Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mám PS4 pro v  4k zvláda kolem 20-40 fps v  AAA titulech , grafika je šileně osekaná 

    můj high end PC   60-120 FPS highest preset

    PS5  má mít  120fps ve 4k ??  HOW ?

    Bude to fungovat podobně jako  trixxx boost

    4k rozlíšení bude  osekaný třeba na   70%   na  2688 x 1512 a softwarový Image Sharpening

     ve Finalé to bude   vypadat jako 1440p - 1080p   na 120fps


  • Butters

    Tak to bude nový gpu místo PSka 😬

  • LessPh

    Na novy konzole se tesim, je to vzdycky duvod si koupit novy PCko, ktery mi s jednim upgradem GPU uprostred cyklu vydrzi po celou tuhle generaci.

    Ryzen gen 4, RTX 3070 nebo novy Navi to v listopadu budou jistit.

    Jeste k rozliseni ad., muj target je 1440p@60Hz na 27”, high/ultra, freesync (mam 144Hz, ale na normalni tituly staci 60Hz). 

    Obecne, 1440p se stane novym standardem a zacne pomalu vytlacovat FHD.

    Nativ 4K na Ultra nebude davat ani RTX 3080, natoz okuchany GPU pro konzole. Nesmysl, vyvojari by se na konzolich meli soustredit na framerate 60FPS, protoze tech 30FPS to se neda. Rozliseni neni dulezity, stejne od bedny sedite 2 metry.

    • 0tecFura

      Taky si vždy s novou generaci koupím nové PC, které je o něco lepší než dana generace konzoli. Pak celý životní cyklus konzole nemusím nic řešit a hraju vše na ultra. 

      Třeba na mojim už 4 roky starém pc hraju death stranding na nejvyšší detaily. To by dřív bylo nereálný hrát na takto starém kompu nejnovější pecky na ultra. 

      • LessPh

        To je ten nejlepší způsob jak to všechno udržovat up to date... 

        Já se svojí sestavou už teď držím 5 let bez žádné investice a jsem spokojený, ještě bych chvíli vydržel, ale vyšel MSFS, tak je potřeba jít dál. A zrovna teď je nejvhodnější doba, když vychází RTX 3080;-)

        Už to mám všechno v košíku spolu s intelem i7 10700KF a jen čekám až budou RTX 3080 dostupné, abych odpálil objednávku a byl zase v suchu na tenhle nový konzolový cyklus;-)

        • 0tecFura

          Jj pěkný. Já plánuji během příštího roku novyho kompa. 

          Budu muset vyměnit i monitor nejspíš. Mám 27 palců full HD a už je asi čas presedlat na 4k.

          • LessPh

            Ja kupoval monitor minuly Vanoce, 27”; 1440p a 144Hz, jsem spojonej, ale taky pokukuju po nejakym 4k, ale to uz chce 32” a vic a to uz je na me moc.. a mozna i financne, jsem ted linej hledat, ale tipuju, ze to pujde pres 10T a to uz za monitor nedam... pockam za pet ket s dalsim novym kompem:D

    • Derp_1337

      Rozlišení není důležité??? Jak pro koho.

      Někdo ze 2m nepozná rozdíl mezi FullHD a 4K, někomu jinému to přijde jako pěst na oko. Stejně tak někdo nepozná rozdíl mezi 60fps nebo třeba 100(120,144)fps, ale jinému člověku to přijde jako pěst na oko.

      Fakt jenom záleží na tom, jak má člověk dobrý zrak. Nejde generalizovat "já ten rozdíl nevidím, takže předpokládám, že ostatní ho taky neuvidí".

  • jardo

    no ja si pametám že PS2 prve kusy stáli 26 000 sk  ( slovenských korún )

  • KIMCID

    no za rok uvidíme

  • dworkin

    Příští Vánoce jsou blbá zpráva, protože může dojít k posunu vydání her, které chceme co nejdřív: Last of Us 2 a Horizon Zero Dawn 2. Zejména u Horizonu by mi čekání na launch PS 5 dost vadilo, protože ho chci hrát hned a včera bylo pozdě! :D

    • Vogon

      1+1=2

      Horizon Zero Dawn snad ještě není ani oznámen, samozřejmě že vyjde až na další generaci, obzvláště když teď ti vývojáři pracují na jiné hře. U The Last of Us tu hru vydají dvakrát, jako tomu bylo u prvního dílu, a beztak to udělají i s ostatními (nejen) exkluzivitami, které vyjdou tenhle rok, aby na nich vydělali dvakrát tolik peněz, jelikož brzcí majitelé next genu budou šahat po čemkoliv, a aby mohli tvrdit, že next genové konzole mají již v prvním roce hodně her.

      • dworkin

        Lidi podívejte se napřed, jak starej je příspěvek, na kterej reagujete.

        • Vogon

          Jaj, ale ono to je na přední straně. Tak to pardon.

    • Těžko by u TLOU 2 ohlásili před pár dny vydání na únor, aby ho za chvíli posunuli, napsal jsi absolutní nesmysl. HZD 2 bude 100% až na PS5.

    • Jelikož Last of Us 2 nedávno ohlásili na únor 2020 tak dost pochybuji o tom, že by teď ohlásili, že to posouvají na prosinec.

    • Derp_1337

      Nemyslím si, že vývojáři her jsou ochotni čekat s vydáním hry na launch PS5, pokud mají v plánu vydat hru i na PS4. Každé zdržení prostě stojí prachy a pro ně bude ekonomicky mnohem výhodnější vydat hru nejdříve na PS4 a následně ji vydat podruhé na PS5 jako launch titul.

  • kkING

    4K a 60 FPS dnes zvlada jen 2080Ti a to jeste v nejake hyper, mega, .... OC verzi, ktera stoji skoro 30K. Pochybuji, ze za rok a par mesicu to zvladne konzole prodavana za 10-15K.

    • Jack1947

      Bych přidal jedna 2080Ti je málo.

    • O tom v jakém pojede hra rozlišení a framerate rozhodují v první řadě vývojáři a ne HW.

      Neexistuje (a dlouho nebude existovat) HW, který by dokázal rozjet v 4k+60fps cokoliv. To je nesmysl. Každý HW má nějak omezený výkon. A 4k+60fps znamená vykersil 8x víc pixelů za vteřinu než při fullHD+30fps. Takže když snížíš rozlišení máš na vykreslení 8x tolik času, který můžeš využít na něco jiného (detaily modelů, větší dohled, grafické efekty, post processing, apod.)

      Po HW stránce dnes zvládá 4k+60fps skoro jakýkoliv HW. (včetně současných konzolí). Je pak na vývojáři zda využije výkon na rozlišení a nebo na detaily. A to bude platit i dál.

      • Presne. Bohuzel lidi nejak nechapou ze konzole neni pc, kde je miliarda konfiguraci. Na konzoli to proste vyvojar udela tak aby to na te jedine konfiguraci jelo. Samozrejme na ukor osekani detailu nebo neceho jineho. 

    • TheGGG

      4k je marketingový blábol a nafouklá bublina.... skoro nikdo na PC ve 4k nehraje a absoutně nechápu, proč to cpou na konzole... framerate a grafické efekty >>>>> rozlišení

      • Třeba proto, že konzole počítají hlavně s připojením k televizi a všechny prodávané televize jsou 4K a je škoda toho nevyužít? Protože rozlišení je jemnější a hry vypadají lépe, obzvlášť na větších úhlopříčkách, to je neoddiskutovatelný fakt. To je jako bys tvrdil, že nevidíš rozdíl v rozlišení DVD a fullHD a bluray disky jsou jen marketingový blábol.

      • Na konzole to, bohužel, cpou, protože dnes už téměř neseženete TV v jiném, než 4K rozlišení. Sám mám PS4 připojenou ke "staré" (kupovaná v lednu 2015) TV ve full HD a jsem spokojený. Co bych uvítal, je HDR, to si myslím má mnohem větší smysl, než celé 4K. Čímž se dostáváme opět na začátek, protože HDR TV jsou jedině ve 4K :-(

      • Jack1947

        No JASně že je.

    • Duchino

      Zas tolik bych nepřeháněl, 4k při 60 fps zvládá 2080ti při ultra nastavení např. AC Odyssey. Při rozumném nastavení to zvládá i 2070.

      • Jenze dalsi generace her bude zase narocnejsi na grafiku, takze se bojim, ze vyvojari casto proste hru locknou na 30fps, nalepi nalepku native 4k a je to. Doufam ale, ze pujdou tou slozitejsi cestou a omezi vypocty na ~1800p s nejakou kvalitni rekonstrukci obrazu, ktera udela vysledny obraz prakticky nerozpoznatelny (courtesy of TAA) a zbytek vykonu pak prave vyuziji na lepsi kvalitu grafickych nastaveni, aby to nedopadlo jak the Division, ktery  na Xbox One X sice jede native 4k, ale na leckdy horsi detaily nez low na pc LUL. 

        Taktez budu opravdu velmi rad, kdyz vyvojari nabidnou moznost preferovani fps/rozliseni, coz uz je pomerne rozsirene i dnes, ale diky silnejsimu procesoru bychom se tak mohli dockat 60fps v kazde hre a ne jen 40-50, ktere bez freesyncu dosti trhaji oci.

        • Duchino

          Taky bych rád, aby se vývojáři AAA her zaměřili na jiné aspekty, než je rozlišení. Jenže kvantita vládne mainstreamem - všude jsou vidět nálepky 4k, rozloha mapy, počty questů apod., takže mi obrat moc nepřipadá pravděpodobný - neinformovaný konzument (tedy ten, který manažery zajímá víc) na to prostě slyší.

          • Úhlopříčky televizorů (pro které jsou konzole primárně určeny) jdou nahoru a v 1080p na nich hry nevypadají moc dobře, takže 4K je nutnost, plácání o mainstreamu je zbytečné.

            • televize jsou kapitola sama pro sebe, k cemu je tam 4k rozliseni, kdyz vetsina lidi ani konzoli nema

              • Reakce na příspěvek:

                Protože v naší konzumní společnosti potřebují prodávat a prodávat. Co by dělali, kdyby lidé koupili TV a ta jim vydržela 10 a více let? Proto tu máme 4K a proto už se začíná objevovat 8K. Vždy se najde dost joudů, pro které je "čím víc pruhů, tím víc Adidas".

                P.S. Sám mám konzoli připojenou "jen" k full HD TV  a na PC mám také "jen" full HD monitor. A jsem spokojený :-)

              • Reakce na příspěvek:

                Protože když ti v těch 4k zrní ta Růžovka kdykoliv kolem antény na vesnici projede autobus, tak je to teprve ta pravá podívaná :-D

          • Cvicme_v_rytme

            Tohle je krásně vidět u filmů, co vychází ve formátu "4K Ultra HD". Naprostá zbytečnost, hlavně se umět odlišit.

            • Jack1947

              To napsal někdo kdo nikdy žádný film ve 4K neviděl.

  • TheGGG

    nakonec jediné na čem záleží je kvalita exklusivit, vše ostatní je vedlejší... radši slabší playstation s tunou exklusivit, než silnější xbox kde nic není

    • flash789

      Idealni by bylo oboji. A MS myslim na to chce asi jit jinak nez klasicky. Po tom oznameni uvolneni jejich exluzivit na steam tusim ze se dalsi konzolove valky ucastnit moc nechteji:)

      • TheGGG

        škoda jen, že ty hry jsou čistě win 10... holt budu buď muset koupit nový xbox, nebo si tu desítku fakt pořídit... dayum... i když halo a gearsy už mě zajímaj jenom tak lehce...

        • flash789

          tak treba to na tom steamu bude podporovat i starsi systemy. Vsak Gaben na desitky drzkuje kudy chodi :)

          • TheGGG

            však taky Gabe dělá dobře.... já si pojedu win 7, dokud to pujde...

            • A jaký je zásadní problém Windows 10 oproti Windows 7, mohu-li se zeptat ?

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Proč přecházet na novou verzi Win, když to není potřeba?? Jenom protože Microsoftu se to tak více hodí?? Automobilkám by se taky více hodilo, kdyby sis koupil nové auto a to staré vyhodil, i když funguje bez problémů. LOL


                Většinu kancelářských appek, které využívám, stále fungují pod Win7, tak nevidím důvod proč přecházet. A co se týče her, tak na ně už nemám tolik času, jak to bylo v minulosti. A když si najdu čas na hry, tak něco jde stále spustit pod Win7 a ty co nejdou, většinou spustím na PS4, takže no stress.

                Možná jednou přejdu na novější OS, ale ne hned.

              • 0011

                Reakce na příspěvek:

                Mám problém s některými starými hrami na steamu a už jsem jich pár refundoval, naposled Majesty, ale nezkoušel jsem gog verzi. Systém to jinak není špatný ale osobně jsem měl nejradši osmičky.
                • Carnage666

                  Reakce na příspěvek:

                  Osobně jsem nikdy neměl problém s Win10, nadával jsem na to ale nakonec mnohem lepší jako sedmičky.

                  • LessPh

                    Reakce na příspěvek:

                    Presne, sedmicky dobry, ale 10tky zlaty.

                    Za ty leta jsem nemel jedinej problem. Sedmicky jsem vzdycky tak 1 - 2 do roka musel reinstalovat.. a to davam 10kam sezrat mnohem vic nez kdysi sedmickam.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit