Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak doufam že bude i singleplayer nebo pve servry, taky bych byl za pridani možnosti aby po zabiti zustala vybava.
    • Aby jsi z toho ne chtěl další CoD ... o tom to přesně není. Jen ať zůstane hardcore. Zemřeš, najdeš si novou výbavu.
      • Přesně tak, tady ten život má cenu. Nepobíháš jen tak... A navíc díky tomu je DayZ první hra ve které se opravdu bojím.
  • Mno pokud to pojede na enginu Arma3 pak me to hooodne prekvapi. Spise ne. Arma3 jeste neni ani v alfe a ta se pak bude dlouho ladit v komunitni verzi. Jasny DayZ je z komercniho hlediska dalece zajimavejsi pro Bohemku nez Arma jenomze jeste zajimavejsi je novy tendr pro armadni simulacni engine kery ma nahradit VBS2. Z toho logicky plyne ze Bohemka nasadi vsechny sily na armadni simulaci a spousta veci se bude resit prave v Arme. VBS pouziva archaicke herni technologie zadavatel pozaduje ty nejnovejsi. Ani Arma3 nimi zatim moc nedisponuje spise s nekolikaletym spozdenim dohani konkurenci ( viz ragdoll ).
    Cekam ze standalone DayZ zustane na Arma2 engine. Jde hlavne o zjednoduseni instalace a taky samozrejme o penize. To bych ale Bohemce nezazlival protoze Arma se dnes prodava hodne pod cenou a DayZ rovnez bude za cenu lidovou alespon ve srovnani s jinymi hrami ktere zdaleka nejsou schopny nabidnout tolik. Mozna intenzivnejsi zazitek ale na jedno pouziti.
    • Na vbs 3 dělá pobočka bohemky v austrálii, takže to neovlivňuje vývoj army 3. *9* *9*
      • Pokud vim tak je od protinozscu uz davno zpatky. A VBS je vlastne mrtvy pokud byl vyhlaseny tendr na novy simulacni nastroj. Cetl jsem pozadavky na novy a ty jasne definuji ze chteji nejnovejsi herni technologie. Jestli zakazku zase ziska Bohemka mohlo by to hodne pomoct i hram.
  • Může mi někdo říct, co je na tom modu tak úžasnýho? Jsem si pustil tohle gamplay video z letošního května a upřímně jsem nechápal, jestli je to pokus o vtip či co...
    http://www.youtube.com/watch?v=q0i8YoOQCfw

    Takhle se to jako fakt hraje? Spawnující se matrix zombie? Wtf?
    • To si musíš zahrát aby ses do toho dostal, kemo :) Já jsem taky dřív nechápal, jak někdo hraje Minecraft.
      • A jakej je teda mechanismus hraní, celá pointa tohohle modu? Jako ta Alfa verze vypadá opravdu, ale opravdu jako dost špatnej vtip. Má to kromě faktu, že po mapě běhá velký množství hráčů, nějakej smysl?
        • Smysl je přece v hodinách chození a ježdění po mapě dokud nenajdeš někoho komu bys vystřílel zásobník ideálně hezky do zad nebo dokud to někdo jinej neudělá tobě. *1*

          Ale vážně,
          dokud nestoupne množství, tuhost a AI zombíků a nějak se neomezí střílení hráčů tak to bude jen o tom kdo z koho aneb deathmatch s pobíháním mezi zombíkama na obří mapě.
          Nic pro mě, alespoň zatím, ve finální verzi to snad bude o něčem jiným
        • Jak jsem řekl, je to podobný Minecraftu. :) Prostě Sandbox, dělej si co chceš, příběh si tvoř sám. Akorát, že v DayZ se snažíš ještě přežít, hledáš si jídlo, vyhýbáš se lidem, páč jsou větší bestie než zombí..věř mi, takhle napsaný to asi nezní tak dobře, jako když tam jsi. :) A když tě baví roleplay a jsi třeba ještě s pár kamarádama, ta hra nabere fantastický rozměr.
          • Takže ta hra je vlastně založená na něčem, co tam není, ale člověk aby si to sám domýšlel. Běhání, sbírání, běhání, "nudná" přestřelka, běhání, sbírání a zase to běhání... Tak pro někoho to zábava bejt určitě může, ale těžko v jednom a nejsem si zrovna jistej, jak dlouho člověku zabere vystřízlivět z toho, že vlastně nic zvláštního nedělá a on je jediným hnacím motorem. Überakce zrovna nemusím, ale tohle je opačnej extrém. Kór s tímhle technickým zpracování. Je to Alfa, dobrý, ale že s tímhle může někdo vylízt... Tak nějak si nemyslím, že je dobrej nápad na tunu nešvarů Army plácat další.

            Každopádně dík za koment. Rozhodně lepší, než těch několik rudejch klikačů *4*
            • OK, ale nesmíš zapomenout, že DayZ je ve fázi alfa testu...

              Není nic jednoduššího než to zkusit, samozřejmě pokud jsi majitelem původní hry. Také jsem byl skeptický, ale teď když jsem si to zkusil, už vím, že to má své kouzlo.
            • Radioaktivni_surikata
              U2K: Nejspíš to bude důvod, proč se na to ptám lidí, co to hrajou. Upřímně ve chvíli, kdy jsem viděl tucet zombíků, co se hýbou rychlostí světla a s naprosto příšerným pathfindingem, tak pro mě veškerá atmosféra skončila a začal jsem se smát.

              Jen přežít je pro mě prostě málo. Ještě tak mít k tomu parťáka, ale to nic nemění na faktu, že mi to přijde dost málo. Třeba se pochlapí víc, když to teď plánují vydat jako samostatnou hru.
            • Jak můžeš něco odsuzovat, co sis nikdy nevyzkoušel? Na základě tvého subjektivního vnímání říkáš, že to není dobré, ale co říká ten milion hráčů tě už nezajímá?

              Vyzkoušej si něco před tím, než to začneš pomlouvat.
            • janchor
              Ne domýšlel, ale realizoval v tom nabídnutým prostoru / možnostech. Motorem je na každej pád snaha přežít, atakovaná především interakcí s ostatníma přeživšíma. Atmosféra, kterou to generuje, je podle všeho neuvěřitelná, a některý ty situace už jen z videa famózní.

              Tím, že z toho hráči jen tak nevystřízliví si můžeš být jistej skrze ten milion aktivních, co nedávno pokořili.
        • servery maju typicky tak 30-40 slotov. sem tam sa najde server co ma 75 a myslim, ze som videl jeden aj 100 slotovy. tam kde som hraval ja bolo vacsinou tak 12-15 hracov, neskor vecer aj plno (30). na to aka je ta mapa velka, tak mi to nepripada ako "velke mnozstvo hracov" :)
  • A co tam jako plánují dál přidat? Jako mod je to sice fajn, ale jako samostatná hra mi to připadá zoufale málo.

    Nehrál jsem to, ale aspoň z videí na youtubu to vypadá tak, že zombie a shánění zásob vlastně není žádnej velkej problém a celý se to točí jen kolem neustálýho tichýho plížení a kempování, protože servery jsou naprosto zamořený škodolibíma sniperama a trollama.
    Na den dva blbnutí se sniperkou ve křoví to může bejt zajímavý, ale proč u toho trávit víc času fakt nevím. Leda že by to přejmenovali na Snipers & Zombies, pak by to celý konečně dávalo smysl. :)
    • to je jak tvrdit ze je sex o nicem po shlednuti par videii na netu :) zkus to a pak kritizuj ;)
    • Tak nejdřív si tu sniperku musíš sehnat ;)
  • Vrook
    Tak hurá. Snad to ale udělaj na co nejpodobnějšim enginu.
  • DayZ tam... DayZ sem... ja chcem uz toho stalkra v arma2 !! *5*
    • Thorleif_cz
      Což o to, to já bych bral taky... Jen by ten projekt Nightstalkers nesměl mít tak nezajímavej námět a Armácký ovládání roztahaný po celý klávesnici taky není podle mě ideál, pár prvků by klidně mohli pro svůj projekt (stejně jako pro Dayz) vypustit.

      Neříkám, že by z toho měli udělat arkádu, ale nějaký přítulnější ovládání bych já osobně uvítal.
  • bůh existuje....snad
  • parada Z bych si rad zahral ale nechce se mi kvuli tomu kupovat hra + datadisk *5*
  • RakeW
    "s velkou slevou prodávat rozpracovaná a průběžně dodělávaná verze (konkrétně komunitní alfa), jejíž koupí si zajistíte všechny další budoucí updaty"

    Takže vlastně Bohemácká klasika, jen už to řekli na rovinu :).
    • rancor1223
      Ta sedla, akorát, že normálně je ta alfa za plnou cenu *1* (nepočítaje Carrier Command)
      • RakeW
        Tak to je pěkný, to jsem nevěděl. Ale klasikou jsem samozřejmě měl na mysli ARMA sérii.
  • Zajímalo by mě jestli to pojede na enginu army 2 nebo army 3.
    • Oba enginy jsou totožné, Virtual Reality Engine 3. Tenhle Enigne běží také v Take On a VBS 2 2.0.

      V každé hře je samozřejmě trochu upraven, nicméně počítám s tím, že změny se dají přenášet, takže to pojede na aktuálně nejnovější (tj. ArmA 3) iteraci.
      • Oba enginy že jsou totožné?! V armě 3 je nový Virtual Reality Engine 4 a jsou v něm hodně výrazné změno oproti 3.
        • Je tam přidaných "pár" věci.
          Lepší animace, radgol, render to texture (už v TOH), volumetrické mraky (taky v TOH), lepší zvukový engine (TOH) atd, lepší světelný engine, podpora scriptování v Javě (krom sqf a sqs) atd.

          Ale nikde jsem neslyšel o tom, že by to byla přímo nová verze enginu.
    • To by me taky zajimalo. Doufam ze to bude Arma 3 engine.
    • Me by zajimalo jestli kde lidi chodi na takovyhle debilni otazky.
      • vlastik.plaminek
        Mě by zase zajímalo, kam lidi chodí na takové debilní odpovědi.
        • Na takove debilni odpovedi chodi, kdyz maji pred sebou debilni prispevek od cloveka se stejnou urovni mysleni, jako vetsina lidi tady v ty diskuzi. Tzn. temer nulovou - viz "koupil jsem si DayZ"
          • Thorleif_cz
            ZAtímco arogantní pusinky všichni baštěj..."mrk" *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit