Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ilusiveman

Máte to na fotce. Stali se z nich Huskové. Typickej dlouhodobej vliv korporace na zaměstnance.  

• schali

Bioware se zlikvidovalo samo, podobne jako interplay, vydrzeli sice o dekadu dyl, majitele vytriskali majlant, ale vysledek defakto stejenej. Skoro se me chce odplivnout.

• Bioware uz to ma bohuzel nejakou dobu za sebou, coz je smutny, ale dobra zprava je, ze tu ted mame Archetype pod kridlama Wizards of the Coast a od nich cekam velky veci.

• harbinger1945

Myslím že na tu éru okolo roku 2007-2012/2013 bude spousta lidí vzpomínat ještě zatraceně dlouho. 

Mass effect jsem dohrál v týdnu, ME2 jsem pustil ve čtvrtek, obojí neskutečný srdcovky. Pádu Bioware je fakt škoda..ale není se čemu divit, EA je prostě fakt zabiják dobrých studií :/ 

• KrPa

no ja nevim, spsie vzpominam na eru RPG na prelomu stoleti

• Ač mám ME i DA rád, tak pro mě tyhle roky byly znamení úpadku. DA měl být nový Baldur's Gate a i když to není špatná hra tak rozhodně nedostála hypu který předcházel, takových článků co jsem četl o fíčurách co tam nebyly ani naznačený. Jejich největší dílo BG 2 už nic nepřekoná, nechápu jak Ostnerův tým dodneška nebyl schopný dodělat enhanced edici do plně funkční verze a ještě tam nasekat spoustu nových chyb. Užil jsem si i Inquisition, což je poslední věc co jsem od nich hrál a i když některé aspekty byly super jako třeba vyčerpávající dlouhé souboje s draky, tak se jim nepodařilo už překonat svůj legendární statut tvůrce nejlepších západních RPG. Stejně jako mě bavil i Fallout 4, nikdy na něj hráči nebudou vzpomínát jako na první dva díly. EA není jednostranný viník, Muzyka neměl BW nikdy prodávat, to studio si mohlo uchovat nezávislost, už tenkrát se vědělo že EA zmrví skoro vše na co sáhne, ale jak by to dopadlo můžeme jenom spekulovat, doufám že nedoprasí Anthem a pak je definitivně zavřou.

• Ne, že bys s Dragon Age neměl pravdu, na BG to fakt nemá. Ale furt patří mezi to nejlepší, co vyšlo. Schválně, kolik dokážeš vyjmenovat lepších RPG po roce 2009? 10? 15? Možná 20, když to rozšíříme i na ARPG a JRPG? To pořád neni úplně moc...

• Ano máš pravdu, ale není to smutný? Já pořád čekám, které rpg překoná BG a zatím nic. Ač jsem většinou pesimista tak držím Larianům palce, ve čtvrtek se dozvíme víc, ale pokud se nepravděpodobné stane skutečností a trojka bude nejlepší RPG všech dob, tak pořád bude platit, že BG nic nepřekoná 😀 jinak japonci se kvalitou dost blíží a kdybychom počítali i srpg dokázal bych vyjmenovat možná i víc jak 20 her lepších než DA, zrovna hraju znovu FE Awakening a i když jsem od té doby hrál všechny včetně three houses tak kdyby neexistoval BG a Breath of the wild je to moje nejoblíbenější hra.

• Derp_1337

Zase to nemůžeš přehánět s těmi nostalgickými brýlemi.

První "pořádné" RPG na tebe velmi zapůsobí a zanechá silné vzpomínky, proto je tak těžké pro všechny následující hry "překonat" předchozí díl. Prostě každý hráč už toho hodně viděl a má mnoho zkušeností, a tak už ho kdejaká hra tolik nenadchne.

BG byl super, ale myslím, že už ho pár her dohnalo nebo dokonce překonalo.

Navzdory tvému názoru si myslím, že konkrétně Dragon Age: Origins ho překonalo. Ty té hře vytýkáš přehnané očekávání, že jsi četl články plné hype a pak nakonec ty feature ve hře nebyly. Jenže tenhle fakt ale samotná nic neříká o kvalitách hry, to je jenom vypovídá o tvém přehnaném očekávání. Já osobně k DA přistupoval bez předsudků a hodnotím ho lépe než BG.

• To není nostalgie, pro mě je BG stále nepřekonané proto ho stále hraju, nonstop, od vydání, kdyby tehdy byl steam nebo něco co by počítalo dobu strávenou u her tak jsem určitě u tisíců hodin, ale spíš se to bude blížit k magické hranici první desetitisícovky, Enhanced edici kvůli jistým problémům jsem hrál jenom párkrát, takže tam mám "jenom" 387 hodin.  Lepší rpg jsem nehrál a i ve své době to bylo nejlepší rpg. Ve svém žánru "izometrických" rpg byl překonaný jenom grafikou hrami jako Pillars of Eternity nebo ¨mnohem dříve Temple of Elemental Evil. Víš že nejsem mustard race, ale DA hodně ublížila multiplatformita a streamlinování mechanik, mám BG i na switch a není to ono, nemá to dotykové ovládání (nechápu proč vycházeli z ps4/xone verze a ne z android/os) a kdybych to nehrál solo, tak by mě z mikromanagementu jeblo, to z toho nedělá z dnešního pohledu zastaralou hru, jenom to poukazuje na fakt, že některým hrám prostě multiplatforma nesedne. DA má plusové body za originalitu, ale BG je dosud nejlepší zpracování D&D licence a protože BW už nejsou ty nadšený studentíci medicíny co hru dělali se zápalem, který vidím akorát u Larianů, jsou pro mě jediná naděje jak vystoupit ze stínu BG.

• KrPa

Mozna to bude tim, ze v 90. letech micn stoleti byla ty studia plna nezkusenych nadsencu, kteri si chteli neco dokazat. Nakonec to vyslo a zrodila se spousta nezapomenutelnych her, studii i jmen. Jenze dnes nic takoveho nevznikne, vsechny male studia jsou jiz v podruci obrich korporatu a chteji jen penize a slavu. A jak ukazuje poslednich 10 let, nove uspesne male studia tvori jmena techto veteranu.

• Derp_1337

To není pravda, že by malá studia byla v područí korporátů. I dnes je hromada nových malých studií, které jsou plné nezkušených nadšenců, kteří si chtějí něco dokázat. Tyto studia téměř neustále vydávají originální a kvalitní díla. Jenže ty o tom už nevíš, protože trh je zaplaven spoustou podřadných her a lidi už nemají čas si všechno projít a oddělit zrno od plév.

Hráči opravdu hodně zlenivěli a teď když hráči nevyskočí před oči masivní reklamní kampaň, tak je obrovská šance, že se o těch dobrých hrách nikdy nedozví a nezahraje si je.

Tvůj názor, že "malá studia, co jsou v područí korporátů" tomu jenom odpovídá. Jedině reklamní kampaň těch velkých korporátů dokáže udělat dostatečnou publicitu malým studiím a proto o nich víš. Proto máš pocit, že trh je plný těhle podřízených malých studií, ale ono to tak není. Ty jenom prostě nic nevíš o skutečně nezávislých studií, protože nemáš čas se tím zabývat. V dnešní době na to má čas málokdo, ale to neznamená, že ty studia neexistují.

• KrPa

neumim je najit, nevim kde  je hledat, muj jediny zdroj je gog, tam je nejaky prehled, pokud ti vyvojari tedy nejsou blbecci se stylem ONLY STEAM RELEASE

male studia jsou, a tim "područí korporátů" jsem myslel ty studia z 90. let

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit