Přejít na výpis diskuzí

Češi financím příliš nerozumí, jsou ale přesvědčeni o opaku

7.6.2019 10:19
red 2 příspěvky

Před šesti lety byla finanční gramotnost zařazena coby povinná součást vzdělávání na základních školách v Česku. Existuje tedy naděje, že během několika let začne mládež vstupovat do dospělosti lépe vybavena znalostmi o hospodaření s financemi i o investování. Zatím poslední srovnávací průzkum OECD...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S tím musím souhlasit.. nejhorší je, že se ty špatné finanční návyky předávají z generace na generaci. Přiznám se, že jsem taky neměla ve financích zrovna pořádek, ale co jsem si začala tvořit finanční rezervu a trochu míň utrácet, tak se to hezky srovnává. Akorát nedávno jsem to nějak nezvládla, když mi nájemní poslala nedoplatek za elektřinu a musela si vzít půjčku. Naštěstí jsem ji vybrala přes tenhle srovnávač - https://www.hyperfinance.cz/pujcky/pujcka-na-ucet-ihned/, takže se mi to moc neprodražilo.

  • josef.chmela

    Povinná součást školní výuky je i vzdělávání ve finanční gramotnosti. Nevím kolik hodin za týden se finanční gramotnost ve škole učí ale na druhé straně je celodenní reklamní masáž o tom, že si můžeme pořídit vše na dluh a to ihned pomocí různých půjček leasingů a dalších bankovních a nebankovních nabídek. Není to o finanční gramotnosti ale o zodpovědnosti, kterou naše mladá generace nemá a nikde se ji dnes nenaučí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit