Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdo hrál tak ví že když klikne na krvavej flek tak se mu přehraje jak dotyčnej chlápek zakalil.
    No a kolikrát jsem si říkal co to musí být za trotla. A odpověď už znám - jsou to zdejší hateři.
    Kdo to totiž nehrál tak může ztěžka pomlouvat něco o čem nic neví.
    • TheGGG
      proč za trotla, já jsem se ve hře nějakým blbým způsobem zabil mnohokrát... když člověk třeba v rozběhu nevybere zatáčku a už letí do propasti...
      • Máš pravdu. Taky se u mě určitě někdo zasmál. Ale třeba v jedničce kolik lidí skončilo v té studni.. :)
  • Takže příběh DS: jste "vyvoleným" nemrtvým, kterému se podaří utést z útulku pro nemrtvé (Dead Asylum). Z útulku vás přenese velká vrána k ohništi, kde vám nějaká postava sdělí, že musíte zazvonit na dva zvony (Bells of Awakening). Nevíte proč, jen víte, že pak se "něco stane". Asi čtvrtinu hry trvá, než na zvony zazvoníte - jeden je dole kdesi v hluboko v podzemí, druhý je nahoře v Hradu nemtvých (Undead Burg). Až na zvony zazvoníte, tak se vám otevřou dveře do Senovy pevnosti (Sen's Fortress). Na vrcholu Senovy pevnosti zabijete golema a následně vás létající gargoyly přenesou do města Anor Londo. Jakmile porazíte bosse, tak získáte Božské tělo (Lord vessel). Pak vám velký mluvící zubatý had sdělí, že musíte posbírat 4 duše nějakých lordů - Nito, 4 Králové, Seath a Lůžko chaosu. Jakmile ty 4 duše posbíráte, tak zabijete Gwyna, což je zešílený bůh světla. Pak se můžete rozhodnout, jestli znovu zažehnete První plamen a svět tak na dalších 1000 let vstoupí do Věku ohně, nebo plament nezažehnete a svět vstoupí do Věku temnoty.
    ---
    Mám rád příběhy, které jsou symbolické, tj. každá věc přestavuje symbol pro něco reálného ze skutečného světa. Symbolika i příběh DS jsou dle mého poměrně nesmyslné, alespoň já si to s ničím nedovedu spojit a žádnou hloubku v tom nevidím. Vlastně si nemyslím, že ten příběh vůbec něco symbolizuje, jak jsem si nejprve myslel. Vůbec se to nemůže měřit s obrovskou šíří a hloubkou nepříklad příběhu u Xenogears

    Tím neříkám, že DS je špatná hra, vůbec není. Jen si myslím, že ten příběh není nic zázračného.
    • nemyslím si, že jsi pochopil tvorbu FS, která se často nepokrytě vysmívá jak hráčům, tak zažitým stereotypům jako je ten vyvolený.
    • Vogon
      Celá tvá "myšlenka" se dá zbourat jednoduše tím, že ty nejlepší příběhy jsou jednoduché, ale jsou obalené výbornou omáčkou. Celý Pán Prstenů by dal shrnout pár větami, to ovšem neznamená, že je to špatný příběh. To samé platí o téměř všech klasických dílech. Je mi ale jasné, že tohle je už poněkud těžší a pochopení a očekávám moc.
      Ale proč to neudělat složitě, Protože tady někdo těžce nepochopil příběh Dark Souls a hrál to tím nejnudnějším způsobem.
      V Dark Souls nejsi žádným vyvoleným(Vyvoleným je totiž úplně každý), pověst o vyvoleném je pouze výmysl Primordial Serpentů, aby hnali lidstvo tím směrem, kterým oni kážou. Motivace, aby zazvonil na zvony má hráč dost. Od protislužby člověku co hráče zachránil, přes zvědavost, ukázání prostředníčku vojáčkovi ve Firelink Shrine, po naprosto očividné vztyčení cílů, aby hráč nezhollowatěl. Nehledě na to, že hráč nemusí vůbec dějovou linku projíždět. Může si vztyčit cíl v podobě vyléčení Chaos Lady, nebo třeba obnovení slávy prvorozeného syna Gwyna, k tomu tam jsou covenanty. A ano, je mnoho lidí(všichni pvp hráči), kteří toto činí, a tvoří si tak svůj vlastní příběh, i když si to neuvědomují. A už během zvonění na druhý zvon si pozorný hráč uvědomí, že tady je něco v nepořádku, takže ho kupředu žene zvědavost. Sen's fortress samotná a golém nemají žádnou váhu v příběhu, slouží pouze jako poslední zkouška pro nemrtvého, který chce dosáhnout Anor Londa. Samozřejmě, se vůbec nezmiňuješ o tom že Gwynevere a celé Anor Londo je iluze, ať už proto že si chceš svou "myšlenku"(I když nazývat toto myšlenkou...) obhájit před zdejšími souls experty, kteří ty hry hráli v traileru, pomocí jim známým způsobem, lží nebo prostě o hře víš méně než si myslíš. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho, ale proč bych to dělal, vždyť tohle je """"""diskuse"""""" na games.cz.
      • Hmm, vtipálek Vogon. Celý tvůj post se dá jednoduše zbourat tím, že si:

        a) neuvedl jediný případ toho NEJlepšího příběhu, který je jednoduchý. LotR má do nejlepších příběhů daleko, navíc je to kniha a ne hra = mimoňská paralela tobě vlastní.

        b) domýšlíš si, stejně jako všichni fanfictioneři na YT, tudíž tohle nemá žádnou váhu, asi jako kdybych si domýšlel v Doomovi okolnosti invaze démonů na zemi na hodiny videí, a pak někomu cpal, že to má hluboký příběh s bonusovou klamavou argumentací "nemusíš mít hromadu narace, propracované postavy, dialogy, protože NĚKTERÉ jednoduché příběhy jsou dobré" (což samozřejmě vypovídá nula nic o konkrétním příběhu, o kterém je zrovna řeč".

        Opět jen obecné plky a zavádění... *7* S takovoým zapálením a okecáváním bych mohl z Tormentu nebo Xenogears udělat magnum opus celého lidstva aspirujícího na několik nobelovek... *7*
        • Vogon
          Gratuluji, větší shitpost už jsem dlouho neviděl. https://www.youtube.com/watch?v=3NuFVQk_CCs

          A) Chceš hry? Budiž, Sotc, Ico, Journey, atd. A ano, písemné ""shrnutí""(nevím jestli jsem použil dostatek uvozovek) videoheního příběh se dá srovnat s knihou, i když by to bylo v případě tohoto ""shrnutí"" neskutečná urážka vůči knižním autorům. Jen v diskusi na games.cz může být někdo tak neschopný, že nepozná rozdíl mezi psaným textem a hrou.

          B) Prosím, může mi někdo vysvětli, proč lidi lozí do diskuse o hře, když neprošli přes tutoriál? Nic v mém příspěvky není "domýšlené", všechno se objevuje ve hře a je to potvrzené. To by ale někdo samozřejmě musel hru hrát, a nemlít srjdy v diskusích. Stejně jako ti dobří lore expertů na youtube, jsem si nic nevymyslel. Samozřejmě, je mi jasné, že využívání a spojování infromací podávaných hrou je v dnešní době považována za domýšlení a ne za standartní myšlenkový proces.
          A ano, to že někteří lidé si dokáží domyslet příběh je obecně uznáváno jako důkaz kvality díla, stačí se podívat na situaci okolo NGE(Hideaki Anno vs. fanoušci). Koneckonců, to že v tobě něco vyvolá

          A tuhle krásu zavržíš lživou citací. Prosím, chci důkaz že jsem kdy něco takového řekl, a ne nepochopení psaného textu se jako důkaz nepočítá. Protože Dark Souls má hluboký příběh,který navíc využívá interaktivity(viz. 2. Primordial Serpent, příběh Siegmeyera, příběh Solaira, příběh Rheyi a Petruse) propracované postavy(Siegmeyer, Solaire, Rhea, Petrus, Gough, atd.) a dobře napsané dialogy, které stojí na výborných hereckých výkonech. A ne přebytek narace není dobrá věc, tohle je veřejně známý fakt, tohle může napsat jenom návštěvník zdejší diskuse.
          • jo, jenže to by ten příběh musel primárně za něco stát, aby to vůbec stálo za tu námahu si ho domýšlet. A popravdě, to není případ DS. Primordial serpenti - kolik informací o nich ve hře dostaneš? Víš odkud pochází, co jsou zač, co chtějí a proč dělají co dělají nebo si ze 2 řádek textu ve hře vycucáš zbytek? A to samé Siegmeyer, Solaire, Rhea atd - je vůbec ten jejich příběh natolik zajímavý, aby stálo za to ho skládat z pár střípků kryptických textů a dialogu?

            Promiň, DS je dobrá hra, ale propracovaný příběh, dialogy ani lore silnou stránkou této hry nejsou. Většina dialogů v té hře je jednoduše stupidních, pořád se tam někdo pochechtává jak iiot. To vůbec nejde srovnat s hrama jako Chrono Trigger, Xegears nebo cokoliv od Bioware. KOTOR má asi tisíckrát více lore i příběhu - stačí vzpomenout jen na lore ohledně celé galaktické historie, mandalorianských válek, sithů, kashyyku atd.
            • KOTOR *15* To nemyslíš vážně? Že ne? Kdybys napsal aspoň KOTOR 2, ale jednička by neuspěla ani jako příběh pro pětileté *15*
            • Jelikož stovky lidí si ho domýšlí, tak asi za něco stojí *15*
          • Hmm..... co to je za člověka??? Po tom, když sem si přečetl, že to, že si musím domýšlet příběh = kvalita díla, že je to vlastně plus pro autora, když ten příběh není propracovaný a že veřejným faktem (očividně nemáš ponětí o významu slova fakt) je to, že přemíra narace je špatná (samozřejmě že to je fakt, musí se to přece na fakt našroubovat, protože v DS narace není, takže opak je horší, protože DS to dělá správně - lolmao), sem si musel zaklepat na čelo, protože to už skutečně překonává vše, co sem kdy na fórech četl. Takový slepý fanatismus, nesmysly a vymýšlení si svojí vlastní reality... to už je na psychologa...

            Mimochodem, příběhy v Ico, Journey, SotC jsou hodně velká slabota ve srovnání s kalibrama typu Torment, FF, Ultima, Albion nebo Xenogears. S možností interaktivity sis krásně naběhl. Interaktivita v DS? Hmm. V takovém Falloutu, Tormentu nebo Baldur's Gate 2 je interaktivita v rozhodování / dialozích / příběhu úplně jinde. Questy v DS působí proti monstrózním branching questům, vztahům mezi postavama a romancím v těchto hrách jako vtip (dobré možná pro akční hru, pro kvalitní RPG velmi slabé). A tady bych ti dal lekci o slově fakt - každý si tyhle questy na wiki-herních stránkách může dohledat, aby viděl ten rozdíl v komplexitě. Samozřejmě, že to není o množství textu (protože mám silné tušení, že bys byl schopen tohle cestou hloupě argumentovat), ale celkovém množství questů a možností.

            Ale proč to vůbec píšu někomu, kdo má očividně svoji vlastní iluzorní bublinku, svůj malý svět, kde si napasuje na svojí hru vše, co se mu hodí, aby z toho udělal vrchol tvorby lidstva. To, že u toho vypadá jako blázen, ho netrápí. Hodně smutné. *7*
            • Souhlasím s muhaha. Jinak lolo přede mnou je zloděj nicků. Vůbec ho neznám a nevím, o čem to blekotá.
            • Dele, proč nepíšeš pod svým účtem. Stydíš se? Po všech těch ztrapněních, nakladáčkách se ti vlastně ani nedivím *15*
    • pro srovnání, kdyby někoho zajímala story Xenogears
      https://www.facebook.com/Xenogearsfp/posts/357609571010752

      PS: obsahuje spoilery, takže pokud má ještě někdo v úmyslu tu hru hrát (nepravděpodobné), tak doporučuju nečíst
      • nemůžeš srovnávat Torment či Xenogears nebo první díly FF s Dark Souls. Samozřejmě že ty hry mají v globále lepší příběh, taky je to způsobeno tím, že mají 100% naraci. Dark Souls je detektivka, ztraceno v překladu. Autor hry neuměl anglicky, proto četl fantasy anglicky i když tomu nerozuměl a toho inspirovalo k DS. Dark Souls je výborné v tom, že na většinu odpovědí odpovídá, na rozdíl od druhého dílu. Nikdy nešlo moc o hlavní story, ale o backround story a o příběh, co vedlo k věcem, který se dějí teď... Jestli to někdo nechápe, jeho problém.
        • takže hlavní příběh DS je příšerný, vedlejší taky, hra postrádá naraci a je plná blábolů, protože autor neuměl anglicky.. konečně se někam dostáváme *1*
          • prosím tebe, běž si zapnout Geralta, zachraň pár princezen a mě neotravuj, nemám náladu na tyhle polské trolly...
            • pochybuji, pšonky z CDP zajímá jenom PR, hype, marketing a největší komerční úspěch na světě, jak sami prohlásili, na fanatické fanboye není čas...
            • jj, platí dobře, ale bohužel zatím jen v orenech, snad mi to někde vymění za eura
            • Jsi placen CDP nebo to děláš jako dobrovolník? Něco jako ruská úderka na novinkách ale v poslkém vydaní... Doufám, že tě platí, takhle se ponižovat...
            • haha, štěňátko zahnané do kouta nám krom kňučení zkouší i vrčet? jsi rozomilý když se bojíš *1*
            • právě sis nakakčil sám na sebe ty polské, trollí hovádko...
            • krom toho, že bys sem neměl tahat offtopic, neměl by ses záměrným trollením pokoušet vyvolat flame, tak bys rozhodně neměl častovat ostatní diskutující agresivními vulgárními urážkami, takže se ti povedlo porušit 3 pravidla v jednom příspěvku. gratuluji *5*
            • kde je napsáno, že sem nemůžu tahat příběh o zachraňovaní princezen a světa??? Pošli mi pravidla. Díky ty polské, trollí hovádko :)
            • a já se opět táží, proč taháš nějakého Geralta do diskuse o Dark Souls? Leží ti snad hra a rpg roku v žaludku tak moc, že na ní nemůžeš půl minuty přestat myslet? Založ si blogísek a neotravuj s tím tady
    • Až na to, že o hlavní story nikdy nešlo, ale jde o background story ty trdlo. Hlavní story není nic extrea. Jde o ty legendy, mýty, o příběhy postav, světa atd...
      • PS. Nechtěj abych si sumarizoval např. první knihu o Drizztovi, to by pro něho nepodalo vůbec dobře...
        • jen do toho *4*
          • Jelikož Drizzt žije v temné jeskyni, kde je velice matriarchální společnost a Matrona je vskutku nechutná, tak Drizzt se na to vykašle a uteče. Na konci knihy se konečně dostává z jeskynního kompexu a vidí světlo...
            • Třetí knížka = konec trilogie. Rozhodně neuvidí světlo v první, jak jsi psal ty. Hodně špatný rozbor, s přimhouřenýma očima za 4
            • opravdu tě mám citovat? Takže tady to máš. "Světlo vidí až na konci trilogie" Jelikož konec trilogie je Útočiště a celé útočiště se v podstatě odehrává pod Sluncem, tak absolutně nevíš, o čem mluvíš...
            • to ano, ale Útočiště je až třetí knížka té trilogie
            • To je samozřejmě nesmysl, jelikož většina Útočiště se odehrává mimo jeskyně.
            • světlo vidí až na konci trilogie o dvě knížky dál a mezitím se stane ještě spousta dalších věcí, ale jinak docela hezká pohádka, která si na nic nehraje *4*
  • doporučuji trochu moderovat, např. člověk s nickem vyměklámoč je jasný troll už dle nicku :)
    • S první půlkou souhlasím, ano jsem vyměklá moč, ale s druhou půlkou ne, trollovat určitě nechci, jen občas rád píchnu do vosího hnízda. A IP ban dostávám minimálně jednou týdně, takže cenzura zde funguje.
    • a co když je to vyměklá moc? moč napadla tebe *1*
      • Pod kolika nicky tu hniješ? *15*
        • táhni trolle. přeji brzzký ban
  • Těším se moc, příběh v Bloodborne mě opravdu dostal, výborný story a jedna z nejlepších her posledních x let. Lovecraft by byl pyšnej na Bloodborne. Skvost...
  • Už trochu klišé...
  • Hustý, těším se na Dark Souls IV....ale myslím, že nejvíc to rozlouskne až V, nebo VI. Tam se dozvíme rozuzlení toho nadupanýho příběhu.
    • To si pleteš s Fable, tam to myslím Molyneaux říkal, ale pak se znemožnil v rozhovoru na RPS a od té doby o něm není moc slyšet, jenom občas vydá Godus, aby se neřeklo.
    • Budu tě muset zklamat DS3 má být poslední ze série
      • Nepoznáte ironii? Série DS totiž žádný nadupaný příběh nemá.
        • má *3*
      • to se uvidí podle prodejů. Mass Effect měl být taky poslední a už dělají nový. Witcher 3 měl být taky poslední a už se mluvilo o novém. Prachy jsou prachy.
        • Osobně bych chtěl aby se posunuli zas trochu dál nějaké scifi na Soul způsob bych si dal
          • posun by to chtělo jako sůl, tohle už zahnívá jak měsíc stará ryba na sluníčku, pestřejší prostředí, pár nových herních mechanik, znatelně vylepšit engine, podporu modů, zachovat nesmlouvavou obtížnost a bojový systém, jen ho rozšířit o nové pohyby a komba, dát pryč dementní kotouly a hned by to byla o 100% lepší hra *4*
            • oni udělali nový engine, který vypadá stejně hrozně jako ten starý, akorát se víc leskne? Tak to tedy good job *1*
            • engine je úplně nový v podstatě, pro Bloodborne vytvořili nový, pokud ti vadí kotouly, tak to s něma nehraj panebože... Aspoń si něco nastuduj, když sem vlezeš...
        • Jj a MGS 4 měl být taky poslední, na tyto řeči už jsem poněkud imunní
        • Pokud se nepletu tak mass effect 3 měl být jen zakončení Ovčáka, ne celé série. Co se zaklínač týče netuším reklamní masáž mě úspěšně minula a hra mě zklamala takže netuším co o tom řekli.
  • Blue.Shark
    Ale jo, vypadá to hezky. Velmi mě baví design nestvůr.
    • jj, jedna z předností téhle série jsou designy potvor, bosů a i ten svět má svoje kouzlo...
  • Necht zapocne hype simulatoru kotrmelcu !
    • On vychazí další Zaklínač?
      • Kdyz si vezmete samostatny zanr Simulatoru kotrmelcu, tak se tam bezpodminecne radi vsechny dily Dark Souls, Bloodborne, druhy dil Zaklinace, ktery tento zanr povznesl na vyssi uroven a rada dalsich her. U tretiho dilu Zakliace uz je to se zarazenim na hrane. Zpatky ke clanku, Dark Souls 3 bude mit stejne jako jeho predchudci kotrmelcove souboje. Ja jen doufam, ze budou animacne propracovanejsi a zapoji do nich i vice fyziky. Napriklad pri kotrmelci ze schodu by si postava mohla zlomit vaz, pri kotrmelci do steny dostat kratky stun, pri kotrmelci s dykou v ruce si rozparat bricho atd. Je tu opravdu spousta moznosti a vyvojari na to meli dost casu. Tak snad nas nezklamou.
        • Bloodborne je kompletně bez kotoulů, Dark Souls můžeš hrát taky naprosto bez kotoulů, štít a parry a nemáš z toho kotouly, to Zaklínač rozhodně nenabízí. Doporučuji si zahrát nějakou tu hru a ne je blbě pindat...
          • Doporucuji si zahrat Bloodborne a ne jen blbe pindat o tom jak je kompletne bez kotoulu. Napsal jsem to tvym stylem, aby sis uvedomil, jak se vyjadrujes. *15*
            • ach jo, 99% hráčů hraje lock na enemy v Bloodborne, takže žádný kotoul neuděláš ty jelito ani kdybys chtěl... Vidím experta...
      • než jsi přišel ty, Zaklínače tu nikdo nezmínil, gratuluji k dosažení nového dna ubohosti
        • tak hype a kotouly jsou znamení pro Zaklínače, takže se ptám logicky, jestli vychazí další Zaklínač... Co je na tom špatně?
          • tady není debata o Zaklínači, proč to sem tedy taháš, pokud nejsi troll co chce záměrně vyvolat flame?
            • takže jsi troll, co sem přišel flamovat, dík za potvrzení
            • Proč brečíš? Sáhl jsem ti na hračku? Ptám se, jestli vychází další Zaklínač, jelikož každý den neprolízam herni weby, proto jsem myslel, že jsem něco minul. Jelikož Zaklínač byl hypovaný tři roky a Geralt v podstatě nezná parry či štítovaní, proto bych chudák odkázán na ty kotouly... Chudáček...
    • Záleží na každém, jak to hraje. Někdo se kutálí jen tak ze sportu v každé hře, která mu to dovolí, i když třeba jen běží, někdo ne.
      Odehrál jsem sérii od Demon's Souls a jediné kotrmelce byly ty nechtěné v zápalu boje.
  • kennyB
    Celkové ponoření se do světa hry zvládá Dark Souls na jedničku a proto to vidím zase na několik set hodin čisté herní zábavy.
    • O té "herní zábavě" bychom mohli polemizovat. Samozřejmě pokud někdo považuje tisícinásobné opakování jednoho úseku hry za zábavu tak to zábavné bude.
      • :-D tak to bys me mel videt u Army s nejvyssi obtiznosti a modama. Kupodivu AI je u 3. dilu na takove urovni, ze kazdy reload je unikatni
      • kennyB
        Jen jeden sek tam není, ale to nevadí. Ve střílečkách se taky nudíš, když vlastně neustálen jen "mačkáš spoušť"???
        • Chtěl jsem napsat spíš "stejného" než "jednoho", samozřejmě těch úseků je vícero, dalo by se říci jeden za druhým od začátku hry až do konce. Srovnání se střílečkami není korektní, tam postupuji stále vpřed, zatímco zde jsem neustále vracen zpět. Takže spíše bys měl říct hrát jeden level střílečky dokola, než psát o mačkání spouště.
          • kennyB
            Tak například já jsem v DS průměrný hráč, ale hraji dost různorodě tzn. nějaké to usekání, hodně backstabů a nějaké to parry. Pak jsou tu ještě luky, magie atd. To že jsi neustále vracen není chyba hry, ale tvoje, protože i podprůměrný hráč dokáže tuhle hru pokořit a dostat se (i když s nadáváním) na konec *3*
            • Podprůměrný hráč tu hru dokáže pokořit, ale žádný hráč tu hru nedokáže pokořit bez toho, aby nesčetněkrát chcípnul, takže nemáš pravdu. Je to design hry, nechat hráče umírat, stejně jako to dělaly automatové střílečky, bojovky. Jen nechápu, proč se fanboyové tvého typu snaží popírat i takovou jednoznačnou věc...
            • kennyB
              Hra je spíše o umu hráče a jak k bossovi přistupuje. A nikdy mě na jednu ránu nesetnul, vždycky jsem měl možnost použít estus flask.
            • Hrál jsem zatím jen první díl a jelikož jsem vyměklá moč, tak jsem dostával solidní nářezy. Prostě mi nepřišlo zábavné doběhnout k bossovi a nechat se jednou ránou setnout. Dále nemožnost vykrýt zcela útoky ani nejlepším štítem. Člověk se prostě musí stále kutálet po zemi jako vemeno. Hra je více o náhodě než o hráčské inteligenci.
        • ale kdy ses naposledy v nějaké moderní střílečce zaseknul, nebo musel 10x opakovat jednu pasáž, nepočítaje multiplayer?
      • to samé se dá říct třeba o tenisu nebo fotbale. Zábava v tom opakování je, protože se v tom neustále zlepšuješ. Z lamy se stáváš šikovným a nakonec mistrem a v tom je uspokojení.
        • To není správné srovnání. Fotbal i tenis jsou sporty a každý zápas je jiný. V DS člověk opakuje identický úsek stále dokola, takže to nelze vůbec přirovnávat.
          • stejné hřišté, různé strategie
  • 16:10 fullscreen ci nic

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit