Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Účty za energie při topení se dají hodně ovlivnit způsobem života, ale také správnou údržbu topného systému. Já mám kondenzační kotel na plyn a nechávám ho pravidelně čistit a udržovat. Díky tomu má kotel stále dobrou účinnost a dokáže tak topit za nízké náklady. Bydlím v Kladně a našel jsem si firmu co řešit kotle https://topeniplynkladno.cz/ 

 • Doma v současnosti topíme plynem a abych pravdu řekla, tak mě ta situace začíná trochu znepokojovat. Právě proto jsme s manželem začali přemýšlet nad nějakou alternativou. Docela zajímavě vypadá například kotel na pelety. Koukala jsem, že ty kotle až tak drahé nejsou a samotné pelety jsou také poměrně levné. To by mohlo být řešení.


 • Budeme
  s manželkou stavět dům a pořád přemýšlíme, jakým způsobem dům vytápět. Co si
  myslíte, že je v dnešní době nejlepší varianta jako vytápění?


  • Musíte
   se zaměřit hlavně na pořizovací náklady topení, ale také na jeho provoz. Když
   jsem si to celé propočítal a uvážil jsem uložení kotle někde v domě, tak jsem
   šel raději rovnou do elektrických topných fólií. Nepotřebujete tak technickou
   místnost na kotel a dokážete vytápět opravdu efektivně a za dobrou cenu. 


   • Takže
    ty folie máte v podlaze po celé ploše? 


    • Ano,
     folie jsou tenké, mají cca 3 - 4 mm, takže to nijak moc nehne s výškou
     finální podlahy. Folie může být položena pod anhydrid, vinyl, dlažbu,
     plovoucí podlahu atd..., takže v podstatě pod jakoukoliv podlahu. Má dlouhou
     životnost, takže můžete dlouhá léta bez starostí topit a mít tak příjemné
     teplo po celé podlaze https://topimepodlahou.cz/

 • Potřebovala bych se zeptat, jaký způsob vytápění zvolit do nového domu? Celou dobu jsem s manželem chtěla do nového domu plyn, ale s tím co se děje si tím nejsem úplně jistá. Jak je na tom vytápění dřevem? 

  • Máme postavený nízkoenergetický dům, který vytápíme kompletně pomocí krbové vložky. Také se hodně uvažovalo o plynu, ale nakonec vyhrál krb a jako záložní zdroj elektro kotel, který se spustí přes termostat. Kotel ale vůbec nevyužíváme a topíme pouze krbem. 

 • Když si někdo chce pořídit krb, tak se ze začátku děsí, a to hlavně kvůli nepořádku, ale tak to nemusí být vždycky. Tady si stačí vybrat z designových krbů, kterých tu mají plno a opravdu velmi zajímavých, různých tvarů, posazené na zemi, zavěšené ve vzduchu a tak dále. Jen si vybrat: https://rocal.cz/designove-krby

 • Takové peníze za teplo? No tak to si držme klobouky. Člověk by si řekl, že už tehdy to bylo drahé, ale údajně se má v zimě platit ještě vyšší cena za zemní plyn. Co to jenom budeme dělat? Chceme si pořizovat na chatu manuální řezačky, protože chceme slavit Silvestr s kamarády pohromadě. Na https://www.ynaradi.cz/kdyz-nejde-jen-o-drevo-jak-rezat-sklo-dlazbu-a-obklady jsme se dočetli čemu se při úpravám okolo chalupy vyvarovat, tak snad nebudeme potřebovat moc peněz.

 • Dotace na tepelná čerpadla jsou podle mě skvělý způsob, jak lidi motivovat k tomu, aby si ho koupili. I když by je samozřejmě mělo nejvíc motivovat to, že díky němu ušetří za topení. My jsme se rozhodli pro tepelné čerpadlo z Master Therm, bez ohledu na možnost dotace. O té jsme se dozvěděli až na jejich stránkách zde a bylo to pro mě příjemné zjištění :-) .

 • Zdravím, my platíme za topení teď už docela dost málo a to hlavně proto, že jsme se rozhodli přejít na technologii tepelná čerpadla vzduch-voda, což nám doporučil známý... Takže určitě doporučuji vyzkoušet i takovýto způsob vytápění. Buďme jako Češi trochu originálnější :-)

 • Dobrý den. Já třeba topím v krbové vložce a tam je spoustu způsobů jak ušetřit. Stačí umět správně topit. Tady je na téma jak ušetřit při topení krbovou vložkou přímo článek

  :)

 • macinan

  Zdravím. Nemáte někdo čirou náhodou zkušenost s vytápěním pomocí takových těch infrapanelů? Mám na mysli třeba něco takového: https://yeselektro.cz/infracervene-topeni/192638-ir-nastenne-topeni-fenix-600-w-11-m-mlecne-sklo.html Nedávno jsem se o tom dočetla v jednom článku a musím říct, že ta myšlenka se mi docela zamlouvá. :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit