Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak to si myslím, že my jsme snad ročně utráceli ještě víc... Jsem si vždycky myslel že mě vomejou když přišli domů po roce nedoplatky... Oslovili mě z X Energiich a zkusil jsem to u nich, protože nabízeli oproti tomu co jsem měl super ceny a došlo k rapidnímu zlepšení...
  • No, jsou to nehorázný sumy za topení, pak člověku příjde že vydělává jen na ty poplatky... Potom co jsme změnili dodavatele z tradičního na alternativní Comfort Energy, tak se to aspoň snížilo, takže je vidět že to jde, ale raději bych nikomu neplatil nic.... Ale to bych musel asi odjet někam hodně daleko a na to taky nemám...
  • Takové peníze za teplo? No tak to si držme klobouky. Člověk by si řekl, že už tehdy to bylo drahé, ale údajně se má v zimě platit ještě vyšší cena za zemní plyn. Co to jenom budeme dělat? Chceme si pořizovat na chatu manuální řezačky, protože chceme slavit Silvestr s kamarády pohromadě. Na https://www.ynaradi.cz/kdyz-nejde-jen-o-drevo-jak-rezat-sklo-dlazbu-a-obklady jsme se dočetli čemu se při úpravám okolo chalupy vyvarovat, tak snad nebudeme potřebovat moc peněz.

  • Když si někdo chce pořídit krb, tak se ze začátku děsí, a to hlavně kvůli nepořádku, ale tak to nemusí být vždycky. Tady si stačí vybrat z designových krbů, kterých tu mají plno a opravdu velmi zajímavých, různých tvarů, posazené na zemi, zavěšené ve vzduchu a tak dále. Jen si vybrat: https://rocal.cz/designove-krby

  • Zdravím, my platíme za topení teď už docela dost málo a to hlavně proto, že jsme se rozhodli přejít na technologii tepelná čerpadla vzduch-voda, což nám doporučil známý... Takže určitě doporučuji vyzkoušet i takovýto způsob vytápění. Buďme jako Češi trochu originálnější :-)

  • Dobrý den. Já třeba topím v krbové vložce a tam je spoustu způsobů jak ušetřit. Stačí umět správně topit. Tady je na téma jak ušetřit při topení krbovou vložkou přímo článek

    :)

  • No ani mi o tom vážení prosím pěkně nemluvte. Já když si uvědomím kolik peněz jsme zase třeba nechali za takové krbové vložky na chalupě tak se mi protáčí víčka. Jsem z toho smutná že nejsme schopni plánovat takové věci dopředu, jen co je pravda.

  • Účty za energie při topení se dají hodně ovlivnit způsobem života, ale také správnou údržbu topného systému. Já mám kondenzační kotel na plyn a nechávám ho pravidelně čistit a udržovat. Díky tomu má kotel stále dobrou účinnost a dokáže tak topit za nízké náklady. Bydlím v Kladně a našel jsem si firmu co řešit kotle https://topeniplynkladno.cz/ 

  • Doma v současnosti topíme plynem a abych pravdu řekla, tak mě ta situace začíná trochu znepokojovat. Právě proto jsme s manželem začali přemýšlet nad nějakou alternativou. Docela zajímavě vypadá například kotel na pelety. Koukala jsem, že ty kotle až tak drahé nejsou a samotné pelety jsou také poměrně levné. To by mohlo být řešení.

  • Potřebovala bych se zeptat, jaký způsob vytápění zvolit do nového domu? Celou dobu jsem s manželem chtěla do nového domu plyn, ale s tím co se děje si tím nejsem úplně jistá. Jak je na tom vytápění dřevem? 

    • Máme postavený nízkoenergetický dům, který vytápíme kompletně pomocí krbové vložky. Také se hodně uvažovalo o plynu, ale nakonec vyhrál krb a jako záložní zdroj elektro kotel, který se spustí přes termostat. Kotel ale vůbec nevyužíváme a topíme pouze krbem. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit