Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K článkům, který pojednávají o filmech, které právě běží v kinech by se hodilo varování o SPOILERech!
    • Články o filmu, kterej jsi ještě neviděl, by bylo dobrý nečíst, což udělá každej inteligentní člověk.
  • Jack1947
    Tak určitě do toho nalily hodně prašulí ale ted je otázka jestli ten film stojí taky za to. Knihu neznám a libí se mi téma o hrách ale nelíbí se mi že to musí být dostatečně moderní a popkulturní i když to už je dnešní doba ale tak někdy na Bluray ? proč ne.

    Já nemám nic proti nenáročné zábavě zvlášt když je hezky provedená.
    • Ja nechapu tuhle vetu:
      "i když to už je dnešní doba ale tak někdy na Bluray ? proč ne."
      • Jack1947
        Protože to bereš jak to čteš a ne umíš trochu číst mezi řádky... Chybí mi tam čárka no bože.
        • Chybi ti tam toho vic a pis tak aby to ostatni nemuseli lustit
          • Jack1947
            Ty taky nemáš žádnej krasopis co jsem koukal na tvé příspěvky.

            Ok když to příjde v osobní rozbité urážky už se s anonymem nezahazuji.
            Jen tak dál už sai porušil jedno pravidlo chceš porušit další a další ?
    • mě je už od trailerů extrémně nesympatický hlavní hrdina
      • Jack1947
        That too, na druhou stranu pokud není v knize taky frykulín tak není se o čem moc bavit, hele já to třeba chápu dnešní doba si žádá děcka v hlavní roli - a Stranger things to zmákly na výbornou ale na druhou stranu to je asi jedna vyjímka z milionu.
    • jestli knihu neznáš a nebaví tě číst tak je i audio kniha, kde to je obohacený o songy.
      • Jack1947
        Mám na výběr mezi filmem a knihou, co myslíš že si radši zvolím protože jsem pohodlnější a mám rád nenáročnost ? *3*
        • proto nabízím audioknihu
          • Jack1947
            Nabízíš ? :D

            Ne díky radši film... audiokniha zní určitě lákavě třeba před spaním bych si to pustil no.
  • Obsahuje ten film i něco jiného než nekonečnou smršť popkulturních odkazů? Protože pode traileru to tak vypadá a takový filmě mě teda fakt neláká.
    • film je to super a to že je vpodstatě celý složen z popkulturních odkazů vůbec neruší ani když jich nepostřehneš 99% páč na nich nijak drasticky nestojí ty tam jsou jen jako takový bonus prostě by fungoval i bez nich *3*
    • Je tam i nástřel příběhu :)
  • Magister_Peditum
    Mně se to líbilo. Pro mladší to paradoxně moc není. Není to doslovná adaptace a to je asi lepší, protože, co fungovalo v knize, by asi nefungovalo ve filmu. 8/10
  • Od první ukázky je jasné, že se mi to libit nebude.
    Ta hloupá snaha o retro, snaha nalákat starší publikum, to je trapné.
  • Mna to nudilo l smrti lebo je to ten klasicky klisovity film kde presne viem co sa stane dalej i ako cukrikovo to skonci...ked to porovnam s Akirou, GitS, Matrixom, ci novym Blade Runneroˇ tak je to len naivna rozpravka bez emocii kde je milion nelogickych veci...vid artefakt co vsetkych vymaze, tretia indicia vycucana z prsta atd azd
    • Já se tedy rozhodne nenudil vpodstate od prvni minuty až do konce na to člověk kouká s otevřenou pusou zato u tveho BladeRunera jsem se nudil krom vizualní stránky a dokonale ponuré hudby to bylo presně předvídatelné a k tomu hrozně nudné
      • a co 2001: Space Odyssey, taky ti příšla pomalá a nudná? *4*
        • ne proč ta byla super
          • stejně jako u Blade Runner 1 a 2 je tam ta pomalost autorským záměrem, ale co, mě zase od Villneuva moc nebavil Arrival, u toho jsem regulerně usnul
    • Blue.Shark
      Ještě jsem na tom nebyl, ale podle různých informací kolem, Ready Player One nechce být zrovna přemýšlivým filmem jako tebou zmíněné. Tak je k tomu asi potřeba přistupovat. Popravdě už ty trailery hovoří dost za sebe.
  • Mam pocit, ze tady ten film si paradoxne vic uziji nectenari. :)
    • 0011
      Proč paradoxně? Ještě jsem nezažil film který by se byť blížil úrovni knihy a Ready Player One jsem samozřejmě četl, film jsem ještě neviděl. Do kina asi půjdu ale nečekám že se dostaví pocit "wow to bylo lepší než předloha" spíš doufám že se nedostaví pocit "chci zpátky peníze a dvě hodiny života"
      • U mě namátkou: Mechanický pomeranč, Markéta Lazarová, Spalovač mrtvol, Údolí včel, Kladivo na čarodějnice, Kmotr... Dalo by se dlouho pokračovat.
        • 0011
          Jediné dva filmy co se podle mě nejvíce blíží kvalitě originálu jsou jak už napsal kolega dole tahle země není pro starý a druhý enderova hra, který si na sebe sotva vydělal a kdyby ho nefinancovala bohatá mecenáška tak by ani nevyšel, bohužel oba dva postrádají klíčové scény. Jinak je to spíš otázka vkusu, jediné filmy od Kubrika co mě bavily jsou olověná vesta a osvícení, je u něj znát že je to původně fotograf a že má oko pro vytvoření nádherných záběrů ale někdy to až přehání jako u odysey, pro mě je Kubrik důkazem že i naprosto úchvatně vypadající film, který svými efekty předstihnul dobu může být smrtící nuda
          • Zrovna tyhle dvě knížky jsem nečetl, takže nedokážu posoudit. Samozřejmě to je věc vkusu, mně se třeba Kubrickovy filmy líbí. To, co jsem předtím napsal, jsou navíc i skvělé knížky. Na ten Ready player one se těším, protože knížka mě sice bavila, ale není hezky napsaná (protože jí nenapsal spisovatel), což u filmu odpadne *4*
            • 0011: Podíváme se na to a uvidíme *3* Mě zase na chvilku vyděsil ten název v české distribuci - podle něj by člověk řekl, že to bude na díly *4* Přinejmenším to ale bude zábavná a hezká podívaná.
            • 0011
              Já se taky těším, ale u jedné zahraniční recenze jsem četl, že to mohl být skvělý film ale že to dopadlo jako kdyby velké dítě Spielberg o sebe třískalo hračkami, zas tak tragické to asi nebude ale obavy mám. Jo RPO sice nenapsal spisovatel ale já mám strašný hlad po všem co aspoň zavání cyberpunkem protože toho moc není a taky mě bavila ale rozhodně bych to neřadil do nejlepších počinů v tomhle žánru, je to vlastně taková sci-fi verze, jak přiznal sám autor, Karlík a továrna na čokoládu
        • Za mě přidávám ještě "Tahle země není pro starý", kde číst knížku a koukat na film je prakticky to samé(akorát ve filmu chybí pár pasáží z knížky, ale těch je fakt jen pár)
    • Presne tak. Film nie je najhorsi, ale oproti knihe je to velmi velmi slaby odvar a narychlo poskladany scenar...
      • typuji že ta pasáž z tou "špionáží" asi ve filmu neni?
        • a nevím jak to tam je s "bráchama" jestli na to měli koule jako v knize
          • co je v knize s bráchama?
            • Jan Masaryk style
            • 0011
              toho staršího si najdou - v reálu - a vyhodí ho z okna mrakodrapu
          • 0011
            Prý tam není oboje ani "špionáž" a na bráchy taky neměli koule
            protože Hollywood
    • Hlavne deti
  • maros.goc
    fantasticka akcna pecka...9/10 Spielberg vo forme......genialne napisany clanok :)
  • houmrhoumr
    knizku sem zhltnul skoro najednou, film mi moc nesedl. Dost mozna protoze jsem si proste veci podle knizni predlohy predstavoval jinak, ale dost se mi taky nelibilo nerealne zobrazeni vr a pohybu v nem. Ale tak zase na druhou stranu tezko muzou tvurci filmu verne prevest na platno locomotion ve vr, kdyz ani tvurci vr v tom zatim nemaji jasno, ze *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit