Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KamilZm
    A přes to všechno jsem skeptický. Nevěřím primárně trackpadům a jejich komfortu při ovládání. Trackpad není myš, jde o ekvivalent touchpadu z notebooku. A kdo zkoušel hrát strategii nebo nedejbože střílečku na touchpadu, ten vám potvrdí, že to není žádná výhra, ale spíše utrpení.
    -------------------------
    Podle mě je nesmysl to takhle srovnávat. Hraní na touchpadu, kde musím něco ukazováčkem šudlit je něco jiného, než gamepad uchopený pevně v rukou a dotykové plochy ovládat pomocí palců.
    Pokud to začnou nativně podporovat i hry (tzn. ne pouze emulovaně, ale styl ovládání přímo pro tohle určený), tak to může být docela super.
    • Hlavně je to principem podobný virtuálnímu joysticku na mobilech, na nichž vyrůstá úplně nová generace hráčů, kteří s tím nebudou mít vůbec žádný problém
    • C-BEAM
      vidím to stejně, když už nějakou evoluci tak osobně bych chtěl větší pravý analog který by byl kolmý vůči gamepadu i krajních polohách a odpor by byl ve všech směrech stejný. Stavba takového analogu by byla mnohem náročnější ale mohlo by to stát za to.
    • Veskoslav
      No možná to bude ta vývojová slepá větev jako tehdy "herní" myš od Microsoftu v největší slávě RTS. Místo toho, aby kolečko bylo vespod a sloužilo k pohybu, tak ji Microsoft přesunul nahoru. Mám ji pořád ještě doma, protože ji otec dostal v práci, ale nic horšího jsem snad nepoužíval.
      • KamilZm
        Nějakému extra masivnímu rozšíření také nevěřím. Kolik lidí má dnes u PC gamepad? Podle mě moc ne. A ke konkurenčním konzolím to asi nepřipojí. Ale pokud to bude použitelné...., uvidíme, chce si to osahat.
        • jeanczarny
          Já třeba gamepad mam a celkem ho využívam. Dark Souls, AC, Mark of the Ninja, Brothers, Injustice..to jen tak z hlavy. Některé hry se na tom ovládají prostě lépe a někdy je to prostě pohodlnější..Ale souhlasím s tím, že bych si ho rád osahal, abych zjistil jak funguje, protože takhle z obrázku to moc velkou důvěru nebudí. Spíš mi to přijde trochu jako kočkopes.
          • KamilZm
            Já mám gamepad také a proto bych chtěl ten Steam ovladač testnout. Ale myslím, že nás moc s gamepadem u PC není.
            • Jen každej, co si chtěl zahrát podruhý DMC *1* (poprvý to ještě šlo na klávesnici)
            • Preco by nebolo? Som PC hrac a gamepad mam tiez. Hram s nim kazdu hru, ktora sa gamepadom hra lepsie, tak ako hram na k+m, volante, a Hotase.
              To ze je jeden ovladac najlepsi na vsetko si vacsinou konzolisti myslia o gamepade...no a je to blbost.
  • Veskoslav
    Dokud Valve nepřejde jako GoG na systém dollar=/=euro, tak pokud je alternativa na GoGu, kupuji tam. Bohužel u tohoto ovladače mi to přijde ještě více přestřelené, když mě Xbox ovladač vyšel na 35 euro....Chápu, že je to něco nového, ale takovou nadsazenou cenou mi to přijde dost na palici.
    • Valve na tenhle system přešlo (třeba hry od Valve jsou správně konvertovány). Je na každém vydavateli, jaké ceny si nastaví pro který region... Pokud chce mít Euro=Dolar, tak si to tam dá.

      Valve do toho nekecá, je jasně vidět, že na Steamu jsou vydavatelé, kteří tohle nedělají, naopap většina ale ano.

      Osobně bych spíš uvítal, kdyby Valve pochopilo, že Steam by mohl být jako GOG galaxy, tedy nepovinný,
    • USD už je skoro na urovni EUR....já spíš doufám, že to tam nechají....a nechají to tam i v době až bude USD před EUR což nebude dlouho trvat....
      • Recko zkrachuje, Britanie se odtrhne od EU a naraz bude dolar za dve euro :)
      • Veskoslav
        To tím tuplem nenechají:) Jako když byl dollar za 18 a euro za 25, tak jsme platili o 20-30% více než v USA, takže za ty´roky jsme si to předplatili tak, že i kdyby euro kleslo na minimum a dollar na své maximum, což je 22 Kč a 35 Kč (bereme v potaz posledních 10 let), tak se to nezaplatí ten svinský systém ojebávání zákazníka.
  • 50 USD = 55 €
  • Shaker
    Taky k tomu mam neduveru, ale na druhou stranu si pamatuju, jak jsem nekdy v 99. poprve hral na klavesnici a mysi Aliens vs Predator v Hypernove v Pruhonicich :D Nebyl sem schopnej za predatora zapichnout kleciciho marinaka a rikal sem si jaka je to blbost a proc se to neovlada na sipkach... Demo na Half-Life Opposing Force jsem taky ze zacatku hral na klavesnici a jen kdyz se ukazal nepritel, prehmatnul jsem na mys, abych zamiril.

    Pointa je, ze dneska na klavesnici a mys nedam dopustit, ale treba je to vazne jen o zvyku.
  • Vidlec
    Když už je řeč o Valve...

    Momentální prizepool na TI5 DOTY je neco málo přes 11M euro. Předpovědi jsou takové, že na těch 15M by se to mělo nakonec dostat.

    Pokud si koupíte compendium tak do prizepool jde 25% z ceny.

    Což znamená, že 15 * 3 * 28 = 1200M kč = 1,2 miliardy čistého zisku pro Valve z TI5 :D

    Gaben je hlavička. Pak se nedivme, že nespěchají s HL3
    • s HL3 nespechaji protoze jim je jasny ze by to dnesni radoby hraci naprosto ztrhali jako uplne vsechno, svejma smesnejma ocekavanima zalozenyma na nizkym IQ.
    • Veskoslav
      100-150k dollarů denně. Takže to není nereálné. Navíc teď přidaly nové truhly. Jinak Valve si nebere čistě 75%. Tvůrci předmětů atd. mají také z toho procenta. Teď se navíc přidaly ještě truhly, které jsou všechno od externích tvůrců, takže zisk bude sice pořád gigantický, ale není to 75% z toho, co do toho vrazíš:)
  • Mart9
    Kde není ideální gamepad, nebude ideální ani tohle. To znamená strategie, FPS, i ten Zaklínač vypadal blbě. Gamepad je dobrý jen na sportovní hry, kvůli FIFĚ jsem si dokonce i jeden koupil, na klávesnici nikdy víc.
  • Určitě to buse skvělej pocit šoupat prstem po nějakém povrchu 3 hodiny.....Borci znovu vymysleli kolo.
  • Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako naprostá blbost..
  • Takze ten Steam Link je proste predrazena varianta k HDMI kablu?

    Tv mam takto pripojenu uz roky a bezdrotova klavesnica + mys riesia akekolvek priestorove limity.
    • KamilZm
      V podstatě ano, ale HDMI máš použitelné tak do 15-20m, pak potřebuješ extendery přes UTP a tam už je velký lag. Bezdrátová klávesnice a myš také extra velký dosah nemá.
      Při tomhle řešení můžeš mít zavřené výkonné PC někde ve sklepě gamesit v prvním patře v obýváku.
      Mě se to celkem líbí, pokud to ale bude fungovat i mimo Steam :-)
  • Nelibi se mi to. Staci mi, abych si vzpomnel, jak spatne se ovladaji hry na tabletu. Analogove packy jsou proti tomu vyhra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit