Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jedničku jsem nikdy nehrál, protože mě tento typ her úplně neláká. Bizarní přechválený film sloužící jako předloha tomu taky úplně nepomohl. 

    Ale dvojku bych si možná zkusil, jak to tak čtu.

    • 0011

      Film taky nemám rád, ale přečti si předlohu Piknik u cesty, první stalker je za mě nejvíc imerzivní, ale nejlepší QoL fíčury a jisté rpg prvky má Call of Pripyat a vybavení jde opravovat/vylepšovat, alespoň tomuhle dílu bys mohl dát šanci. Taky má Imho nejlepší achievementy, které nejsou jen na ozdobu, např když našetříš 100k tak se ti u obchodníků odemkne lepší nabídka zboží atd. 

  • Taronyu

    Už sa neviem dočkať 😀

  • "se mi povedlo během hraní v jeden moment zděšeně a s kletbou na rtech nadskočit ze židle"

    Tak to teda docela závidím, já ať hraju sebevíc horovou hru (a že jich hraji dost), tak takový prožitky nemám. A to schválně tyto hry hraji po tmě a se sluchátky na hlavě. Nepamatuji si co mne tak vyděsilo, že by to mělo věší efekt než nadzvednuté obočí a lehce nepříjemný pocit.

    Takže závidím že někdo u her může mít i takovéto intenzivní prožitky, ale asi to zároveň ukazuje i na to, že Stalker 2 bude povedená hra, která se naštěstí příliš neodklonila od původní série.

    • Veskoslav

      Není nic děsivějšího než když máš vybitý oblek, tvoje vojenská vesta přestává léčit a víš, že se tam pohybuje Bloodsucker (upír) - neviditelný a extrémně rychlý. K tomu se tam skrývá jeden Controller (když to do hlavy naletí kbelík, tak člověk ví, že je mrtvý:)) a zakončíme to Poltergeist, co se umí měnit ve statickou kouli elektřiny. Není to horor, ale když se plazíš rozpadlým vědeckým komplexem plného zombii, co občas ukrajinsky volají o pomoc, k tomu samovolně střílí a "vidí" ve tmě, nemáš energii a na patře máš tři nejhorší nepřátelé, co můžeš potkat v Zóně, tak k hororu to nemá daleko:)

  • KIMCID

    Zatím to je jak Metro?

    • Corvus

      Co to meleš? Stalker série nemá s Metrem naprosto nic společného. Z žádného úhlu pohledu. Beru to jako trollící příspěvek.

      • KIMCID

        Co ty za co bereš ,mě nezajímá. Mě je 50 let a Stalker je pro mě srdcová záležitost ,ještě dřivé než to byly hry. A když říkám že to vypadá jako poslední Metro, tak mě to tak prostě přijde. Až si to zahraji nudu vědět víc. Ale vizuál zatím nemohu hodnotit jinak.

        • KIMCID

          Oprava ...budu..

      • Nic spolecneho jen gamedesignera, grafika a programatora kteri odesli z gcs a zalozili 4k. 

      • dworkin

        - first person shooter

        - post-apocalyptic setting

        - survival

        Dál už mě nebaví hledat, ale ještě bych něco vyhmát.

        • Veskoslav

          Ano, taky si ale opomněl zmínit, že obě hry jsou na naprosto rozdílném základu (nukleární holocaust vs výbuch jaderné elektrárny), prostředí (moskevské metro a část povrchu vs Připjať a okolí na Ukrajině), příběhu. K tomu Stalker vychází aspoň částečně z knihy Piknik u cesty, byť je to dílo spíše popisující "prostý" život v Zóně než válečnou zónu a vraždění z her. 

          Dále Stalker má více než dost propracovaný survival než má Metro, systém zbraní, zbrojí, jejich vylepšování a defacto celý inventář je někde jinde. A až poslední Metro mělo otevřený svět, do té doby to byla striktní a lineární hra.  narozdíl od Stalkera

          Podle stejné logiky by si mohl říct, že je to vlastně DayZ, protože to splňuje tvoje tři hloupé body...

  • michaelfoucault

    STALKER 2 SE NEBUDE BÁT VÁS POSTRAŠIT... špatným technickým stavem!

    • Corvus

      Prosím a vyvěštěno je to z levé či z pravé koule? Asi jsi nečetl dojmy z Gamescomu od jiných pisálků. Doslova všichni se shodují, že technický stav hry je VELMI kvalitní.

      Také bych si prosil o čísla Sportky. Z plného tiketu. Když už máš tyhle věštecké schopnosti.

      • Hmmm asi si prijdes vtipny ale technicky stav Stalkera, clear sky a pripyati rozhodne zavdava obavu k tomu ze to budou pul roku ladit. Chteli to vydat rozbity loni ale hejt z gameskomu je prinutil k odkladu. To jen tak k te vestecke kouli.

    • Ještě bych poprosil vývoj cen akcií a bitcoinu v příštích deseti letech a čísla sportky, díky

      • michaelfoucault

        To je jednoduchý. Nahoru a dolů, jako na horské dráze.

  • jindra.veliky

    Zní to až neuvěřitelně dobře 


    Nehodil by se hry třeba kůň nebo čtyřkolka?

    • Corvus

      Ne.

    • KIMCID

      Do zony jedině pěšky ,zabili by tě jinak anomálie.

  • Ahoj. 

    Mňa by zaujímalo,  ci sú nepriatelia stále také spongie na guľky do ktorých treba vyprázdniť zásobník? 

    • Je škoda že vývojáři nevydali alespoň demo (když už ne early access) aby si člověk vyzkoušel jestli mu hra vyhovuje, případně díky tomu mohli na základě zpětné vazby od hráčů změnit některé prvky které by se nelíbily. Jestli se to bude hrát alespoň stejně dobře jako první díl, tak v pořádku, spoustu neduhů a QoL úprav vyřeší módy. Podle ukázek co jsem viděl se nepřátele hýbali celkem dobře, to ale samo o sobě nemusí nutně znamenat dobrou AI.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit