Přejít na výpis diskuzí

Chcete koupit ojeté auto? Může si pro něj přijít exekutor!

2.11.2015 7:54
Redakce NašePeníze.cz 5 příspěvků

Pokud plánujete nákup staršího vozu, dávejte dobrý pozor! Množí se totiž případy, kdy se lidé v exekuci snaží prodat auto. Zkoušejí to v autobazarech i prostřednictvím soukromé inzerce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A proto bych nikdy nekupoval auto na inzerat. A ma to i dalsi rizika a ja nechci projit o tolik penez. To si radeji priplatim a zajdu do bazaru
  • Tohle je složitý ale má to i řešení v tom koupit auto tam kde ho vlastní či poskytují garance původu auta. Minimálně největší autobazar to má. ne každej má na nový. nedávno jsem viděl exekuční příkaz za nezaplacení pár korun..
  • Máme svinské zákony postihující nevinné a nic netušící lidi. Exekutor ny měl auta s exekucí dát do nějaké centrální databáze. auta, která tam nebudou, by neměl mit právo sebrat novým majitelům.
    • Vždyť nedávno byl přijat nový zákon o nabytí věci v dobré víře. Podle tohoto zákona, kdo koupí věc nebo nemovitost v dobré víře od podvodníka nemůže už o ni přijít. Např. Vám někdo potajnu podvodem prodá chalupu někomu dalšímu a vy s tím už nic neuděláte. Budete akorát odkázán na občanskoprávní spor proti podvodníkovi, který může být nemajetným bílým koněm od kterého nic nevydolujete. Novému majiteli, který od podvodníka Váš barák koupil v dobré víře mu navěky zůstane a Vám naopak zůstanou už jen oči pro pláč. Proč ale zákon o dobré víře neplatí, když koupíte od někoho něco na co má zálusk exekutor to je mi otázka.
  • Dobry clanek, netusil jsem ze to muze nastat, ale chybi mi tu reseni problemu, jak si ma kupujici poradit? Proc pokus o prodej auta v exekuci neni trestnym cinem, to ze to muze vesele zkouset, dokud se nenajde kupec ktery si to neproveri je pitomost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit