Přejít na výpis diskuzí

Epica

HUDEBNÍ SKUPINA 18.2.2007 
24 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na Benátský noci 2009

    Už je to jistý! Epica bude vystupovat na letošní Benátský noci, to je super. *15* Doufám jen, že se tam dostanu... *16*
    • Re: Na Benátský noci 2009

      To se někdo má... *4*
  • Listky na 6.11.08 Rock cafe

    Zdravim,
    mam 3 lupeny, ale nemuzu se zucastnit :-(, tak kdyby jste nekdo chtel, tak jsou k mani za 200kc, ale nutny osobni odber v Podebradech. Kdyztak me kontaktujte na: kamil.kolofik@centrum.cz
  • web

    www.epica.own.cz
  • ...

    Nemyslím si, že Epica by byla až tak dobrá. Myslím si, že Simone plně nevyužívá svého nádherného barvitého hlasu jako třeba Tarja Turunen nebo Vibeke Stene. Navíc si myslím, že jejich hudba nemá žádné výraznější prvky a jedna písnička je hodně jako ta druhá, třetí, čtvrtá,... Postrádají výraznější tóny, refrény a tak celkově nápad... Když jsem poslouchala jejich nové CD, téměř nešlo poznat kdy končí jedna píseň a začíná druhá, nebýt kraťučké pomlky mezi nimi... Když posloucháte třeba Nightwish (se kterými je Epica často srovnávána), zjistíte, že srovnávat nelze. Písně Nightwish mají neuvěřitelný náboj, člověku z toho až naskakuje husí kůže (Walking In The Air, Over The Hills And Far Away, Sacrament Of Wilderness a další)... To všechno Epica zatím postrádá. Věřím, že má všechny předpoklady stát se světovou metalovou kapelou číslo jedna a Nightwish klidně i nahradit. Zatím ale ne!!!
    • Re: ...

      Já si teda myslím, že se Epica nedá s Nigthwish porovnávat.
      Nightwish považuju za oddechovou, nepříliš složitou hudbu. Samozřejmě, Tarjin hlas i hudba jsou skvělý, ale zdá se mi, že ty písničky nemají žádný vyvrcholení a strukturu, jsou jen takový milý a zpěvný.
      Myslím si, že Epica má originálnější hudbu - Markovy grunty, orchestr, sbory, vypracované texty,...nic z toho přece v Nigthwish není.
      Co se dá dělat, i když mám Nightwish ráda, Epica pro mě zůstává nejoblíbenější skupinou *14* .
      • Re: Re: ...

        Na to můžu říct jen jedno: Ať žije H A G G R D ! ! !
        • Re: Re: Re: ...

          * H A G G A R D
          • Re: Re: Re: Re: ...

            Epica (vůbec celý styl) je hodně jinde než NG! (Srovnával se hlas, nikoliv texty a styl.) Simonin vzor je ve zpěvu Tarja, ale hudba svým vzorem tkví u drsnějších Norů, takže. Teď mluvím za sebe, když řeknu, že mě z trvdšího oříšku velice svým novým agresivnějším albem potěšili. Je sice pravda, že SiSi s tim hlasem tady toho moc nepředvedla, ale i tak. A s tím jak začíná jedna píseň a končí druhá, ten NG bych tady moc nerozebírala. A nejen oni, myslím, že to má drtivá většina. Co album to určitý styl. (Druhé je jiné, ale přesto ve stejném formátu)
            • Re: Re: Re: Re: Re: ...

              Btw., hlas těch dvou je taky nesrovnatelný! Neříkám, kdo má lepší hlas, jen říkám, že tyhle dva úplně rozdílné hlasy nejdou srovnávat!
  • Koncert ve Zlíně

    Nejsem si jistá tím datumem, ale 8.11.2008 hrajou ve Zlíně v Novestě. Cena vstupenky v předprodeji 450,- . Takže se moc těším..........
    • Re: Koncert ve Zlíně

      Tak mi bylo řečeno 5.11.2008
  • Úžasné.........

    Skupinu Epica považuji za jednu z nejlepších kapel. *4* V čele s vynikající sopranistkou Simone a hudebním klenotem Markem a vůbec všichni v kapele skvěle spolupracují, což se hodně odráži na kvalitě.
    K jejich novému albu The Divine Conspiracy 2007 můžu jenom dodat, že ten vliv Dimmu Borgir tam jde hodně poznat a cítit, což je skvělé a dělá tohle album zcela vyjímečné už jen díky Simone a jejím nádherným hlasem.
    Můžu jenom doporučit. Opravdu se jim velice povedlo a už teď hořím nedočkavostí co nám přichystají příště. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit