Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele smradi. Ufo i X-Com jsem hrával a dohrával opakovaně a s velkou láskou a tohle je jedinej další díl/remake, kterej mi udělal radost. Kromě délky, která mohla být delší, nemám co vytknout, výborná hratelnost i atmosféra. Bavil jsem se od začátku do konce a nostalgicky vzpomínal. Nejsem si jistej, zda je ta spousta negativistů jen zaprděná ve svých 30+ (a pak děkuji bohu, že mě taková dekadence minula) nebo jsou to jen zapráskaní trollové, kteří chtěj jen držkovat. Zasloužené hodnocení a dobrá recenze.
  • pro WADA: Ty ses uplny vemeno, asi hrajes uplne jinou hru, nez my vsichni ostatni tady. Vzdyt sami vyvojari to navyvaji remake a srovnavaji to se starym ufem! Recenzenti a vsichni lidi, z ceho myslis ze to vychazi? Asi si jedinej, kdo to nesrovnana se zakladem, ale vsem je jasny, z ceho a proc to vzniklo. Mody tuhle hru nevyresi, jen odlehci par problemum. Jo 9/10 - to je jedna z nejlepsich her dle hodnoceni, nechci videt hry co maji 10/10.
  • zkusil jsem demo a mel jsem z toho prazvlastni pocit:) ale pak jsem si uvedomil že je to konzolova hra a bylo mi jasno. jasne nemuzu hodnotit hratelnost z dema ale to ovladani a kamera je absolutne neprispusobene na pc. Ale tak z gauče na velke tv a s ovladačem to muže byt fajn *3*
    • Nebude to fajn ani u mega tv. Taktická hra ve které se nedá nic taktickáho vymyslet nebude fajn ani na pc ani na tv. Na mobil by to byla pecka, ale jako plnohodnotná hra není nic víc než akční arkáda která nemá hodnotu ani té pomyslné krabice ve které se prodává. ;)
  • Ke všem negativům, které jsou níže vyjmenovány ostatními hráči, ještě musím dodat, že v misi po sestřelení bitevní lodě se mi hra po několika tazích sekne v tahu nepřítele, kdy se jen dívám na napás MIMOZEMSKÁ AKIVITA a naprosto vůbec nic se neděje. Zkoušel jsem čekat dobrých pět sedm minut anic a nic a nic až mi došla trpělivost a vypnul jsem to. Rychlostí počítaře to urřitě není (Mám čtyřjádro a 8 GB ram). Hra má poměrně dobrý potenciál, jelikož pokud funguje tak mne baví i přesto, že je v hodně věcech nedotažená, ale utápí se pod tíhou takové hromady bugů, od mnou výše zmíněného záseku, přes poskakujicící textury, záhadně se teleportující vojáky do vyších pater nebo na střechu, stojících u žebříků, že na samotné hraní to působí neuvěřitelně rušivě. *10*
  • Naprosto souhlasím s drtivou většinou toho, co zde psali ostatní. Hra si ani v nejmenším nezaslouží 9/10, tady je asi opravdu nějaká domluva mezi disrtibutorem a tímto portálem. Nebudu zde opakovat, co již ostatní napsali, ale řeknu vám, že jsem se daleko více bavil u UfO afterlight, než tady u tohoto polotovaru. Jestli se tento pořin chce odvolávat na původní x-com, tak je to fakt tragédie. Koupil jsem originálku a musím prohlásit, že jsou to vyhozené peníze. *16* *16* *16*
    • Jen proto, že se ti nelíbí, ještě neznamená, že je to domluva.
  • XCOM jsme koupil a určitě toho nelituju. Jediné čeho je mi líto, je to, že jsem si četl názory těch blbů co to pořád srovnávají se starým ufem a pláčou nad tím jak malé děti. Kdyby byl XCOM takový, jaký chce ta hrstka lidí, asi bych ho ani nekoupil. Ne každý je hardcore hráč, jsou lidé co se chtějí bavit. Takže určitě UFO doporučuji pro normální lidi, pro mě je to třeba i na easy celkem těžká hra (hraju bez save/load)

    ..a pro ty si pořád stěžují, máte nástroje, udělejte si mod a mlčte..
    • Každému co ho baví. Mě to přišlo tak ořezané, že z toho ve finále byly jen stále se opakující bitky bez možnosti taktizovat.
  • Vyborna recenzia obdivujem tento styl pisania tie prirovnania typu strazit ako kyklop oko v hlave :D
  • Souhlasim s nazory pode mnou, puvodni Xcom 1 i 2 to prekonava akorat grafikou, coz by po tech letech bylo tristni, kdyby ne :) Jinak jsme si dobre zahrali s osmiletym synem, kteryho to moc bavilo, ale ja cumel, jak byl najednou konec a hotovo, plny chyb, i kdyz hratelny, ale 9/10? Recenzent bude asi mladsi generace, jinak to nechapu :) Kde je hratelnost starsich her, adventur, RPG, strategii :(. Uz v podstate hraju jen Skyrim, sem tam nakou strilecku na odreagovani a jinak neni co hrat...
    • Dnešní hry musí být jednoduché. Proč asi ? *3*
  • No tohle už se vážně přehlížet nedá. Dát 9/10 hře která si zaslouží max 7/10 je vážně drzost. Měli by jste si tu uvědomit, že primárním cílem recenze je OHODNOTIT hru a že následné hodnocení může být pro některé lidi důvodem ke koupi nebo nekoupi hry! Vaše nadhodnocování her mi připadá jako dohoda s distributorem "Vy nám dáte vysoké hodnocení a my vám za to přihodíme nějaký drobný".Nemluvím jen o Xcomu, ale i třeba o skyrimu,empire total war,shogun 2 total war a další! Pamatuji doby, kdy hodnocení 10/10 dostala jedna hra za rok a dnes mi to přijde, že 9 a 10/10 má každá která se dá aspoň trochu hrát. Xcom je TAKTICKÁ hra a já se ptám, kde je ta taktika v bojích? Taktika je to o čem tahle hra má být a pokud tam není, tak by se to mělo na hodnocení projevit. Tahle hra je prazvláštní hybrid taktické a akční hry a rozhodně to nesplňuje to co by lidi měli od téhle hry očekávat. Skyrim je polotovar na hru, který Bethesda vydala s tím, že modeři hru dodělaj. Proč platit zbytečně vlastní idi, když modeři to za nás dodělají a dokonce líp než to kdy zvládneme my. Serie total war a to co s ní udělala sega, to už si ani komentář nezaslouží. To samé je to i s podhodnocováním her viz třeba evropa universalis III (7/10) a hearts of iron III (6/10!!!). Jediný důvod proč mají tyhle hry nízké hodnocení je ten, že to nejsou hry dělané pro mainstream, ale že jsou to hry dělané pro fanoušky sérií a pro ty co si chtějí zahrát pořádnou strategii. Pokud na to někdo nemá mozek, tak ať si zahraje hledání min, ale určitě to není důvod hodnotit tak nízko. Tak na vás apeluji, přestaňte si při psaní recenzí házek kostkou a začněte používat mozek.
    • A co bych mel tedy ocekavat od takticke tahove hry? Ja mel za to, ze schopnosti, pohybove moznosti, prislusenstvi, vybaveni a zbrane, delka ukonu cooldowny, zarucene nuti cloveka premyslet... nejprve si zamette pred vlastnim prahem neb z te nenazranosti a rozmazlenosti ani nedokazete poznat takticke prvky hry a tim padem cely vas komentar je uplne o nicem......
  • Redakce 9/10 WTF? Kde ste na tom byli? Stezi 6/10 a tezky zklamani (nebyt povedene grafiky a skinu nepratel, tak s klidem 5/10). Takovy chyby v gameplay v offic vypustene verzi, to sem fakt jeste nezral. Kratka hra a konecna bitva smesna, sniper 2x strelil a konec (nemluve o snipe wall hacku). Malo vyzkumu, zbrani a predmetu, stejne nevyladenych pro hratelnost, nektere absolutne nepotrebne. Inventar, munice, to uz tu napsali jini. Letectvo zbytecne, cela hra s 2 typama stihacu? Vyroba stihace nebo jeho objednani stoji min nez napr brneni? Baze velka jako pozadi sumo zapasnika (kde je raketova obrana, sklady, kde sou utoky na baze a braneni?), ja hru dohral na normal / ironman / za 3 dny a mel sem jeste volny skoro cely 2 spodni patra (asi bez 1 slotu), protoze sem cekal, ze pribydou dalsi nove a zajimave budovy. Nepribylo vubec nic. Na to, ze meli kompletni predlohu, dale dalsich X klonu ufa (napr docela povedena Altar serie na tu dobu), tolik napadu a vseho, tak je to v kostce naprosta ubohost. Kdyby tohle vydali kolem roku 2005 (grafiku a design neberu v potaz), tak nic nereknu, ale proboha je rok 2012, svet se posunul dal a chyby, ktery tam nechali, nemuze prece nikdo prehlidnout! Dohral sem hru na ironmana a znova se mi hrat nechce, protoze nic novyho uz mi neprinese, akorat nasrani. Mimochodem toho ironmana mohli dat povinne na vsechny obtiznosti, krom lehke. Hraci se tady chlubi kdo a jak to dohral, ceho dosahl....se savem?....prominte. Nevyjde ti mise? Pohoda - load. Trosku by to chtelo pridat na narocnosti proti hracum, svet se hrouti skrz mimozemskou invazi a ja budu loadovat jednu narocnou misi 10x? Ne, proste si to nedal, tak za to poneses nasledky. Ty obtiznosti jsou na nic, kdyz si to kazdej muze kdykoliv ulozit a hrat to tak dlouho, dokud se mu to nepodari. Ta hra je presne podle myho ocekavani, tzn nahovno. Byly dve moznosti, jak to udelat dobre, 1. bud se co nejvic drzet origu a udelat ho co mozna nejblize s par vychytavkama navic, 2. nebo si vzit jen herni zaklad tahovky origu a vytvorit to pro dnesni potreby hracu s mnoha vychytavkama. Vysledek je neco mezi, cili marnost. Tyhle lidi jen kasirou penize s paradni reklamou a prave vydelali ranec, protoze to vetsina lidi cekala daleko lepsi, nemluve o reklame typu "remake legendarniho UFA se blizi". Proboha lidi, chtejte vic za ty penize! PS: uzdravovani vojaka lekarnickou - to mam nejradsi - pokud chce vojak uzdravit sebe, nejdrive postrika repelentem ten hmyz pred sebou a pote, svete div se, je zdrav. Pokud se nachazi u zdi, stejnej postup, nicmene v tomto pripade musi vytvorit na zdi ritualni ozdravne grafity, aby se mohl pote uzdravit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit