Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KKdyž tak koukám na ty screeny tak se mi vybavuje Vagrant Story. Kéž by udělali remake s identickým bojovým systémem.
  • Mno tak FFXIII je tak nějak celkově pranýřovaná takže neni divu že se ti nelíbí, mě se taky zajídá.Jinak najdeš několik japonskejch her co se vymykají nebo nejsou tak brutální ve vzhledu jen hledat *15*.
    • Sry to je dole na MrSantu
  • Inquisitor
    Těmhle japonským podivnostem jsem nikdy nepřišel na chuť.
    • Což o to, na chuť bych tomu časem snad i přišel, bohužel první hry tohodle typu co jsem zkoušel hrát byly FFVII a FFVIII a ty mě od dalších pokusů svojí nepřístupností dokonale odradily.
      Fakt nevím jestli je to u těhle her nějaká zvrhlá norma nebo je to jen typický pro tuhle sérii, ale mě dokonale odradilo uživatelsky nepřátelský ovládání a především absence jakýhokoliv tutoriálu pro souboje.
      Alespoň pro mě zůstali souboje záhadou, prvních pár jsem spíš jen úplnou náhodou vyhrál nicméně souboj s prvním bossem pak pro mě bez základního pochopení principu soubojů logicky znamenal konečnou. Překládat manuál se mi vůbec nechtělo a tak šly ty hry z disku. Nemusím mít všude hned tutoriál, ale tady by byl třeba.
      • Pockej ... ty rikas ze prekladat manual se ti nechtelo. To myslis preklad z anglictiny nebo z japonstiny? Jako japonstinu bych chapal, a vlastne bych ti i tleskal protoze hrat FF v puvodnim jazyce je znamka vybornych znalosti. Pokud to byla ale anglictina tak mi odpust co bude nasledovat: Pokud nemas dostatek znalosti jazyka na to, abys pochopil co se pise v manualu (ano 90. leta byla doba kdy manual byl dulezity, treba v pripade MGS velmi), tak bys mel asi problemy s celou hrou a velka cast pribehu by byla asi ztracena protoze JRPG jsou velmi obsahle co se tyce dialogu.
        • Pobavils. *3*
          S jazykem problém nemám a propracovaný dialogy v RPG dokonce vítám, ale problém mám zato obecně s čtením manuálů ke hrám, který se mi jeví jako zbytečná buzerace, která u videoher nemá co dělat. Zásadně nečtu herní manuály český, anglický, slovenský ani jakýkoliv jiný. :) Jsem toho názoru, že dobrá hra by měla být dělaná tak aby člověk kvůli základním informacím nemusel pročítat cosi na kusu papíru (dnes spíš jen PDF) mimo hru. Manuál by měl spíš sloužit pro doplnění některých informací, které ale není pro hraní nutno znát. Pokud nastane situace,že mi není jasnej ani takovej základní prvek hry jako ovládání a princip soubojů pak je tu očividně něco špatně.

          A ještě něco, MGS jsem hrál a dohrál i bez manuálu několikrát, pokud mi něco z ovládání uniklo pak to zcela očividně nebylo nic důležitýho.
          • Jo tak to nevim jestlis to dohral, protoze MGS mel na zadni strane manualu (nebo to byla krabicka) dulezitou frekvenci kterous musel zadat primo ve hre, nebo jsi proste dal neprosel.

            No pokud mi neni jasnej takovej zakladni prvek hry tak preci mam manual a podivam se. *3* To neni chyba hry, ze treba neni dvakrat jednoducha. Spis je to chyba hrace ktery je linej si to zjistit, a tak zahodi hru se slovy: je to moc obtizne, a ja jsem moc nobl na to abych se nechal 'otravovat.' Sorry, asi je to vec pristupu ...
            • Igracek: Tak jestli jsem to dobre pochopil, tak tys ani jednu z tech her vlastne nikdy nekoupil, a vsechno sis pekne "poctive" stahnul na PC. To je velka skoda. Mimochodem, je obecne znamo ze na PC bylo FF vzdy silene nedotazene a zabugovane. Na PSone to ale byla (a stale je) klasika. A kdyz ti nestoji the uzasnej pribeh za to u te hry vydrzet, tak to je mi moc lito.
            • Myslíš tu "protipirátskou ochranu"? *14* Hra sama upozornila, že to mám napsáno na krabici tak to nebyl problém vygooglovat. Jen taková variace na stažení cracku. U MGS to ani nevadilo, protože s tím přišel až ve fázi kdy už bylo jasný co a jak ovládat a především hra už něco předvedla, něčím zaujala.

              Zato FF (PC verze, konzolový verze jsem nezkoušel) hází neznalým žánru klacky pod nohy hned na začátku už samotným ovládáním a krom oněch soubojů nestačí předvést zhola nic. Proč bych pak četl manuál když mi hra neposkytla nejmenší motivaci?
              Asi máš opravdu jiný přístup, mě pouhá zvědavost jestli to bude dobrá či špatná hra k přečtení nějaký dokumentace vážně nestačí. :)
        • Ringwraith
          No jo. Prostě se mu nelíbilo, že mu hra všechno nenacpala pod nos. Já hrál FFVIII bez ničeho a systém jsme pochopil sám.

          FFVI jsem hrál dávno předtím a anglicky jsem moc neuměl. No a druhé zahraní pak bylo ještě lepří jelikož jsem pak už 100% chápal příběh.
    • souhlasim, nevkusnost designu, skoro by clovek rekl, ze to evokuje pedofilii, kdyz vidim ty modely holcicek... Japonci jsou zvrhli, ale rpgcka ocividne delaji asi dobre... Skoda, ze si je nikdy nezahraju kvuli prvnimu duvodu:)
      • Ringwraith
        No jasně a my všichni hráči JRPG jsme hrozný lolikoni.
        • kdyby jenom..
        • EuroSamurai
          Zato muže ten zpropadenej ecchi žánr !:D
      • Tady si nejsem jisty, jestli to autor mysli vazne nebo ne. Tohle hranici s trollem, ale pokud opravdu veris tomu, cos napsal, tak je mi te lito z celeho srdce.
    • EuroSamurai
      Tak proč sem vubec lezeš ? :)
      • Kdo že se to chová uboze a sprostě...?
        • EuroSamurai
          Já určitě ne.
          Zeptal sem se ho slušně proč sem teda leze a ještě sem to zduraznil smajlíkem. *3*
          Ale pokud máš nákej argument tak sem s nim rád si ho přečtu.
      • Inquisitor
        Jen tak. Já lezu všude.
    • A mohu se zeptat co za "podivnost" jsi vlastne hral? Jako proti gustu ... Ja jsem take vsem tem FPS podivnostem neprisel na chut.
      • Inquisitor
        Uf no tak název už ze mě opravdu nedostaneš. Já nevim, ale ten styl celkově mi nesedí. Divný postavy apod.. Asi si to špatně pochopil, ale já nikomu neberu že se mu to líbí. Každý ať si hraje co chce.
        Jo a FPS hraju výjimečně, jest-li si na to náražel.
        • EuroSamurai
          Každej at si hraje co chce.
          Jop tak by to mělo bejt ale když se někdy podíváš do zdejších diskuzí k JRPG tak se tu non-jrpg hráči chovaj dost často hodně uboze a sprostě.
          • EuroSamurai
            I když možná bych neměl bejt překvapenej když se tu lidi dokážou hádat i kvuli tomu která platforma má víc pixelů :)
            • A tahle stranka je jeste docela klidna. to se mrkni na lensoftruth.com ktery porovnavaji jak hry vypadaji na PS3 a X360. To je teprv exploze. Ja tam chodim se vzdycky zasmat. popripade trollnout necim ve smyslu Wii has the best graphics on the market. *15*
        • Mne nejvic stve, ze vetsina lidi kteri JRPG kritizuje nikdy zadnou nehrala. Taky jsem se snazil poukazat na to, ze v Ceskych luzich a hajich je proste IN si z JRPG a jejich fanousku fackovaci panaky. Stalo se mi to uz mnohokrat, a dost mne to mrzelo. Prisel jsem kvuli takovym diskusim o dost pratel.

          Co se tyce tech FPS, to byl spis jen hypoteticky priklad, zadny osobni utok. Ja je nehraju vubec, vyzkousel jsem kdysi davno MoH (puvodni), ale nikdy mne to moc nebavilo. Ja byl proste vzdycky vic na RPG, JRPG, adventury, v posledni dobe i akcni adventury ale to jen vyjimecne. Proste hry kde je nejaky solidni pribeh a postavy.
  • Takova ***ovina. To i BF3 je hra roku proti tomuhle.
    • Na místní trolly games.cz nemáš, ale i tak dobrej pokus a mínusko tam máš ;)
      • dekuju
    • Ringwraith
      Prosím... hodně slabej pokus.
      • jn na tebe nemam ty troll chudaku.
        • Ringwraith
          Ty chudák jsi asi nepochopil něco jinýho.
          Myslet si to můžeš a dokonce tomu i věřit.
          Ale stejně jsi to sem napsal aby jsi nás vyprovokoval - troll.

          Kdyby jsi nebyl troll, tak napíšeš "moc se mi to nelíbí, mám radši ratatatata"...
          • to vis ze jo ty petardo
            • to vis ze jo ty vorvano
            • Tak pozor. Ja jsem velkej fanda trollingu, ale tohle uz je moc. Troll by nemel nikdy sklouznout do roviny osobnich utoku. Ty jsi to udelal, a tak uz nejsi troll, ale jen prachobycejny buran. Preju hezkej den.
          • ratatata mas v palici.
            • Ringwraith
              Vidím, že jsi zoufalej, když se uchyluješ k osobním útokům. Tak já můžu taky, jo?
              Protože vskutku nejsi troll, jsi jen r3tard. Trojka kvůli filtru.
      • Nech ho. On se snazi trollit, ale moc mu to nejde :)
        • jakypak trollit, pouze pravda a sejri vas to dost tak mi to ocividne jde.
          • http://tinyurl.com/4y28caq
            • nebreč!
  • Ringwraith
    Hra vskutku obrovská, napsat recenzi trvalo dlouho. Ale recenze je vskutku jedna z těch krátších. I když asi i chápu proč.

    Též chápu, že osmička je asi nejvíc, co jste mohl dát... JRPG nejsou u nás zrovna oblíbený žánr a někdo by vyšší hodnocení nemusel unést.

    No a určitě to není poslední slovo od Wii. Máme tu Kirby's Adventure Wii, Legend of Zelda: Skyward Sword (tedy hru, která dostane 10tky všude po světě, deal with it haters) a na příští rok Pantora's Tower, ale hlavně The Last Story, hru od Mistwalkeru a Hironuby Sakaguchiho, která byla v Japonsku hodnocena ještě nad Xenoblade Chronicles.

    Takže Wii stále žije a dokazuje, že není a nebylo jen o bezmyšlenkovým mávání WiiMotem.

    Tož jdu hrát Muramasa: The Demon's Blade.
    • MrSanta
      Mechanismy JRPG se mi zamlouvají, ale nemohu přijít na chuť té specifické japonské stylizaci. Kdyby to mělo trošku "západní" vzhled, tak by to pro mě bylo o dost lepší. K tomu ještě to, že na PC to skoro nevychází... Ale třeba Last Remnant se mi docela zamlouvá. Ten ale zase kovaní JRPG hráči moc nechválej...
      • ales.smutny
        Last Remnant je super...i když ne tradiční, tak je to hodně dlouhá a nápaditá hra.
        Za sebe ale No.1 Lost Odyssey.
        • Ringwraith
          No jo, na Lost Odyssey pějí lidé chválu hlaně kvůli A Thousand Years of Dreams, ne?

          Asi to taky budu muset zkouknout na Youtubu.
          • MrSanta
            Jj, to jsou ty vzpomínkové příběhy jak píšu. Jsme si nemohl vzpomenout jak tomu nadávají ve hře *1*. Některé story jsou doopravdy vymakané. Tuhle hru bych hrozně moc chtěl, ale kupovat kvůli tomu X360 - to se nevyplatí.
            Já ještě doufám, že se třeba, jednoho krásného dne, dostane FFVII na GOG.
        • MrSanta
          Však taky usilovně čekám, až Last Remnant na Steamu krapet spadne (30 € je na mě moc) a pak s radostí zakoupím. Snad se tak stane na vánoce. Hru jsem už měl půjčenou od kámoše, ale když mi nechali zemřít mou oblíbenou postavu, tak jsem v návalu zlosti hru odinstaloval a vrátil kámošovi. A ten už to taky nemá...
          Lost Odyssey jsem sledoval na YT a ta hra mě nadchla. Hlavně ty vzpomínkové příběhy - to byla někdy silná káva. Nemaje X360 si však mohu nechat jen zdát *9*
          • Ringwraith
            Last Remant už párkrát byl v docela vysoké slevě. No na Vánoce ho snad chytneš.
            • MrSanta
              Příspěvek jsem krapet upravil - právě kvůli smrti oné postavy, jsem na hru na dlouhý čas zanevřel a nekoupil. Nyní mě to ale přešlo, navíc jsem dostal JRPG absťák, takže snad to na ty vánoce bude.
              EuroSamurai: já taky neměl problémy, moje sestava v té době byla Athlon 64 X2 6000+, GTX9800+, 4GB a XPéčka.
            • Ringwraith
              Mě to jelo v pohodě na Athlonu 64 X2 5200+, 2GB RAM a GeForce 8600GT.

              Kdyžtak to pirátni a uvidíš.
            • EuroSamurai
              Já všude čtu že na PC je to příšerně optimalizovaný takže se mi do koupě moc nechce i když demo šlo v pohodě.
      • Ringwraith
        Zahraj si Lord of the Rings: The Third Age.

        Hraje se to jako JRPG, ale je to ze světa Pána Prstenů.
      • Problem je v tom, ze pokud s toho seberes tu japonskou stylizaci, tak uz to neni moc JRPG. Ta stylizace je proste soucasti celkoveho kouzla toho zanru, alespon pro mne.
        • MrSanta
          Já vím, ale hlavně vzhled postav, kdy není poznat, jestli je to chlap nebo ženská, případně ženské postavy, které vypadají jako 10leté školačky - to je na mě prostě moc *9*
          • EuroSamurai
            A jak jinak maj vypadat když jim je 10-15 let?
            Není to tak dlouho co někdo narážel nato že Yuffie z FF vypadá jako školačka což není nic divnýho vzhledem k jejímu věku ale danná osoba prostě nevim proč ji považovala za dospělou.
            A je pravda že mužský postavy sou vzhledem zženštilý ale já nevim mě de spíš o charakter postav než o to jak vypadaj . :)
            • EuroSamurai
              Já to pochopil tak že si tvrdil že dospělý ženský postavy vypadaj jako školačky :)
            • MrSanta
              Já neříkám, že mají vypadat jinak. Já jenom říkám, že to nezapadá do mého vkusu *3*
          • To ale neni stylizací ale celkovou kulturou.Zatímco u nás je dokonalým příkladem mužského charakteru pořádné chlapisko s krátkým sestřihem (Riddick, Stepard,Marcus Phoenix).Tak u Japonců je to prostě vlasatej mlíčnák atd. atd.Samozřejmě najdou se vyjímky na obou stranách, ale jinak jsou to herní klišé které tady můžem opakovat celý den :D
            • LEON87: Vydis, ja jsem puvodne chtel napsat Squalla, ale myslel jsem ze ho tu nikdo nebude znat.
            • Mno Clouda bych nejradši zastřelil páč za celou hru mlel jen ty svý emo kecy a žádná výrazná změna v charakteru.Pokud zůstaneme u FF ságy tak najdeme x lepších charakterů než je on(Kain,Terra,Squall,Kuja atd...)
            • Na japonskych hrach se mi liby, ze ten "mlicnak" jak to tu pises, se neboji zaobirat se emocemi. Treba Cloud z FFVII (vim je to obvi priklad, ale doufam ze alespon nekdo by ho mohl znat), ten se v tech emocich primo vali (hlavne vycitky, ale nechci spoilovat, kdyby tu hru snad jeste nekdo nehral). To bohuzel pro Zapadni hrdiny neni cool. Emoce jsou pro baby a zzenstilce. A to je podle mne skoda
            • EuroSamurai
              Jenže v Česku znamená jiná kultura něco divnýho a špatnýho.
          • No nevim, bez konkretnich prikladu s timhle muzu diskutovat jenom velmi tezce. Ja si teda nepamatuju JRPG ktere jsem hral v posledni dobe, a vyskytovaly se v nem problemy ktere ty popisujes.

            OT: Polde me je hodne velky problem v tom, ze japonska animace obecne ma v cesku hodne spatne jmeno. Hodne lidi si pod tim predstavuje jen dalsi Pokemony/Digimony (pritom Pokemon je vyborna hra, ale serial a to vse okolo ... ach jo, na druhou stranu Digimoni nikdy nemeli kvalitni hru, tedy alespon co jsem ja hral). A to v tom lepsim pripade. V tom horsim to je jen zasterka pro Hentai. To je, myslim si, dost velka skoda. Spousta japonskych animovanych filmu a serialu je vyborna a jde hodne do hloubky. To same herni branze. Square Enix, Namco, Sega a dalsi vydavaji spoustu kvalitnich JRPG, ktere rozhodne nepasuji ty klasicke stereotypy.
            • Mr Santa: Ono FFXIII jako takove neni top prikladem zanru, i kdyz jsem se u te hry docela i bavil. Skoda ze nechces investovat do konzole (rozhodne te za to nebudu persekuovat, to je preci blbost), protoze treba Valkyria Chronicles by se ti mohla i libit. Jinak DSko asi take nemas, co? Tam vyslo hodne kvalitnich JRPG ... jsem rad zes vypich treba ten Dragon Quest. To je vyborna serie.
            • MrSanta
              To co píšu je, samozřejmě, přitažené za vlasy. Ale třeba Final Fantasy XIII, co jsem se díval na videa, tak mi nepřišla snad žádná postava sympatická. Ale neříkám, že je to špatné. Chápu, že to k tomuto žánru patří. Jenom to prostě není můj šálek kávy. Myslím grafickou stránku. Ale systém hopsání po světě nebo klasických tahových bojů na kola se mi zamlouvá.
              Ale ono to je stejně jedno, na PC stejně nic nevychází a do konzole kvůli tomu investovat nebudu. I tak mám dost co hrát. Ale takový Dragon Quest IX na DS - ten vypadá nádherně. Tam tu stylizaci snesu.
              EDIT: ještě se mi hodně zamlouvá Lost Odyssey.
            • EuroSamurai
              Já to říkám furt lidi v Česku maj na jap. tvorbu strašně zkreslenej pohled a to o tom většinou věděj uplný kulový nebo viděli možná tak 2 seriály.
              Ale nemá cenu to asi řešit protože to je nekonečnej koloběh stereotypů,konzervativnosti a generalizování.
    • Nadherny post a s vetsinou toho cos napsal mohu naprosto souhlasit.

      Bohuzel, je tu jedna vec kde s tebou totalne nesouhlasim: Vyssi hodnoceni by hra dostat NEMELA protoze to je JRPG? Co je to za logiku? Proste bud si ta hra to hodnoceni zaslouzi, nebo ne. Hra by mela byt hodnocena podle jejich kvalit, a ne podle toho ze se bojim, abych nejakeho omezeneho ceskeho fanouska neurazil tim, ze dam JRPG treba 9. To neznamena, ze 8 je spatna. Jenom se snazim poukazat na to ze takova diskriminace jen utvrzuje soucasny trend kdy se v Cesku na JRPG diva jako na to nejhorsi svinstvo a na hrace kteri je maji radi jakbysmet.

      Ja bych si take mohl stezovat, ze Battlefield 3 dostal vysoke hodnoceni "protoze je to moderni strilecka kterou vsichni miluji."
      • Ringwraith
        Já s tím také nesouhlasím. Jen jsem napsal, že pokud je to skutečně pravý důvod, tak to chápu.

        Třeba to není pravý důvod, třeba jen spekuluju...

        Tak mi jde o to, že pro mě to je devítka.
        Autor sám v posledním odstavci vlastně píše, že nenašel na hře nic špatné, ale není to revoluce... nic špatné, ale ne revoluce je u mě jasných devět.

        Ale nechci se jen hádat o číslo. Číslo je stejně vedlejší. Je to prostě jedna z těch her, kterou recenze vychválí, ale moc se jí neprodá. Ale všichni, kdo o ni stojí si k ní cestu najdou...
        • Nic špatné, ale není to revoluce - rovná se průměr nebo lepší průměr, rozhodně ne 9. Hru jako takovou nehodnotím, jen tvůj příspěvek.
          • V tom pripade chci videt, jak BF3 a MW3 dostavaji 5, 6. .... Pockat to se nikdy nestane protoze svet by neunesl takove mnozstvi Fanrage.
            • Jinak japonský hry už nehraju. Podle mě v nich je pár dobrých momentů, mezi nimi je však zdlouhavé a nudné nic. Hrál jsem na PS2 třeba Shadow of Colossus - souboje super, ale to jejich hledání byla hrozná nuda. Hrál jsem Final Fantasy, nevim už kolikátej díl a nic moc. Trochu dýl jsem vydržel u Atelier Iris. Nejlepší japonská hra, na jejíž jméno už si nepamatuju byl horor, kde hrajete za malou holku, nemůžete se bránit a foťákem fotíte duchy - sakra takovej strach jsem snad u žádný hry neměl. Ale celkově pro mě asi japonský hry nejsou.
            • Přoč by se to nemoihlo stát dávat jakékoliv hodnocenní je přeci svaté právo recenzenta a zrovna fps , který už posledních 7 let nepřišli s ničím novým by si zasloužili 5/10 jako naprosto průměrná hra
            • BF3 a MW3 jsem nikdy nehrál, nikdy hrát nebudu, a nic jsem o nich nepsal, takže tvůj příspěvek bys měl směřovat někam jinam, ne na mě.
        • Rozumim, ale to porad neznamena ze mne to nestve. Souhlasim ale s tim, ze cislo je u techto her vedlejsi. Pro mne jakakoliv JRPG je alespon rental (ziju v USA), a pokud mne bavi, tak to koupim. Osobne vlastnim jen PS3, ale mam pristup i k Wii, takze tohle bude asi jasna koupe, zvlast kdyz to za chvili i v USA spadne do bargain bins (co se da delat, FPSka vladnou trhu).
          • Ringwraith
            Xenoblade Chronicles bohužel vyšlo jen v Japonsku a EU...
            • No podle nejnovejsich zprav fanousci (project rainfall) otravovali Nintendo of America natolik, ze to zrejme vyjde pristi rok spolu s Last Story a Pandora's Tower. A kdyz ne tak to import to jisti.
    • EuroSamurai
      Spíš to není oblíbenej žánr tady na tiscali :)
  • Tak nechci být za češtinářskýho rejpala, od toho je tu třeba uživatel haha :) Jen upozorním na... "v tomto případě neznamená lehký, hloupÍ ani osekaný"

    Fajn recenze ;)
  • Trol.diskuzni
    Honzo, děkujeme! *5* *1*
  • Cosi
    Tak dlouho jsme čekali na tak krátkou recenzi.
  • Xenoblade si rozhodne zahraju. Byl jsem vzdycky fanda JRPGs (proto jsem si poridil PS3 radeji nez X360, a vsude s sebou nosim DS), i kdyz v Cesku se tenhle zanr ocividne nikdy poradne nezabydlel.
  • Pěkná recenze, ale na to jak je hra rozsáhlá a kolik má možností je až moc krátká a stručná. I když jsem už ani nedoufal, že se tady na Games objeví. Slibována byla tuším někdy ve 43 Fight Clubu a teď už je 50. Takže dobrá práce, ale příště trochu rychlejc a více detalnější.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit