Přejít na výpis diskuzí

Metallica

HUDEBNÍ SKUPINA 18.2.2007 
120 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Metallica a její nové album na Česko-Slovenské hudební databázi:
  http://cshudba.cz/interpreti/13-Metallica
  • MartinDyntar

   Uvědomil jsem si, že přátelství je vždy ve vzájemné duvěře a v toleranci, o odpouštění si, v tom je teprve čest a hrdost. Pro nic jiného nestojí za to žít než právě pro vzájemnou duvěru, protože bez vzájemné duvěry se žít nedá, to by chtěl člověk raději umřít, a duvěra ke druhým lidem se získává a nachází obtížně, duvěra ke druhým lidem je asi to nejtěžší v životě co muže být, bez ní, bez vzájemné duvěry je člověk smutný a hluboce neštastný, bez duvěry ke druhým lidem je člověk zarmoucený, zatrpklí. Já vnímám a prožívám si radost právě jedině z duvěry ke druhým lidem, duvěra mě naplnuje radostí.

   Rasismus a xenofobie k islámu či k duševně nemocným lidem je pak sociální nesnášenlivostí a tomu, těmto hodnotám lásky a vzájemné duvěry a stejně jako tomuto názoru - že láska je vždy přítomná ve vzájemné duvěře, a vzájemná duvěra opět zase v toleranci a ve vzájemném odpouštění si - těmto hodnotám a tomuto názoru antisemitismus, rasismus a xenofobie překáží a odporuje. Protože láska a duvěra mezi lidmi je vždy více než vlastenectví a vlastenecké (republikánské) autoritářství.

   Já trpím (duševním onemocněním) paranoidní schizofrenií, a Paranoia značí (ted objektivně pro ty co nemají zdání) obavy, podezíravost, strach a neduvěru ke druhým lidem, a pro mě osobně ty obavy a strach a podezíravost vždy vycházejí z neduvěry ke druhým lidem, kterou se tolik trápím více než druhý lidi. Více než kdokoliv jiný, a často z toho pláču nebo se z toho i nervově hroutím. Protože jsem lásku a duvěru ke druhým lidem ještě v životě nikdy více neprožil a nepoznal. Jen čekám kdy se ve mě ta neduvěra ke druhým lidem už konečně zlomí, a budu mít vztah a budu konečně v životě štastný.

   Za tyto myšlenky vděčím textum písní německých Die Toten Hosen, které jsou tolik o přátelství a o vzájemné duvěře jako žádná jiná rocková hudba a za jejich nejlepší a za nejduležitější písně osobně považuji a velmi rád je tu v 10sítce zminuji a uvádím: "Deutsch in Willkomen", "Altes Fieber", "Alles Wird Voruburgehen", "Tauschen Gegen Dich", "Nur zu Besuch", "Was Zahlt", "Niemals Einer Meinung Sein", "Wunsch Dir Was", "Das Madchen aus Rottwail" či "Paradies"... pro mě osobně texty těchto jejich písní potvrzují tyto mé myšlenky a tyto má slova a osobní přesvědčení. Tím jsem si neomylně jistý. Toto je mé největší přiznání.

  • MartinDyntar

   Ahojky, kdo by jsi chtěl z fandu do metaliky rozšířit své obzory o nejen hudbu Die toten Hosen, ale o moc zajímavé a čtivé názorové polemiky a moc dobré mé filmové kritiky (recenze na vynikajicí dramata) a eseje, mám blog v nenavštěvovaném v nediskusním foru Die Toten Hosen... tam najdete mé komentáře, domnívám se že stojí za váš čas, za váš zájem a za vaši pozornost...už tam do fora píšu nějakých dobrých 9 let a mám na rekordních, malicherných i obdivuhodných 724 komentářu, ale samotné čísla rozhodně nic neznamenají. Čísla a počty ne, nikoliv, zájem ano. Ten se počítá.

 • Vyhrajte lístky na koncert skupiny Mettalica v Praze 8. 7. 2014. Soutěžte s Youradio, chytrým internetovým rádiem, kde můžete poslouchat hudbu dle vaší nálady. Naladit můžete přímo i metal ;) Užívejte si poslech a hodně štěstí v soutěži na http://www.youradio.cz/soutez-metallica/.
 • co na nich vidíte?
 • Ahoj, neměl by někdo zájem o knížku METALLICA - This Monster Lives v češtině? Úplně nová a nečtená. Kdyžtak napište na jaramanare@seznam.cz
 • Já metal nesnáším....je to jen řev do mikrofonu a řezání do elekrické kytary....hnus *7* *7* *7*
  • PaulaDMLoverka
   RE: werta
   Aby ses nepokálel/a s tim tvym HNUS *12* *12* *15* *15* *15* *1*
  • přesně, nechápu lidi co tuhle "hudbu" poslouchají *11*
 • Four horsemen

  Tak Metallica je jedna z mých nej. kapel. Nejlepší je na ní, že má obrovský rozsah skladeb, od rychlých nářezů (Damage Inc., Dyers Eve), přes tvrdé věci (Thing that shouldn't be, Sad but true), instrumentálky (Orion, Ctulu) až po balady (Sanitarium, One). Load a ReLoad sice nedosahuje kvalit K'eA nebo MoP, ale každá kapela má svoje slabé období a vzhledem k závislosti Jamese na alkoholu nebo neshodám s Jasonem to chápu. St. Anger jsem pochopil po shlédnutí Some kind of Monster. Teď to (snad) vypadá na návrat do 80. let, nemůžu se dočkat na nové album! METAL UP YOUR ASS *16*
 • prodám lístek

  Ahoj, prodám lístek k staní na SONISPHEREFESTIVAL za 1680 kč , akltuální cena 1890 kč, místo odebrání nejlépe Praha
  mobil 724010925
 • prodam booklet

  prodam velmi levne orig. booklet + zadni obal k cd saint anger.
 • novy albko

  lidi slysel jsem neco o novym albu.... nevite o tom neco ?? *7* ze pry jeste neco novejsiho nez Death Magnetic.
  • Re: novy albko

   To vůbec, momentálně je Metallica s přestávkami na turné a že by se rok a půl po vydání alba rozhodli dělat další album je blbost. Lars říkal, že po vydání DM už mají dost času a že album vyjde tak za 5 let, takže určitě to neber vážně
 • metallica

  je to tady *3* už se blíží Mimoň a jsem z toho mimo *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit