Přejít na výpis diskuzí

Lidem s vyššími příjmy v roce 2017 zdraží sociální pojištění

14.10.2016 19:50
Martin Slapnička 2 příspěvky

Pro rok 2017 se zvyšuje maximální vyměřovací základ pro placení sociálního pojištění. Zaměstnanci s vysokými mzdami a podnikatelé s vysokými zisky tedy  zaplatí za rok 2017 na sociálním pojištění více než za rok 2016. Podívejme se na praktické výpočty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Gola to zastropování sociálního pojištění (SP), vycházelo, stejně jako tzv. Malá důchodová reforma, z věcně chybného nálezu Ústavního soudu v Brně ze dne 16. 4. 2010 v cause Sochor. Označil byste situaci, kdy jednou zaplatím a následně odnesu dvojnásobek zaplaceného zboží, za krádež? Dovolím si předpokládat, že ano. Pan K. Sochor jednal věcně stejně. Zaplatil peníze na sociální pojištění, ze kterého je přímo financován důchod rodičů. Následně předstoupil před Ústavní soud v Brně a domáhal se dalšího, dokonce vyššího plnění z téže platby, již jednou utracené na důchody jeho rodičů, formou zvýšení vlastního starobního důchodu.  Většina ústavních soudců na princip jednou zaplať a dvakrát inkasuj kývla. 
    • nalez ustavního soudu bych nezpochybnoval, výše následného duchodu by měla být, když už ne procentuelně stejná pro všechny, tak alespon úměrná výši plateb do systému odvedených

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit