Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No, na malou chvilku jsem věřil, že Dan Vávra půjde za realističností tak daleko, že bude do hry implementovat alespoň základy českého středověkého práva. *4* Což by bylo neskutečně cool, ale piplat se s tím pro těch pět lidí v republice, kteří to ocení, to asi nemá význam.
    • Jinak ukázka, napíšu to po paměti, protože skripta už nemám: "Chytí-li se zloděj v noci, pověsí se. Chytí-li se ve dne, pustí se, pokud škodu nahradí a odpřisáhne se městu. Chytí-li se pak znovu, pověsí se". Oni se s tím naši slavní předkové moc ne*rali. *4*
      • Keyz
        Jo tenkrát se s tím ne*srali :)
        To aby myslela na to kdy krade.Když mu to zlodejina bude trvat do noci...To se v zimě asi moc nekradlo :)

        - Nevím,jestli by ta hra šla pak dobré hrát kdyby to bylo přesně jako bylo.
      • Takový zákony jsou dyskrimináce! *15*
        • Měli to tenkrát špatný, hoši. Víka od kanálů se sehnat nedala a když našli aspoň vidle, byl na jejich druhém konci zpravidla sedlák...
          • Oni hlavně ani nemohli vstoupit do měst a vesnic, takže ty poklopy od kanálů ani neměli, kde hledat, pokud by se tedy nějaké poklopy od kanálů v té době u nás našly. *15*
  • Možno sa spýtam blbo a fanúšikovia ma ukrižujú ale táto hrá má byt na všetky hlavne platfmy? Dikes
    • Co vím, tak zatím se uvažuje jen o konzolích nové generace...
      • díky moc za odpoveď, mňa zmiatlo to čo sa dáva vždy k článku do pravej hornej strany tak som myslel, že to bude už na súčastnú generáciu
  • Realistickou hru nikdo nechce, ani ti kteri si mysli ze ji chteji ;-) Staci se trochu zamyslet - cely koncept RPG by nemohl fungovat (jedna postava nebo druzina zabijejici stovky nepratel), kazde zraneni by byl obrovsky problem (potreba nejak to odborne osetrit, nemoznost pouzivat zbran nekolik tydnu / mesicu nebo mozna uz nikdy), atd. Je potreba vymyslet nejaky kompromis, a bohuzel je tez potreba popremyslet jestli to nebude zbytecne pripadne jaky bude pomer cena / vykon (jestli si toho vubec nekdo vsimne). Navrhy ktere ma v clanku vypadaji na ten rozumny kompromis, ale sam uznava ze to nebude sranda. Uvidime.

    P.S. Polonahe barbarky ve snehu muzou byt v pohode, clovek nesmi vsechno porovnavat s podminkami na Zemi. Pokud jsou barbari zvykli zit v -70 stupnich a dostanou se do -5 tak jim bude docela vedro ;-)
    • deridon
      v mém Skyrimu ani ty polonahé barbarky nebyly v pohodě, jelikož jsem to hrával s Frostfallem (dekuji moderum) a musel jsem hledal tepelné zdroje, žrát polívky a mít na sobě kožíšek, abych neumrzl :) jinak souhlasím, nejlepší je kompromis mezi realitou a nerealitou.. všeho moc škodí i v tomto případě
    • No, vzhledem k tomu, že Vávrovo rpg bude zasazené do reálného světa, tak tam polonahé barbarky nepřicházejí samozřejmě v úvahu. A obecně si takový koncept vyžaduje mnohem větší zaměření na "reálnost" herního světa. Zatímco barbaru Conanovi dokážu uvěřit, že sejme 50 chlapů v jediném souboji 50 na 1, tak by bylo docela komické, kdyby takový geroj byl ve středověkém prostředí.
      • Vavra se snazi logiku realneho sveta napasovat na vsechno, v tom vidim jeho slabinu. Nedokaze pristoupit na to, ze v jinem svete plati jine pravidla, a posuzovat to podle nich. Jelikoz mafia i tohle rpg maji zaklad vicemene v realnem svete, nebude to problem. Ale pri posuzovani ostatnich her / filmu ma diky tomu klapky na ocich, vidi jenom urcitym smerem.
    • Realistickou hru nechce nikdo,ale fantasy/scifi rpg s prvky realismu chce hodne hracu. Nutnost jist,pit,spat-vzdyt tohle byvalo drive pomerne bezne(nspr serie Might and magic). Me to chybi. Z novych her(RPG) tohle mel jen Fallout New Vegas a to jen na nejtezsi obtiznost a v omezene mire.
      • Me osobne vic nez potreba jidla vadi ze v nekterych hrach jsem ani jednou nesel spat (ve Skyrimu se mi quest pro dark brotherhood aktivoval az v pulce hry kdy jsem poprve usnul ;-), v jinych (zvlast starsich podle D&D pravidel) jsem kazdych par minut usinal na osm hodin. Treba prvek unavy by nemusel byt tak tezky a docela by prispel k realismu.

        Co se tyka jidla, tak proc ne, ale pak se zase najde nekdo komu vadi ze porad jis a pijes a nikdy jsi nebyl na zachode, a muze to skoncit shanenim toaletniho papiru ;-)
      • problem je v tom, ze u takovych her to pak vypadalo nasledovne...dostal jsi hlad a klikl jsi na 1 jidlo v inventari, kterych jsi tam mel treba 50, to same s pitim a spanek se resil tim, ze jsi nekde rozdelal ohen (tam to byvalo aspon obcas spestrene nejakym tim prepadenim)
        • Ano,ne vzdy to bylo reseno idealne,ale mnohdy to pro staci. Treba ve F:NW jsi asi tezko nosil 50 jidel,protoze byly hodne tezke a nosnost tak mala....
  • Jo žvanit, to Dan Vávra umí. To bylo taky keců o tom, jak bude Mafie 2 supr, teď jsou to kecy o tom, jak bude RPG od Warhorse supr...
    až to vyjde a bude to alespoň mírně nadprůměrná hra, pak zase začnu pana Vávru brát vážně.
    • Tak zrovna s Mafií bych to nesrovnával :)
  • smejki
    To není jen o nevyzkoušeném designu, ale i o přehnané simulaci/oversimulation, o kterou se pěkně otírá tenhle článek
  • MrSanta
    Jo Robinson, to byla pecka. Už sice nevím kdo a v kterém časáku to napsal, ale nový herní žánr "simulátor magorova přežití" mi zůstane v hlavě už navždy *15*.
  • Corvus
    Vynikající článek jako všechny dosavadní... Musím napsat, že Danovi a jeho týmu neskutečně držím palce. Z toho, co jsme měli možnost zatím číst, vypadá RPGčko od Warhorse jako adept na hru desetiletí a já doufám, že se hře povede dobře i komerčně. U hardcore publika a RPG pozitivních jedinců o tom nemám žádných pochyb; nicméně doufám v úspěch obecně, aby se vynaložená dřina a peníze vyplatily/vrátily/znásobily a Warhorse nám později přinesly další skvělé gamesy.

    Každý blog mě utrvzuje, že "tohle" bude regulerně HC pecka těžkýho kalibru. Jako hráč hrající prakticky jen RPG a adventure se nemůžu dočkat prvních screenů...

    (dodatek - více minusů, borci) *5*
    • Keyz
      Také si myslím,že to bude více HC než RPG které vychází.HC myslím dobrém.
      Robinson’s Requiem jak píše to snad nebude a tedy extra HC to doufám také nebude.
  • DangerousDave
    dobrý článok ... že by konečne náznak pokory ? :)
    • By mě zajímalo, před kým/čím by měl být Dan Vávra pokorný, když očividně velmi dobře ví, co chce a co se mu líbí/nelíbí?! Přijde mi, že právě tohle nedokáže dost lidí vydejchat - že maj co do činení s člověkem, který se nebojí říct svůj názor i za cenu kritiky. Ten člověk dělá českou hru za 70 mega a zjevně ji dělá a přemýšlí o ní jinak než většina herních vývojářů. Where is the problem? Být já na jeho místě, též si užívám toho luxusu říkat veřejně, co se mi (ne)líbí. Jako by bylo v Česku hlásání vlastního názoru nějaký stigma.
      • DangerousDave
        na Slovensku máme takú "vtipnú" pani, volá sa že Mojsejová, tá si tiež rada povie všetko čo má na jazyku, i keď je to často naprostý nezmysel. A vieš ako to s týmito ľuďmi končí ? že aj keď napokon vyslovia zaujímavú myšlienky nikdo ich už neberie vážne. Ak chceš kritizovať a očakávať že tvoje slová padnú na úrodnú pôdu potrebuješ aspoň nejakú dávku elementárnej pokory, jednak preto aby dotyčný kritiku prijal a aby si aroganciou neznižoval váhu svojich vlastných argumentov.
        • zdeeneek
          Mojsejova je strasna p*ca. Jeste, ze neni z CR. *1*
        • Já myslím, že už jen fakt, že se snaží v těchto článcích svoje rozhodnutí hráčům osvětlit, je důkazem, že nejde o arogantního povýšence. Nicméně nechápu, proč by hned musel být pokorný? A hlavně vůči komu?
          • DangerousDave
            no veď práve preto píšem, že konečne cítim nejakú známku pokory v tom zmysle, že sám uznáva že nie je všetko tak jednoduché ako si možno aj sám predstavoval a že implementácia jeho vízií napokon ani nemusí výsť.
            • DangerousDave
              až tak ako v tomto nie.
            • Tak to píše od samého začátku, pokud bys si přečetl jeho články.
        • Rozdíl mezi vaší vtipnou paní a Vávrou je ten, že Vávra dost často kritizuje hry, která SÁM tvoří, zatímco vaště vtipná paní prostě jen kecá... Jen můj názor. A pokud jde o ty argumenty, dle mého Vávra argumentuje svou připravovanou hrou.
          • DangerousDave
            - Mojsejova väčšinou kecá o podnikaní a keďže je podnikatelka, tak v tomto smere nie je žiadny rozdiel.
            - Vávra nemôže argumentovať svojou pripravovanou hrou, keďže tá hra ešte neexistuje :)
            - rozdiel medzi nimi je v tom, že ona trepe dve na tri a Vávra väčšinou to čo povie má reálny základ a dáva zmysel.
            • Mojsejova že kecá o podnikání? Aha, v tom případě je omluva na mé straně. Vávrova hra sice není hotová, ale příležitostí, jak nahlédnout do jejího vývoje a do logiky Vávrova přemýšlení/kritiky je díky blogům dost.
      • CrazyDiamond
        Z toho blogu spíše vyplývá, že si tak jistý v tom, co vlastně chce, není.
        • smejki
          je si jistý tím, co chce. není si jistý tím, zda je to všechno udělatelné a zda to taky tak chtějí hráči.
        • Z toho blogu vyplývá, že si je jistý tím, jak chce věci udělat, ale není si jistý tím, jestli budou hráče bavit. A tak mu nezbývá nic jiného, než to zkusit - jak sám píše...
  • Blokovic
    Radši by měli řešit ať mají ve hře záchody jinak nesmějí čekat hodnocení nižší než 7. *1* *1*
    • Blokovic
      Hele já to myslel ze srandy ale omlouvám se za ty záchody ale nemohl sem si pomoct.
      • Pak jsi odsouzen... do... hmm, blázince třeba *2*
    • Nějak mi ta věta stejně nesedí...když nebudou mít záchody, tak mohou čekat hodnocení 7+? Nějak jsi se do toho zamotal. *1*
    • Corvus
      Plácáš pikačoviny. (dodatek - více minusů, borci) *5*
    • Grifus
      To uz zacina byt az hrozive nudny, onen opakovany vtip o zachodech. Jo kdyby tak Dan vedel ze si uplete bic nejen na sebe ale i na nas diskutujici. Tak ci tak to porad nemeni nic na tom, ze s tim bodem ma pravdu.
      • SirArag
        Já bych s tím vtipem na záchody neměl problém, ale musí se umět podat :)
        Tenhle byl trochu slabší.
      • S jakym bodem ma pravdu? Ted mi neco unika...
      • Přitom ta jeho výtka na adresu chybějícíh záchodů ve Skyrimu byla poměrně nevinná, když jen v návaznosti na jinou kritickou poznámku napsal, že ve Skyrimu "vlastně žádný záchody nejsou". Jasně, že ve výsledku o nic nejde, ale troufám si říct, že tohle si 99 procent hráčů Skyrimu (včetně mě) ani neuvědomilo. Jde o kritiku HERNÍHO DESINGERA, který se logicky soustředí na jiný věci než HRÁČ...
  • Gojira
    Obrázek Thrash metalové kapely? \m/ *14* *15*
    • Náhodou fajn, hned jsem z audioknihovničky vylovil a vrazil do přehrávače Horrorscope *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit