím o tom, že třeba i s místem pro VR mám trochu problém... Steam bylo jen o internetu a vůli si ho nainstalovat, nic víc. Tady to bude složitější.

      • cumpi3

        V tom ja vidim rozdil. V dobe HL2 se internet masivne rozsiroval do domacnosti a naklady spojene se Steamem se rovnaly nule. VR je mozna rozsirenejsi, ale ne masove, spouste lidem to nic nerika, investice do vr je velka a kvuli jedne hre do toho investovat nebudou. 

        • Foxtrot_cz

          Jasně, je v tom rozdíl a VR není zrovna levné. Já osobně si ho kupovat taky nebudu. Ale jen chci říct, že tohle není poprvé, co Valve použilo hru (Half-Life) k tomu aby protlačilo nějaký svůj jiný produkt. Poprvé lidé taky nadávali, že Steam nechtějí a teď si bez něj neumíme představit život. Je možné, že to bude podobné i s VR a je třeba akorát do toho lidi dotlačit, aby se to rozšířilo. Jako tehdy Steam. Alespoň Valve si to asi myslí.

          Minimálně ale mrknu na YouTube na nějaký lets's play t´é hry :D

          • Přesně, chce to čas. Osobně považuji současnou VR něco jako internet na přelomu milénia. Takže do 10-20 let bude VR naprosto samozřejmou a běžnou záležitostí, téměř jako že dnes má každý doma klávesnici a myš. Lidi co tvrdí že je to blbost co za chvíli zmizí v propadlišti dějin si absolutně neuvědomují obrovský potenciál této technologie. Počínaje novým přístupem k vzdělávání, zábavě a celkové interakci v propojenosti lidstva.

            • Ten nástup VR tu ale měl proběhnout už několikrát, pamatuji si Invex v devadesátých letech, blembák stál 40.000.

              Za 1100€ za Index jim lidi IMHO ruce neurvou.


            • SalemCZ

              Když vezmu že 11% populace Steamu má rozlišení 1366 x 768 tak si ještě pár let počkáme, chce to aby byl vyloženě standartní PC který to rozběhne a aby přístroj nestál přes 20000.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit