Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kickasl
    nechce se vam platit? pockejte si, ono to casem stejne prejde na f2p
    • Ono je mozna lepsi MMO hrat pred prechodem na f2p model. Ten tu hru muze snadno celou zmrsit. Ale jasne, pokud se ti platit nechce, pak pockat. Ja preferuji takove hry nehrat vubec. :-P
    • Mahcake
      Jsem rád, že lidi jako ty tam nepotkám. *4*
    • spíš bych maximálně čekal,že to spadne opravdu na model P2P,alá GW2
    • Veskoslav
      To samé se psalo u Eve online. Že do roka tam skončí, že to nikdo nebude hrát:)
    • nechce se vam platit? udelejte si ze hry druhou praci! :D
    • Ano to je nejlepsi pristup. Pristup 21. stoleti.
      • To je pristup zcela logicky a zcela ekonomicky, navic presne vystihujici realitu. Pokud by dnes prisel Blizz s placenou hrou, tak to musi byt opravdova bomba, jinak de do 1/2 roku na f2p. Zadny dalsi wowko proste uz nebude.
  • Mahcake
    Myslim, že je dobře, že to bude aspoň nějakej ten rok P2P. Podle mě nejlepší model pro MMORPG. Jednou za měsíc dáte +-300,- a máte všechen obsah + žádný omezenosti a vývojáři dostanou dost peněz na další, pokud to hraje dost lidí + popřípadě nějakej ten 14 dení trial na zkoušku s omezenim do x levelu.

    S mikrotransakcema to jednou stejně skončí u P2Win, ať hráči chtěj nebo ne. Nezlobte se na mě, ale dát třeba 100,- za další action bar sloty? Pak zase další 200,- na větší inventář? (SWTOR koukám na tebe) Pro mě už je jakákoliv takováhle "blbůstka" výhoda ve hře. Za chvíli si připlatíme i za to, jestli budeme moct skákat nebo ne.

    EDIT: Jak vidim, tak nejsem sám.

    cca. 26:00
    http://www.youtube.com/watch?v=PeUbXJZPkd0
    • a co Guild Wars, zadne mesicni polatky a P2W to zadnem pripade neni a nový obsah je tam min kazdy mesic, sice po roce hrani uz jsem se toho taky prejedl, ale porad tam ruzne moznosti co delat, ja treba zacinal s PvP hral jsem ho 3 mesice a pak kdyz esport byl nedohlednu tak jsem sel hrat PvE to jsem projel nahoru dolu + nejaky alty a po dalsich 3-4 mesicich sel parit WvW (open PvP), kde jsem byl do ted a ted se zase pratil k arenovemu PvP jako nazcatku a za tek rok co to hraju jsem jim dal 1k Kč, když jsem chtel dokoupit char sloty (4 jsou v zakladu) a pak transmute gemy, kdyz jsem si chtel vytunit VZHLED u maina, proste je pohoda ze te nikdo do niceho nenuti nechces to hrat tak to nehraj, jo hele je tu neco noveho no tak se nato dojdeme podivat, ale nemsusi nic platit za to aby jsi se podival na novy obsah
      • Uzasne, platit za sloty na chary. Hlavne ze te nikdo nenuti. *15*
        • nenutí... ve hře máš 8 povolání a 5 volných slotů... je vidět že jsi GW2 nehrál... nic tě tu nenutí zakládat alty kvůli čemukoli jinýmu než stylu hraní... každá classa může zastávat jakoukoli roli, každá postava může mít klidně všechny profky (aktivní jen dvě), respecy stojí minimum, atp. ... navíc pochybuju že se najde větší množství lidí který bude bavit hrát víc jak těch pět class... a navíc jak zmiňuje resshi, jelikož je GW2 b2p a máš tam všechno potřebný k hraní otevřený tak z něčeho to platit musej :) nesmíš hned brát větu vytrženou z kontextu bez toho abys tu hru hrál ;)
        • resshi
          Z něčeho se ten provoz serverů musí platit. Jinak není problém si transformovat ingame měnu na gemy, kterými si ten slot odemkneš, takže de facto nemusíš utratit ani korunu.
    • Sak v swtor si platis (muzes) za to, ze muzes behat ... ;D

      Ale na druhou stranu ani tenhle model nevidim jako pouzitelne. Eve je dost specificka vec a predevsim s timhle modelem prisla v dobe, kdy f2p defakto neexistovalo. Navic ma svoji kvalitu. Kdyz nekdo prijde s novou MMO ... a da ji placenou (protoze minimalne ze zacatku budou muset platit vsichni), tak se obavam, ze je predem rozhodnuto o krachu. Prijde totiz par hracu, ti si zaplatej ... a pak zjistej, ze nemaj s kym hrat.

      Jinak to je samo zcela vseobecnej problem. Tuhle sem se po celkem dlouhy dobe sel podivat do lotro ... a zjistil sem, ze tam je zcela pusto a prazdno. Trebas v hurce clovek nepotka ani nohu ... a to neni uz uplne newbee oblast. Fakt chci videt novacka, kterej prijde do hry ... jak bude par mesicu expit uplne sam, nez se dostane nekam, kde nekdo hraje ... to se na to po par dnech vykasle.
  • Tak to pro mě bohužel. Měsíční poplatky nehodlám platit a navíc ještě k tomu koupit hru. Nejsem si jistý jestli to bude mít takový úspěch jako EVE, stejně přejdou na free to play. Kdo si počká, ten se dočká.
    • Děláš jak kdyby to stálo tísíce. Těhle pár "šušní" najdeš v kapse když nepůjdeš jeden večer do baru/hospody/stripklubu.
      • Není to jak za mlada, hraji jen občasně, takže se mi nelíbí když mám zaplatit za celý měsíc hraní, když reálně u toho prosedím pár dní v měsíci
        • Nemusis, v tom ich clanku je napisane, ze budu mat 15,30 a 60 dnove game time karty.
          • Coz je uplne jedno ... melo by to smysl, kdyby sis trebas koupit 30 dnu, ale opravdu 30 dnu, s tim, ze den se ti odecte po prvnim loginu a plati ti 24 hodin ... pak by ti to vyslo trebas tak, ze by se ti za mesic odecetlo 5 dnu.

            Jinak si totiz defakto ty 3 kilca zaplatis trebas za 10 hodin hrani ...
        • No tak nechápu proč by sis měl vůbec pořizovat něco jako je MMORPG když na to nebudeš mít čas. Trochu nelogické.
          • MMORPG už nějaký čas nejsou o 12h grindění, např. GW2, na občasné hraní je fajn
            • to je ovsem jinej druh MMORPG, vyhovujici tvemu pristupu. Wildstar takovej neni, takze nevim co se vubec do toho pletes, nechapu. Proste to nebude hra pro tebe, tak na to zapomen. Nesnasim tyhle pretvarece her
      • kickasl
        ne kazdy chodi denne do hospody kde utraci tisice
        • nikdo tady nepsal, že utrácí tísíce v hospodě ale těch 350 na sub musí mít každý normální pracující člověk a řekl bych, že i student
          • Lawliet
            No ono není problém jako student mít i 30 tisíc měsíčně. Za 2 týdny práce.
            • Stačí sa dať na gay p0rn a budeš mať aj viac, len s vysedávaním pred pc to bude potom horšie. Ono vlastne celkovo s vysedávaním to bude horšie. *2*
        • Veskoslav
          3 návštěvy hospody po 4 pivech a máš hned na měsíční poplatky. To, že dokážeš utrácet tisíce v hospodě, to bych fakt chtěl někoho takového vidět.
          • rancor1223
            Ne každej chodí do hospody *1*
    • to je hruza no uz dneska. Lidi na to nemaj penize
  • barinator
    nevím kolik času zabere vydělat si na měsíc v EVE, ale tohle je totální bullsh*t.. to že se to uchytilo jinde neznamená, že tady jo (a dost o tom pochybuju), takže po roce čekám f2p
    • vsechno je o lidech. Kdyz se do toho budou sraat takovy bullshiti jako ty, tak to opravdu skonci f2p a uz po tom nikdo nestekne.
      • barinator
        jen sem řekl svůj názor a pokud s tím nesouhlasíš tak prosim.. jen říkám, že tohle je cesta do záhuby.. takovejch her co zkoušely různý "pay" systémy a jak dopadly
        • ano, protoze jsou tu lidi jako ty, kvuli kterejm to v prvni rade jde prave do te zahuby
      • skonci to aj bez toho pri F2P. otazka je že koľko to vydrží
        • "aj bez toho" ? Neni zadne "aj bez toho". Hry prechazeji na f2p jen a diky tomuhle.
  • zajimalo by me kde pan Smutný (očividně opět přepracovaný jako vždy) vzal že to je mmo STRILECKA.
  • Preed
    Neviem ci mi nieco uslo ale z gameplayu co som videl mi to prislo ako klasicke MMO RPG a nie strielacka,ale celkom sa tesim,vizualne mi to prislo 99% feeling wowka,ta zona z videa vyzera presne ako nagrand,uz dlho mam chut si zahrat nejake MMO ale nemam chut za vracat k wowku,uvidime ako to dopadne :).
  • Já jsem za to na druhou stranu rád... Alespoň tímto krokem ubude nižší věková kategorie a hra dostane rozumnou komunitu. *4* Ehm, teda alespoň doufám. *15*
    • Neřekl bych, jelikož lotro mělo v době kdy jsem ho hrál hrací model free-to-play( nikoli pay-to-win), a děti, nebo "borci" chovající se jak děti, tam nebyli, pravděpodobně za to může chtrý platící model, kdy jediná věc za peníze, kterou potřebujete k plnohodnotné zábavě jsou questy jednotlivých lokacích(co si pamatuju tak v přepočtu vyšly questy jedné lokace na 150kč za 200 questů), přičemž 3 začínající lokace máte zdarma.

      Zatímco GW2 si musíte koupit a poměr dětí/ "borců" chovajících se jak děti a inteligentně chovájících se lidí tam je jak ve školce.
      • Nebylo to p2w ale lidi si museli kupovat questy *15* *15* *15* *15* *15* *7*
        • pay-to-win platící model znamená, že nejlepší výbavu dostaneš jen za reálné peníze.

          Inu pokud je lotro pay-to-win tak je skoro každá singleplayer a i mnoho mmorpg her pay-to-win.
      • Deti pritahne hlavne cartoonish vzezreni.
    • resshi
      Za předpokladu, že jim to nebudou platit rodiče...
      • Tak samozřejmě, že se i tací najdou... Ale nekaž mi radost. *9* *1*
  • rancor1223
    MMO nehraju, 99% z nich mi přijdou úplně stejná. Stereotipní. Bavil mě SWTOR a trial EVE (na který ale nemam čas). Ale tohle se mi hrozně líbí a ani měsíční poplatky mě nezastaví. Na druhou stranu ani nebudou muset, protože mě to dýl jak ty tři měsíce bavit nebude a pak si další případně dokoupím až s nějakým novým obsahem.
    Teď se ještě dostat do bety...
  • Lidi zapomínaj, že všechy free to play hry víceméně stojí za govno ;) v lepším případě ne, což je skvělé a chvályhodné, a pak jsou tu paskvily typu neverwinter online a jiné....zde krásně vidíte, že takhle ne přátelé....tohle vypadá na zajímavý model....lidé, kteří nepracují a většinu času jen paří, si herní čas vypaří....lidé, kteří pracují, ty ten pakatel neřeší (ne nejsem vatař a ani nejsem zvyklý na to, že mi rodiče platí leta všechny mé onlinovky)
  • Ten CREDD nevypadá špatně, stejně si nejsem jistý, jak hra uspěje, vzhledem k tomu, že vychází v době ESO (všichni na to naskáčou, protože OMG SKAHRAM/OBLIVION 2 ONLINE!!), ale hlavně MADAFAKING WIČRA 3... *1*
    Stejně ale nechápu, proč autoři tolik nadělají s tím jejich telegrafingem, když se vlastně jedná o něco, co většina her už dlouho používá a slouží to akorát tak k tomu, aby i ti největší poseroutkové dokázali hrát 10minut beze smrti. A ještě k tomu to je na zemi jako rozmázlá třešeň, kdyby to byl pouze čárkovaný/čerchovaný kruh bez výplně, bylo by to mnohem lepší.
    To ten jejich housing, to je alespoň něco zajímavého, to ani Daggerfall 4 Online mít nebude. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit