Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Thedas možná vypadá přenádherně, ale když na vás vybafnou ty naolejované voskové figuríny bez faciálních animací, tak jde zase všecičko echt do kopru.
  • Hele lidi jako nic proti - diskuze potřebuje dvě strany a hry mají své subjektivní klady a zápory tak proč si o tom nepromluvit, a lepší před, než po koupi - ale proč do těch diskuzí lezou jednorozměrní hateři, to jde fakt mimo mně.
    Když se mi hra nelíbí, nekupuju ji, nelezu na fóra a do diskuzí, prostě na ni zapomenu a jdu si koupit nějakou jinou.
    Tak mi nekažte radost! *1* *5*
    • za to mozu komunisti!!
    • Ať si vlezou, ale proč to opakujou 10x za den pod každým článkem, to už fakt nechápu. Jim snad dělá radost, že jejich zaslepená kritika někoho od koupě odradí.

      Hra je super, z RPG her mě takhle naposledy bavil asi první Zaklínač nebo NWN2.
  • videt tenhle trailer bylo to absolutne nejužasnejši co jsem v živote zažil... ne *11*
  • Decka jak se hraje dvojka na X360?V JRC ji maj v preowned za babku, ale nikdy jsem jine RPG krom D3 na X360 nehral, tak se chci zeptat, zdali je system ovladani stejny. Laka me to, nez se pustim do tohohle...
    • Hrál jsem oba díly na PC i na Xboxu a dvojka se hraje na Xboxu v pohodě.
      Možná si budeš muset chvilku zvyknout, ale pak se to hraje dobře.
  • Vogon
    Sexualizace mužů v této hře mě jako muže uráží. Je třeba aby si Bioware uvědomilo, že ne každý muž je nagelovaný milovník klobás.
    • je třeba nastavit Mesh quality na high nebo ultra, pak uz nagelovany nebudou, není to umysl hry, ale technicka zalezitost. Holt lidi se slabsim pocitacem budou mit na postavách vlasy který se lesknou jak psovi koule..
      • A to vcetne brneni :D, ktere si po kazdem souboji vylestis, ze ani smitko na nich nezustane :D
        • ale jo..po boji je na nich krev a bordel, a uz to nepusobi tak stupidne jako v předchozích DA..
          • Mno i DA:O bylo mrte krve, ano byla zbytecne a nesmyslne po celem tele i kdyz jsi byl pomalu na range.. :D Ale me tam spis vadi jak jsi vsichni neskutecne vylesteny ani jeden skrabanecek:)
            Je hezke se divat na takove zbroje, ale nejaky ten sram by na tom mohl byt :(
            • Nejdete nějak už moc do těch detailů?
              Neříkám, že by nebylo fajn být špinavej až za ušima po nějaké řeži, ale zase Tomb Raider bych z toho nedělal...
  • Ještě jednou to shrnu pro potencionální zájemce.

    1. Technická stránka hry: Grafika je naprosto skvělá, vyzdvihnout musím obzvláště efekty částic (blesky, kouř, oheň apod.) Hra jede na AMD 270X naprosto stabilně a plynule, vše na ultra. Jen občas (cca jednou za hodinu), se vyskytne propad na cca 15fps, z důvodu, že se tam asi probíhá nějaký cache textur nebo co. Audio je famózní a soundtrack si už poslouchám i cestou do práce v tramvaji.

    2. Ovládání/UI: Z počátku se zdá naprosto tristní. Ve zkratce: je to zkrátka dělané na konzole, deal with it. V akčním módu není automatický útok, čili pokud chci rubat nepřítele, který od vaší postavy tři metry, musím k němu ručně doběhnout a pak držet R, nebo pravé tl. myši pro útok. Když jsem tento jev poprvé zaznamenal, vzaly mne mrákoty a musel jsem to chvíli vydýchávat. Ovšem po čase se mi to dostalo bod kůži a nyní už mi to ani nepříjde. (Nicméně v nějaký patch stále doufám). Co říct k UI. Vezměte se nemodovaný Skyrim. No, tak to zhruba máte.

    3. Příběh: Na začátku hry vás uvítá velice vlažný úvod. Logo hry je vidět všehovšudy až po dobré hodině hraní. Zároveň se odemkne jedna z obrovských lokací. Tou se budete nějakou dobu nudně potácet a zároveň budete bojovat s ovládáním (vyplatilo se mi prohodit tlačítka myši). Jenže pak přijde první velké rozhodnutí a první velká příběhová mise a hra vás má. Jedná se o perfektní zážitek. Hra na vás vysype tunu obsahu a hraj si.

    I přes zmršené ovládání bych hru doporučil. Uvidíme s čím příjde Zaklínač, ale zatím je to jasné RPG roku.
    EDIT: Tohle musí být rekord v počtu dislike/min
    • Jak je velká mapa ve srovnání se Skyrimem?
      • tam není jedna velka mapa..svet je rozdelen na casti, a co zatím muzu rict kazda ta část je skutecne obrovska takze pusobi dojmem celistvého sveta
    • Keyz
      deal with it?

      U Skyrimu to šlo, tam lehce a rychle přišla modifikace. Zde asi jen tak nedorazí, když ten zajímavý engine nejde skoro modifikovat a tvůrcům je fuk, co si myslí hráči. Tedy proč odpouštět zjevný nezájem? Jestli nemáš nějaké hodnoty pak ano. Odpouštět vše a jít pouze za nějakou zábavou, stejně jako jde firma pouze za ziskem a klidně bude prodávat a tím podporovat nějakou zemi kde kašlou na vše a porušují co jen mohou.

      A pak ten kec o RPG roku je vtipný. Znova dám příklad Grimrock 2. Vše zlepšil oproti prvnímu dílu a tvůrci rychle opravili chyby, které byly ve hře po vydání. Zde je jedno, že to má větší rozpočet a lepší grafiku apod. (tedy jestliže nebereš nejlepší RPG absolutně).
      Jestli ano, tak pak logicky může vyhrát pouze to, co je AAA hra protože v absolutním srovnání bude mít vždy něčeho více (také se to většinou děje). Ale pro mě je silný prvek přístup tvůrců a ten je zde špatný.

      A nechci být typický konzument, který je ideální pro takové tvůrce, kteří klidně na mnoho věcí kašlou a kupuje stejně vesele dál. A hlavně si řekne to co jsi napsal. No je tam tohle blbě, to mě asi bude štvát celou hru... No, ale zase to má pěknou grafiku tak co "deal with it! * *7*
      • Grimrock ale není pro každýho. To je potřeba si uvědomit.
        • To kazdopadne, je treba pouzivat tu kouli, co ma clovek na krku a to pro vsechny proste neni.
      • Tady jde o to, že ta hra je doopravd hodně zábavná. Čili jsem schopen překousnout konzolová omezení.
    • Zhruba souhlasím, jen UI je lepší než neomodovaný Skyrim a první hodina mi nepřipadá vlažná ani náhodou, právě i díky zvykání si na zajímavý soubojový systém.
    • jak to že už můžeš hrát ?
      • 1. Stáhni a nainstaluj VPN clienta http://www.vpngate.net/en/download.aspx
        2. vyber si US server
        3. přihlaš se do originu
        4. hraj

        Pak se můžeš z VPN klidně odpojit, hra už si připojení nechá.
        • a muzu to potom zpet zmenit ??
          • Jasně, že jo. Jakmile se odpojíšuž jsi zase na český IP.
            • tak dik :)
      • Nainstaluješ si softVPN, nastavíš že jsi v Koreji a spustíš hru, easy (před nastavením VPN musíš úplně vypnout Origin).
    • Witcher nemá na Inquisition šanci v GOTY 2014.
      Ale to možná bude tím, že Witcher vyjde až 2015, takže se bude ucházet až o GOTY 2015.
      Moc Witchera nenásleduji, ale na síle fanouškovské základny asi něco bude.
      Pokud to teda nějaký inteligent nebere jinak než podle kalendáře.

      Co se týče zbytku, zhruba to odpovídá těm seriózněji (a pravdivěji) vypadajícím hráčským názorům. Takže to nejspíš bude blízko pravdy.
      • Člověk nafasuje hromadu palců dolů jen protože upozorní na fakt, že v GOTY spolu dvě hry nemůžou soupeřit, protože budou spadat do jiných kategorií?

        Proč jsem vůbec Čechem?
      • Jo souhlasim. Jak pises v bodu 2 o tom utoceni taky me braly mrakoty, ale je fakt ze to člověka nuti postavu skutecne ovládat, davat si pozor kde clovek stoji aby nemachal do vzduchu a tak, nakonec mi to prijde jako dobry napad.

        A rpg roku? Asi jo, ono jich stejne tenhle rok moc nebylo , aspoň takových které by staly za rec:)
        A taky se pripojim k tomu ze je skoro jiste pokud mate radi rpg ze se vam to bude libit, vazne se to povedlo.
  • Fanboy píše o "své" hře.
    • Rejsek
      A bere za to penizky :-P
  • ja nechapu proc furt rikate e to vyjde 21. listopadu, jak v alze tak v JRC jasne pisou 20. listopad - tedy zitra
    • Johnny
      dnes sem si pro to byl v dost známém herním obchodě...
      • to mas dobry, me by to melo prijit zitra postou snad
    • 20.11 0:00
      • hmmm, takže fail z mé strany.

        Správně je to 20.11 24:00, nebo 21:11 00:00
        • jako i wikipedie rika ze je to 20.11 tedy 00:00 (00:01)

          21.11. je to jenom v Jizni Africe :D
          • tak když to pisou an wiki tak to musí byt 100% pravda, tam nelzou:D
            Samozrejme my ostatní hrajeme uz od vcera a na wiki moc nedáme:)
  • toto už opravdu trochu působí jako reklama před vydáním hry: zveřejnění recenze týden před tím, než to má kdokoliv jiný možnost hrát, a pak to pořád hypovat a hypovat.

    Thedas není špatný, ale ani nic extra. Graficky je hra samozřejmě krásná, ale ta lore toho světa mi začíná připadat dost průměrná. Nechci působit jako troll. Tak jsem se těšil na DAI, že jsem si před měsícem zahrál DA2, a znovu rozehrál DA1. Ohledně DA1 však platí, že 2x do stejné řeky nevkročíš, protože mne to nebavilo. Taky jsem si přečetl ty fantasy knihy od Gaidera (Rozštěpení, Volání) a celý ten svět mi přijde nevěrohodný a nelogický. Jak funguje magie tu není vysvětleno, vysvětlení ohledně podstaty Fade a duchů jsou neogické, na jednou stranu jsou duchové z Fade popisování jakoby nebyli živí, na druhou stranu se zcela jak živí chovají i cítí. Mágové i templáři mi přijdou nevěrohodní a mám problém sympatizovat s kterýmikoliv z nich. Atd. Prostě z natěšenosti jsem svůj názor na Thedas lehce přehodnotil.

    Myslím že s Forgotten Realms se nemůže měřit *3*
    • Nebudu Thedas obhajovat (podle mě to není špatný svět, ale je spousta lepších), ale ačkoliv jsou Forgotten Realms mým oblíbeným settingem, tak musím uznat, že je šíleně přeplácaná (a už hodněkrát totálně předělaná, nemají problémy zrušit celé kontinenty a překopat ty, které zůstaly :) ), je tam od všeho něco a působí to dost nerealisticky - i na fantasy.
      Ale to samozřejmě nemění nic na tom, že FR mám už někdy o základky moc rád (hlavně díky sáze o Drizztovi, Baldur's Gate a stolní (A)D&D, které na FR stavělo) - ale teda stav, který byl do vydání D&D4e. Ten potom už "prozkoumaný" nemám *4*
    • Kdyby ses radsi soustredil na hrani a hru bral jako jedinecnej celek. Tohle mrmlani kolem me prijde jako když někdo nesnasi film Alien jen kvůli tomu ze cetl knizku kde byli ti vetrelci dva:)

      Kolem her a obvzlast rpg se nadela hroznyho poprasku kolem věci jako je lore a jak je hra podlozena nejakejma knihama, dokumentama a buhvicim ještě, přitom dle mého nazoru jde primarne jen o to ze plno lidi tyhle informace cilene vyhledava a tvori si kolem hry jakesi univerzum a přitom vsem si u toho prijdou desne duleziti a nepripadaji si jako 15ti lety deti co si vlastne jen hrajou. A jaksi jim unika ze hry jsou v první rade jen zabava, a ta omacka co kolem toho lejou je vlastne jen o nich samotnych a se skutečnou kvalitou hry to nemá nic moc co delat.
      • každý kdo hraje hry si vlastně hraje. Oni i dospělí si rádi hrajou. Někdo třeba vleze do politiky a hraje si tam v boji o moc.
        Je ale otázka, co každého z nás na tom hraní baví. Někoho baví akční souboje a střílení, jiného baví číst tuny textu jako v interaktivní novele, a jiného luštění hádanek. Já jsem hodně ten čtecí typ, tj. čtu si všechny kodex entries, zajímám se o ten svět, proto je pro mne ten lore důležitý.
        • Johnny
          Taky sem kdysi všechny tyhle věci četl, pak sem si ale uvědomil, že pro zábavu při hraní hry jsou mi naprosto a absolutně k ničemu a jen s nimy ztrácím čas. Tak sem se na to vybodl, a velmi spokojeně a s chutí hraju dál. Kdybych chtěl číst, tak čtu knihy. Někdo to k hraní potřebuje, ale pak ať se připravý na to že vše nemusí dávat naprostej smysl. A hlavně nemusí, protože je to Fantasy, a tam je možné všechno
          • no hele, je sakra rozdil, jestli hrajes hru ze sveta napr. SW ... a znas lore toho sveta podrobneji...a nebo jsi clovek ktery se se SW nikdy nesetkal a dokonce je mu i jedno co se v te hre o tom svete pise, takze na konec hrajes neco o cem vis velky kulovy a spoustu veci ani nepochopis...zvlaste u RPG zanru
    • celoush
      A to mne po asi 17 Salvatorových knihách přijde Forgotten Realms jako pelmel všehomožného. Osobně mi teda sedí vic Thedas.
      • hehe, tak to jsi četl víc než já. Já jsem od Salvatoreho zatím četl 6 knih - prvních 6 v sérii o Drizztovi.
        Já mám k Forgotten Realms pozitivní vztah, protože jsem léta hrával Dračí doupě, které vychází z DnD a z Forgotten Realms, takže znám podrobně celý bestiář, pravidla atd. No a počítačové hry z FR jsou to nejlepší co na poli RPG vzniklo - Infinity Engine games, Neverwinter Nights 2, hry ze série tzv. GOLD BOX, které jsem ale nehrál a asi je tu ani nikdo nezná.

        Obecně se ale dá říct, že ta lore FR světa je mnohem, mnohem bohatší. Se stačí podívat jen na tzv. Outer Planes a jejich lore. Ale máš pravdu v tom, že ten svět může působit přeplácaně, je v něm totiž nějak nacpané všechno možné co kdy ve fantasy vzniklo :-)
        • celoush
          Mám to podobně. Těch 17 knih jsem si nekoupil bez důvodu. Thedas ale na mne působí mnohem kompaktněji a víc přístupněji. FR mi často přijde jako když Pejsek a kočička vařili dort. Thedas je dort víceméně jedné chuti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit