Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Extra výkon si žádá i EXTRA krabici😛😂

  • lito

    je ale zajímavé sledovat, že ten skok je menší než než mezi Xbox One a Xbox One X. Tam jsme skákali z 1,3TFLOPS na 6TFLOPS. Tady teď skáčeme pouze dvakrát více. Tohle je jasná indicie, že takhle konzole bude tak tři roky a pak bude nahrazena mezi -generací. Tohle se mi opravdu moc nelíbí.

    • Výkon by měl byt čtyřnásobně vyšší než Xbox one X, což je teoretických 24tflops. To se ti zdá málo?

      • lito

        tam je chyba. Výkon je dvojnásobný oproti Xbox One X. 12trflops.

        • Já jen vycházím z toho, co se většinou na internetu uvádí. Devkit PS5 má údajně kolem 13Tflops FP32 zatímco taková GTX 2080TI má nějakých 13,5Tflops, ale nic z toho samozřejmě není oficiální, zatím se jedná pouze o dohady. 24tflops se mi na konzoli zdá taky moc, ale pakliže má mít výkon na 4k 60fps včetně nějakého raytracingu, tak to bude asi víc než 12tflops. Odhaduju tak 13-16

    • V cem je problem? Konzole jsou stejne zpetne kompatibilni. BTW, 2x to je jen vykon na strane grafiky, ktera ted rozhodne neni uzkym hrdlem konzoli, procesor bude alespon 4x vykonnejsi, tam bude skok opravdu znatelny. Plus NVMe SSD, plus akcelerator ray tracingu, ktery se do teraflopu nepocita. Opravdu verim tomu, ze ta masina bude v mnoha ohledech future-proof a dobre skalovatelna.

      Co se mi nejvic nelibi je, ze se budou snazit zachovavat nejakou doprednou kompatibilitu pro starsi Xboxy, coz znamena nejspis to, ze 1st party a exkluzivni hry se budou muset prizspusobit dnes uz velmi slabemu Xbox One (S), tedy vypocty prevazne na strane procesoru budou muset byt optimalizovane tak, aby je zvladl i Xbox One. Naopak multiplatformni hry tohle moc nebudou resit a proste to na starsi konzole vyjde bez optimalizace ve spatnem stavu. Resenim by bylo utnout podporu dnes uz slabemu Xbox One (S), One X by asi stale mohl dost dobre poslouzit jako baseline.

      • lito

        pro mě je problém, že vím, že koupím krabici, která bude aktuální tři roky. To postrádá trošku smysl konzolí. Osobně bych raději viděl konzoli, která bude při nástupu totální high-end za 20-25 K s výkonem RTX 2800. Takhle budou tahat z lidí prvně 17K a pak zase 17K. Asi víme, že obě mezi generace byly poměrně zbytečné. PS4 Pro uplně a Xbox One x méně a to hlavně proto, že první Xbox byl neskutečný šunt.

  • sukovf

    Když pominu, že je to teda mimořádně hnusná krabice, bude to už konečně mít i nějakej výkon, nebo to bude jen další verze předražené kalkulačky a brzdy tech. vývoje ve hrách?

    • lito

      dvakrát výkonnější než Xbox One X. Výkon bude na úrovni 12 -13 tflops. Bude to silnější než většina PC sestav na Steamu. Jinak ty pořád věříš tomu nesmyslu o brždění? To už jsem si myslel, že ani nejhroší lopaty tomuhle nesmyslu nevěří.

  • Mě by se líbilo, kdyby k tomu normálně šla zapojit myš a klávesnice a ke každé konzoli by byla licence Office např.. Nebo tak něco. Nějaká přidaná hodnota. Zabudovaný bezdrátový stream obrazu. Prostě výkonný a šikovný počítač dotovaný mrkvosoftem. - Měli by něčím zabodovat, pač PSko je furt "must have". A PS5 nebude výjimka. Japonci prostě umí..

    Navíc je fakt, že jejich Game Pass je za těch pár korun skvělá nabídka her. A taky často jediná možná alternativa Epic launcheru.. (který teda stejně mám 😂)

    Rozhodně nechápu častý hejt, který se (zde) na konzoli snesl. Ještě bych to nezatracoval. Za rok se rozhodne..

  • J.V.Stalin

    Je to humus.

    • uher

      😂😂😂

  • clovicekO

    Proč tomu dali tak stupidní jméno?

    • Stupidní jména už jsou u Xboxu tak trochu tradice.

    • Mart9

      Díky tomu jménu Xbox zaostává za PS5 už rok před samotným vydáním

  • jindra.veliky

    aspon velkej palec za tu zpetnou kompatibilitu, pro me dulezita vec u nadchazejici generace

  • Murlock

    To je ale solidně vypadající PC case. 

  • Mart9

    Tak tenhle odpaďák s popelníkem nahoře by se mi pod TV nevešel.

  • Xbox SeX

    • spoock

      To bude takový speciální nástavec, kde připojíš periferii pro XSEX.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit