Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kombinace silene cenovky, omezeni HW (pouze pro iPhone 15pro, niceni baterky a prehrivani), velikost her… to nemohlo dopadnout jinak. 

  • Treba takovou civilizaci bych si na mobilu klidne zahral, ale netusim jak dobre to funguje a jestli to je hratelne.

    • Civka bezi na iphone/androidoch viac nez solidne a je plne hratelna(samozrejme zalezi aky mas model)...dokonca bezi o DOST lepsie nez na nintende. Rovnako som bol prekvapeny ako dobre sa hra na mobile port Medieval Total War 2ky napriklad.

      • Dik, dobre vedet

  • Mozno, ale fakt len mozno to bude tym ze tie hry su na mobiloch doslova nehratelne...skusal som resident evilov aj death stranding a bezalo to katastrofalne...div ze sa mobil neuvaril a 30fps mimo cutscen som snad nevidel.

    Bud si mali dat sakra zalezat na tom aby to bezalo schopne alebo skusit vytiahnut starsie, menej narocne hry a mali by z toho zlaty dol. Takto to bolo len ciste fiasko. 

    Ako clovek co sa velmi tesil na DS port, tak som bol nesmierne sklamany...

  • frank.horigan

    Možná staré BaldursGate na iPadu ještě ok, ale hrát RE4 na iPhonu je prznění zážitku ze hry a ztráta času který bych mohl investovat hraním té samé hry v PC verzi u TV a domácím kinem.

    Je to holý nesmysl, a myslím že to ví i Apple ale snažil se demonstrovat "sílu" svých iPhonů nic víc. 

    • Zas tak cierne to nevidim, su ludia ktori vela cestuju. Nezmysel to ani nahodou nie je, prave naopak..mohol to byt pre nich zlaty dol, ved kde je zdaleka najviac hracov??(PC a konzole to fakt niesu) Staci dokupit gamepad a clovek ma handheld konzolu v podstate vo vacku...na dlhe cesty to je pre mna ideal, nemusim kupovat nintendo. Clovek ma all in one zariadenie uz. Bohuzial tieto porty su ale absolutne nepouzitelne.

      • frank.horigan

        Myslím si, že když máš na iPhone 15/16 nebo kolik to teď je, máš i drobné na SteamDeck a tam si zahraješ 95% všeho a gamepad držíš rovnou v ruce.

        Není prostě potřeba škvařit iPhone na RE4. Nehledě na to, že na to vyšly 2-3 hry a když budu chtít hrát cokoli jiného z nabídky velkých her, tak jsem stejně v pytli. 

        Je to prostě pro Apple geeky aby v hospodě řekli  "hele mám Residenta na telefonu, vypadá hodně dobře, ale musíš mít iPhone 15."  Podle toho se i prodalo kusů.

        • Vidim ze ti iphone lezi velmi v zaludku...naco by som kupoval dalsie zariadenie ked to mozem mat v jednom ? Bateria vydrzi dlhsie, displej je omnoho lepsi(aj ked mensi, ale o to je to skladnejsie). Na 15procka tie hry boli len preto ze by to ine mobily vykonovo nedavali...nezvladaju to koniec koncov poriadne ani samotne 15procka. Stale tam mam porty starsich bioware klasik, xcomy, final fantasy, total wary a mnoho dalsich....novsie tituly by proste len potesili. 

          Najviac hracov je proste na mobiloch a to je fakt. Tu nejde len o apple, ak by to fungovali mohlo to prist postupne na vsetky mobily s pokrokom vykonu... a je snad uz kazdeho osobna vec na com hra hry...dufal som ze nejake elitarstvo casom zmizne, ale vidim ze je to len cim dalej horsie. Napr Death Stranding som dohral na PS5 aj PC a kludne by som si ho dal aj na mobile znova, bohuzial port je katastrofa a precenili vykon, alebo to vyvojari odflakli. Hranie cez Geforce Now funguje na mobiloch ukazkovo, zial nie vsade je dostupny internet, takze na cesty je to nepouzitelne.

          Ako som pisal v inych komentaroch mali zobrat starsie popularne tituly a tie naportovat...vykonovo by to mobily zvladali, ceny mohli byt priaznivejsie a maju cisty zisk...len tam zas nejaky marketak, co hry videl max z lietadla rozmyslal...

          • frank.horigan

            """"Vidim ze ti iphone lezi velmi v zaludku.."""""

            iPhone nosím v kapse 10let. 

            """""naco by som kupoval dalsie zariadenie ked to mozem mat v jednom ?""""

            Protože je na to převedeno pár a když netoužím na telefonu hrát přesně RE4 ale zajímal by mě BG3?  Jak to mám udělat?

             

            • Presne pre to by som bol rad keby sa tie porty na mobil podarili a mali uspech...postupne by prisli dalsie. Pre mna lepsie nez dat dalsich 600 euro na zariadenie ktore by som vyuzil par krat do mesiaca. Myslel som to konkretne na seba, kto steam deck vyuzije super pre neho. Pre mna zmysel nema zatial.

              "iPhone nosím v kapse 10let. "  to sa ospravedlnujem....v dobe ked sa idu ludia pozabijat koli tomu aky ma kto mobil vo vacku, som zvyknuty ze maju ludia averziu voci tomu co kritizuju

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                Já nekritizuju iPhone, jen mi to nepřijde ideální pro hraní 3A velké hry.

                Wormsy na tom hraju na záchodě už těch 10let :)  A existuje slušná řádka portů velkých her, ale prostě mě přijde ztracený čas hrát na 6" displayi, když si to samé mohu raději projet na 140cm TV.

                Ani ten SteamDeck bych nechtěl mít na Cyberpunk, ale pokud ta mikro obrazovka lidem nevadí....


          • put_your_name_here

            Je fakt, ze na mobilech je velka zakladna hracu, ale myslim si, ze to je jinej druch hrace, ty nechtej hrat RE4, ani nic starsiho, ale kdybych si mel tipnout tak budou chtit hrat hry typu farming simulator a podobny jednoduchy hry. 


            Tezko rict no, dneska si muze clovek do batohu hodit ovladac, nejakej drzak a verim, ze se pak da hrat i na mobilu docela pohodlne. Mozna se pletu a fakt by na tom nekdo neco hral.. 

            Nemam fakta, jsou to jen pocity

            • mobil maju dnes predsa vsetci hraci, nie len mobilni...urcite by si mnohi radi skratili dlhe chvile na cestach, v cakarnach ci lenosenie v posteli niecim kvalitnym...

  • To je sokujici zjisteny. To mohlo prekvapit asi jen vydavatele:)

  • Hry na Pc a na PSku mě bavili vždycky. Ale na mobilu mě to nikdy nechytlo. Malý displey, slabá výdrž baterie. Na cesty spíš beru Kindle nebo iPad na filmy a jedu třeba nějaký seriál na který normálně moc nemám čas. A nebo si něco přečtu. Asi nejsem cílovka. Nepotrěbuji hrát hry mimo domov. 

  • honcka

    a) vychází o dost později za planou cenu
    b) nejdou kloudně hrát bez gamepadu (testova no na RE Village)

    Zatímco hry jako civ 6 nebo xcom1/2, darkest dungon nebo divinity 2 se mi hrajou na ipadu skvěle

  • Mobil se pouziva proste na vsechno, takze si nedokazu predstavit hrat na nem velke hry a pokazdy kdyz budu chtit neco vygooglit, koupit si jizdenku, prijde mi zprava od pritelkyne nebo rodicu, kouknout se do kalendare atd atd hru vypinat, mobil naklanet, tipat prichozi hovory 😀 od tohohle je tu steam deck a spol proste 💁‍♂️ na mobil proste patri rychle “zachodovky” na odreagovani . O baterce v telefonu kterou chceme mit nabitou kdyby nahodou ani nemluvim 

  • Treba sa podakovat kazdemu kto tento napad nepodporil kupou. Aspon vieme, ze herny biznis AAA hier sa definitivne nebude uberat tymto smerom. Ked by hry zacali vychadzat na 6 palcovych zariadeniach tak by kvalita dejajlov isla rapidne dole.

    Skusili to na Apple komunitu a ta ocividne nedominuje hracskej zakladni. Vdaka bohu za to.

    • Neuspelo to pretoze tie porty su takmer nehratelne. Myslienka spravit z mobilu plnohodnotny handheld je skvela, zial zrealizovanie dopadlo katastrofalne. Mali spravit porty starsich hier

  • Veskoslav

    Na mobilu hraju na záchodě a v MHD, když s ní jedu...A na to mi stačí "Dota šachy"....Zadarmo.

    • Derp_1337

      To už si radši přečtu knihu. Je spousta vynikajících knih k přečtení a tak velký nedostatek času. Takže MHD a záchod to jistí. 😂

      • Veskoslav

        Na záchod knihu?:) To ne. MHD? Určitě:)

        • Derp_1337

          Asi jsi to nepochopil?

          Jaký je rozdíl mezi hraním her na mobilu a čtením knih na mobilu? Prakticky žádný (kromě menší spotřeby baterky).

          Dneska jsou už papírové knihy přežitek. Knihovnu mám tak přeplněnou, že knihy mám naskládané v komínech navrchu na knihovně a stejně to nestačí. Takže dnes už jenom čtu e-knihy (většinou v mobilu).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit