testovaci text

Diskuse pro Článek

K čemu je sociální pojištění? Kdy vám pomůže stát?

21. 5. 2017 – nasepenize.cz

V životě každého člověka mohou nastat finančně vypjaté situace související povětšinou se zásadními zlomovými okamžiky. Nemusí se však vždy jednat jen o nepříjemné události v podobě ztráty blízkého ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 1

napsat komentář

ivopatta tiscali.cz

Při hrubé mzdě 25 000 Kč a úplných mzdových nákladech 33 500 Kč, je celkový odvod sociálního pojištění (SP) a zdravotního pojištění (ZP) ve výši 11 250 Kč. Z částky 11 250 Kč odváděné jako pojištění, je pouhých 1 175 Kč, tj. 10,4 % skutečné pojištění! Z toho 500 Kč nemocenské pojištění a dále 675 Kč zdravotní pojištění. Zbývající částky SP a ZP ve výši 10 075 Kč jsou ve skutečnosti daně! Celé to je jen divadélko pro důvěřivého občana. Ministerstvo financí tuto komedii zdokonalilo do podoby hry na odvod sociálního a zdravotního pojištění k tíži zaměstnavatele a dále odvod téhož sociálního a zdravotního pojištění k tíži zaměstnance. Vše strháváno stejnou mzdovou účetní v rámci jednoho pracovního úkonu. Ptáte se po účelu? Dokázat občanovi s průměrnou mzdou že platí nízké daně (15 %), ačkoliv ve skutečnosti platí v rámci EU jedny z nejvyšších daní (více než 42 %).
21.5.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.