Přejít na výpis diskuzí

Argema

HUDEBNÍ SKUPINA 18.2.2007 
213 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pavka

    Pavka je Pavka,stím nikdo nic už neudělá,jen mi je líto Argemy....to už dávno není to co bylo.
  • Pavka

    Já jenom k tomu Pavkovi,jsem bývalý pořadatel koncertů a tancovaček,a s nikým se mi tak špatně nespolupracovalo,tak jako s ním.V té době hrál Jarda Filgas sólově,a ten byl v pohodě,jako třeba Reflexy.Ale Pavka,ani dnes bych s ním na pivo nešel. *13*
    • Re: Pavka

      Pokud vím, tak v té době Pavka Argemě vůbec nešéfoval a manažera jsem dělal já. Samozřejmě jsem i domlouval vystoupení a jednal s pořadateli. Ale na žádného Mika si tedy nepamatuju. Jen pro informaci.
    • Re: Pavka

      No to vis,slava je slava
  • argema

    ahoj lidi,kdo máte trochu času,tak zabrouzdejte na http://rea-argema.blog.cz/
    jsou zde mimo jiné původní nahrávky kapely Argema.
    ps:nevíte někdo,co dělá teď Bobr ?
    • Re: argema

      Bobr mel hrat udajne z H.Nedvedem ale nevim to tutove,jinak ten odkaz na pisne je dobry ale ja mam doma asi tak tri kazety pisnicek stare argemy.
  • ztraceni

    lidi kde jste.? *7*
  • nuda

    no nejak to tu uvadlo *8*
    • Re: nuda

      Pokud vím, většina se přestěhovala na forum Argemy. Jelikož je tyhle debaty nezajímaly.Já jem jenom nahlédla a jdu tam taky.
      • Re: Re: nuda

        chapu,tady jsou lide co neco vedi o argeme,a tam kde jsi ty jsou deti ktere vriskaji po kazdy pisnicce..
  • ŠVIHOV

    Kluci koncert v sobotu, ve Švihově byl bomba. Viděla jsem v Plzni reklamu, že máte koncert ve čtvrtek 13. listopadu na Kd Inwest v Plzni. Určitě se zase přijdu podívat. *4*
  • DVD+CD

    Ví někdo, kdy a kde bude křest nového DVD Argemy?
    • Re: DVD+CD

      křest je 20.11.v 16hod v Harleys clubu v Praze(kousek od staromaku)viz official web Argema.cz *14*
    • Re: DVD+CD

      Vím jen že vychází 15. listopadu a křest má být někde v Praze. Ale podrobnosti nevím. Ráda bych se tam jela podívat.
  • skoda

    Alca..no skoda ze pises uplne jinou odpoved nez jsi mela,v podstate jsi nic nepochopila,ale to nevadi..takovych je tu vic
    • Re: skoda

      Jak to bylo, vím jenom já a bůh.
      • Re: Re: skoda

        Tak tohle je vtipné, ale je to typická "pavkovina", přestože si myslím, že by to snad skoro padesátiletý chlap neudělal. Dovolím si jenom menší poznámku k tomu výroku: ..všechno vím já, Klaus a Bůh.
        • Re: Re: Re: skoda

          Ahoj Karle shanim nahravky Argemy z nejlepsich let 1984-87, nesehanalo by se neco na prodej ?
    • Re: skoda

      Kdo ví, jak to všechno bylo. *3*
    • Re: skoda

      Pokud to tak nezávisle sleduji, připadá mně, že Alča je samotný Pavka.
      • Re: Re: skoda

        Tak jo. Už jsem nechtěla reagovat, ale můžu tě ubezpečit, že pinďoura opravdu nemám. Pavku sice znám a několikrát jsme spolu mluvili, ale pokud vím, říkali mi kluci, že se domluvili, že nebudou na tyhle články reagovat, že to stejně nemá smysl. Jen jestli ty jsi Tomáš!
        • Re: Re: Re: skoda

          Tak to je už síla. Rád bych poprosil toho nebo tu, který sem píše mým jménem, ať toho okamžitě nechá. Já se nemíním, k těmto článkům vyjadřovat a distancuji se od nich. Tohle není žádné fórum, když sem může psát kdokoliv pod jakýmkoliv jménem.
          • Re: Re: Re: Re: skoda

            Ještě bych rád k tomu dodal. Pokud se nemáte za co stydět, napište prosím do záhlaví i e-mailovou adresu, ať je jasné, kdo to píše. Děkuji za pochopení.
            Pepa Pavka
          • Re: Re: Re: Re: skoda

            Omlouvám se Argemě za nedorozumění, ale ten článek psal pravděpodobně nějaký vtipálek. Já jsem nic takového nenapsala. Jestli si někdo myslí, že mě tím zpochybní mé články, tak to je na omylu. Já si za nimi stojím!
  • argema

    už jednů sem tu psál,že Argema je Argemů enem s Filgasem a naštěstí tento názor zastává vééééliká většina argemáků a asi ví proč,že!!! *1*
    • Re: argema

      Jasně,Argema je nejskvělejší tet v tomhle složení.Jarek má super hlas a dokáže nás fanoušky dostat do správného varu.Klukům se daří a přeji jim to i v budoucnu. *3*
    • Re: argema

      Ze vi proc?no to je jasny,argema zije z predminule doby a sni i fanousci,a kdo si mysli ze ne tak zkus si rici kolik by chodilo lidi na uplne jiny nazev skupiny nez argema...
      • Re: Re: argema

        dostal jsem se sem náhodně,ale asi si neuvědomujete,že kdyby nebylo bobra tak dnes by možná na argemu nikdo nechodil!Pamatujete Bobrův opušťák v Žadovicích ? dále Skalka Ježov Medlovice ..... *5*
    • Re: argema

      Mě se taky líbí Argema více s Filgasem, jak s Bobrem. Bobra jsem měla ráda, ale svýn chováním, se mě naprosto zprotivil. A to není jen můj názor.
      • Re: Re: argema

        Alca..a co ti ten Bobr tak strasneho udelal a tem ostanim..?
  • ostrov

    no musim jen rici ze argema bez bobra a starsich clenu,to je jak slavna lod na pustem ostrove a nejake ty trosky k tomu.........
    • Re: ostrov

      Ono i kapela kterou dávají někteří starší členové dohromady, bude bez Bobra a bez dalších členů. Ale musíš uznat clocku, že jim ta loď sakramentsky dlouho a dobře plave. Možná ne pro tebe, ale nevypadá že by se potápěla. Spíše jde nahoru. Možná že to je ten pravý důvod Co někteřým starším členům vadí. Zaplať pánbáh, že to Pavka držel tolik roků a dotáhl Argemu tam kam patří.
      • Re: Re: ostrov

        Argemu nedrzel zadny pavka ale fanousci stari i mladi..
        • Re: Re: Re: ostrov

          Clocku ty jsi asi spadl z višně. Z jaké předminulé doby, co to meleš? A na úspěších Argemy, na tom kde dneska je, na tom má podle tebe zásluhu kdo? Ze staré doby tak maximálně Bobr, který pro Argemu skládá některé písničky. Lidi chodí na hudbu a osobnosti a ne na název kapely. Viz Redy Kirken. Jakmile odešel Hrůza tak jim skončily návštěvnosti. A mohl být Redy Kirken sebeslavnější, tak jim to nepomohlo.
          Nebuď slepý a sundej si z očí klapky. To že nemáš rád Pavku je z tvých reakcí evidentní, ale to je tak asi vše co pro to můžeš udělat. Nevím co ti provedl, ale nezaslouží si tvoje výpady, protože nebýt jeho, tak Argema by už dávno neexistovala. Neměl to jednoduché. Vzkřísil Argemu několikrát a i když měla Argema slabší dny, vždycky jí věřil a podržel ji.A vzkaz pro druhé: žít jen z nostalgie se taky nedá.
          • Re: Re: Re: Re: ostrov

            Alca..zije z minule doby,protoze mela uz nejake jmeno,takze znovuobrozeni nebyl uz takovy problem jelikoz kazdy na to cekal..takze zaklad uspechu nebyl zadny pavka ale zrozeni argemy vubec,..nebo chces rici ze by meli stejny uspech bez doby pred tim?
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              Alčo, můžu ti říct, že když se objevily někdy okolo roku 1992 zprávy o znovuzrození Argemy a o vydání CD těšil jsem se. Bohužel bylo málo informací, internet nebyl, na Moravě odkud pocházím jsem už také nebydlel, a tak jsem si tehdy kazetu argemy koupil. No, abych se přiznal, byla to hodně studená sprcha. Mávnutím proutku došlo k naprostému popření předchozího pohledu na hudbu argemy (přitom od "Bobří"Argemy uplynuly prakticky jen dva roky.
              to jen k tomu, že původní fanoušci "odpadli" právě s vydáním "poprvé" - už název jakoby popíral všechno předtím. Víš, zrovna ten rok vyšlo vzpomínkové album Arakainu (též deset let na scéně - zahráli a nahráli starší kusy s velkým úspěchem) dále vyšlo album třebíčské Moravy - taky s klasickými písněmi co znali fanoušci ze zábav. a Argema? trefně to vystihuje jedna z jejich písní na albu Poprvé. Přišla se "špinavými zády......" Co víc dodat..? *13* *7*
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              To je clocku přesně ono. Když tehdy odešel Bobr, Argema ještě nějakou dobu hrávala, ale v roce 1990 skončila úplně, protože bez Bobra nikoho nezajímala. Bobr skončil a chvíli po tom i Argema. Pavkovi trvalo rok a půl, než udělal novou a úplně jinou Argemu a postavil to i na jiných skladbách, viz první CD. Trefil jsi hřebíček na hlavičku. Přesně jsi můj názor potvrdil.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              Pokud vím, tak tu argemu dal dohromady Pavka a zařídil i vydání prvního CD, takže neříkej, že na tom nemá zásluhy. A pokud vím, na prvním CD Poprvé, není žádná stará argemácká písnička snad jen kromě písničky Láska jen pro jednou, kterou stejně složil Pavka. Uzavírám debatu na toto téma a možná bude cloku lepší, bavit se o jiných věcech. Odmítám se opakovat, svůj příspěvek tímto končím.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              Alca..jeste dodatek jak jsi psala ze odesel ten Hruza maji po uspechu,od argemy uz odeslo nekolik zpevaku maji tedy po uspechu.?
      • Re: Re: ostrov

        Tady musím souhlasit s Tondou, že Argema je ve správných rukou a Pepa Pavka to dělá dobře jako manažer. Nejsem nadšený z toho popíku, ale ani mi nevadí. Argemu vede on a je to jen jeho věc. Pokud jsem Argemu vedl já, měl jsem možnost ji ovlivňovat, ale nikdy jsem netoužil být slavný (na rozdíl od Pepy), proto jsem také odešel. Vadí mi ty spekulace, že nám starým členům Argemy vadí nynější úspěch. není to pravda. Co nám vadí je skutečnost, že si Pepa přivlastnil všechny zásluhy, ať už je to vznik kapely, název atd. Vadí nám takové ty jeho ,,pavkoviny", ale to tady nemíním rozebírat. Kdo si přečetl historii, tak všude bylo jen jeho jméno a musel nabýt dojmu, že tam hrál sám. Po zveřejnění mého rozhovoru na stránkách www.rea-argema.blog to opravil. Nevím kde Tonda přišel k tomu, že Bobr nebude součástí nového projektu?
        • Re: Re: Re: ostrov

          ARGEMA byla v nejlepší sestavě, Holomáč, Bobr, Walos a Borovička, teď už to nestojí za nic, no chtěl bych se zeptat jestli neni možno zakoupit někde tyto nahrávky ještě Před velkou Moravou, skladby jako On byl král, Muj svět, Divy století, Linka dúvěry atd.......
          • Re: Re: Re: Re: ostrov

            Zapoměl jsi, že tam bubnoval Pavka.
        • Re: Re: Re: ostrov

          Jelikož znám zpěváka, který v tom novém projektu zpívá. A mluvil jsem v Praze s Bobrem, který se toho nechce zúčastnit. Já myslím, že každému, kdo pobral trochu rozumu, je jasné, že když Argema začínala, muselo tam být víc muzikantů. Nebo si myslíš, fanoušci Argemy jsou tak bj..? Pokud vím, Pavka se o staré Argemě vždycky vyjadřoval hezky a na ty roky hodně vzpomínal. A teď to vypadá, že tam vlastně skoro ani nebyl. Nebýt jeho, dle mého názoru, Argema by už dávno neexistovala.
          • Re: Re: Re: Re: ostrov

            Víš Tondo, je mi jedno koho znáš a ským jsi mluvil. Jistě připustíš, že v tomto případě je rozhodující dnešní stav. Nebo jsi si tak jistý, že to prezentuješ jako hotovou věc? Máš pravdu, že u založení kapely nemohl být Pepa sám, tak proč tam bylo napsané .. r. 1982 Pepa Pavka zakládá skupinu Argema a jako učitel přírodopisu musel tehdejším nomenklaturám dokazovat ......!!! Když to nebylo pravda. Nyní to opravil, nikoho nejmenuje, ale je to v pořádku. Nešlo o nic víc. A několikrát jsem ho na to upozorňoval, vždy mě odbyl, že on stránky nedělá a když jsem to napsal v kecárně, tak to bylo okamžitě smazáno. V dobrém jsem také upozorňoval, že jsou přeházené fotky u jednotlivých roků, taky se nic nestalo. Proč tedy mají stránky s historií kapely, kde jsou zmatky a nedočteš o žádném tehdejším členu kapely. Proč vznikají neoficiální stránky Argemy a lidi zajímá kdo tam kdy hrál? Proč to nemůže být na oficiálních stránkách? Kdyby toto existovalo, nedohadovali by se fanoušci, jestli Pepa Holomáč není náhodou Karel, ale věděli by, že jsme dva bratři a oba jsme v kapele byli. Nikde ani slovo o Oldovi Gistrovi, J.Pavelkovi a dalších. Nevím, kde jsi přišel k tomu, že to vypadá, že vlastně v Argemě skoro ani nebyl? Za mé éry byl bubeník, to mu snad nikdo nebere. Teď je šéfem Argemy a to mu také nikdo nebere. Přestože mám k jeho osobě plno výhrad, tak musím souhlasit s tím, že nebýt jeho, tak Argema už dávno neexistuje. V nikom z bývalých členů kapely nebylo tolik touhy být slavný, jako v něm. A to myslím v dobrém.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              UŽ PROSÍM VÁS NECHTE TOHO SLOVÍČKAŘENÍ. NEMÁTE TO JEDNO CO BYLO PŘED 30 TI ROKAMA? DŮLEŽITÉ JE TO CO JE TEĎ. A NENÍ TO ŠPATNÉ.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              Je fakt, že na neof. stránkách Argemy se někteří lidi zajímají, ale těch několik málo dotazů určitě není ani 1% ze všech fanoušků Argemy. To jen aby si někdo nemyslel, že jsou to stohy dotazů. Ale souhlasím s tím, že by měly být podrobnější informace. Od toho snad bude ta knížka, na kterou se už dlouho těším.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ostrov

              Tak jsem si pročetla historii Argemy a pokud jsem si všimla, všude jsou napsány pouze zajímavosti, které se v tom roce udály. Nikde není psáno, kdo v tom roce zrovna v Argemě hrál. Myslím si, jak jsem pochopila, že je to pouze kaleidoskop toho co se stěžejního stalo. Proto pravděpodobně v žádných letech, nejsou muzikanti napsáni. Souhlasím s tím, že by se to tam napsat mohlo, ale to by muselo být napsané o všech sestavách a to by snad mělo být v knížce, která má příští rok vyjít. Alespoň takové mám informace od člověka, který ji jako nezávislý novinář píše. Já myslím, že na svoje stránky si každý může dít to co uzná za vhodné a že kluci dobře ví, co tam má být, podle jejich představ.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit