Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když na nás ze všech stran koukají reklamy, jak je lehké si půjčit, tak co se divíme. Ale přidal bych k tomu, že jsme i docela nezodpovědní. Před dovolenou jsem pro sebe a rodinu hledal, jaké by pro nás bylo nejvýhodnější cestovní pojištění a když jsem si pročítal ty diskuze, jak hodně lidí na pojištění kašle, protože to je zbytečný, byl jsem hodně překvapený. Přitom je to v dnešní době otázka pár minut. Já sjednal na https://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/ za pár minut.

  • S tím musím souhlasit.. nejhorší je, že se ty špatné finanční návyky předávají z generace na generaci. Přiznám se, že jsem taky neměla ve financích zrovna pořádek, ale co jsem si začala tvořit finanční rezervu a trochu míň utrácet, tak se to hezky srovnává. Akorát nedávno jsem to nějak nezvládla, když mi nájemní poslala nedoplatek za elektřinu a musela si vzít půjčku. Naštěstí jsem ji vybrala přes tenhle srovnávač - https://www.hyperfinance.cz/pujcky/pujcka-na-ucet-ihned/, takže se mi to moc neprodražilo.

  • josef.chmela

    Povinná součást školní výuky je i vzdělávání ve finanční gramotnosti. Nevím kolik hodin za týden se finanční gramotnost ve škole učí ale na druhé straně je celodenní reklamní masáž o tom, že si můžeme pořídit vše na dluh a to ihned pomocí různých půjček leasingů a dalších bankovních a nebankovních nabídek. Není to o finanční gramotnosti ale o zodpovědnosti, kterou naše mladá generace nemá a nikde se ji dnes nenaučí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit