Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takové peníze za teplo? No tak to si držme klobouky. Člověk by si řekl, že už tehdy to bylo drahé, ale údajně se má v zimě platit ještě vyšší cena za zemní plyn. Co to jenom budeme dělat? Chceme si pořizovat na chatu manuální řezačky, protože chceme slavit Silvestr s kamarády pohromadě. Na https://www.ynaradi.cz/kdyz-nejde-jen-o-drevo-jak-rezat-sklo-dlazbu-a-obklady jsme se dočetli čemu se při úpravám okolo chalupy vyvarovat, tak snad nebudeme potřebovat moc peněz.

  • Dotace na tepelná čerpadla jsou podle mě skvělý způsob, jak lidi motivovat k tomu, aby si ho koupili. I když by je samozřejmě mělo nejvíc motivovat to, že díky němu ušetří za topení. My jsme se rozhodli pro tepelné čerpadlo z Master Therm, bez ohledu na možnost dotace. O té jsme se dozvěděli až na jejich stránkách zde a bylo to pro mě příjemné zjištění :-) .

  • Zdravím, my platíme za topení teď už docela dost málo a to hlavně proto, že jsme se rozhodli přejít na technologii tepelná čerpadla vzduch-voda, což nám doporučil známý... Takže určitě doporučuji vyzkoušet i takovýto způsob vytápění. Buďme jako Češi trochu originálnější :-)

  • Dobrý den. Já třeba topím v krbové vložce a tam je spoustu způsobů jak ušetřit. Stačí umět správně topit. Tady je na téma jak ušetřit při topení krbovou vložkou přímo článek

    :)

  • macinan

    Zdravím. Nemáte někdo čirou náhodou zkušenost s vytápěním pomocí takových těch infrapanelů? Mám na mysli třeba něco takového: https://yeselektro.cz/infracervene-topeni/192638-ir-nastenne-topeni-fenix-600-w-11-m-mlecne-sklo.html Nedávno jsem se o tom dočetla v jednom článku a musím říct, že ta myšlenka se mi docela zamlouvá. :-)

  • struzzo
    To jsou teda pořádné částky, jako samozřejmě záleží na spotřebě, ale nesmíme zapomínat také na správný výběr dodavatele. Spousta lidí to vůbec neřeší, přitom by mohli ušetřit často i tisíce ročně. Každému bude asi vyhovovat něco jiného, mě se osvědčila společnost Epet.
    • tarpedivan

      Díky za tip. Je pravda, že pokud člověk bydlí v bytě, tak většinou nemá moc na výběr, ale pokud bydlíte v rodinném domku, tak si myslím, že je nejlepší všechny tyto problémy s dodavateli plynu obejít a spoléhat se na vlastní způsob vytápění. Já třeba už několik let používám jako hlavní způsob vytápění topné pelety a jsem maximálně spokojen. Počáteční investice je sice větší, ale ve větším měřítku to výjde daleko levněji než plyn nebo elektřina.

  • Tak to si myslím, že my jsme snad ročně utráceli ještě víc... Jsem si vždycky myslel že mě vomejou když přišli domů po roce nedoplatky... Oslovili mě z X Energiich a zkusil jsem to u nich, protože nabízeli oproti tomu co jsem měl super ceny a došlo k rapidnímu zlepšení...
  • No, jsou to nehorázný sumy za topení, pak člověku příjde že vydělává jen na ty poplatky... Potom co jsme změnili dodavatele z tradičního na alternativní Comfort Energy, tak se to aspoň snížilo, takže je vidět že to jde, ale raději bych nikomu neplatil nic.... Ale to bych musel asi odjet někam hodně daleko a na to taky nemám...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit