Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Carnage666

    To je teda divný že nikdo nechce hrát moderní hry v grafice jak PS2. 

  • frank.horigan

    Já nekritizuju iPhone, jen mi to nepřijde ideální pro hraní 3A velké hry.

    Wormsy na tom hraju na záchodě už těch 10let :)  A existuje slušná řádka portů velkých her, ale prostě mě přijde ztracený čas hrát na 6" displayi, když si to samé mohu raději projet na 140cm TV.

    Ani ten SteamDeck bych nechtěl mít na Cyberpunk, ale pokud ta mikro obrazovka lidem nevadí....


  • Presne pre to by som bol rad keby sa tie porty na mobil podarili a mali uspech...postupne by prisli dalsie. Pre mna lepsie nez dat dalsich 600 euro na zariadenie ktore by som vyuzil par krat do mesiaca. Myslel som to konkretne na seba, kto steam deck vyuzije super pre neho. Pre mna zmysel nema zatial.

    "iPhone nosím v kapse 10let. "  to sa ospravedlnujem....v dobe ked sa idu ludia pozabijat koli tomu aky ma kto mobil vo vacku, som zvyknuty ze maju ludia averziu voci tomu co kritizuju

  • mobil maju dnes predsa vsetci hraci, nie len mobilni...urcite by si mnohi radi skratili dlhe chvile na cestach, v cakarnach ci lenosenie v posteli niecim kvalitnym...

  • Derp_1337

    Asi jsi to nepochopil?

    Jaký je rozdíl mezi hraním her na mobilu a čtením knih na mobilu? Prakticky žádný (kromě menší spotřeby baterky).

    Dneska jsou už papírové knihy přežitek. Knihovnu mám tak přeplněnou, že knihy mám naskládané v komínech navrchu na knihovně a stejně to nestačí. Takže dnes už jenom čtu e-knihy (většinou v mobilu).

  • Derp_1337

    O těch 20% výkonější grafický čip je jenom marketingové číslo, kterým chlácholí zákazníky. Tomu nikdy nemůžeš doslova věřit.

    Já ten výkonnostní rozdíl 9% bral ze skutečných testů.

  • Kombinace silene cenovky, omezeni HW (pouze pro iPhone 15pro, niceni baterky a prehrivani), velikost her… to nemohlo dopadnout jinak. 

  • Veskoslav

    Na záchod knihu?:) To ne. MHD? Určitě:)

  • Dik, dobre vedet

  • frank.horigan

    """"Vidim ze ti iphone lezi velmi v zaludku.."""""

    iPhone nosím v kapse 10let. 

    """""naco by som kupoval dalsie zariadenie ked to mozem mat v jednom ?""""

    Protože je na to převedeno pár a když netoužím na telefonu hrát přesně RE4 ale zajímal by mě BG3?  Jak to mám udělat?

     

  • put_your_name_here

    Je fakt, ze na mobilech je velka zakladna hracu, ale myslim si, ze to je jinej druch hrace, ty nechtej hrat RE4, ani nic starsiho, ale kdybych si mel tipnout tak budou chtit hrat hry typu farming simulator a podobny jednoduchy hry. 


    Tezko rict no, dneska si muze clovek do batohu hodit ovladac, nejakej drzak a verim, ze se pak da hrat i na mobilu docela pohodlne. Mozna se pletu a fakt by na tom nekdo neco hral.. 

    Nemam fakta, jsou to jen pocity

  • Minimalne graficky cip je podstatne vykonnejsi(20%) a aj tak to nezvlada, tak neni zmysel aby to davali na slabsie modely. Samozrejme rolu tam hral aj marketing, lakadlo navyse. 

    To prehrievanie suhlasim...ked uz chcu robit handheld z toho maju, poriesit aj chladenie. 

    Proste myslienka dobra, realizacia otrasna. Porty starych hier su na mobiloch celkom popularne...tak treba zacat tam a vytiahnut lepsie indie hry, popularne tituly z 2008-2014 dajme tomu...nie hned portovat najnovsie tituly ktore ledva zvladaju konzole, nie ze mobily.

  • Derp_1337

    "Zeby to bolo tym ze ten vykon je omnoho vyssi pri 15prockach?"

    Haha, nebuď naivní. Výkonostní rozdíl mezi mezi iPhone 15 Pro a iPhone 14 Pro je asi tak 9% . To fakt není "omnoho vyšší výkon" , spíš je to zanedbatelný rozdíl.

    A i iPhone 15 Pro se při hraní dost přehřívá, takže to není přehřívání není nic vyjímečného. Spíš je to problém většiny mobilů, protože nemají žádné chlazení.

  • Vidim ze ti iphone lezi velmi v zaludku...naco by som kupoval dalsie zariadenie ked to mozem mat v jednom ? Bateria vydrzi dlhsie, displej je omnoho lepsi(aj ked mensi, ale o to je to skladnejsie). Na 15procka tie hry boli len preto ze by to ine mobily vykonovo nedavali...nezvladaju to koniec koncov poriadne ani samotne 15procka. Stale tam mam porty starsich bioware klasik, xcomy, final fantasy, total wary a mnoho dalsich....novsie tituly by proste len potesili. 

    Najviac hracov je proste na mobiloch a to je fakt. Tu nejde len o apple, ak by to fungovali mohlo to prist postupne na vsetky mobily s pokrokom vykonu... a je snad uz kazdeho osobna vec na com hra hry...dufal som ze nejake elitarstvo casom zmizne, ale vidim ze je to len cim dalej horsie. Napr Death Stranding som dohral na PS5 aj PC a kludne by som si ho dal aj na mobile znova, bohuzial port je katastrofa a precenili vykon, alebo to vyvojari odflakli. Hranie cez Geforce Now funguje na mobiloch ukazkovo, zial nie vsade je dostupny internet, takze na cesty je to nepouzitelne.

    Ako som pisal v inych komentaroch mali zobrat starsie popularne tituly a tie naportovat...vykonovo by to mobily zvladali, ceny mohli byt priaznivejsie a maju cisty zisk...len tam zas nejaky marketak, co hry videl max z lietadla rozmyslal...

  • frank.horigan

    Myslím si, že když máš na iPhone 15/16 nebo kolik to teď je, máš i drobné na SteamDeck a tam si zahraješ 95% všeho a gamepad držíš rovnou v ruce.

    Není prostě potřeba škvařit iPhone na RE4. Nehledě na to, že na to vyšly 2-3 hry a když budu chtít hrát cokoli jiného z nabídky velkých her, tak jsem stejně v pytli. 

    Je to prostě pro Apple geeky aby v hospodě řekli  "hele mám Residenta na telefonu, vypadá hodně dobře, ale musíš mít iPhone 15."  Podle toho se i prodalo kusů.

  • Civka bezi na iphone/androidoch viac nez solidne a je plne hratelna(samozrejme zalezi aky mas model)...dokonca bezi o DOST lepsie nez na nintende. Rovnako som bol prekvapeny ako dobre sa hra na mobile port Medieval Total War 2ky napriklad.

  • Zeby to bolo tym ze ten vykon je omnoho vyssi pri 15prockach? Hlavne graficky cip...nakonec ani 15procka tie hry nezvladaju, zakladne 15ky nedajboze starsie iphony by sa doslova uvarili...androidy ani netreba komentovat.

    Zrovna za tymto netreba hladat nic ine...bohuzial precenili silu svojho procesoru... samotna myslienka spravit z mobilu plnohodnotny handheld bola ale skvela. Experiment ktory zatial nevysiel ale rozhodne ma buducnost...mohli radsej siahnut po starsich tituloch. Port eziovej trilogie napriklad by mohol byt zlata bana a vykonovo by to ten mobil s prehladom zvladol.

  • Neuspelo to pretoze tie porty su takmer nehratelne. Myslienka spravit z mobilu plnohodnotny handheld je skvela, zial zrealizovanie dopadlo katastrofalne. Mali spravit porty starsich hier

  • Zas tak cierne to nevidim, su ludia ktori vela cestuju. Nezmysel to ani nahodou nie je, prave naopak..mohol to byt pre nich zlaty dol, ved kde je zdaleka najviac hracov??(PC a konzole to fakt niesu) Staci dokupit gamepad a clovek ma handheld konzolu v podstate vo vacku...na dlhe cesty to je pre mna ideal, nemusim kupovat nintendo. Clovek ma all in one zariadenie uz. Bohuzial tieto porty su ale absolutne nepouzitelne.

  • Treba takovou civilizaci bych si na mobilu klidne zahral, ale netusim jak dobre to funguje a jestli to je hratelne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit