Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já musím říct že je. Já jsme se nechtěla zadlužovat, a tak jsem koupila v Kolíně menší starší byt. Potřeboval jsem trochu vyklidit a menší rekonstrukci. Na vyklizení jsem si celkem rychle našla firmu https://vyklizenikolin.cz/ , která mi nakonec zařídila kompletní vybourání bytového jádra. Teď už mám vše hotové a bydlení krásné. Tím chci říct, že se dá jít bydlet i za rozumné peníze. 

  • No podívejte se, když si ten domov uděláte opravdu podle svých představ tak se budete každý den dívat na opravdu pěkný pohled. My si teď na zahradu koupili plastové jezírko a těšíme se jak to oživí tu naši krásnou zahrádku. Děti se také moc na rybičky těší.

    • Pravda


  • Nám se
    podařilo koupit s manželkou starší dům, který teda budeme dávat dohromady
    dlouho, ale je náš. Potřeboval bych poradit ohledně rekonstrukce koupelny.
    Podle čeho bych měl vybírat vanu, umyvadlo a sprchovou vaničku? Chtěl bych to
    rekonstruovat vše kvalitně, aby to dlouho vydrželo.


    • Také se
      snažím doma dělat vše tak, aby mě to přežilo a i proto jsem si koupil domů
      vanu, sprchovou vaničku i umyvadlo ze smaltované oceli. Tomu se nemá co stát.
      Koupil jsem to i od výrobce, který dává na své výrobky záruku 30 let. 


      • Můžu se
        zeptat co jste tedy vybral? 


        • Určitě
          podívejte se na stránky výrobce https://www.kaldewei.cz/ Nabízí opravdu kvalitní výrobky, které vypadají dobře a jsou
          kompletně 100 % recyklovatelné bez příměsí plastů. I díky tomu vydrží pořád
          krásné bílé a nezažloutnou. 

  • Jednoznačně je investice do vlastního bydlení tou rozumnou a správnou investicí. Kdo by totiž dnes chtěl platit tak šílený a vysoký nájem? Snad jenom blázen by se do takové věci pustil. A navíc my jsme kdysi investovali strašné peníze  do zavlažovacích systémů v domečku, který nám ani nepatřil a dodnes toho litujeme.

  • Pokud máte už vlastní byt, tak by se vám určitě mělo finančně vyplatit pozvat si nějaké profesionální malířství na výmalbu stěn a i pokojů. Protože jakmile vám to dělá nějaké specializovaná firma, tak ona má i ty moderní technologie a všechno tak vypadá o poznání lépe než od klasického dělníka.

  • Pro mě by neměla domácnost žádnou hodnotu bez pořádná a kvalitní psí boudy pro naše čtyřnohé mazlíčky. Bydlela jsem několik let na venkově a na ten štěkot psů přes den i v noci jsem tak moc zvyklá, že třeba představa, že bydlím v bytě v Praze, je pro mě nesnesitelná.

  • Kdybychom tak měli v dnešní době na hypotéku, to bych si hned koupila ve Vršovicích 2+kk. V současné finanční situaci si ale nemůžeme dovolit ani dovolenou pro dva někde na Kanárách. A to nás ještě má přijít doplatek za dekorativní polštářky a povlaky které jsme brali na splátky po Vánocích.

  • Já si myslím, že je to tou nejlepší investicí. Protože mít kde bydlet je prostě velká výhoda. Pořídila jsem s manželem v Praze starý byt, který jsem s ním rekonstruovala. Něco svépomocí a zbytek s firmou. Manžel totiž narazil na perfektní firmu https://sadrokartonycz.cz/ , která dělá rekonstrukce bytů v Praze a specializuje se na sádrokartony. Pomohla nám byt trochu poměnit i dispozičně díky vybudování nových příček ze sádrokartonu. 

  • A co by asi tak mělo být jinak dobrou investicí? Platit někomu celý život nájem? No to jste uhodli. Takhle házet vlastní peníze do vzduchu. To by mě ani ve snu nenapadlo. Manžel chodí občas kontrolovat rozvod proudu do domácností a říká, že u těch nájemních bytů to je jedna velká katastrofa. Teď objednával z https://www.ynaradi.cz/rozvod-proudu dutinky, aby je měl při práci po ruce.

  • No, tak jak se to vezme... Člověk na to asi musí jít opravdu chytře, aby to dávalo smysl, pak to tedy nějakou rozumnou hodnotu asi hodí... Třeba my jsme zjistili, že hodně peněz dokáže uvolnit využití například geotextilií, ale je to asi na osobních preferencích a i na tom, jak a co chcete mít v bytě no:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit