Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vy si z nás snad děláte kozy?Opravdu trváte na tom,že nejčastější výše důchodu v ČR je 16.000,-Kč?Je to asi jako průměrný plat v ČR.Toho nedosahuje ani třetina pracujících.U vašeho nejčastějšího důchodu to bude ještě podstatně méně.Dál jsem váš článek nečetl.Tímto údajem se mi znevěrohodnil.
    • Mohl by nám autor sdělit, odkud bere svá moudra ? Mám v okolí cca 20 důchodců, u nichž vím zcela přesně jaký mají důchod. Poznamenávám, že se jedná o vysokoškolsky kvalifikované pracovníky. Žádný z nich nemá důchod autorem uváděný. Výše se pohybuje mezi cca tis. 11 tis. do cca 14 tis. Kč.
      Takže přidání o němž už aspoň půl roku neustále kvákají všechny media ( 475.-Kč) dávno sežrala inflace. Jedině přidání cca 10 % by mohlo trvalý propad důchodů zastavit. Vždy se hlásalo, že důchod - aby byl aspoň na přežití - má být minimálně ve výši 40 - 45 % vyhlašované průměrné mzdy . Takže kdo tady bohapustě lže ?
  • Tímto článkem jste nasra.. asi 96% důchodců.
  • Nevím,kdo je pisálek,který může toto psát.Jedno je jisté,píše totální hlouposti
    zřejmě podle svého IQ.Statisticky je u nás průměrný důchod 11470 Kč.
    .Je tu však ještě jedno ale.Na ten průměrný důchod nedosáhne plných
    76% důchodců,tak jak přišel pisálek k nejčastějšímu důchodu 16 000?
    Kdyby nebyl líný,tak jsou na internetu zveřejněny počety lidí,kteří mají důchody
    v rozpětí po dvou tisících se zvyšující a nemusel se ztrapňovat svými
    hausnumery vycucanými z palce.Takto jeho článek plně vyzněl jako
    někým objednaná propaganda o tom,jak skvěle se naši důchodci mají.
    Opak je pravda,kterou žádní sluníčkáři,nebo kavárníci nemohou svými
    žvásty ovlivnit.
    • felix.julec
      Ad bezejmenný xxx Přesně to stejné (16.000 nejčastější důchod) mně na článku nejvíc zaujalo.Zřejmě provokatér,nebo pod "vlivem".Ta statistika je v úrovni jednoho kuřete a dvou jedlíků,kdy jeden sní celé kuře,ale statisticky snědli oba dva každý půlku.
  • Proč se lže o výši důchodu v této zemi?Jsme již ve firmé pana Babiše?RL
    • Text Vašeho příspěvku.Protibabišovský pindale.Váš důchod byl dán dlouho před érou Babiše.Je-li Vám důchod malý,volejte Sobotku,Zemana ,Klause,Topolánka,Grose a jim podobné.Nebo jste málo let makal.Pak volejte sebe.Číslo znáte.
      • Preji Vám mnoho štésti a hlavné penéz ve firmé pana Babiše ,pokud Vám nejaké ty drobné popusti.Tak si ty penize užijte i když ti kuponoví miliardáři nebývají moc štédří.
  • Kdyby se každý rok důchod navyšoval o 500,- Kč - tak výše 16 000,- dosáhnu za 12 let - v té době už mě bude téměř 80 let a to už si jich moc neužiju. Takže příště vycházejte ve svých úvahách z rozdílných výší důchodů a ne z průměru který skutečnost dokonale zkresluje.To je asi tak jako kdybych řekla, že je mě v průměru 30 let.
  • TADY SE OHÁNÍ DŮCHDEM 16000, A CO MY CO MÁME JE OSTUDA, MANŽELKA PO 30ROKÁCH PRÁCE 5000Kč, a já 8200Kč, díky zlodějovi Kalouskovi a Drábkovi.! takže to co se píše považuji za výsměch starým lidem.!
  • Jsem znechucen s úrovní článků.Jáí jsem vždy dělal ve vedoucích funkcí,abych měl důchod 14-15 tisíc ne průměrných,což je největší svinstvo.Navíc demokraticky hromadně propuštěn z práce a trvale okraden o jeho část i když to byla prosperující firma a měl jsem tam důležitou náročnou funkci v energetice.Vzpomínám si,když šel pan Zeman objímat stromy,tak vyhození měli po vyhození z práce menší důchod ,který se jim při nároku na důchod dorovnával.To bylo opravdu demokratické.Neplivejte po Andrejovi ten vám chce přidat 475 a ne jako Kalousek 40Kč a složenku,že dlužíte 120 000 Kč za jeho lumpárny.
  • Tak v článku se píše,že průměrný důchod v Německu je cca 40 tisíc korun,já se ptám,jak je to možné,KDO podepisoval přístupové protokoly do EU, jsme v unii 14 let a za tuto dobu nedokázala žádná vláda dostat úroveň našich mezd a důchodů dostat alespoň na hladinu zhruba 50% " slavného " západu, proto nás západ označuje jako druhořadou zemi, kde se podle J.C.Junckera " žije tak chudě ",JAK to, že vlády za 14 let nedokázaly vyrovnat naše důchody a mzdy se západem, hlavně, že všichni sborně tvrdili, že ceny všech komodit se musí srovnat podle EU,k čemuž i došlo, alezas někdojaksi pozapomněl na mzdy a důchody, hlavně, že nám všem kterákoli vláda " krmí " uši, jak se vše napraví! *5* *5* *5* *5* *16* *16* *16* *16*
    • Průměrný důchod v Německu je podle jejich statistické ročenky z r. 2016 /důchody vyplacené za rok 2015/ takovýto. Ženy 762 euro a muži 1013 euro. V jednotlivých spolkových zemích se pak o 10 eura liší. Nejnižší důchody má Sársko. To je průměr - tzn. někdo má důchod i 1300 euro a někdo 520 euro. Všude je chlebe o dvou kůrkách, Němci mají vyšší životní úroveň, ale také jsou jednou z nejvyspělejších zemí. Letos Německo přidává na důchodech 3,2 %.
  • Daleko lépe,protože tam nemají Kalouska a jeho žvanivou a destrukční partu.
  • Po 43 letech práce,a několika zvýšeních od Kalouska a spol. mám celých 9.5oo kč.Na sipo platím 6000.Také mám tel,internet,pojistění a potřebuji také jíst,oblekat se obměňovat domácí spotřebiče,neboť mají ty tak,zv,Kurvítka.Mám dvě děti,čtyří vnoučata a jedno pravnouče.Myslí si ten kdo toto stvořil,že nepotřebuji jíst?Nechť si spočítá,zda je možné s tímto vyjít,Proto se nedivím p,Zemanovi,že nemůže bandu novinářů ani cítit ,Naštvaná čtenářka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit