Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tento rok by mel vyjít také endless space 2
  • Pro walltara:
    Jinak k minule diskuzi ohledne toho jestli by 4x hra z 3d vesmiru byla neprehledna. Pripadal by ti takovy vesmir neprehledny ?(je to obrazek dna):

    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/DNA_double_helix_vertikal.PNG

    3d vesmir mela i hra sword of the stars.
    • walltar
      Samozřejmě že je míň přehledný, než 2D vesmír... ono spíš jde o to, že to to nedává nějaké gameplay výhody.

      Já hrál spoustu vesmírných her, které měly jak 2D, tak 3D mapy a ty 2D vždycky měly snažší orientaci a hned si věděl kde co je. U RTS se to možná hodí, protože Homeworld dovolil člověku udělat pár zajímavých manévrů, ale u Grand Strategie, jako tohle by byla využitelnost minimální.

      Ale i u HW ta možnost přidala celkem dost nepřehlednosti, protože pokud si chtěl poslat lodě do nějakého specifického místa na mapě tak to někdy bylo vážně zajímavé.

      Takže nakonec to je jako u všeho ostatního... musíš zvážit gameplay plusy a mínusy a zjistíš, že 3D mapa vesmíru by ti kromě pár možností jak obejít něčí blokádu (které máš i ve 2D) nepřinesl skoro nic.
      • nedává to výhody, ale ani nevýhody. proste to vypadá líp a hry se mají posouvat dopredu jinak bychom porad hrali 2d
  • Nevite jestli se tam budu moct pohybovat mezi galaxiemi volne nebo jen po predem danych carach? Nebo jestli technologii, ktera mi umozni volny pohyb budu muset nejdriv vyzkoumat nebo bude pristupna jen nekterym rasam?
    Tenhle omezeny pohyb mi totiz v podobnych hrach dost vadi (endless space, sins of solar empire)
    • walltar
      Jestli myslíš solární systémy, tak mezi těma se můžeš pohybovat podle toho jakou si zvolíš startovní technologii. Hyperdrive využívá ty čáry, Warpdrive letí kamkoliv, ale má omezený dolet, takže neuděláš jeden skok přes celou galaxii, ale musíš dělat zastávky. A potom červí díry, které si můžeš otevřít pomocí stanic, takže tvoje lodě nemají FTL a musíš všude kam chceš stavět stanice, které je pošlou, nebo je dostanou ze systémů v jejich dosahu.
      • Dik
    • P. S.
      Jeste bych dodal ze v podobnych hrach mam nejradsi superzbrane, treba jako byly v sins of solar empire, tak doufam ze budou i tu, jinak budu zklamanej. Neco cim bych mohl znicit nepratelskou galaxii na dalku.
      Ale neco mi rika ze tahle hra moc originality nepobrala a je to jen kopirka toho co tu uz bylo. Coz je skoda. I kdyz v pripade Paradoxu zadne prekvapeni
      • walltar
        Sice nevím, jak by superzbraně udělaly hru originální, když je má skoro každá 4X hra, ale pokud vím, tak při launchi nebudou. Možná v nějakém DLC.
        • Ja myslel originalni superzbrane, treba vypustit umelou cernou diru, nebo kdyz hrajes za houby vypustit oblak hnijiciho sajrajtu. Jinak jestli tam nebudou tak je to samozrejme zklamani. A v 4x hrach ktere jsem hral ja superzbrane samozrejmosti nebylyx
  • Jsem zvedav, jestli bude multiplayer stejna rezba, jako v pripade EU IV...
  • Llour
    HoI 4 budu kupovat asi v předobjednávce, ale u Stellaris si počkám. Je to přeci jen nová značka.
  • MickeyMutant
    Stratosféra není vesmír. Je to jen o fous výš, než by kamenem dohodil. Paradox vás tedy vlastně posílá jen na takový krátký výlet za humna.

    Vaše jméno se na flešce vznese do výšky nějakých 30 nebo 40 kilometrů, což mu potrvá něco přes hodinu. Pak se balón vlivem snižujícího se tlaku nafoukne tak, že rupne, a fleška poletí k zemi. Vzhledem k místu vypuštění ve Švédsku má ca 50% šanci, že žbluňkne do moře. Když se trefí na zem, má odhadem 99,9% šanci, že zůstane ztracená navěky. Data vlivem vlhkosti a možná nárazu ale už zřejmě budou tak jako tak nečitelná. Když nastane ta nepravděpodobná možnost, že ji opravdu někdo najde a oživí, stejně to skončí výmazem, protože seznam je pro něj bezcenný, ale prázdná fleška se může hodit. Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
  • XorxoxTalarius
    Moc rad bych predobjednal, ale bohuzel se v pripade vesmirnych 4X strategii je to jak s povestnym zajicem v pytli (napriklad novy Master of Orion mi nesedi vubec), kazda je jina a ma osobity styl ktery nemusi sednout, takze si pockam na nejake recenze. Ale moc se tesim a doufam ze to bude bomba.
    • eStar
      Na youtube běží pěkná série o Stellaris přímo od Paradoxu. na rozdíl od jiných vývojářů se Paradox nebojí ukázat hru před vydáním.
      • walltar
        Jo, je to taky každej čtvrtek živě na Twitchi... Jinak tady je link na ty videa.

        https://www.youtube.com/playlist?list=PLqRhPbyFDQWiWmLRwlEDOgU6B54nEP-os
  • Alex81
    NASA dává jména snad do každé sondy, registrace je pro všechny a zdarma;-)
    • Magister_Peditum
      Přesně, takhle jsem už letěl (jméno) s Curiosity na Mars v roce 2011. *3*
      • walltar
        No počkej až ti domů přilítne marťan že mu dlužíš za opravu střechy... přece tu sondu máš podepsanou. *1*
        • Magister_Peditum
          Naštěstí tam nebyla adresa. *15*
  • eStar
    Moc se na tuhle hru, těším stejně tak na HoI 4. Jinak máte v článku drobnou chybku Hra vyjde devátého května a ne pátého.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit