Přejít na výpis diskuzí

Bydlení je pro penzisty mnohem víc než střecha nad hlavou

24.1.2017 1:12
Martin Slapnička 6 příspěvků

Bydlení znamená mnohem více než jen střechu nad hlavou. Pro starší lidi, může být volba správné formy bydlení rozhodující, především pokud jsou nějak fyzicky limitování. "Kdo ve stáří bydlí ve třetím patře bez výtahu, je prakticky uvězněn ve svém vlastním domě," říká Silke Gross, spoluzakladatelka...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nejhorší je, že nejvíce to všechno odnáší chudý obyčejný člověk. Dnešní doba je velmi krutá a nelítostná když starý člověk nemá na nájem nebo na bydlení v domově důchodců, tak většinou skončí takový člověk pod mostem a rodinám, příbuzným, je to úplně jedno jak starý a bezmocný člověk dopadne ale když se jedná o dědictví, tak se najednou každý z nich hlásí.Takové sobce které neposkytnou pomoc starým a nesoběstačným rodičům bych automaticky vydědil. Měli bychom si uvědomit, že věčně nebudeme mladí a soběstační a nevíme, jak ve stáří jednou dopadneme my. Přeji hezký den.
  • Nemohu s tebou souhlasit. Dnešní důchodci byly vychovávaný v socialistickém zřízení a každý si mohl levně postavit dům nebo koupit byt.
   Já jsem si začal stavět dům když mi bylo 22 let když jsem přišel z vojny. Stavební parcelu jsem koupil od obce za 1 800 Kč. 850 m2. Vydělával jsem 2 500 Kč. měsíčně. Stavěl jsem 6 let dvou generační dům garáž na tři auta, 2 x byt 3+1. Zastavěná plocha 130 m2. Každý pracovitý člověk si mohl postavit a ten kdo třeba nemohl mohl si koupit družstevní.
   Znám spousta lidí co raději chodily s práce rovnou do hospody, cigára a teď brečí, že nájem je drahý a mají malý důchod. Pokud byl člověk líný ničeho nedosáhl. Mam kamaráda je slepý a přesto má postavený dům. Nikdo ať mi raději nic neříká, že skončí v domově důchodců atd. Každý si za svůj život může sám.
 • stačí jen aby Novinky.cz vypustili slovo "jen" a vznikne nesmysl *14*
 • Bydlení je hodně ale lidí co by se o ně starali už zase tolik není.
 • ... žádný na tiscali zabydlený d*ment sem nedorazil, čím to asi bude, mě se to již netýká, mizím :)))
  • ...zmiz, nejlépe navěky, buď tak laskav...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit