Přejít na výpis diskuzí

Práce je nejvíce v historii. Češi práci mění častěji než dřív

11.9.2018 8:53
Martin Slapnička 3 příspěvky

Nízké finanční ohodnocení, stereotyp, nezajímavá práce nebo nulový kariérní postup – to jsou nejčastější důvody, proč Češi mění zaměstnání. Přesto stále patří k věrným zaměstnancům, práci mění průměrně jednou za pět let.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jsem několik let pracoval ve firmě, kde se prakticky nedalo nikam kariérně růst, a tak jsem se rozhodl, že zkusím štěstí jinde a změním zaměstnání. Přecejen bych v životě rád něco dokázal a na takovéto pozici nic takového bohužel nebylo možné. Šéfa moje výpověď sice mrzela, ale ve všem mi naštěstí vyhověl.

  • sanskrybastr

    Tak to já takový nikdy nebyl. V každém zaměstnání, které jsem měl jsem vydržel tak dlouho, jak to šlo. V tom posledním 6 let. Pak firma začala propouštět a pro mě už bohužel nebylo místo. Nebral jsem to ale jako prohru a tuto situaci využil ve svůj prospěch. Nebýt totiž toho propuštění, tak by mě asi nikdy nenapadlo, že bych si mohl rozjet své vlastní podnikání.

  • Moje zkušenost je že ti co mění zaměstnání po pár měsících jsou nejhorší a nejneschopnější pracovníci vůbec, nikdo nepracoval tak špatně jako tihleti měniči... Ono samozřejmě záleží na konkrétní práci, ale řekl bych že všude platí že zkušenosti ničím nenahradíš a kvalitní zaměstnanec za půl roku z nikoho nebude...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit