Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Minecraft by som osobne rozdelil nasledovne 10-15% hry je ťažba a craft, zvyšných 85-90% je redstone a všetko okolo neho :)
    • co je redstone ?
      • Za pomoci redstone a itemov, ktoré s ním interagujú, vytvoril jeden chlapík 16-bitový počítač :)
        http://www.youtube.com/watch?v=_-Gd66EKvLA&feature=related
      • Cosi
        Redstone je surovina v Minecraftu které je nejméně ze všech ostatních, ale je jí potřeba co nejvíce. A potřebuješ ji třebas pro skládání logických obvodů, vytvoření kompasu, aby když se ztratíš v podzemí našel cestu zpět. viz: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Redstone
        • xixixao
          Rozhodně jí není nejméně - je mnohem těžší vytěžit železo, diamanty, zlato... (navíc z jedné vytěžené "kostky" spadnou čtyři "prášky") - jenom upřesnění :). Každopádně pro někoho může být Redstone ten nejzajímavější aspekt Minecraftu.
          • Cosi
            Já měl vždycky se sehnáním redstonu největší problémy, Diamantové věci 3 - 4 od každého kusu, zlata plnou truhlu *3* a nemohl jsem zaboha najít větší ložisko redstonu.
            • xixixao
              Na minecraft wiki můžeš najít pravděpodobnosti výskytu jednotlivých surovin v závislosti na "nadmořské výšce" (y-ové souřadnici).
            • M.Habarta
              Tak to já mívám přesně opačný problém. Redstonu plná truhla. :)
  • Chudák František... *8*
  • Komu se libi Minecraft, mel by vyskouset Terrariu, je to to skoro to sami, akorat muj nazor je, ze je to lepsi jak Minecraft *3*. Jo a je to v 2D *1*
    • No, mně Terraria bavila asi dvě hodiny a už mi to začalo připadat jako MC ve 2D prostředí. A ta jedna dimenze mi tam vážně chybí :)
      Na druhou stranu je Terraria o něco akčnější a ještě možná i maličko propracovanější, ale té akce tam ani tak moc není. I když je pravda, že jsem ve hře strávil jen asi deset nocí.
  • xixixao
    Článek beru jako intro pro někoho, kdo nezkusil... Ale k mým zkušenostem s Minecraftem: Pokud bych chtěl hru shrnout, ve stylu závěrečného hodnocení, pak by stoprocentně musela zaznít fráze: "nevyužitý potenciál". Bohužel, je to tak. Minecraft je extrémně chytlavý, bohužel typ lidí, které "nepustí", je poměrně úzký. Existují vlastně 2 typy, lidi kteří rádi staví a je jim jedno, že Minecraft na to není ideální (přesto se v něm dají stavět věci nevídané v jiných hrách) a nebo tací, kteří mají rádi dobrodružství, vyprávění příběhů, apod. a opět se spokojí s omezenými možnostmi, které Minecraft představuje. Naštěstí, tuhle hru nepohání pouze její autor s kamarádem programátorem, kteří pracují tak rychle, jak jen duo chlápků sedících v kanceláři od rána do večera může, ale především komunita. Hra sice neposkytuje přímou podporu modům, texture packům nebo sdílení map (na "nějaké" podpoře se pracuje) - a to je absolutní minimum Minecraftího potenciálu, který je mnohem širší - ale komunita pracuje usilovně. Mimochodem, na stejném principu stál úspěch první Operace Flashpoint. Nebudu vypisovat, co vše bych si v Minecraftu dokázal představit, protože každý, kdo hru vyzkouší, a vydrží u ní třeba týden, si po chvíli najde spoustu věcí, které by ve hře rád měl...
    • Jen bych chtěl dodat že je podpora pro texture packy a sdílení map se dá dělat pomocí "seedů" nebo poslání savu.
      • xixixao
        Samozřejmě vím, jak se dá sharovat mapa (seedy jsou jen pro generované mapy, já měl na mysli spíše ty vytvořené lidmi) - ale dokážu si představit mnohem intuitivnější podporu. Jinak Minecraft je samozřejmě ve vývoji, ale právě protože "Notch pracuje jak se dá", tak mluvím o nevyužitém potenciálu. Vývoj jde příliš pomalu a příliš uzavřeně (pro porovnání se stačí podívat na Terrarii). Což je dost velká škoda, vzhledem k tomu, kolik peněz už na Minecraftu musel Notch vydělat :).
        • Tak mapy vytvořené lidmi se daj posílat jako save sice je to takový nepohodlný ale taky se to dá. A mohla by se třeba udělat i stránka kam by lidi dávali svoje savy jako je třeba pro seedy.
        • Jazz
          Vzdyt uz ma 12 milionu dolaru a chce vic :)
          To je pekny priklad jak cloveka penize pekne pos*rou
    • Erien
      Notch pracuje jak se dá. Vlastně neustále vychazí nové patche s dalšíma věcma. To krásně uvidíš když zkusíš jednu z prvních verzi a tu poslední, co vše se změnilo a co vše lze udělat. Myslím, že se máme ještě na co těšit.
    • M.Habarta
      Určitě souhlasím. Jen si myslím, že je třeba na Minecraft pohlížet jako něco, co je ve vývoji a zároveň je hráčům umožněno být u toho a samotný vývoj sledovat. Něco podobného ostatně pronesl i sám Notch. Spojení "nevyužitý potenciál" bych si proto nechal pro trošku jiné hry. A hlavně -- pro hry dokončené.
  • Zrádný Minecraft aneb historka z podsvětí aneb nikoho už nikdy nenapadne napsat o minecraftu jinak než jak to dělali půl roku na pcgameru... Zajímalo by mě, kde by tahle hra byla, kdyby neměla největší bezplatnou propagaci všech dob napříč skoro všemi herními médii...
    • Jozef123
      Black ops malo tiež propagáciu *11*
    • sleepless
      Asi na te hre neco bude, kdyz je tak hrana. Propagace nic nezmuze, kdyz hra neni dobra..pro podobne projekty to plati obzvlast. Co se tyce formy clanku...Minecraft primo vybizi k podobne forme a na Games jsme o ni doposud psali sporadicky. Berte to jako uvod k dalsim clankum, ktere nebudou stejne.
      • "Asi na te hre neco bude, kdyz je tak hrana." - sice se budu opakovat, ale to, že hru hraje hodně lidí neznamená, že je dobrá. V případě této hry to sice platí, ale je mnoho jiných, u kterých tomu tak není.

        A nemáte náhodou v plánu se také věnovat Dwarf Fortress?
      • Pravda třeba jako Mafia 2 měla obrovskou propagaci a všichni víme za co stála.
        • Za hru, o ktere si leckdo myslel, ze bude uzasna, a pritom je jen "dobra" *3*
  • Cosi
    Minecraft si musí vyzkoušet každý sám, třebas obyčejnou zdarma verzi. Já bych to přirovnal ke stavění LEGO kostiček, ale s tím že si ty kostičky musíte natěžit.
    • snad jen doplnim, ze diky invedit, Single Player Commands atd neni potreba si kosticky natezit a jde si stavet jak chces co chces, takze Gods mode. Osobne ale taky preferuju spis kopani :D
  • At si pise a publikuje kdo chce co chce ale prijde mi ze pro nekoho kdo Minecraft hral je tohle uplne beznej denni chleba (copak kostlivci ale lava) a pro nekoho kdo to nehral to je rekl bych docela nuda ale treba se mylim...
    • je fakt, ze mi ten clanek taky prisel trochu zbytecnej :D
      • Delat promo tyhle jedinecny hre neni nikdy zbytecny ;)
        • 13_11
          Přesně tak!
          • Přesně tak *3*
        • presne tak :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit